Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ..ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΓΙΝΕΤΑΙ?


Recommended Posts

ΠΟΣΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΟ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ..ΤΑ ΤΕΣΤ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ..... ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ.ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΕΤΣΙ ΝΟΜΙΖΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ.ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΨΙΛΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟΥΣ ΜΗΝΕΣ.ΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΟ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ'ΝΑΙ ΠΡΗΣΜΕΝΑ..ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ ΤΙΣ ΝΥΧΤΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ..ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ.ΠΕΡΙΠΟΥ ΡΟΖ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟΤΕ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΘΕΤΙΚΑ.ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΕΑ ΣΟΥ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ..ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΡΙΟΔΟΣ. ΘΑ ΣΚΑΣΩ.. ΓΙΑΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΙΝΕΤΑΙ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ, ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΤΕΣΤ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ. ΜΠΑΜ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΡΟΗ ΓΙΑ 5 ΗΜΕΡΕΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΗΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΥΠΕΡΗΧΟ (ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΝΕΟ ΚΥΚΛΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ) ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΕΜΒΡΥΟ!!! Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΤΟΟΥΜΑΙ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΡΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) γεια σου δεσποινακι!δεν ξερω ποσες πιθανοτητες υπαρχουν αλλα σιγουρα υπαρχουν!πηγαινε αυριο για β-χοριακη και θα ησυχασεις..ευχομαι οτι ευχεσαι!!!!!!! ;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μια φίλη μου είχε κανονικά περίοδο και τελικά ανακάλυψε την εγκυμοσύνη της σχεδόν 2,5 μηνών! Πήγε στο γιατρό γιατί ένιωθε περίεργα... :)

Το τεστ πιθανόν να σου έδειξε εσφαλμένα αρνητικό. Κάνε εξέταση χοριακής για να'σαι σίγουρη. Εύχομαι να'ναι θετική!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινακι το μόνο σχετικό που μπορώ να σου επιβεβαιώσω είναι πως η αδερφή μου και στις 3 εγκυμοσύνες της είχε περίοδο τους πρώτους 2 μήνες!

Δεν ξέρω πως και γιατί γινόταν, πάντως τώρα έχει 3 κούκλους!

Φιλιά και καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ! ELENALDA ΕΙΧΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΠΑΡ'ΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΣΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ,ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ,ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΑΙΜΑ ΔΕΣΠΟΝΑΚΙ,ΚΑΙ ΜΕΝΑ Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΓΙΑ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γνώμη μου είναι και χωριακή και επίσκεψη στον γυναικολόγο, για να ξέρεις τι σου γίνεται, γιατί υπάρχουν περιπτώσεις και περιπτώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΕΧΡΙ 7 ΜΗΝΩΝ ΤΟΥΣ 3 ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΧΝΑΝΕ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ[ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ]....ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΣΤ Η ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ............ΤΑΤΟ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALHSPERA!!! ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΟΙΓΩ Κ ΕΓΩ ΙΔΙΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ 5-8 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 30 ΟΚΤΩΜΒΡΗ ΕΧΩ ΑΡΑΙΑ Κ ΠΟΥ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΕΧΘΕΣ ΕΙΔΑ Κ ΛΙΓΟ ΡΟΖ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΡΘΕΙ :blush::dry: ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Κ ΝΑ ΗΣΑΣΤΑΝ ΕΓΚΥΟΣ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΓΟ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ...ΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΜΥΡΟ...ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΛΙΓΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ ΠΟΥ ΜΕ ΤΡΑΒΑΓΕ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΜΙΑ ΖΑΛΑΔΑ....ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ 1'80 14 ΧΡΟΝΩΝ ΔΥΣΤΥΧΟΣ ΤΟ ΕΝΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ!!!!!!!!ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ''[ΤΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΤΕ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ Η ΚΑΘΕΤΗ ΣΚΟΥΡΑ ΓΡΑΜΜΗ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΙΛΙΑΣ? 'Η ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΠΙΟ ΑΧΝΟ ΤΗΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...

καλησπερα!ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να με βοηθησετε....ειχα 7 μερες καθηστερηση με καουρες,ανακατοσουρες ,κοπωση κ αυξημενη οσφρηση.Πανω που ημουν ετοιμη να κανω τεστ αδιαθετησα αλλα συνεχιζονται οι ζαλαδες κ οι ανακατοσουρες.Υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος;ποτε μπορω να κανω τεστ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρύνη γεια σου και καλώς όρισες στο φόρουμ μας!

Όλα αυτά που αναφέρεις είναι και συμπτώματα περιόδου. Γιατί δεν περιμένεις να τελειώσει η περίοδος και μετά, αν συνεχιστούν τα συμπτώματα, κάνεις ένα τεστ. Ή ακόμα καλύτερα, γιατί δεν παίρνεις το γυναικολόγο σου ένα τηλέφωνο να σε συμβουλεύσει αυτός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!Απλα ανησυχω γιατι εχω πολυ σταθερο κυκλο κ επειδη διαβασα σχετικα αρθρα εγκυμοσυνης με περιοδο ανησυχησα!!Μαλλον ολα ειναι στο μυαλο μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

η ορμονη που σε βεβαιωνει οτι εισαι εγκυος(την εχεις μονο σε περιοδο εγκυμοσυνης)κανεις μια εξεταση ειματος για χοριακη και σου λεει αν ειναι θετικο η αρνητικο...δεν κανει ποτε λαθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Γειά σας!Η καλύτερή μου φίλη,έχει καθυστέρηση και ανησυχεί μήπως είναι έγκυος!Ωστόσο,μετά την τελευταία της ερωτική επαφή, της είχε έρθει κανονικά η περίοδος,ωστ'οσο τώρα που περιμένει την περίοδο έχει μία καθυστέρηση και ανησυχεί! Υπάρχει περίπτωση να συμβαίνει κάτι τέτοιο αφού της είχε έρθει η προηγούμενη περίοδος αμέσως μετά την ερωτική επαφή,πώς να συμβαίνει κάτι τέτοιο! Θεωρώ ότι είναι ψυχολογικό αλλά της υποσχέθηκα να το ψάξω για να τη βοηθήσω!Θα ήθελα ν ακούσβ τη γνώμη σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας ειμαι νεα στο φορουμ και πολυ μπερδεμενη σαν και εσας.προσπαθουμε με τον αντρα μου για δευτερο παιδακι,την δευτερη μερα της ωορηξιας μου ηρθαμε σε επαφη,εχω σταθερο κυκλο 28 ημερων.την ημερα που ηταν να μου ερθει περιοδος μου ηρθε ροζ αιμα πολυ λιγοτερο απο αλλες φορες που κρατησε 2 μερες ενω κανονικα μου κραταει 4-5.απο εκεινη την ημερα εχω τραβηγματα και ενα βαρος χαμηλα στην κοιλια,ζαλαδες και πολυ πονο στη μεση.υπαρχει περιπτωση να ειμαι εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...