Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιμένοντας το δικό μου "Αγγελούδι"


Recommended Posts

Γειά σας,

Ονομάζομαι Άννα, είμαι 41 ετών και με παρότρυνε να γραφτώ στο site της Mammyland η πολυαγαπημένη και αδελφική μου φίλη Καλλή.

Είμαι 3 χρόνια παντρεμένη και ετομάζομαι για την 2η εξωσωματική προσπάθεια. Στην 1η εξωσωματική (πριν 4 μήνες) έμεινα έγκυος αλλά

μετά από 1 μήνα απέβαλα, "Βιολογική Επιλογή" την χαρακτήρισε ο

γιατρός μου.

Έτσι λοιπόν τώρα με μεγάλη χαρά ξεκινώ πάλι τις διαδικασίες και νιώθω πολύ όμορφα για αυτό.

Ελπίζω ο καλός θεούλης κάποια στιγμή να χαρίσει σε μένα και στον αγαπημένο μου σύντροφο και σύζυγο αυτό το αγγελουδάκι που τόσο πολύ

προσμονούμε.

θέλω ακόμα να ευχαριστήσω μέσα από αυτές τις γραμμές την αγαπημένη μου φίλη και υπέροχη μανούλα, την Καλλή, που ξέρω ότι θα είναι δίπλα μου να με στηρίζει και να με εμψυχώνει!!!!!

Τέλος θέλω να σας ευχαριστήσω που υπάρχετε και μοιράζεστε συμβουλές και εμπειρίες με όλες μας ξεχωριστά γιατί τις έχουμε ανάγκη.

Με εκτίμηση

Άννα Φούσκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες Αννα!!

Ειμαι η Λινα και εγω ελπιζω να εχω την τυχη καποια στιγμη να αγκαλιασω το δικο μου μωρακι

Ευχομαι το ιδιο και σε εσενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΠΛΕΟΝ ΣΤΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ.ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΜΟΙΒΑΙΑ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΠΑΝΤΑ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΓΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΛΑΧΤΑΡΑΣ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ ΓΛΥΚΩΝ ΜΑΜΑΔΩΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ.Ο,ΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΘΥΜΑ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΑΘΟΥΝ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΝΑ, ΕΙΜΑΙ Η ΤΕΤΑ Κ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ!!ΔΙΩΞΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΤ΄ΕΥΧΗΝ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως ηρθες Αννουλα.

Ευχομαι συντομα να αποκτησεις το παιδακι

που τοσο επιθυμεις.

Καλη επιτυχια με την εξωσωματικη. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Καλλή μου!!

Εύχομαι σε όλες όσες επιθυμούν να γίνουν σύντομα μανούλες και να έχουν δίπλα τους πάντα μια αδελφική και γνήσια φίλη, όπως έχω εγώ εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΑΝΝΑ

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Κ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΤΟ

ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΣΑΣ

ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ

ΘΑ ΧΑΡΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΣΟΥ ΝΕΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΑΝΝΑ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΤΗ ΣΤΗΛΗ ΄΄ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ΄΄.

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΓΥΡΩ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΑΓΑΠΟΥΝ -ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΟ-.

ΑΠΟ ΑΥΤΑ -ΟΜΩΣ-ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άννα καλώς ήρθες και από μένα!είμαι η zoza και μεις προσπαθούμε για μωράκι με εξωσωματική έχουμε ήδη μια προσπάθεια στο ενεργητικό μας που δν πήγε καλά δυστυχώς,αλλά με ηθικό ακμαίο προχωρούμε για τη 2η και εύχομαι τυχερή...εύχομαι γρήγορα γρήγορα εγκυούλα και θα είμαστε εδώ για οτιδήποτε θελήσεις...ελπίζω να τα λέμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα καλως ήρθες κι από μένα! Έχω κι εγώ στο ενεργητικό μου 2 εξωσωματικές. Η 1η μου χάρισε το γιόκα μου, αλλά η 2η ενώ ξεκίνησε καλά κατέληξε σε παλλίνδρομη το 2ο μήνα..Εννοείται ότι ούτε κι εγώ τα παρατάω και θα ξαναπροσπαθήσω για αδερφάκι αρχές του χρόνου. Εύχομαι ολόψυχα να είναι επιτυχημένη η επόμενη προσπάθειά σου, είμαστε πολλές στον αγώνα και να' σαι σίγουρη πως θα' χεις παρεούλα και στη διαδικασία και στην αναμονή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Αννούλα και καλωσόρισες στην παρέα μας! :laugh:

Εύχομαι να μας ανακοινώσεις σύντομα τα ευχάριστα.Εξάλλου το mammy είναι γουρλίδικο :silly:

Είμαι η Νέλλυ,20 ετών και μανούλα μιας μικρής νεράιδας,επίσης Αννούλα ;) Περιμένω το δεύτερο μωράκι μου μέχρι 23 Απριλίου 2010 και είμαι πολύ χαρούμενη! :laugh:

Θα χαρώ να τα λέμε! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς μας βρήκες Αννούλα!

