Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ?????


Recommended Posts

Εγω ειμαι στον 5ο μηνα και διανυω την τριτη εγκυμοσυνη μου!(ΠΗΤ 8/04/10)

τα αλλα 2 παιδακια μου ειναι

"τεσσαρων -ο μεγαλυτερος- και 8 μηνων η μικρη μου! "

σε λιγο καιρο θα κραταω στην αγκαλια μου και το τριτο παιδακι μου!!! εσεις??/

ποια αλλη βρισκεται στην ιδια κατασταση με εμενα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

relokoritso έγραψε:

Εγω ειμαι στον 5ο μηνα και διανυω την τριτη εγκυμοσυνη μου!(ΠΗΤ 8/04/10)

τα αλλα 2 παιδακια μου ειναι

"τεσσαρων -ο μεγαλυτερος- και 8 μηνων η μικρη μου! "

σε λιγο καιρο θα κραταω στην αγκαλια μου και το τριτο παιδακι μου!!! εσεις??/

ποια αλλη βρισκεται στην ιδια κατασταση με εμενα????

;)

;) gia soy trelokoritso.ego exo 3 paidakia kai elpizo ase 2 me 3 meres pou einai na kano to test na einai ++++++.makari me to kalo kopela moy!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη θα πας για 4ο???? αντε βρε με το καλο!!!!!! δε μου λες απο παροχες τι γινεται?? βοηθανε καθολου τους τριτεκνους η' θα μας εχουν στο περιθωριο???? αν ειναι να κανω κιαλλο ενα παιδακι μωρε.... !!! χιχιχιχιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Ειμαι στο ενα ακομα και ψηνομαι για δευτερο αλλα απο την αλλη λεω να χαρω λιγο ακομα τον χουχουλινο μου πριν μπει και το 4το μελος στην οικογενεια. Θελω ομως καποια στιγμη να κανω και τριτο πρωτα ο Θεος. Εσεις ρε κοριτσια πως τα καταφερνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 μη ρωτας καθολου για το πως τα καταφερνουμε!!! τρεχουμε απο το ενα στο αλλο! εγω εχω ηδη δυο και σε 4 μηνες θα αποκτησω και το τριτο παιδακι!! τα παιδια ειναι ευτυχια-μπορει να σου βγαζουν το λαδι αλλα δινουν ζωη μεσα στο σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ......

ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ :cheer::cheer:

ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΟΤΣΙΑ....

ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΚΑΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΕΙ ΠΟΛΥ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

teo cool- πανω απο ολα θελει υπομονη και δυναμη! εγω τουλαχιστον τα εχω και τα 2 σε υπερβολικη ποσοτητα!!!!! χαχαχαα!!! τα παιδια ουτως η αλλως δινουν ζωη μεσα σε ενα σπιτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Τρελοκόριτσο μία απο τα ίδια, η κόρη μου είναι 3 χρονών και 2 μηνών, ο γιός μου 10 μηνών και περιμένω το τρίτο με ΠΗΤ 6/7/10. Συμφωνώ με το ότι σου βγαίνει η πίστη ανάποδα που λένε, αλλά υπάρχουν στιγμές που μου έρχεται να βάλω τα κλάμα όταν τα βλέπω μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"ηαραπ" ετσι ειναι οπως τα λες!!!τα παιδια ειναι ευτυχια μεσα σε ενα σπιτι!μπορει ωρες-ωρες να λες "παναγια μου... θα τρελαθω!" αλλα μετα απο λιγο αλλαζεις γνωμη! δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο το να ειναι ενα σπιτι γεματο παιδια μεσα! και εσυ νωρις-νωρις ξαναεμεινες εγκυος ε???? πως τα καταφερες???? το ηθελες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΚΑΙ ΕΓΩ 3 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΘΕΛΩ....Η ΙΣΩΣ ΚΑΙ 4......ΤΑ ΛΑΤΡΕΥΩ.ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΓΙΟ 3,3 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ 12 ΗΜΕΡΩΝ.ΚΑΙ ΘΕΛΩ Κ'ΑΛΛΟΟΟΟΟΟΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΥΑ να σου ζησουν !!!κανε τωρα που προλαβαινεις! εγω τα εκανα νωρις για να μεγαλωσουν μαζι ! το 2ο παιδακι μου θα εχει διαφορα με το τριτο 14 μηνες!θα μεγαλωσουν μαζι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΡΕΛΟΚΟΡΙΤΣΟ.ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ,ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΝΟΙΩΘΟΥΝ ΑΓΑΠΗ ΑΠΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι ειναι ολυα μου!!!το μικρο σου ειναι 12 ημερων ε??(και τα 2 αγορακια).

πωπωωωωωωωωωω τελεια!!!!!! φανταζομαι χαρα εσυ ε? και εγω ανυπομονω να δω και το τριτο παιδακι μου!!! εχω ΠΗΤ 8-04-2010 ! πασχαλιατικο δωρο !! χιχιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα με το καλο

το τριτο σου νινακη τρελοκοριτσο!!

