Μετάβαση σε περιεχόμενο

εχει τυχει ποτε στο μωρακι σας?


Recommended Posts

τον τελευταιο καιρο περιπου 2 βδομαδες ο σπυρος μου εχει ξεκινησει να μην θελει να τον αλλαξω ουτε ρουχα ουτε πανα. :( καθε φορα που τολμαω η μανα να το κανω ακουγομαστε σολη την γειτονια απο τις φωνες και τις τσιριδες του

στριγλιζει λες και τον σφαζουνε μου γυρναει μου πεταει τα ρουχα κατω

δεν μπορω να καταλβω γιατι το κανει αυτο :huh::huh:

ειμαστε βεβαια σε βδομαδα που κανει αλμα αναπτυξης και ειναι στην αποκορυφωση του τωρα,εχουμε και τον πονο μας με τα δοντια που ειναι ετοιμα και δεν λενε να σκασουν αλλα να ειναι απο αυτο? παραξενο μου φαινεται.δηλαδη ποναει μονο οταν τον αλλαζω μπααααα κατι αλλο ειναι που δεν μπορω να το καταλαβω

σας εχει τυχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπουλης μου ο δικος μου ειναι πολυ μικρουλης ακομα κ δεν εχω αναλογη εμπειρια αλλα βλεπω της κουνιαδας μου που ειναι 11 μηνων ο οποιος δεν θελει να μεινει ακινητος να τον αλλαξει κ επειδη καταπιεζεται τσαντιζεται κ ουρλιαζει... μηπως κ ο δικος σου γι'αυτο δεν καθεται???? Ειναι κ τα δοντακια που τον πονανε οπως λες κ ισως γενικα ο καημενουλης βρισκεται σε εναν εκνευρισμο!!! Υπομονη μωρε θα ηρεμησει που θα παει....!!!!

Αχχχχ αυτα τα ατοιμα τα δοντια... για να τα αποκτησουμε ποναμε κ μια ζωη μας ταλαιπωρουν, μετα για να τα ξεφωρτοθουμε παλι ποναμε... εεεε πιααααα ελεοοοοοοοςςςς!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες???????

κανει σαν κατσικι για να τον αλλαξω για να τον ντυσω ειδικα απαπαπαπα το τρεμω το παντελονι μονο ειναι ευκολο γιατι του το βαζω οταν ειναι ορθιος σαν κανονικο αντρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω προσωπικά μιας κ δεν έχω μωράκι ακόμα ξέρω όμως από το ανηψάκι μου που έκανε ακριβώς έτσι όταν την αλλάζανε, οπότε νομίζω ότι θα το ξεπεράσει σε λίγο καιρό...

ίσως είναι επειδή δεν θέλει να σταματήσει αυτό που κάνει εκείνη την ώρα. Επίσης κ σε πιο μεγάλη ηλικία έχουν πολλές φορές ένα θέμα με το μπάνιο για τον ίδιο λόγο. :huh::)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και περάσαμε αυτη τη φάση !!! Ηταν και μικρότερη και γινοταν ολοκληρη μαχη πανω στην αλλαξιέρα νομιζα θα πηδησει απο πουθενα .... Μετα περασαμε και τη φαση να ξεντυνομαστε , πριν λιγες μερες παλι τα εβγαλε ολα και εμεινε τσιτσιδι . Γενικα τραβάνε κατι ζορια με τα ρουχα δεν ξερω γιατι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι..η μικρή μου, αν και κοκέτα, απο τη 1η μέρα της γέννησής της δεν κάθεται με τίποτα ούτε να τη ντύσουν ούτε να την ξεντύσουν. Αφού να σκεφτείς ότι παλιότερα μόνο που σκεφτόμουν τη διαδικασία με έπιανε άγχος. Τώρα έχω ηρεμήσει και προσπαθώ την ώρα του στριπτιζ να απασχολώ τα χεράκια της με διάφορα παιγχνιδάκια για να ξεχνιέται. Τι λές δεν το δοκιμάζεις? Σε εμάς πάντως φαίνεται να έχει αποτέλεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιός σου απλά μεγάλωσε. Και εγώ το πέρασα αυτό και ήταν εφιάλτης. Μια ωρα για να ετοιμαστούμε. Την κυνηγούσα και τα νευρα μου ήταν χάλια. Όσο για την πάνα ανακάλυψα ότι όταν την άλλαζα στο πάτωμα και της έδινα ένα παιχνίδι καθόταν. Βέβαια εβαζα από κάτω το ειδικό της αλλαξιέρας.

