Μετάβαση σε περιεχόμενο

POTE NA KANW TO TEST EGKYMOSYNHS?


capy

Recommended Posts

Hi girls!tis teleutaies hmeres kanoume prospa8eies gia mwraki.eimai polu anupomonh k 8a h8ela na rwthsw esas tis pio empeires...poses hmeres meta thn epafh mporw na kanw 1 test egkumosunhs wste na 3erw oso to dunato nwritera?apla fovamai giati h douleia mou einai akatallhlh gia egkumosunh.dustuxws thn prwth fora pou emeina egkuos den to gnwriza k apevala giati shkwsa varh.epishs eimai ekte8hmenh se xhmikes ousies.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την έκθεση στα χημικά μπορείς να την περιορίσεις; Δεν είναι ότι καλύτερο... Τι δουλειά κάνεις;; Τι είδους ουσίες είναι;;;

Αρκετές ουσίες είναι ύποπτες για πρόκληση στειρότητας.

Παλιά δούλευα σε χημικό εργαστήριο κι αρκετές από τις ουσίες που χρησιμοποιούσαμε για τις αναλύσεις είχαν αυτήν την παρενέργεια.

Και τα βάρη πρέπει να τα αποφεύγεις...

Τώρα όσον αφορά το πόσο σύντομα μπορείς να κάνεις τεστ, επειδή τα τεστ νωρίτερα από την αναμενόμενη περίοδο δεν είναι αξιόπιστα, θα έλεγα πως είναι προτιμότερο να κάνεις μια χοριακή 4-5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. .

Επειδή για άλλους λόγους πρέπει να διαπιστώσω αν είμαι έγκυος, ο γιατρός μ'εχει στείλει 23η μέρα (με κύκλο 28-30 ημερών) για χοριακή - άρα αν ήμουν θα έδειχνε....

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ'ΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!

ΠΡΟΣΕΧΕΕΕΕΕΕ..... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη και να είναι τέλεια!!

Μήπως, όμως, να αποφύγεις τα βάρη και την έκθεση στα χημικά έστω κι αν δεν είσαι έγκυος??

Αν αυτό είνα εφικτό, βέβαια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euxaristw polu gia tis sumvoules sas k akoma perissotero gia tis euxes sas koritsia.makari na exw to kalokairi 1 mwraki!!!eimai gewponos k eimai sunexws ekte8hmenh se futofarmaka.apofeugw oso mporw ta varh alla k pali oi sun8hkes den einai katallhles.elpizw otan meinw egkuos na mporesw na parw epapeiloumenh.to exoun kanei polles kopeles sthn douleia mou akoma k an den eixan provlhma me thn agkumosunh tous.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσωπικα θα σου ελεγα να ξεχασεις τα τεστ εγκυμοσυνης-φαρμακειου! εκανα 2 τεστ που ανιχνευουν την ορμονη απο την 5η μερα ΕΠΑΦΗΣ ενω ειχα 8-10 μερες καθυστερηση, εχω σταθεροτατο κυκλο και εδειξαν και τα 2 αρνητικα ενω τελικα ημουν εγκυος 5 βδομαδων!

κανε σιγουρα χοριακη!!!

να προσεχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy έγραψε:

Sas euxaristw polu gia tis sumvoules sas k akoma perissotero gia tis euxes sas koritsia.makari na exw to kalokairi 1 mwraki!!!eimai gewponos k eimai sunexws ekte8hmenh se futofarmaka.apofeugw oso mporw ta varh alla k pali oi sun8hkes den einai katallhles.elpizw otan meinw egkuos na mporesw na parw epapeiloumenh.to exoun kanei polles kopeles sthn douleia mou akoma k an den eixan provlhma me thn agkumosunh tous.

Γειά σου συναδέλφισσα! Και γω γεωπόνος είμαι!

Ευχομαι συντομα να γίνεις μαμά!

Εγω δεν έχω δουλέψει ποτέ σε φυτοφαρμακείο. Δουλεύω με συμβάσεις 8μηνες.

ΕΛΓΑ, ΟΠΕΚΕΠΕ...

ρώτα το γιατρο σου σχετικα με τα φυτοφαρμακα με τα οποια ερχερσαι

σε επαφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...