Εγω πριν 2 μηνες γεννησα την τριτη

κορουλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελοκόριτσο θέλαμε ένα τρίτο παιδάκι, και θα βάζαμε μπρος σε λίγο καιρό. Εκατσε νωρίτερα. Δεν με χάλασε όμως. Ισα ίσα. Και κοίτα να γεννήσεις 6/4 που έχω γενέθλια.

Όληα να σου ζήσει το μικρό σου. Και σου εύχομαι να κάνεις όσα παιδάκια θές και μπορείς ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει και το τριτο ιωαννα μου!!!! πως ειναι αληθεια με τρια παιδακια?? προλαβαινεις?? εχεις τουλαχιστον καμια βοηθεια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΑΡΑΠ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ!

ΤΡΕΛΟΚΟΡΙΤΣΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.ΑΧ ΜΕ ΤΟΣΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρελοκοριτσο καθε αρχη και δυσκολη! ;)

Οταν γεννηθηκε η μικρη ειχα την μανουλα μου

κοντα,και με βοηθουσε.Εδω και ενα μηνα ομως

ειμαι μονη μου.Οαντρας μου με βοηθαει οσο μπορει!

κατα τα αλλα πηραν λιγο (φωτια τα μπατζακια μου)

Αλλα δεν πειραζει αξιζει τον κοπο!!!Αχ να σου πω οτι

θελω και αλλο νινακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Τα πονακια που νιώθεις πως είναι? Εγώ νιώθω ελαφρύ αλλά συνεχόμενο πόνο περιοδου στο κέντρο χαμηλά της κοιλιάς.  Ο γιατρός μου λέει φυσιολογικό αλλά δεν παύει να ανησυχώ. 
    • @marinamanoulitsa καταλαβαίνω πως όσα έγραψες στο @ditaki προέρχονται από αγάπη και καλές προθέσεις. Ωστόσο, προσωπικά θεωρώ πως, σε στιγμές όπως αυτές των baby blues, όπου αν δεν το διαχειριστείς μπορεί να οδηγήσει και σε επιλόχειο κατάθλιψη, αυτά τα λόγια ίσως δεν είναι τόσο βοηθητικά. Τότε κυριαρχούν συναισθήματα όπως απόγνωση, φόβος, άγχος και θλίψη, ιδιαίτερα όταν νυχτώνει. Και ενώ είναι καλό να ακούς ότι είσαι τυχερή γενικά, το μόνο που αισθάνεσαι ΄όμως  τη στιγμή που το ακούς, είναι ενοχές... Ίσως γι’ αυτό πολλές γυναίκες εδώ διστάζουν να μιλήσουν ανοιχτά για την επιλόχειο κατάθλιψη, τη θλίψη και τη μοναξιά που φέρνει η μητρότητα στην αρχή. Γιατί φοβούνται μήπως κάποιος τους πει ότι είναι τυχερές που έχουν μωρό, ενώ το μόνο που θα ήθελαν εκείνη τη στιγμή είναι να μιλήσουν για τα δύσκολα συναισθήματα που βιώνουν. Το να βιώνει κάποια θλίψη η και επιλόχειο κατά τη διάρκεια της μητρότητας δεν σημαίνει ότι δεν αγαπάει το παιδί της ή ότι δεν το θέλει. Ούτε ακυρώνει την προσπάθεια που έκανε για να το αποκτήσει. Η μητρότητα μπορεί να φέρει μαζί της πολύ έντονα και πολύ αντιφατικά συναισθήματα, και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό Μιλήστε και ανοιχτείτε ελεύθερα.. 
    • Ωχ κορίτσι μου μακάρι να μην ταλαιπωρηθείτε πολύ με την ίωση,  εύχομαι γρήγορα περαστικά!!!
    • Ωχχχ περαστικά του.. υπομονή και κουράγιο. Εύχομαι να μην το κολλήσετε οι υπόλοιποι. Και μεις είχαμε δύσκολο βράδυ, με κλάματα και αφυπνίσεις. Εμένα να κλείνουν τα μάτια μου εντωμεταξυ να παραπαταω από τη νύστα στις 2 και μετά στις 4 και ξανά στις 6 το πρωί... Μετά τις 7 το απόγευμα θα έχω την χοριακη. Κυρίως με απασχολεί της Δευτέρας να έχει την αναμενόμενη αύξηση. Και όπως υποσχέθηκα στον άντρα μου, δεν έκανα τεστ σήμερα. Ετοιμάζουμε και τα γενέθλια της μικρούλας μου την Κυριακή (κανονική τα έχει την Τρίτη) και είμαι ενθουσιασμένη και συγκινημένη ταυτόχρονα!!
    • την βάζεις για tummy time ; αν ναι... ποση ώρα; εμένα δεν κάθεται... γκρινιάζει 😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...