Μετάβαση σε περιεχόμενο

μηπως ερθει πιο νωρις;;;;;;


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...

εδω και 3 μερες εχω ενα προβληματισμο και θα ηθελα να με βοηθησετε,αν γνωριζετε κατι..

λοιπον εδω και και 3 μερες ενω ο μπεμπης μου ηταν ψηλα δηλαδη αισθανομουν το πωπο του κατω απο το στηθος μου,τωρα τον αισθανομαι στο υψος του αφαλου...και ολες τις κλοτσιες κατω απο αυτον...μηπως εχει κατεβει πολυ χαμηλα και μπορει να γεννησω πιο νωρις;;;;; :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

Καλημερα κοριτσια...

εδω και 3 μερες εχω ενα προβληματισμο και θα ηθελα να με βοηθησετε,αν γνωριζετε κατι..

λοιπον εδω και και 3 μερες ενω ο μπεμπης μου ηταν ψηλα δηλαδη αισθανομουν το πωπο του κατω απο το στηθος μου,τωρα τον αισθανομαι στο υψος του αφαλου...και ολες τις κλοτσιες κατω απο αυτον...μηπως εχει κατεβει πολυ χαμηλα και μπορει να γεννησω πιο νωρις;;;;; :unsure:

Κοριτσακι δεν ξερω να σε βοηθησω,αλλα γιατι δεν παιρνεις ενα τηλ τον γιατρο σου???

Μην αγχωνεσαι ολα θα ναι μια χαρα!!

Φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα Γιωτα μου!καλα δεν θα το πιστεψεις!!Το ιδιοεχω παθει κι εγω,οχι την θεση του αλλα σημερα με επιασε να καθαρισω το σπιτι και να μην αφησω καμια εκρεμοτητα οπως οταν θα παω να γεννησω!!

Σιγουρα εχει κατεβει ο μικρος αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα γεννησεις αμεσα.Στο κατω κατω σε μια εβδομαδα μπαινεις στον μηνα σου και τον Γιωργακη σου τον ειχες γεννησει νωριτερα οποτε προσπαθησε να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις με τον μικρο και αν ειναι να ρθει ας ερθει!!Και με εναν πονο!! ;)

Δεν εχεις να στειλεις καπου τον μικρο για λιγες μερες;Εγω θα τον στειλω σημερα στην γιαγια του γιατι δεν παλευετε η κατασταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπα δεν παιζει κατι τετοιο...η μητερα μου δουλευει....και παρει αδεια οταν γεννησω...και πεθερα δεν εχω...οποτε δεν γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλό ειναι να περιμενετε τουλαχιστον μεχρι την 36η εβδομαδα. Μη κανετε τετοιες σκεψεις!!!!!

Και εγω στο δευτερο καθε μερα γεννουσα και τελικα επιασα την ΠΗΤ μου.

Με το καλο και στην ωρα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μην αγχωνεστε!!!!!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 39 ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΠΕΡΙΠΟΥ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟΤΟΜΑ Η ΚΟΙΛΙΑ,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΟ ΜΟΥ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΡΙΚΑ :silly: (ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΚΙΨΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ)Κ ΕΛΕΓΑ ΚΟΝΤΕΥΩ......ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ(ΕΙΝΑΙ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ).ΝΑ,ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΔΩ :) .ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ Κ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΨΗΛΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω αυτο σκεφτομαι....μην ερθει νωριτερα απ οτι περιμενουμε και ειμαι ακομα στο νησι ή μεσα σε κανενα καραβι..... :blink: εντομεταξυ,εγω δεν ξερω και πως θα το καταλαβω...δηλαδη μεχρι στιγμης δεν ειχα συσπασεις και δεν ξερω πως θα ειναι αυτοι οι πονοι....αλλα μαλλον θα ειναι φανερο????? :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique σε καταλαβαίνω γιατί έτσι είμαι και εγώ.Χθές μάλιστα το βράδυ πόναγα πολύ σαν να μου ερχόταν περίοδος,είχα τάση για εμετό και ο μικρός απο ότι μου είπαν στο doppler έχει πάρει θέση.Πολλές φορές τον αισθάνομαι να με κλοτσάει τόσο χαμηλά αφού λέω πάει γεννάω σίγουρα.Μετά όμως ηρεμούν τα πράγματα.Θέλει ξεκούραση όμως!και εγώ αν δεν είχα τον άντρα μου να με βοηθάει δεν ξέρω τι θα έκανα γιατί δεν έχω άλλο άνθρωπο για βοήθεια στις δουλειές του σπιτιού και πολλές φορές κουράζομαι με αποτέλεσμα το βράδυ να πονάω.Ξεκουράσου λίγο δεν γίνεται αλλιώς δυστυχώς όσο και αν δεν μπορείς να κάτσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!δε ξερω τι να κανω...σε μια βδομαδα εχω ραντεβου και με τη γιατρο μου...θα με δει απο κατω...γιατι και αυτη πιστευει οτι θα ερθει πιο νωρις....λογω και της προηγουμενης εγκυμοσυνης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα οταν ειχε κατεβει χαμηλα μετα απο 3 βδομαδες γεννησα δλδ 15 μερες πριν την ΠΗΤ. Μαλιστα το ειχα καταλαβει οτι θα γεννουσα γιατι μια μερα πριν βγηκα για το συνηθισμενο περπατημα και νομιζα οτι αν ανοιγα τα ποδια θα επεφτε απο μονο του...τοσο ζορι μιλαμε. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Έτσι ακριβώς ήμουν κ εγώ στο πρώτο μου παιδάκι δεν καπνίζω βέβαια αλλά πιστεύω αν κάπνιζα θα το ήθελα κ εγώ… προσπάθησε να το περιορίσεις δεν είμαι κ ειδική βέβαια γιατί δε καπνίζω αλλα προσπάθησε να το μειώσεις μιλά κ με τον γιατρο σου αν χρειάζεσαι βοήθεια 
    • Εγώ νομίζω δεν έχω μπει ακόμη στο μπουντ της γέννας οπότε είμαι οκ μέχρι στιγμής! Τώρα, όταν φτάσει η ώρα δεν ξέρω αν θα με πιάσει καμία κρίση πανικού 😀😀
    • Μας πήραν φαλάγγι τ' αγόρια!!! χαχαχαχα
    • @BenarΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
    • Άντε ωραία πάει και η Doppler μια χαρά είσαι κοντεύεις σε 2 βδομαδες θα μπεις στο μήνα σου δηλαδή πωπω με το καλό το μωρακι σου εγω ειχα πάρει ένα βιβλίο αλλά να σου πω την αλήθεια δεν το πολύ ξεφύλλισα κιολας δεν αν αξίζει για να σου το προτείνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...