Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η σωστή προετοιμασία του οργανισμού πριν την εγκυμοσύνη


nef

Recommended Posts

ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ...

ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ...

ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΞΕΦΕΥΓΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ...

ΟΛΑ ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ. ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια να αποκτήσουμε ένα μωράκι. Το κακό είναι ότι για μεγάλα διαστήματα λόγο της εργασίας μου βλεπόμαστε μόνο τα Σαββατοκύριακα. Επίσης μετά από τόσο καιρό το άγχος μου κοντεύει να με τρελάνει. Και δεν φτάνει μόνο αυτό οποιαδήποτε προσπάθεια να βελτιώσω την ποιότητα ζωής ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι να δεχτούμε το μωράκι μας όπως το να κάνω δίαιτα και να κόψω το τσιγάρο (καπνίζω ένα πακέτο την ημέρα) μεγαλώνει το άγχος μου ακόμα περισσότερο. Όλοι μου λένε ότι πρέπει να σταματήσω να αγχώνομαι, αλλά δεν έχω κανένα μαγικό κουμπάκι που σταματάει το άγχος, πόσο μάλλον τώρα που και οι 5 κολλητές μου είτε μόλις γέννησαν είτε είναι έγκυες! Σύντομα θα γίνω νονά για τρία υπέροχα κοριτσάκια και αν και παντρεύτηκα πρώτη στην παρέα μάλλον θα είμαι η τελευταία που θα γίνει μαμά, αν γίνω ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια να αποκτήσουμε ένα μωράκι. Το κακό είναι ότι για μεγάλα διαστήματα λόγο της εργασίας μου βλεπόμαστε μόνο τα Σαββατοκύριακα. Επίσης μετά από τόσο καιρό το άγχος μου κοντεύει να με τρελάνει. Και δεν φτάνει μόνο αυτό οποιαδήποτε προσπάθεια να βελτιώσω την ποιότητα ζωής ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι να δεχτούμε το μωράκι μας όπως το να κάνω δίαιτα και να κόψω το τσιγάρο (καπνίζω ένα πακέτο την ημέρα) μεγαλώνει το άγχος μου ακόμα περισσότερο. Όλοι μου λένε ότι πρέπει να σταματήσω να αγχώνομαι, αλλά δεν έχω κανένα μαγικό κουμπάκι που σταματάει το άγχος, πόσο μάλλον τώρα που και οι 5 κολλητές μου είτε μόλις γέννησαν είτε είναι έγκυες! Σύντομα θα γίνω νονά για τρία υπέροχα κοριτσάκια και αν και παντρεύτηκα πρώτη στην παρέα μάλλον θα είμαι η τελευταία που θα γίνει μαμά, αν γίνω ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθούμε με τον άντρα μου εδώ και δύο χρόνια να αποκτήσουμε ένα μωράκι. Το κακό είναι ότι για μεγάλα διαστήματα λόγο της εργασίας μου βλεπόμαστε μόνο τα Σαββατοκύριακα. Επίσης μετά από τόσο καιρό το άγχος μου κοντεύει να με τρελάνει. Και δεν φτάνει μόνο αυτό οποιαδήποτε προσπάθεια να βελτιώσω την ποιότητα ζωής ώστε να είμαστε προετοιμασμένοι να δεχτούμε το μωράκι μας όπως το να κάνω δίαιτα και να κόψω το τσιγάρο (καπνίζω ένα πακέτο την ημέρα) μεγαλώνει το άγχος μου ακόμα περισσότερο. Όλοι μου λένε ότι πρέπει να σταματήσω να αγχώνομαι, αλλά δεν έχω κανένα μαγικό κουμπάκι που σταματάει το άγχος, πόσο μάλλον τώρα που και οι 5 κολλητές μου είτε μόλις γέννησαν είτε είναι έγκυες! Σύντομα θα γίνω νονά για τρία υπέροχα κοριτσάκια και αν και παντρεύτηκα πρώτη στην παρέα μάλλον θα είμαι η τελευταία που θα γίνει μαμά, αν γίνω ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΑΓΧΟΣ... ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΟΥΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ..:silly: ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΗΛΕΙ Κ ΕΣΕΝΑ Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΕΝΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΜΩΡΑΚΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ.. ΧΑΛΑΡΩΣΕ ΛΙΓΟ Κ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟΝ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ... Κ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΑ ΤΙΠΟΤΑ.. ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εκανα καμια απολυτως προετοιμασια πριν μεινω εγκυος...