Σου εύχομαι κι εγώ μέσα από την καρδιά μου να πετύχει η δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής και με τη βοήθεια του Θεού να φέρεις στον κόσμο το δικό σου αγγελούδι! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα καλωσόρισες στο μαγικό κόσμο του mammyland!

Καλλή ευχαριστούμε για το νέο μέλος που μας έφερες! ;):cheer:

Άσε που νόμιζα ότι σε λένε Κάλλη! :blink:

Αννούλα μου εύχομαι σύντομα η Παναγίτσα να ευλογήσει την κοιλίτσα σου και να είμαστε οι δεύτεροι που θα το ανακοινώσεις! ;):lol:

Σε φιλώ!

Α! Να συστηθώ... Είμαι η Ιφιγένεια (άντε.. σοβαρά? :P ), 30 ετών, κι έχω μια κόρη, ένα αλάνι σκέτο, το Μαράκι μου.

Θα χαίρομαι να τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στην όμορφη δικτυακή μαμαδοπαρέα κι όχι μόνο!! Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου, πολύ πολύ σύντομα να έρθει ένα αγγελούδι στην ζωή σου που θα σε γεμίσει με ευτυχία!!

Εγώ είμαι η Έλενα, 27 χρόνων και μόλις πριν από 2μιση μήνες και κάτι γέννησα το μωράκι μου!! Θα χαρώ να τα λέμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κι απο μενα!!!

ειμαι 36 χρονων,ειχα μια ατυχια τον Ιουλιο (παλινδρομη)αλλα τωρα βαζω παλι μπρος με τον καλο μου για επομενο μπεμπε..ευχομαι ο,τι καλυτερο να σας συμβει!!

φιλια πολλα και θα τα λεμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA MOY ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΙΟ

ΟΜΟΡΦΗ ΜΑΜΑΔΟΠΑΡΕΑ ;)

ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΛΗ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΡΟΤΡΥΝΕ...

ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ

ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΣΤΑ

ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΑΚΑ.. ;)

ΚΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΗ ΤΗΝ ΤΡΕΛΟΜΑΜΑ ΚΑΛΛΗ

ΜΗ ΦΟΒΑΖΑΙ ΤΠΤ ;) :laugh: :laugh: :laugh:

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΕ ΕΝΑ (Ή ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ)

ΜΩΡΑΚΙ(Α)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσηρθες και απο μενα Αννουλα :) Ειμαι η Ελενη 30 χρονων εχω μια κορη 3 χρονων και κυνηγαω εδω κι ενα χρονο περιπου το δευτερο παιδακι :P Θα χαρω να τα λεμε και να ανταλλασουμε αποψεις γενικοτερα. Ειμαι σιγουρη οτι δε θα το μετανοιωσεις που διαλεξες το φορουμ μας, εδω ειμαστε ολες κοπελες που θελουμε να γινουμε μαμαδες οχι γιατι ειμαστε γυναικες αλλα γιατι πραγματικα αγαπαμε τα παιδια. Τα λεμε λοιπον, φιλακια πολλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bibibo έγραψε:

Καλωσηρθες και απο μενα Αννουλα :) Ειμαι η Ελενη 30 χρονων εχω μια κορη 3 χρονων και κυνηγαω εδω κι ενα χρονο περιπου το δευτερο παιδακι :P Θα χαρω να τα λεμε και να ανταλλασουμε αποψεις γενικοτερα. Ειμαι σιγουρη οτι δε θα το μετανοιωσεις που διαλεξες το φορουμ μας, εδω ειμαστε ολες κοπελες που θελουμε να γινουμε μαμαδες οχι γιατι ειμαστε γυναικες αλλα γιατι πραγματικα αγαπαμε τα παιδια. Τα λεμε λοιπον, φιλακια πολλα :kiss:
Α και να μη το ξεχασω, καλη επιτυχια με την εξωσωματικη, σου ευχομαι και ενα και δυο και τρια και τεσσερα παιδια..... :woohoo: :)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...