Μικρά παιδιά, μικρά προβλήματα. Μεγάλα παιδιά, μεγάλα προβλήματα. Έτσι μου είπε κάποιος περαστικός τις προάλλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to vionoume kai emeis natassa k mou erxete na tin deso,kalampouri kano pros theou den tha to deso to paidi,anagkastika k mazepsa tin allaksiera gt itan epikundini pleon k fovamai gt o george ekei pano tin afine k den prosexe

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nατασσα μου τα ιδια τραβαω κ εγω,,,

Με τιποτα λεμε....κ στην βαφτιση αυτο σκεφτόμουνα,,,πως θα τον αλλαξω...

γυρναει συνεχως κ του δινω κατι να κραταει για να του αποσπα την προσοχη κ προσπαθω να τα κανω ολα γρήγορα,,,

οσο για τα δοντια , αστα....πολύ γκρινια χαμος...

μην ανυσηχείς ομως....δεν θελουν ζορι με τιποτα.... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα lala αυτο το κανει ωρες ωρες οταν κοιμαται τον βαζω με πυτζαμες και τον βρισκω τσιτσιδο και η πλακα ειναι οτι τα κανει μαντιλι και παιζι τωρα εχει αρχισει να προσπαθει να βγαλει και τα παπουτσια του

τα ατιμουλια πλακα εχουν αλλα ετσι οπως τσιριζει βρε κοριτσια λεω αμαν καμια φορα γινεται κατακοκκινος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα νομιζω δεν ουρλιαζε ... ή το χω απωθήσει απο τη μνημη μου ? :unsure: Χτυπιοταν ομως σαν το χταποδι και πετουσε τα ρουχα κατω !

Ασκησεις ηρεμιας ..... Καλα τα ουρλιαχτα δεν παυουν ποτε γιατι απο δω και περα εχουν ανακαλυψει το εγω τους και καταλαβαινεις τι θα γινετε..πωπω δυσκολη χρονια μας περιμένει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του δινω κατι να απασχολειται αλλα δεν πιανει παντα το κολπο και αν τον πιασουν γερα νευρα μου τα πεταει ολα!!!!!

εν τω μεταξυ μεχρι να παω να βαλω την πανα φευγει (εμαθε και κατεβαινει απο το κρεβατι)

μονο στο πατωμα κατι γινεται αλλα οχι παντα

σημερα του πηρα πανα-βρακακι να τον αλλαζω ορθιο τουλαχιστον στα τσισακια (αλλα του ειναι μεγαλη και ας ειναι το ιδιο νουμερο με το κανονικο του μπεμπιλινο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα το κανε πιο παλιά, τώρα συνήθως όχι πια, αλλά όταν τον πιάνει η τρέλλα του, έχω φάει κλωτσιές κανονικά. Και έχω βαρεθεί να μαζεύω παπούτσια και παντόφλες! Μέσα στο σπίτι μόνο ξυπόλητος θέλει, ούτε κάλτσα ούτε τίποτα. Αλλά πέρυσι και στις βόλτες, πόσες φορές παραλίγο να χάσουμε παπούτσι... Απλά γίνονται αυτόνομα και θέλουν να ορίζουν το εαυτό τους. Σε εμάς έπιανε όταν του το γύριζα στην πλάκα, του έκανα αστειάκια, γελούσε, ξεχνιόταν και με άφηνε το τέρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον πρεπει να κανω υπομονη γιατι αν ξεκιναει να κλαιει δεν σταματαει με τιποτα

τουλαχιστον τον παιρνω αγκαλια και ηρεμει εκει

που θα παει φαση ειναι και αυτη και θα περασει τελικα ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έκανε απ'ότι θυμάμαι η ανιψιά μου η μεγάλη!! Δεν καθόταν με τίποτα! Βρε να μυρίζει σαν ασβός.. εκεί καθόταν με την λερωμένη πάνα! Και ένα άλλο που είχε καποια στιγμή, ενώ κάθε βράδυ την έκαναν μπανάκι και δεν έβγαινε με τίποτα.. δεν ήθελε με τίποτα να κάνει!! Μου φαίνεται το έκανε πάνω στον πρώτο χρόνο αν θυμάμαι καλά!! Καλό κουράγιο κοπέλα μου... Θα τα περάσουμε κι εμείς οι νεότερες μανούλες!! Θα σου τα λέω εγώ σε 10 μήνες!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και μενα ετσι κανει... Καθε μα καθε φορα που παω να τον αλλαξω, γινεται ολοκληρη μαχη! Πιο πριν του εδινα κανενα παπουτσακι να παιξει, κανενα παιχνιδακι, επιανε.. Τωρα που εχει αρχισει κ ψιλοστεκεται ΔΕ ΒΑΖΕΙ ΚΩΛΟ ΚΑΤΩ!!! Προσπαθει συνεχως να σκαρφαλωσει πανω μου και τσιροκοπαει αν προσπαθω να τον αλλαξω! Ελπιω οπως λετε κ εσεις να ειναι φαση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia μου ετσι ετσι να βλεπεις να μαθαινεις τι εχεις να περασεις χιχιχι πλακα κανω

