Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΑ Κ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ!!!


Χρυσάνθη_

Recommended Posts

Επειδη γραψαμε κ εγραψα κ εγω για τις εντυπώσεις μας απο διάφορα Νοσοκομεια (Μαιευτηρια, παιδιατρικές κ.τ.λ.) και βγηκαμε λίγο εκτος :silly: απο το θέμα του κ.Τζορμπάτζάκη( ας μας συγχωρέσει ο άνθρωπος) λεω εδω να γράψουμε για τις εντυπώσεις μας κατά την παραμονη μας ή κ εξετάσεις(που εχουμε κάνει) σε ενα νοσοκομειο ή κλινική.

Που ξέρετε μπορει να το διαβάσει κ ο υπουργός υγείας κ φτιάξουν τα πράγματα :unsure::unsure::unsure: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ραφαέλ εγώ π.χ γεννάω στο Αλεξάνδρα 22/12.Δεν έχει χρειαστεί ακόμα να νοσηλευτώ εκεί αλλά κάθε φορά που πηγαίνω για εξετάσεις απογοητεύομαι και εύχομαι να μην είναι έτσι η πτέρυγα που θα νοσηλευτώ τις 3 αυτές ημέρες μετά τη γέννα γιατί θα πάθω κατάθλιψη.Τι να πω για το κτίριο;άθλιο,οι χώροι και οι αίθουσες παμπάλαιες αφού στο αιματολογικό στην αναμονή νομίζεις ότι θα σου έρθει το ταβάνι στο κεφάλι και απο καθαριότητα;εγώ προσωπικά σιχαίνομαι και δεν μου φαίνονται οι χώροι τόσο καθαροί.Πριν μερικές ημέρες επισκέφτηκα και τον 3ο όροφο το αιματολογικό τμήμα και εκεί κόντεψα να πάθω κατάθλιψη στην κυριολεξία.Έχε χάρη που είναι εκεί ο γιατρός μου και τον εμπιστεύομαι + ότι δεν έχουμε και την δυνατότητα για ιδιωτικό οπότε λέω στον εαυτό μου δεν βαριέσαι λίγες μέρες είναι θα περάσουν σημασία έχουν άλλα πράγματα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον.στο ιπποκρατειο που με βλεπουν περιμενεις και περιμενεις και σαν χωρος ειναι χαλια αλλα οι γιατροι φυσικα ειναι οι καλυτεροι.για το παπαγεωργιου τωρα που εχω γεννησει το κοριτσακι μου.ειναι καινουργιο,λουξ,πεντακαθαρο,αψογο,τηρουν το ωραριο επισκεπτηριου αυστηρα.4 με 6 για ολους ΧΩΡΙΣ τα μωρα.6 με 7 μενουν οι μπαμπαδες μονο για να δουν τα μωρα τους.ολη την ωρα ειχαμε τα μωρακια στο δωματιο,τα θηλαζαμε,μας βοηθουσαν οι μαιες,πολυ πολυ ωραια ολα.εκτος απο το φαγητο που δεν μου αρεσε αλλα αυτα ειναι γουστα.εμενα μου φερνε η πεθερα μου φαγητο.ηταν ΑΨΟΓΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο θα ταν να θυμομαστε οτι δεν παιρνουμε ποσοστα απο εκει που γενησαμε,οποτε δεν χρειαζεται να γινει της κακομοιρας και εδω! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bebadomama έγραψε:

καλο θα ταν να θυμομαστε οτι δεν παιρνουμε ποσοστα απο εκει που γενησαμε,οποτε δεν χρειαζεται να γινει της κακομοιρας και εδω! :laugh:

ΧΑΧΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο με τα επισκεπτηρια (σε ιδιωτικο κ δημοσιο) παιδια γιατι το κανουμε?κουβαλαμε ολο το συγγενολοι κ τους φιλους ,και μετα πλακωνουν ολοι μαζι και παραπονιομαστε.Ασε που δεν ειναι και οτι καλυτερο για το νεογενητο...

