Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ........................


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

ΤΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ 24ΩΡΟ 700-750ML.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΜΕΧΡΙ 550 ΜΟΝΟ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ?????????//ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΤΗΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΒΓΗΚΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΑΑΑΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΖΥΓΙΣΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΠΙΝΑΜΕ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΚΙΓΚΟΖ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ. :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε η μεγαλη μου ουτε και ο μικρος μου τρωει οσο πρεπει.

Η μεγαλη μου σε ηλικια 4 μηνων επινε 120μλ μονο σε καθε γευμα.

Ασε που τα 2 απο τα γευματα συνηθως τα εκανε εμετο!

Αν παιρνει καθε μηνα το επιθυμητο βαρος, δεν υπαεχει λογος ανησυχιας.

Ρωτα ομως κ τον παιδιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stii idia akrivos fasi k i diki mou kider ,min agxonesai katholou,den uparxei prepei ,pinei oso thelei,tis dikias mou tis kaname ena soro eksetaseis g ouroloimoksi k katALIKSAME OTI TOSO THELEI,i dikia mou den eperne oute pernei idiaitero varos ,i paidiatros katelikse sto sumperasma oti etsi einai to skari tis,min agxonesai,sto leo ego pou analosa 8 mines pou eixa adeia me to moro sto na agxonomai gt den troei anti na katso na tous apolauso me to moraki mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIDER μου,πίνει όσο πρέπει και όσο χρειάζεται :) Τα μωράκια μας ξέρουν καλύτερα πότε και πόσο πεινάνε.Αυτό πιστεύω εγώ :kiss:Μην ανησυχείς!

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα ηταν παντα με προγραμμα(για αλλο λογω βεβαια)και επρεπε να πινει συγκεκριμενα ml καθε μερα.

υπηρξαν ομως και μερες που δεν τα επινε,υπυρξαν μερες που ενω τα επινε μερικα γευματα μου εκανε εμετο

μπορει να μην πειναει η να την ενοχλει το στομαχι της

ποσο καιρο σου το κανει αυτο? το βαρος της ειναι καλο? αν ειναι καλο δεν υπαρχει κανενα απολυτος προβλημα

α και για το βαρος μην τρελαινομαστε και τοσο εμενα παιρνει 300-500γρ καθε μηνα,αυτον τον μηνα μου πηρε μονο 150 γρ ειναι το σκατι του τετοι λεπτοκαμωμενο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν παίρνει το επιθυμητό βάρος δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς!! Δεν είναι και τεράστια η διαφορά ! Μπορεί να μην θέλει ακόμα να πιει παραπάνω! Εγώ του δίνω 120 μλ σε κάθε γεύμα και τον θηλάζω κιόλας! Αν δεν τον θηλάσω πίνει 150 μλ ή και 180, αλλά γίνεται υπερχείληση καμιά φορά και βγάζει συνέχεια γουλίτσες!! :P Μην στενοχωριέσαι!! Ξέρει η μπουμπού καλύτερα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κ απο μενα. Το μωρο φυσιολογικα θα πρεπει να πινει 150 μλ για καθε κιλο του βαρους του. Δεν ξερω ποσα κιλα ειναι το δικο σου, αλλα το ποσο θα πινει δεν εχει σχεση με την ηλικια αλλα με το βαρος του.

Και θα συμφωνησω με τα κοριτσια, δεν υπαρχει λογος να αγχωνεσαι, το μωρο ξερει ποσο πρεπει να φαει. Και θα σου παραθεσω κατι που βρηκα: "Αν ένα μωρό 5 κιλών πίνει 750 ml γάλα τότε πόσο γάλα αναλογικά θα έπρεπε να τρώει μια γυναίκα 50 – 60 κιλών. Θα έπρεπε αναλογικά να πίνει 10 με 12 φορές περισσότερο δηλ 7,5 με 9 λίτρα γάλα την ημέρα! Προφανώς δεν μπορεί να το πιει κάποιος όλο αυτό το γάλα. Για το μέγεθός το παιδί σας τρώει πολύ. Πολύ περισσότερο από σας. Η εξήγηση για αυτό είναι ότι το παιδί μεγαλώνει ενώ εσείς όχι."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΕΙς ΚΑΙΝΑ ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΙΝΕΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙς ΚΑΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ .εΜΕΝΑ Η ΗΛΙΘΙΑ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΑΡΧΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΚΑΙΝΑ ΣΗΜΕΙΩΝΩ ΠΟΣΟ ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ .αΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΝΕΕ ΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟΣΟ ΟΣΟ ΕΚΙΝΗ ΗΘΕΛΕ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΙΕΙ !ΜΑ ΠΩς ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΒΡΕΦΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ; ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΜΕΝΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΛΑΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕ ΤΟΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΙΩΞΩ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙΝΑ ΣΧΙΣΩ ΤΟ ΠΑΛΙΟΤΕΤΡΑΔΙΟ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΕ ΕΙΧΑ .τΟ ΕΚΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΠΕΙΝΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κιντερακι μου ηρεμησε, και η δικια μου που ειναι στην ιδια ηλικια, πινει 600γρ την ημερα πανω απο 120 ml δεν θελει, το καθε παιδακι εχει τους δικους του ρυθμους το προβλημα θα ηταν αν ηταν πολυ μεγαλη η διαφορα και εξαλου τωρα αρχισες να της δινεις ξενο δωστης χρονο να βρει τον ρυθμο της δεν ξερεις ποσο επινε οταν την θηλαζες; απλα ολα ηταν καλα για τον γιατρο γιατι εβλεπε οτι το παιδι παιρνει βαρος αν παχαινει δεν εχεις κανενα λογο να ανυσηχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ...

