Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρώτος μήνας προσπαθειων.


nomore

Recommended Posts

Κορίτσια για σας!Είπα να μπώ και γώ στην όμορφη παρεούλα σας!!!Θέλω τη γνώμη σας σε κάποια θέματα που με απασχολουν γιατί σαν πρωτάρα έχω μπερδευτεί.Τον προηγούμενο μηνα προσπαθήσαμε για πρώτη φορά για παιδάκι.Δεν είχα κανένα σύμπτωμα εκτός του ότι για πρώτη φορα στη ζωή μου το στήθος μου έγινε πραγματικά διπλάσιο,τόσο που δεν μου κάνουν πια τα σουτιέν μου.Η περίοδος ήρθε 2 μέρες νωρίτερα με αφόρητες ζαλάδες πόνους και πολυ αιμα.Η διάρκειά της ήταν κανονική.Ελα όμως που το στήθος δεν ποναει πια μεν αλλα ακόμα δεν μου κάνουν τα σουτιέν μου!Τέλος της περιοδου ξεκίνησα θεραπεια για μηκυτες.Μια μέρα μετα είχα επαφή (εννοείται με προφύλαξη για να μη γίνει μεταφορά μικροβίων)όπου εκεί είχαμε ατύχημα με το προφυλακτικο και η επαφη έγινε ολοκληρωμένη τελικα.3 μερες μετα απο αυτή την ολοκληρομένη επαφή έχω πολλα κολπικα υγρα και το στήθος μου παραμένει το ίδιο μεγάλο!Το ξέρω οτι δεν είναι δυνατόν να είμαι έγκυος αφου μου ήρθε φυσιολογικά η περίοδος,ωστόσο δεν μπορώ να μην παρατηρήσω αυτή την ακραία αλλαγή στο στήθος καιτα πολλα κολπικά υγρά (ασπρα) που είναι πραγματικά ασυνήθιστα για τον οργανισμο μου και δεν τα έχω ξαναπαρατηρησει!Να σημειώσω οτι παρόλα τα κολπικά υγρά δεν έχω καμία ενόχληση που να δείχνει οτι προέρχονται απο λοίμωξη.Θα επισκευτώ βέβαια και τον γυν/γο μου μέσα στην βδομάδα ωστόσο θα ήθελα και τη γνώμη από μερικέ έμπειρες μανούλες.Κορίτσια ευχαριστώ πολύ πολύ πολύ προκαταβολικά!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το στήθος δεν ξέρω να σου πω, αλλά τα υγρά δικαιολογούνται από τους μύκητες και ίσως είναι και από καμια κρεμα/υπόθετο που ίσως χρησιμοποιείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου.1ον τα ασπρα υγρα και η ποσοτητα ειναι μυκητες.το εχω παθη και εγω καποτε οπως η περησοτερες.δεν θελω να σε ξεσηκωσο αλλα καλητερα ειναι να πας οντως σε καποιον γιτρο μηπως λεω μηπως εισαι και εγκυος και απλα ειχες περιοδο,και το λεω για τηνμεγενθηση του στηθους.οσο για τηνποσοτητα το ειχα παθη και εγω αυτο σε μια περοιοδο μου αλλα δεν πηγα πουθενα.πηγενε στον γιατρο για να σου πει.ειναι ιδικος.αν θελεις ενα παιδακι ομως με το καλο να σου ερθη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παώ και στο γυναικολόγο.Οπότε μάλλον δεν πετυχε η θεραπεια για τους μήκυτες :-( ξανα τα ίδια! voula25 έγραψε:

γεια σου.1ον τα ασπρα υγρα και η ποσοτητα ειναι μυκητες.το εχω παθη και εγω καποτε οπως η περησοτερες.δεν θελω να σε ξεσηκωσο αλλα καλητερα ειναι να πας οντως σε καποιον γιτρο μηπως λεω μηπως εισαι και εγκυος και απλα ειχες περιοδο,και το λεω για τηνμεγενθηση του στηθους.οσο για τηνποσοτητα το ειχα παθη και εγω αυτο σε μια περοιοδο μου αλλα δεν πηγα πουθενα.πηγενε στον γιατρο για να σου πει.ειναι ιδικος.αν θελεις ενα παιδακι ομως με το καλο να σου ερθη
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H θεραπεία που μου έδωσε ο γυν/γος μου ήταν συνολικά 6 μέρες.Μου είπε οτι μπόρω να έχω επαφές με προφύλαξη.Έχω ακούσει όμως οτι κάποιοι γυν/γοι δεν τον επιτρέπουν.Εχω μπερδευτεί λιγο με αυτο το θέμα.voula25 έγραψε:

ποσες μερες εκανες θεραπεια?σορυ κιολας
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...