Καπνιζα 1 πακετο τσιγαρα, επινα μπυριτσες και ποτα γιατι ηταν και ΙΟΥΝΙΟΣ πως να το κανουμε? και γενικα ημουν αλλου γι'αλλου!!

Το μονο κακο ηταν οτι ειχα ηδη 10 κιλα επιπλεον και η εγκυμοσυνη με βρηκε με ηδη αυξημενο βαρος...

Τωρα εβαλα αλλα 13 (ναι ηταν το καλυτερο που μπορουσα να κανω...) και περιμενω την μπεμπα μας σε λιγες ημερες...

Σημασια εχει να επιτευχθει εγκυμοσυνη οχι να αγχωνομαστε.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

(Σημειωση- αχ να δω πως θα χασω τα κιλα....:P :P :P ):laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραιο άρθρο!!!Μακάρι να το τηρούσα και γω..αλλα..οπως ειπε και η φιλη μας η Αννιώ καλοκαιράκι..ποτάκια..τσιγαρα..:ohmy: :ohmy: :ohmy: άστα!!:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!! nio8o pos exo ena provlimataki me ta kila mou kai den 3ero an prepei na meino egkuos tora. eno imoun adunati, mesa se 2 xronia pira arketa kila.vevaia den me les xontri,alla pleon me les eusomi! ouf! kai sizitisa me ton antrouli mou kai mou eipe pos den mou paei pou exo paxunei kai na kanoume prospa8eia na ta xaso kai meta na meino egkuos giati an meino tora ,meta den 8a einai eukolo na ta xaso kai den 8a tou areso...vevaia mou eipe oti den exo terastio provlima kai oti mazi 8a tin kanoume tin diatrofi gia na xaso ta 10 kilakia alla stenoxori8ika otan skeftika oti mporei na min tou areso erotika...den me piezei omos kai auto mou aresei polu.apla to sizitisame kai mou eipe tin gnomi tou kai pio 8a itan to idaniko. eimai mperdemeni tora...nio8o oti den exo tin upomoni na ta xaso ta kila prota.. dilimma e??... filakia se oles!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια...εχει ενα χρονο που σιγα σιγα ελαττωσα το τσιγαρο. Με αποτελεσμα τωρα που έχει μια εβδομαδα που κανουμε ελευθερο...να καταφερω να κοψω το καπνισμα τελειως!!!! Δε θελει κοπο λοιπον θελει τροπο!! Ακολουθηστε τη συμβουλη μου δωστε χρονο στον εαυτο σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

an einai na rthei tha rthei opos k na xei !se mena irthe alla distixos itan exomitrio ekana epembasi prin 2 bdomades kai tora eimai me mia salpigka elpizo omos gia ta kalitera ola gia kapoio logo ginontai koritsia o theoulis tha mas dosei oles moraki otan einai i ora

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an einai na rthei tha rthei opos k na xei !se mena irthe alla distixos itan exomitrio ekana epembasi prin 2 bdomades kai tora eimai me mia salpigka elpizo omos gia ta kalitera ola gia kapoio logo ginontai koritsia o theoulis tha mas dosei oles moraki otan einai i ora

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

σίγουρα μπορούμε να κάνουμε μερικές θυσίες για ένα υγειές μωράκι στη ζωή μας, η κάθε γυναίκα ξέρει τι πρέπει να καλυτερεύσει στη ζωή της. άλλωστε πρέπει πάντα να προσέχουμε για να έχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...