Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣ ΥΠΕΡΥΧΟ???


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΝΑΤΕ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΣΑΣ ΥΠΕΡΥΧΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5Η ΚΑΙ ΜΕ 500 ΜΟΝΑΔΕΣ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΛΕΠΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΕΙ!!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ???ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ???ΦΙΛΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..Με το καλο το νινακι σου. Απο χοριακες δεν ξερω, δεν εχω κανει ποτε αλλα οταν πηρα τη γυναικολογο και της λεω ειμαι εγκυος (απο 2 τεστ θετικα) μου λεει ελα στην 6 βδομαδα να δουμε το σακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΣΠΟΡΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΑ! :laugh:

ΤΩΡΑ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΑΠ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΜΕΤΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Κ ΕΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΜΕ..ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΙΟΝΤΑΡΙΝΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!Κ ΕΓΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟΝ ΣΑΚΟ ΚΑΙ ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα! Εμένα ο γυναικολόγος μου είναι κατά των πολλών υπερήχων και έτσι το μωράκι μας το πρωτοείδα στις 12 εβδομάδες, στην αυχενική διαφάνεια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H xwriakh sou einai para polu kalh!!!!egw 3ekinhsa me 340 sthn 5h bdomada!Yperhxo kaneis kai twra alla den xreiazetai...shmasia exei na ton kaneis gurw sthn 7h bdomada gia na akouseis kardoula kai na deis oti ola pane kala!

Kalh arxh egkumosunhs!!!!kai kalo kouragio!!!xixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμ.....κορίτσια εγώ νομίζω πως έκανα υπέρηχο νωρίτερα από όλες σας. Εγώ εκανα μόλις έκλεισα μήνα, στην 4η εβδομάδα δηλαδη! Πήρα τηλέφωνο τον γιατρό μου και του είπα πως έκανα τεστ και βγήκε θετικό, και μου είπε να πάω απο εκεί να το δούμε!Μάλλον ήμουν τυχερή εεε!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΣΑΚΟΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ!!ΣΧΕΔΟΝ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΗΤΑΝ ΑΝΕΝΔΟΤΟΣ!!ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΒΑΡΙΟΤΑΝ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΙΑ???ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΑΛΛΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΕΜΕΙΝΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΣΤΟ ΘΕΜΑ "ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣ" ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΕΤΕΠΕΙΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!!ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τον πρωτο υπερηχο τον εκανα στις 6 εβδομαδες και ειδαμε και καρδουλα. Αν δεν κανω λαθος η χοριακη πρεπει να ειναι πανω απο 1000 για να φανει κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

18/09 ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ.ΒΑΣΗ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΤΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟ ΕΒΓΑΛΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ "ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ".ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΗ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

so happy γεια και απο εμενα,με το καλο να ρθη το μωρακι.σου μηλαω απο πηρα,με 500 μοναδες ειναι χαμηλη η χοριακη,πανω απο 1000 γιατι δεν φεναιται στον υπεριχο.εγω πηγα 2 φορες να δω το μωρο αλλα δεν φενωτανε και εκανα χοριακες μονο απο εκει το παρακωλουθουσα μεχρη να το δω.μπραβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOULA ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΣΟΥ!!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΘΕΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΗΜΟΥΝ ΗΔΗ ΣΤΗΝ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΟΤΙ ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΤΙΜΕΣ ΣΤΑ ΥΨΗ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε συ μην ανχωνεσαι.καταρχην που ξερεις οτι εισαι 5 εβομαδων?δεν μετρανε εστι η γιατροι,μπορει να εγηνε αργα η συληψη.η συνηφαδα μου ειχει πανω απο 10 ημερες καθηστερηση και ηταν στην 6 προς 7 εβδομαδων μην ανησηχης.σου ειπε να ξανα κανεις χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΥΠΕΡΥΧΟ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΘΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ!!!!!ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ!!!ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ Η ΣΥΛΛΗΨΗ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ¨ΚΑΛΗ¨ ΕΠΑΦΗ???Ή ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κιοτα να δες αυτο ακρηβως μετρανε και η γιατροι,αναλογα με την εικονα του εμβριου και με την χοριακη,αλλες παλι δεν κανου καν χοριακη και πανε αμεσως στον γιατρο π.χ. η συνηφαδα μου εχει τρια και μονο στην τελευταια εγκυμοσηνη της ειπε για χοριακη,γι'αυτο σου λεω μπορει να εγηνε η σηληψη αργα.αν θελεις πηγενε να κανεις εναν υπερηχο αλου για να σου φυγει η αγωνια.και εγω καπως ετσι ειμουνα στο 2ο παιδικι.αλλα αποτη ψιλο θυμαμαι η χοριακη αν την επαναλαβης μετα απο 5 ημερες νωμηζω διπλασηαζεται.μακαρι να σε βοηθησα εστω και λιγο,και να ειναι εστι τα πραγματα οπως σου τα λεω.σε ευχαρηστω για αυτο που ειπες να σου ζηση.και σου ευχωμαι οτι καλητερο.α! και να μην ταλεπορηθης στην εγκυμοσηνη σου απως εγω :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν ειχα κάνει χωριακη εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο και μετα επισκεφτηκα τον γυναικολογο στην 6η-7η εβδομαδα!!!και ειδα και το σάκο και ακουσα και καρδουλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...