Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΤΙΜΗ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι και εγώ έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι στην 13 εβδομάδα. Πριν μια μέρα έκανα την αυχενική διαφάνεια και η μέτρηση που βγήκε ήταν 2,9mm (η χειρότερη εκτίμηση και η πιο μικρή 2,6mm). Είμαι 28 χρόνων και τελική συνδιασμένη πιθανότητα γα σύνδρομο Down βγήκε 1/15.000. Ο γιατρός μου είπε οτι είναι όλα καλά. Ακόμα δεν έχω μιλήσει με τον γυναικολόγο μου. την Δευτέρα θα του τα πω αναλυτικά. έχω λίγο προβληματιστεί, γιατί συμφωνα με βιβλία και λίγο που το έψαξα στο διαδίκτυο, είναι μια αρκετά μεγάλη τιμή για την αυχενική διαφάνεια. Δεν μου σύστησε αμνιοπαρακέντηση, γιατί είπε ότι οι πιθανότητες είναι πολύ καλές.

Είχε κάποια κοπέλα (που δεν το εύχομαι) ανάλογη εμπειρία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποια απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε θυμαμαι ακριβως τις μετρησεις

εμενα ο γιατρος μου εκτος απο τον υπεερηχο ειχε κανει και εξεταση αιματος

ειναι πιο σιγουρο το αποτελεσμα ετσι

ευχομαι να πανε ολα καλα

με ενα γερο μωρο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ροδανθη εγω ειχα 1,13 στον ενα γιατρο κ στον αλλο γιατρο στην πολη μου 3!!

μονη της η τιμη δε λεει τιποτε..Βλεπουν επισης τα αιματολογικα κ την υπαρξη ρινικου οστου!!

Μη στεναχωριεσαι!! τα ποσοστα σου ειναι πολυ καλα!!

σε εμενα ολα πηγαν τελεια..και ημουν και 38 χρονων!!Βεβαια εκανα αμνιοπαρακεντηση λογω ηλικιας και επειδη το ηθελα!

μη διαβαζεις πολυ τι γραφει το ιντερνετ..το ειχα κανει κ γω μολις ακουσα το 3..........φοβερο αγχος..και αυτο δεν ειναι καλο!!

σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη!!Τα καλυτερα αρχιζουν τωρα..που θα σε κλωτσησει...!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απάντησεις σας. Ελπίζω και πιστεύω πως θα πάνε όλα καλά. Ο Θεός είναι μεγάλος.

Σας ευχαριστω και πάλι. Όλα καλά και για εσάς.

Φιλιά. Να είστε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ συμφωνώ θα πρέπει να υπολογίζονται ολοι οι παράγοντες οπως είπε και η happy mom.Και σε εμένα ετσι μου το εβγαλαν.Αλλά περίμενε την Δευτερα τον γιατρό σου.Πάντως αν δεν νιωθεις σιγουρια αν θελεις επανέλαβε την εξέταση κάπου αλλού αλλα αν σου πει ο γυναικολόγος οτι ολα καλά θα πρέπει να τον εμπιστευτείς .Ολά θα πάνε καλά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...