θυμαμαι στα ,μαθηματα ανωδυνου στο Ελενα μας ελεγαν γι αυτο οι μαιες,να μην το κανουμε. Εγω το ακολουθησα,αλλα η διπλανη μου....ηρθαν καμια 20αρια μαζεμενοι στο δωματιο και αναγκαστηκα να γινω κακια,τους εβγαλα εξω ολους,στεναχωρηθηκε και αυτη νευριασα και εγω...αλλα πως θα γινει? Καλο δεν θα ταν να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas έγραψε:

bebadomama έγραψε:

ΧΑΧΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.... :P[/quote:c8lv0i23]

καλε ναι!το ξερω :P γιατι τα παιρνουμε ολα τοσο προσωπικα πια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ.ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΙΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Η ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟΣΑ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΤΟ ΧΩ ΣΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΛΟΓΩ ΓΙΑΤΡΩΝ,ΟΥΤΕ Ο ΧΩΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΧΑΛΙΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ.ΟΠΟΥ ΕΦΗΜΕΡΕΥΕΙ.ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.ΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΑΚΡΙΑ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΟΒΑΡΟΙ?ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ?Ε ΟΧΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΠΟΣΤ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ Η ΜΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ Η ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ. :P:P:P:cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στο Ιασω στον 6ο (δεν ξερω για άλλους ορόφους).Με βοηθησαν στον θηλασμο κ ξερω 100% ότι δεν του δωσαν ξένο (έχει αλλεργία κ θα φαινόταν αλλά έχασε κ 330 γραμμαρια) έτρωγε όσο τον ταιζα εγω.Ήμουν 6κλινο γιατι No money κ μου τοβ φέρναν συνεχεια γιατι ζητησα μητρικο θηλασμο.Τι νυχτα δε τον ειχα κοντά μου γιατι το έλεγα στις μαιες κ μου τον φέρναν.Δεν ήθελα να τον αποχωρειστω.

Στο δωματιο που ήμουν, ημουν η μονη που ειχα μωράκι (γιατι τα αλλά ήταν θερμοκοιτίδα), σας πληροφορώ δεν ειχα καθόλου επισκέπτες γιατι θεωρω ότι δεν γεννησα για να καλέσω το λαικο προσκήνυμα να με δει κ όλες οι αλλες κοπέλες ειχαν κόσμο (οι ανεγκέφαλες δεν τους ενοιαζε γιατι το δικό τους δεν ηταν εκει, μια έφερε κ αρρωστο).Φωναξα μια μαια κ τις ειπα όταν θα φερνουν το μωρο να τους πεταει όλου εξω...κ κοριτσια βγαιναν στο σαλόνι όλοι κ δεν ειχαμε επισκέπτες, ανοιγε κ το παράθυρο κ ερχοταν να δει αν ειχε μπει κανεις μέσα...να σημειωσω ότι δεν τις εδωσα λευτα.

Σαν επισκέπτης τον οκτωμβριο πήγα στο ιασω κ στο μητερα.

Τωρα που γεννησε η αδελφή μου στο ιασω οταν φερναν τα μωρα λόγω θηλασμού τους βγάζαν όλους έξω χωρις να το ζητησει κάποιος...και μας ειπαν αλλαξε η πολιτικη του μαιευτηριου, η αδελφή μου ήταν στον 4ο όροφο.Δεν δώσαν ξενο γαλα παρα μονο την πρώτη μερα γιατι επαθε αφυδάτωση το μωρο κ δεν ειχε κατέβει το γάλα της αδελφής μου αλλά τον θηλαζε αρκετη ώρα κ μετα του εδινε για να σιγουρευτει.Να σημειώσω στα καλαθάκια των μωρών που ηταν μητρικος θηλασμός δεν ειχαν γαλατάκια μέσα.

Στο μητερα που νοσηλέυτηκε η κουνιάδα μου ήταν 3 λαλούν κ 2 χορέυον στον 4ο όροφο, όλα τα καλαθάκια γάλατα κ αλλοδαπές που δεν ξεραν ουτε ελληνικα κ πήγαν κ σε αλλη κοπέλα το μωρό μας (δεν ελέγχαν τα ρολογάκια στο χερι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tselinkas ακριβως το θέμα δεν ειναι να ειμαστε απόλυτες αλλά να δουμε με τις εμπειρίες μας αν μπορούμε να βοηθησουμε κάποια κοπέλα.Ουτε εγω θα πάρω ποσοστά απο ένα νοσοκομειο ούτε η άλλη κοπέλα.Δεν χρειάζεται φανατισμός.Αν έχουμε δει κάτι απο προσωπικη εμπειρία κ απο δικό μας ανθρωπο καλός...τωρα αν γράψω η φιλη της φιλης που δεν την ξέρω ειναι φεξε μου κ γλυστρισα......Να ειναι σιγουρα δηλαδή αυτα που γράφουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΓΙΑ ΤΟ ΤΖΑΝΕΙΟ.ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΙΣΩΣ ΤΟ 1% ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΟ ΕΓΩ :laugh: :laugh: :laugh: .ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ,ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ Κ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.

1.ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΚΤΗΡΙΟ.

2.Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ.ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠ'ΟΛΑ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΟΥΤΕ ΩΡΑ,ΟΥΤΕ ΜΕΡΑ,ΟΥΤΕ ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΔΕΧΤΕΙ,ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΕΣΤΟ ΜΕΣΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ.Κ.Α ΠΟΛΛΑ.

3.ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΡΕΛΗ ΠΑΝΤΟΥ.

4.ΚΑΛΟ ΦΑΓΗΤΟ.

5.ΜΑΙΕΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΝΕ ΣΕ ΟΛΑ,ΟΠΩΣ ΣΕ ΤΟΚΕΤΟ,ΣΕ ΘΗΛΑΣΜΟ......ΣΕ ΟΛΑ ΛΕΜΕ.

6.ΜΟΝΟ ΔΥΚΛΗΝΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΝΟ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ.ΚΑΙ ΑΠΟ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΩΣΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΣΕ ΜΑΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥΜΕ.ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στο αλεξανδρας τον 7ο του 2008 λοιπον...γιατροι,προσωπικο,μοναδα επικυνδυνης κυησης και μοναδα νεογνολογικη με μια λεξη ΑΨΟΓΟΙ!!!!!!!!!!!!!!και φανατικοι του θηλασμου

ο θαλαμος μου ηταν χαλια 13 γυναικες με μωρα,επισκεπτες κυριως τσιγκανους να τρεχουν οι κακομοιροι οι σεκιουριταδες να τους μαζευουν 1 την νυχτα!!! ναι καλα ακουσατε..ειπα αντε 5 μερες ειναι θα περασουν,τουαλετα κοινοχρηστη!!(εκανα 5 μερες να κανω κανονικα μπανιο)

στον θαλαμο ενα χαος απο επισκεπτες(οταν εβγαζα το γαλα μου με το θηλαστρο πριν το κοψω ηταν οι αντρες των γυναικων εκει και ντρεπομουν αναγκαζομουν να παω στο μερος που εκαναν μπανιο τα μωρακια να ειμαι μονη μου...ενα βραδυ δε κατα τις 4 ξυπναω απο χαχανα και φωνες..πεταγομαι και βλεπω ολες τις μανουλες ειχαν πιασει την κουβεντα σε ολες τις γλωσσες αλβανικα,τσιγκανικα,πακιστανικα(ημουν η μοναδικη ελληνιδα)εκει τους εβαλα χερι δεν αντεξα δηλαδη επειδη δεν ειχα το μωρο μου εκει δεν επρεπε να με σεβονται??

ασε που ολες με ρωταγαν με ενα υφος ελεημοσυνης ''εσενα το μωρο σου που ειναι?''

ευτυχως που με αφηνε η μαια και εβγαινα εξω στην αυλη ακομη και την νυχτα και ξεσκαγα!!!!

αυτο για μενα ηταν το μονο μειον αλλα παντου υπαρχουν ηλιθιοι που δεν σεβονται τα μωρα και τις γυναικες που μολις εχουν γεννησει

τι να σου κανουν και οι σεκιουριτι??? τους εγραφαν κανονικα!!!

τωρα εμαθα οτι αυτα ανηκουν στο παρελθον ευτυχως(πηγα και το ειδα με τα ματια μου δεν το πιστευα)ειδα την κλινικη που ημουν εγω και δεν την γνωρισα!!

τεραστια αλλαγη και πολυ το χαρηκα αχχχχ να ηταν ετσι οταν γεννησα εγω θυμαμαι οταν γεννησα ειχαν ηδη ξεκινησει και εφτιαχναν καποιες κλινικες ουφ εφτιαξαν και αυτην ηταν τριτοκοσμικη

και δεν πειραξε καθολου που ημουν σε θαλαμο με 13 γυναικες δεν το σνομπαρω καθολου ουτε θα εδινα ενα καρο λευτα για 3 μερες αλλα η συμπεριφορα τους με ενοχλησε πολυ και με εφτιαχνε το κλαμα των μωρων μιας και δεν ειχα το δικο μου κοντα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πρωτο μου το γεννησα σε Δημοσιο Νοσοκομειο σε επαρχιακη πολη.

ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη. στο ιδιο νοσοκομειο δουλευε κ ο αδελφος

μου. (γιατρος οχι ομως γυναικολογος)

το 2ο σε ιδιωτικη στην Κυπρο. Επισης παρα πολυ ευχαριστημενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γμτ εγραφα εγραφα και ΕRROR!! :angry:

Εγω θα μιλησω για το μητερα ως μετοχος πλεον!! :laugh: :laugh:

Συνολικα το εχω επισκεφτει για 1 αποξεση, 2 γεννες και μια επεμβαση στο παιδιατρικο του για τον Θανο.

