Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΥ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΑΡΑΓΕ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ? ΛΕΤΕ ΝΑ ΧΤΕΝΙΖΩ Η ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΤΑΥΓΙΕΣ :woohoo: ΧΑΧΑΧΑΧΑ.....

ΓΙΑ ΠΕΣΤΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα και τις 2 φορές με βρήκαν στο σπίτι, την 1η φορά ήταν βράδυ και την 2η άρχισαν από το πρωί κάτι μικρές ενοχλήσεις αλλά εγώ συνέχισα να κάνω δουλειές και τελικά αποφασίσαμε να πάμε κατά το βραδάκι για γέννα, έτσι απλά λες και πηγαίναμε για ποτάκι!!! Πολύ εύκολος και γρήγορος τοκετός ο 2ος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula κι εγώ το ίδιο σκεφτόμουν εχθές! Αν και είμαι πολύυυ μακριά ακόμα αλλα επειδή την περισσότερη ώρα είμαι μόνη μου σπίτι σκεφτόμουν σε ποιόν γείτονα να απευθυνθώ όταν μου συμβει!

όμως δεν θα μας έχει προετοιμάσει λογικά ο γιατρός να ξέρουμε και να προγραμματίσουμε? Άσε που απο πολλές γνωστές μου ξέρω οτι κλείνουν ραντεβού και πάνε...

Πάντως ωραίο θέμα άνοιξες, να ενημερωνόμαστε!!!

Εσύ πότε με το καλό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΗΜΕΡΑ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΝΑ ΒΡΙΣΩ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΥΝΑΤΑ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ. ΠΗΓΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΑΙΜΑΤΑΚΙ. ΕΦΥΓΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΙΣ 8.30. 9 Η ΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝ ΟΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΙΑΣΟΥΝ ΠΟΝΟΙ. ΜΕΧΡΙ 7 ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΤΑ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 1,23 ΚΡΑΤΗΣΑ ΤΟΝ ΜΠΟΜΠΙΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΕΒΡΗΣΚΑΝ ΑΛΛΟΥ ΑΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΙΑΜΙΑ.....

6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΛΙΓΟ ΄΄ΒΡΕΓΜΕΝΗ΄΄.

ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ, ΕΝΕΡΓΟΥΜΕ, ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΝΕΡΑ....

ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΚΥΛΙΔΕΣ ΑΙΜΑ! :woohoo: :woohoo:

ΕΚΑΝΑ ΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΒΟΥΡ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ!

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΠΑΝΤΩΣ.ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου εσπασαν τα νερα στον υπνο μου αλλα μεχρι την ωρα που εκανα την καισαρικη-μετα απο 12 ωρες ακριβως-δεν ενιωσα κανενα πονο παρα μονο μερικες ενοχλησεις στην μεση τιποτα παραπανω.μεταξυ μας δεν ξερω καν πως ειναι αυτος ο πονος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα στο σπιτι.αφου ξενυχτησα και πηγαινα για υπνο 4 το πρωι αποφασισε η κυρια να μην αφησει την μαμα να κοιμηθει... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΏ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕΝΩ ΔΡΑΜΑ, ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ. ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΜΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΘΑ ΑΝΕΒΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΤΣΙΚΙ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ! :laugh: :laugh: :laugh:

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΑΝΓΧΟΣ ΜΗ ΜΕ ΒΡΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!ΤΟ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ?ΠΟΠΟ.....

ΑΧ ΕΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΜΟΥ!

ΜΑΚΑΡΗ ΝΑ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ!!!

ΕΓΩ 25 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ! ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΕΙ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΑΙΝΩ 25 ΝΟΕΜ. ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 12ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα οι πονοι με βρικαν στο σπιτι...κυριακη πουρνο πουρνο....6 ωρα το πρωι..εκανα το μπανιο μου ξυριστηκα...εφτιαξα την βαλιτσα μου γιατι ηταν σχετικα νωρις για πρωτοτοκη και δεν την ειχα φτιαξει...εφαγα κατι κουλαρακια με γαλα...ο αντρας μου να φωναζει να παμε στο μαιευτηριο και τελικα γεννησα στις 3 και 50 το μεσημερι... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra23 έγραψε:

ΜΠΑΙΝΩ 25 ΝΟΕΜ. ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 12ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΤΙ ΔΙΑΘΕΣΕΙΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ!

ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΟ ΒΡΕ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BEBISNIK έγραψε:

dimitra23 έγραψε:

ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ?ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΛΙΓΟ ΒΡΕ :)[/quote:2iks9o1t]

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΝΑΙ....ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ....ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ Ο ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΧΡΟΝΟΣ.....

ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟ ΑΓΠΡΑΚΙ ΜΥΟ....ΒΓΕΣ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ....ΒΓΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ...ΣΕ ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΦΤ....

ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ Ι ΠΟΝΟΙ ΣΠΙΤΙ...ΔΕΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΒΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ.....ΚΑΙ ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΜΕ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ...ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΓΕΝΝΗΣΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα σπιτι μου με επιασαν οι πονοι, κυριακη ηταν και γεννησα σχετικα γρηγορα για πρωτο παιδι. στις 11 φτασαμε ιασω το βραδυ και γεννησα στις 3.30 το πρωι την μπεμπουλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ήμουν σπίτι, είχα περιδρομιάσει μια ολόκληρη πίτσα roma και ένα κουβά haagen dazs και ο άνδρας μου διόρθωνε τον σκουπιδοτενεκέ της κουζίνας. Εγώ πηγαινοερχόμουν στην κουζίνα και ξαφνικά νιώθω ένα ΚΡΑΠΠ και σπασαν τα νερά. Ε μετά οι πόνοι ξεκίνησαν αμέσως και τρέχαμε πανικόβλητοι να μαζέψουμε τα τελευταία πράγματα για το μαιευτήριο :-) :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από Δράμα;

Κάνε μου 1 χάρη...

Φάε 1 πεϊνιρλί με σουβλάκι για χάρη μου :laugh:

Εμένα σπάσανε τα νερά μου ενώ κοιμόμουν.

Είναι πιο σύνηθες να σπάνε τα νερά βραδινές ώρες που χαλαρώνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα έγραψε:

Από Δράμα;

Κάνε μου 1 χάρη...

Φάε 1 πεϊνιρλί με σουβλάκι για χάρη μου :laugh:

Εμένα σπάσανε τα νερά μου ενώ κοιμόμουν.

Είναι πιο σύνηθες να σπάνε τα νερά βραδινές ώρες που χαλαρώνουμε.

αχ δεν μου κάνει καθόλου αίσθηση....χαχαχαχαχα

τρώω πολύ σπανια αν και είναι πολύ ωραίο!!!!

μμμμμ μου έβαλες ιδέα τώρα!!!χαχαχαχαχα

αν θες να σου στήλω με κούριερ!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα ωραιο θεμα ανοιξες!!Εμενα με πιασαν οι πονοι 12 η ωρα το βραδυ αλλα δεν μπορουσα να καταλαβω αν γενναω και μετα απο 2 μιση ωρες αποφασισα να παω στην κλινικη!Ο αντρας μου δεν πιστευε οτι θα γεννησω και τελικα ειχα κανει 3 διαστολη!Εκανα επισκληριδιο και 730 το πρωι γεννησα το μαναρι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το απογευμα της 26ης Μαρτιου ειχα παει επισκεψη στο γιατρο μου και μου ειπε πως θα γεννησω μεσα στις επομενες 3 μερες. Παω με τον αντρα μου απο το πατρικο μου για να πω στον πατερα μου να το εχει υποψιν του μηπως χρειαστω να με παει, παμε μετα σπιτι μας, βλεπουμε λιγο τηλεοραση, ανοιγω να φαω ενα γιαουρτι.... και με πιανει ενας πονος..... ανυποφορος!!! Μετραμε και οι πονοι ειχαν αποσταση 5 λεπτα. Μετα απο ενα τεταρτο ειχαν αποσταση 2 λεπτα και μετα απο πολυ λιγο ηταν συνεχομενοι! Γεννουσα!!! Παιρνουμε τηλεφωνο τον γιατρο και οταν εφτασα στην κλινικη ειχα διαστολη 8!! Γεννησα μεσα σε 1.5 ωρα απο τη στιγμη που με επιασαν οι πονοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ(ΑΓΟΡΙ)ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΤΕΧΝΙΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ(ΚΟΡΙΤΣΙ)ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ(ΑΓΟΡΙ)ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΕΧΝΙΤΟΥΣ.ΓΕΝΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟΥΣ ΤΟΚΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΔΙΑΡΚΕΙΑ 3 ΜΕ 4 ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ.ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝ ΚΑΙ ΠΡΩΤΟ ΑΝΤΕΧΑ,ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΦΟΒΕΡΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Προσθήκη...