Μετάβαση σε περιεχόμενο

νονα και γενεθλια


liberty81

Recommended Posts

ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ Η΄ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ :P:P

ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΡΩΤΗΣΕ ΤΗ ΣΥΝΤΕΚΝΙΣΣΑ ΣΟΥ.

ΡΟΥΧΟ?ΠΑΙΧΝΙΔΙ?

ΕΓΩ ΣΤΗ ΦΙΛΙΟΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΠΙΓΡΑΦΗ ΞΥΛΙΝΗ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΩΜΑΤΙΟΥ ΤΗΣ.

ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΗΣ ΔΟΝΤΑΚΙΑ....

ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΤΗΣ ΦΙΣΕΡ ΠΡΑΙΣ.ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΤΗΣ ΦΙΣΕΡ ΠΡΑΙΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.Εχει και τη γιορτη της κοντα με τα γενεθλια της η βαφτισιμια μου και δεν ξερω..το ιδιαιτερο το παιρνεις στη γιορτη που επισης ειναι και η πρωτη της η στα γενεθλια η και στα 2?και χριστουγεννα τι παιρνεις?σας ζαλισα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liberty81 έγραψε:

Kαλα σε αυτο εχεις απολυτο δικιο.Εχει και τη γιορτη της κοντα με τα γενεθλια της η βαφτισιμια μου και δεν ξερω..το ιδιαιτερο το παιρνεις στη γιορτη που επισης ειναι και η πρωτη της η στα γενεθλια η και στα 2?και χριστουγεννα τι παιρνεις?σας ζαλισα ε?

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΘΙΕΡΩΣΕΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΠΑΣΧΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ.ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙ , ΛΑΜΠΑΔΑ ΚΛΠ.

ΑΛΛΑ ΠΑΝΤΑ ΡΩΤΑΩ ΤΗΝ ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ελευθερο το εχω και εγω.εχουμε πολυ καλη σχεση..Απλα πεφτουν ολα μαζι τωρα και δεν ξερει τι να μου πει και αυτη...σε τι να δωσω βαρυτητα..στην ονομαστικη που εδωσα και το ονοματακι ειναι στα γενεθλια που ειναι παντα ξεχωριστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να παρεις οτι σηκωνει η τσεπη σου.

εγω στη θεση σου θα εκανα ποιο ιδιαιτερο δωρο αναλογα με το ποτε οι γονεις θα κανουν το παρτυ.

δε νομιζω να κανουν παρτυ για ολα!!!ε?

παντως μη της παρεις ενα δωρο για ολα

εγω τη κορη μου την εβγαλα γεωργια και γεννηθηκε τον απριλη

οπως καταλαβαινεις θα εχουμε γιορτη γενεθλια και πασχα μεσα σε ενα μηνα.

δε θα μου αρεσε να ερθει ο νονος της με μια λαμπαδα για ολα.

δε λεω να χαλασει μια περιουσια

κατι μικρο και στα γενεθλια και στη γιορτη για να καταλαβαινει το παιδακι οτι αυτες οι μερες ειναι ιδιαιτερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κι εγώ...Να ρωτήσεις την κουμπάρα σου τι έχει ανάγκη το μωρό.Πάρε όμως και μερικές ιδέες...

Πρώτα γενέθλια=>παιδική κούνια για το μπαλκόνι ή το σπίτι

Ονομαστική εορτή=>Καλό ρουχαλάκι

Πάσχα=>Παπούτσακια,λαμπάδα και ένα παιχνιδάκι

Χριστούγεννα=>Ένα μεγάλο παιχνίδι

Εγώ πάντως θυμάμαι πως σαν παιδί ενθουσιαζόμουνα με τα μεγάλα παιχνίδια(που είχαν μεγάλο όγκο εννοώ :laugh: )αλλά η μαμά μου με τα ρούχα! :woohoo: Εσύ να φροντίζεις να το ευχαριστιέται πρώτο απο όλους το παιδάκι ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ομως εφη21 θα κανει παρτυ και για τη γιορτη τησ μπεμπας και για τα γενεθλια.και εχουν μια βδομαδα αποσταση.και μετα απο μια βδομαδα παλι ειναι και τα χριστουγεννα.αν ειχαν κανα μηνα διαφορα κατι θα εβρισκα...τωρα...τι να πρωτο σκεφτω...ειναι και οι παππουδες που θα παρουν καλο δωρο...και η κουμπαρα μου δεν ξερει τι να πρωτο ζητησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εμείς στην βαφτιστήρα του άντρα μου, (σημειωτέον: δεν έχουμε ακόμα παιδιά και μπορούμε να διαθέσουμε κάτι παραπάνω)προσπαθούμε να παίρνουμε κάτι ξεχωριστό εφόσον οι ανάγκες καλύπτονται από τους γονείς. Έπειτα αφού υπάρχουν και οι παππούδες που θα πάρουν όμορφα ρουχαλάκια και παιχνίδια, εσύ μπορείς να παραγγείλεις ή να ψάξεις ένα κοσμηματάκι μικρό, ένα φυλαχτό, ένα ματάκι ή ακόμα και ένα κωνσταντινάτο που λέμε που να γράφει το όνομα της. Ξέρω οι περισσότεροι θα έχουν τις αντιρρήσεις του, τι να κάνει το μωρό το κόσμημα. Ό,τι θα κάνει και το ρούχο ή το παιχνίδι. Όμως μια και είναι κοριτσάκι, πίστεψε με θα το εκτιμήσει έστω και να το έχει όταν θα μεγαλώσει.

Για τα Χριστούγεννα, μπορείς να της πάρεις ένα παλτουδάκι ή μποτάκια μικρά και χαριτωμένα , είναι το επιπλέον το κάτι παραπάνω που μια και θα΄είναι για μια χρονιά μόνο, οι γονείς δεν θα διαθέσουν χρήματα για να το πάρουν.

Αα! Επίσης κάτι πολύ ωραίο, είναι οι καρτούλες. Μαζί με το δώρο της, της γράφουμε καρτούλες με τις σκέψεις μας και τις ευχές που θα την συνοδεύουν όλα της τα χρόνια για να καταλάβει ότι η αγάπη μας γι'αυτήν άρχισε από τότε που γεννήθηκε. Αυτά!

Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο, ελπίζω τουλάχιστον να βοήθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...