Δεν θα ειχα κανενα προβλημα να παω σε δημοσιο αλλα η γιατρος μου που δε μπορω χωρις αυτην :lol: ειναι μονο στο μητερα.

Και τις 2 φορες πηγα σε 4 κλινο και αυτο γιατι ειχα να δωσω παραπανω αλλα προτιμησα ενα περισσευουμενο ποσο που ειχα στο budget τνα το ανοιξω σε ενα καλο αποταμιευτικο για τα παιδια(αυτη τη στιγμη αυτα εχουν παραπανω στην ακρη απ οτι εγω :S :laugh: )

Γενικα πηγα με καλη διαθεση, και δεν ειχα κανενα προβλημα, τοσο με τις μαιες οσο και με τον θηλασμο,(εδω θα ελεγα το αντιθετο, με βοηθουσαν αρκετα).Παντως Ραφαελ κ σε φιλεναδες που εχω παει σε διαφορους οροφους αλλοδαπες δεν ειδα(κ να εβλεπα προβλημα δεν θα ειχα αρκει να εκαναν καλα τη δουλεια τους).Αλλα αυτο με το μπερδεμα των μωρων...φοβερο!!

Επισης στο επισκεπτηριο την ωρα των μωρων,εβγαιναν εξω κ οταν τελειωνα τους επερνα τηλ κ το μαζευαν αμεσως.Ετσι κ εγω εβγαινα εξω στο διαδρομο η στην καφετερια.Μαλιστα οσοι με επερναν τηλ να μου ευχηθουν τους ελεγα να ερθουν σπιτι για να δουν κ το μωρο ;)

Το μονο αρνητικο σημειο, ηταν μια απο τις γιατρους στη μενν.Θελει πολυ ξυλο!!Καποιος θα της το δωσει...Αγενεστατη κ με υφος 100 καρδιναλιων...την θυμηθηκα κ συγχηστηκα τωρα.

Σκοπος ειναι να γεννιουντε καλα τα μωρακια μας,τα υπολοιπα ειναι για 4 βραδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ "ΛΗΤΩ" ΤΟ 2006...ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΤΟ 2006, 3 ΓΕΝΑΡΗ!!!!!ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΤΙΚΟ ΔΩΡΟ Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΛΗΣ ΜΟΥ!!!!

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΗΤΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΑΣΩ ΟΠΟΤΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΛΗΤΩ....ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΙΑ ΠΙΟ "ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟ",Σ ΕΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ....ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!1

ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΗΤΑΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ....ΜΕΓΑΛΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΨΟΓΟΣ!!!!ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΟΤΑΝ ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΟΝ ΔΩΜΑΤΙΟ....ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ....ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΤΡΙΚΛΙΝΟ...ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΟΟΟΛΥ ΚΑΛΕΣ...ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΙΛΙΚΕΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ!!!!ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΜΟΥ ΕΔΗΞΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ...ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΞΕΡΩ!!!!

ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΤΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ,ΦΑΓΗΤΟ ΚΤΛ!!!!ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ....ΗΤΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΛΛΑ....ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΞΙΖΑΝ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ...ΣΕΚΙΟΥΡΙΤΙ ΕΡΧΟΤΑΝ ΚΑΙ ΕΒΓΑΖΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ...ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΡΙΟ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑΝ...

ΑΥΤΑ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ....ΕΜΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΕΙΑΦΕΡΕΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ...ΚΑΙ ΣΕ ΚΛΟΥΒΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΕΝΙΑΖΕ...ΑΡΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάντως βρε κορίτσια όντως αυτό με το θέμα του επισκεπτηρίου είναι μεγάλο πρόβλημα και το κακό είναι ότι δεν το καταλαβαίνουν και οι ίδιοι οι γονείς πολλές φορές με αποτέλεσμα να έρχονται συνέχεια(γονείς και πεθερικά)τσπ.Ίσως σε αυτό το θέμα τα νοσοκομεία θα πρέπει να είναι πολύ αυστηρά και το επισκεπτήριο να κρατά ελάχιστα.Προέχει πάντα η υγεία των μωρών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xntou αυτο που γραφεις για την ΜΕΝΝ μου το ειπε κ η κουνιάδα μου ότι τις εκανε συνεχεια παρατηρησεις του τυπου ''πως κρατας ετσι το παιδι''...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ 13 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΘΑΛΑΜΟ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΛΛΑΞΕ.ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ 13 ΒΑΛΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣ 50-100 ΑΤΟΜΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...