Μετάβαση σε περιεχόμενο

12 μηνες προσπαθειας αλλα με προβληματα..


emi_k

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια λογικα γυναικοκρατουμενο θα ειναι το φορουμ. Ειμαι καινουρια εδω αλλα πολλεσ φορες ειμουν επισκεπτρια και πηρα την αποφαση να γραψω τη δικια μου ιστορια αν μπορω να το πω ετσι.. Λοιπον ειμαι 15 μηνες παντρεμενη και 10 χρονια με τον αντρα μου. Πριν το γαμο δεν το καναμε ποτε χωρις προφυλαξη αλλα μετα το πηραμε αποφαση οτι επρεπε να κανουμε και ενα παιδι. Καθε μηνα μετα το γαμο περιμεναμε μηπως ερθει το χαρμοσυνο νεο αλλα τιποτα λεγαμε οτι ειναι το αγχος γιατι περνουσαμε μια δυσκολη κατασταση με το "σοι" του και με τις αυπνιες του αντρα μου.Πηγα στον γυναικολογο μου και μου ειπε οτι ειναι ολα καλα με μενα το μονο που πρεπει να κανω ειναι σαλπιγγογραφια την οποια την αμελησα εδω και 5 μηνες.Μετα απο 12 μηνες προσπαθειας αποφασησαμε να παει ο αντρας μου σε ουρολογο και οπου με τα απο εξετασεις αποδειχτηκε οτι εχει κιρσοκηλη. Και ειμαστε στο διλλημα να κανει η να μην κανει εγχειρηση.

Σορυ κιολας αν σας κουρασα αλλα καταλαβενεται ποσο θελουμε ενα παιδι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou..den kserw kai para polla gia ayto alla exw akousei oti opoios den ekane paidi logo kyrsokilis kai meta ekane tin epembasi kanane paidi amesws..

exw akousei gia 2 - periptwseis.

na mi sas epireazw ..sizitiste to me enan h dyo giatroys gia epibebaiwsi kai apofasiste..

den eine kati tromero aposo kserw..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emi_k καταρχήν καλώς ήρθες! Στο θέμα κιρσοκήλη τώρα, υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις. Άλλοι μετά την επέμβαση και αρκετούς μήνες αποθεραπείας είδαν αποτελέσματα, κι άλλοι δε διαπίστωσαν καμιά αξιόλογη μεταβολή στα ποσοστά του σπερμοδιαγράμματος. Ο μόνος που μπορεί να σας καθοδηγήσει είναι ένας ουρολόγος-ανδρολόγος, ο οποίος θα συνεκτιμήσει και την ηλικία του άνδρα σου και την έκταση του προβλήματος. Εύχομαι γρήγορα ένα παιδάκι στο σπιτικό σας!

26845aoofqptms3.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΙΡΣΟΚΗΛΗ Κ ΠΟΛΛΑ

ΑΛΛΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΓΝΩΜΗΣ ΝΑ ΠΕΡΕΤΕ Κ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ

ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΤΟΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΕ Κ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΕΝΑ

ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ...

ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΗΚΕ ΠΗΓΕ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΙ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΤΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΕΜΒΑΣΗ Κ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ 1 ΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΕΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΒΓΗΚΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΑΤΕ?

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΠΑΤΕ Κ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΑΙΞΕ ΓΕΛΑΣΕ.

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ ΟΜΩΣ..ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ...ΑΠΛΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΡΩΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΠΟΥ Κ ΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ.

ΣΕ ΦΙΛΩ Κ ΚΑΛΩΣ ΟΡΙΣΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ. marilou85 ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΠΕΡΜΑΤΟΔΙΑΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ 3 ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ.. ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΜΙΚΡΟΙ ΔΕ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΚΑΝ ΤΑ 30 ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ 28..ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ 99% ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ

Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...