τελικα απο την στιγμη που σηκωνονται νιωθουν τελειως αυτονομα και χαλανε τον κοσμο αν τα βαλεις κατω αφου να φανταστειτε τωρα πια ουτε το καρεκλακι του φαγητου δεν θελει (γιατι του βαζω την ζωνη)και τρωει ορθιος!!

τι να κανω κι εγω ορθιος θελει ορθιος τρωει χαζολογαει κιολας περα δωθε τρεχω και εγω απο πισω του με το κουταλι εχουμε πολυυυυυ γελιο

αναρωτιεμαι ομως ποτε θα χαλαρωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μπεμπουλης.Κι εμενα το εκανε αυτο γιατι δεν ηθελε να τον ξαπλωνω κατω.Η μονη λυση ειναι να τον ντυνεις ορθιο.Θα τον στριμωχνεις αναμεσα στα ποδια σου και θα τον ντυνεις.Βαζε του πανα βρακακι κι ας ειναι μεγαλη.Τωρα αρχιζουν και θελουν να εξερευνησουν κι εχουν βαρεθει να τα βλεπουν ολα απο χαμηλα.Θα περασει παντως μην ανησυχεις!Κι εμενα πολεμο μου εκανε καθε φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΣΟ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΝΑΤΑΣΑ! Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΠΑΝΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΤΡΑΒΑΩ.... ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΠΑΝΕΣ ΒΡΑΚΑΚΙ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΜΠΑ.... ΟΤΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΠΑΤΑΕΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΥΧΡΗΣΤΟΣ...ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ! ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ, Κ ΕΜΕΙΣ ΑΛΩΝΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ Κ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ...

ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΓΑΖΕΙ Κ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ....Κ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΠΙΑ.... ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΜΠΑΣ Κ ΗΡΕΜΗΣΟΥΝ ΛΙΓΟ....(ΛΕΜΕ ΤΩΡΑ)!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LaLa έγραψε:

Φυσικα και περάσαμε αυτη τη φάση !!! Ηταν και μικρότερη και γινοταν ολοκληρη μαχη πανω στην αλλαξιέρα νομιζα θα πηδησει απο πουθενα .... Μετα περασαμε και τη φαση να ξεντυνομαστε , πριν λιγες μερες παλι τα εβγαλε ολα και εμεινε τσιτσιδι . Γενικα τραβάνε κατι ζορια με τα ρουχα δεν ξερω γιατι ...

συμφωνω κι επαυξανω με την LALA..δεν εχω δικο μου μωρακι αλλα η ανηψια μου μια περιοδο ειχε τρελαθει να βγαζει συνεχεια τις καλτσες της και ηταν και χειμωνας κι ετρεχαν ολοι απο πισω της και ξανα αυτη...κι ομηρικες μαχες μετα το μπανιο να την ντυσουν..με τιποτα να βαλει ρουχο που θα περνουσε απο το κεφαλι!!!η αδελφη μου ειχε τρελο αγχος εκεινη την περιοδο για το πώς θα την εντυνε...

και τα μωρα εχουν την προσωπικοτητα τους!!! πώς αλλιώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νατασσα παντααααααααααααα

απο τοτε που αρχισε να γυρναει μπρουμυτα..του δινω καποια κρεμανα κραταει αλλα δεν πιανει παντα..τωρα τσιριει και κλαιει καποιες φορες..

μεχρι να βγαλουμε την πανα ολα καλα! μεχρι νατην βαλουμε και να ντυθουμε...ουφφφφ ιδρωνουμε!

πλακα εχουνε!!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπεμπουλι μου γελαω πολυ που το βλεπω το post αυτο

εμενα τα δικα μου αν καταλαβουν οτι μπαινουμε στην τουαλετα για αλλαγμα τους πιανει πανικος

οταν δε - ανοιγω το μπεμπιλινο

το κλαμα παει ροδανι

για πολυ τσιριδα και κλαμα

και το ντυσιμο απο τα χειροτερα μας - λες και τα σφαζω κανουν

στη γειτονια θα λενε οτι ειμαι κακουργα χα χα

και εμενα τωρα θα σαραντησουν φαντασου

αντε καλες υπομονες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...