ΚΙ ΕΓΩ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟΥΛΗ ΜΟΥ...

ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΝΑΛΟΓΟ ΠΟΣΤ!

ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ

ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΟΥ "ΞΥΝΙΖΕΙ" ΤΟ ΞΕΝΟ ΚΑΙ

ΓΚΡΙΝΙΑΖΕ!

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΣΤΡΩΣΕΙ...

ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΕΤΡΩΓΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΣΟ

ΤΡΩΕΙ ΤΩΡΑ :blink: ΑΛΛΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ

ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΗΣΥΧΟΥΜΕ...

ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ 4-5 ΓΑΛΑΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ

ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΣΤΟ ΝΑΝ SENSITIVE ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟΥ

ΕΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ...ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΑΝΑ ΤΡΙΩΡΟ ΑΛΛΑ

4ΩΡΟ Ή ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑ 5ΩΡΟ ! ;)

ΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΒΑΡΟΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ...ΘΑ ΣΤΟ ΠΕΙ

ΚΙ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ...ΜΗΝ ΤΟ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ

ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ;)

ΤΟ GIGOZ (ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΣΩΣΤΑ :blush: ) ΔΕΝ

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΟ ? ΜΗΝ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΣΤΑ ΓΛΥΚΑ... ;) ΑΛΛΑ

ΠΑΛΙ ΑΝ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ :P;)

ΝΑ ΜΟΥ ΤΗ ΦΙΛΗΣΕΙΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΗΡΕΜΗΣΑΤΕ ΛΙΓΟΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΠΡΙΝ ΚΑΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΜΕ 30 ΜΛ ΓΑΛΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ.ΑΣ ΕΛΠΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕ ΤΡΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου καλημερα το εχω ξαναγραψει κ σε αλλο ποστ κ εμενα ο δικος μου με το ζορι 140 γραμ κ αυτα ανα 4 μπορει κ 5 ωρες, μου επινε 5 μπουκαλια τη μερα κ τωρα πινει 4 αλλα το βαρος του ειναι καλο, υπομονη κοπελα μου κ μη μου ανχονεσαι..... ;) το λεω σε σενα μα πρεπει να το κανω κ εγω.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIDER έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ.

ΤΗ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΛΟΓΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΜΗΝΩΝ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΟ 24ΩΡΟ 700-750ML.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΤΡΩΕΙ ΜΕΧΡΙ 550 ΜΟΝΟ.ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ?????????//ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ.ΤΗΣ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΟΥΡΩΝ ΒΓΗΚΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΗ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΑΑΑΑΑ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΤΗ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΖΥΓΙΣΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ.ΤΙΣ ΑΛΛΑΞΑΜΕ ΚΑΙ ΓΑΛΑ ΠΙΝΑΜΕ ΤΟ ΑΛΜΙΡΟΝ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΚΙΓΚΟΖ.

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ. :(:(

Κιντερακι μου...

ειχα ανοιξει πριν καμοια εβδομαδα θεμα διοτι το μωρακι μου εχανε γευματα δηλαδη μπορει να ετρωγε στις 2 το μεσημερι και μετα αντι στις 6 το απογευμα ετρωγε στις 9 το βραδυ!! Μπορω να πω οτι τα κοριτσια με καθησυχασαν αλλα και περισσοτερο ο παιδιατρος. Οπως εμαθα πλεον να λεω οσο θελει και οποτε θελει. Φυσικα τωρα ηρεμησα και αρχισε και το μωρο μου να τρωει καλυτερα :) ! Ειναι 53 ημερω και τρωει περιπου 120μλ σε καθε γευμα. Υπομονη και ολα θα πανε καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AN BAZEI IKANOΠΟΙΗΤΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΦΑΕΙ,ΘΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ..ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΞΑ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ ΒΑΖΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΑΚΙ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ????

ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ.

ΘΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.ΔΩΣΤΗΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ;)

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ Η ΟΔΟΝΤΟΦΫΙΑ.......

ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΕΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ.

ΕΜΕΙΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΑΡΕΙ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ,ΛΟΓΩ ΔΟΝΤΙΩΝ :blink:

ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΣΑΣ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα ml που σου ειπε ειναι κατα προσεγγιση,100 πανω ή 100 κατω δεν ειναι προβλημα. κ αφου δεν εχει κατι αλλο το παιδι,αυτη ειναι η ορεξη του.Με το προηγουμενο γαλα επινε περισσοτερο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω εχω το εξεις προβλημα ενω τρωει 100μλ,15 ημερων μορακι,εχει πονακια στην κοιλιτσα,αλλαζουμε παμπερς 8 την ημερα σε καθε γευμα δηλαδη.για τα πονακια εχουμε κατι να συμβουλευσουμε γιατι ειναι κριμα το κοριτσακι μου να σφυγγετε και νακλαει. ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...