Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ?


olya

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΠΟΣΟ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝΕ.ΑΝ ΤΑ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΜΕ Φ.Τ,ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ,Η ΜΕ Κ.Τ.Η ΝΑ ΠΟΥΜΕ Κ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΜΕΡΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΠΗΤ ΤΟΥΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΑΚΡΙΒΩΣ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ(09/08/2006).ΜΟΥ ΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΡΑ :blush: .ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μπραβο βρε κοριτσια αντε πειτα να μαθουμε και εμεις τιποτα.Καπως ετσι με βλεπω και εμενα να γενναω ......ποσο βαρος ειχε το μπεμπε?και γιατι σε εβαλε με προκληση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ΠΗΤ 30/11 αλλα μου ειπε ο γιατρος απο της 15/11 μπορω να γεννησω .Θα δω και το βαρος του μωρου μολις μπω στον μηνα μου και θα το συζητησουμε παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilastamou έγραψε:

Καλημερα μπραβο βρε κοριτσια αντε πειτα να μαθουμε και εμεις τιποτα.Καπως ετσι με βλεπω και εμενα να γενναω ......ποσο βαρος ειχε το μπεμπε?και γιατι σε εβαλε με προκληση?

Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 3800.

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ, ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΣΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΠΑΡΑ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΥΠΟΘΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΣΤΟΛΗ Κ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο θα ητανε το ιδανικοτερο το ξερω αλλα δεν θελω να ειναι και πολυ μεγαλο μωρο φοβαμε μηπως δεν τα καταφερω και με βαλει για καισαρικη...Σου πηρε πολλες ωρες δηλαδη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εω μπηκα με προκληση γιατι αρχιζε να τελειωνει το αμνιακο υγρο κ ο γιατρος μου μου ειπε καλο θα ηταν να μην ρισκαρουμε να περιμενουμε εμενα γεννηθηκε 2960 κ 51cm...εμενα μου βαλαν ενα υποθετο το προηγουμενο βραδυ στις 9 μετα στις 3 τα ξημερωματα κ 6 ωρα ξεκινησαμε γεννησα 10.30 αλλα ο πονος ο πολυς ηταν απο τις 10.15 εως τις 10.30 σχετικα λιγη ωρα ολοι την προηγουμενη ωρα εκανα τις ανασουλες μου(ειχα παει για μαθηματα ανωδυνου τοκετου που μεβοηθησαν παρα πολυ να ελεγχω το πονο)απλα το τελευταιο τεταρτο δεν μπορουσα να κανω τιποτααα :woohoo: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

ο μικρος μου γεννηθηκε 3.5 κιλά ακριβως μόλις συμπλήρωσε την 39η εβδομαδα με καισαρικη γατι δεν ειχα καθολου συσπάσεις ακομα και μετα πρόκληση 5.30 ωρων, ο τραχηλος μου απίστευτα σκληρος ενω ειχα ελαχιστα αμνιακα υγρα και εντελώς γερασμενο πλακουντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαράκι γεννήθηκε 38w+1d λόγω πρόωρης γήρανσης πλακούντα. Μπήκα για πρόκληση και μετά από σύνολο 20 ωρών (από τις 12 το βράδυ ξεκινήσαμε με υπόθετο, 9 το πρωί με ορό και 11 με σπάσιμο νερών) έκανα καισαρική στις 20.15. Είχα καλές συσπάσεις και ΕΠΩΔΥΝΕΣ αλλά διαστολή με το ζόρι 1. Δε βοηθούσε και το Μαράκι γιατί ήταν πολύ ψηλά και τυλιγμένη 3 φορές, 2 στο λαιμό και 1 στη μέση (σαν ταχυδρόμος :P )Γεννήθηκε 2670 γρ. και 47 πόντους. Σαμιαμίδι σκέτο. Τώρα πήρε τα πάνω της.

Μικρόσωμες γυναίκες και μεγάλα μωρά δε σημαίνει πάντα καισαρική. Υπάρχουν 3 παραδείγματα στο συγγενικό και φιλικό μου κύκλο που δε φανταζόσουν με τίποτα ότι θα γεννηθεί φυσιολογικά το μωρό και όμως.. Με πολλή προσπάθεια από τη μητέρα, υπομονή από το γιατρό και συνεργασία ακόμα και από το μωρό, έγινε! Η φίλη μου μου που φοράει 26 νούμερο τζην γέννησε μωρό 3950. Εντάξει, εξωθούσε 45 λεπτά και χρησιμοποιήθηκαν εμβρυουλκοί,αλλά δεν έχει σημασία. Η μπουμπού γεννήθηκε φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ εμενα ουτε ο γιατρος δεν ηταν σιγουρος ποσο εβδομαδων ηταν... :silly:

Συμφωνα με τις ημερομηνιες ηταν 39 εβδομαδων,αλλα συμφωνα με το βαρος,χρωμα,σμιγμα κτλ φαινοταν το πολυ 37..μαλλον η συληψη εγινε πολυ αργοτερα αποτι υποτειθεται... :P

Ηταν 2.500κλ και 48 ποντους! ;)

Εσπασαν τα νερα Κυριακη πρωι και γεννησα Δευτερα μεσημερι γιατι δεν εκανα διαστολη! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα λιγο πριν κλεισω την 36 εβδομαδα.4 τα ξημερωματα εσπασαν τα νερα και 4 το απογευμα καναμε καισαρικη γιατι δεν ειχα ουτε πονους-δεν ξερω καν τι θα πει αυτο στη γεννα-ουτε διαστολη.ειχαμε μονο 1 εκατοστο αμνιακο υγρο σε ολη την μητρα.γεννηθηκαμε 2335 και 47 ποντους :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 40 ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΡΕΣ.ΚΙΑ ΕΤΣΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.ΜΕΤΑ ΤΑ 2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ.ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ .ΜΑΚΑΡΙ :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα την 39η εβδομάδα.

Γέννησα σε 4 ώρες με φυσιολογικό τοκετό , χωρίς επισκληρίδιο.

Είμαι 1,60 , 45κιλά και χρειάστηκαν 3 εξωθήσεις για να γεννηθεί το αστερι μου.Μικροσκοπικό βέβαια 2800γρ.και 48 πόντους.

Το αναφέρω μόνο και μόνο για να τονίσω οτι ο σωματότυπος δεν παίζει κανένα μα κανένα ρόλο.

Η αλήθεια είναι οτι στη δευτερη εξώθηση ο γιατρός έριξε υπαινιγμό για καισαρική και η μαία μου του ζήτησε άλλη μία προσπάθεια....

Και τελικά γεννήσαμε μια χαρά και μου κάνανε τρία ράμματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις γεννηθηκαμε ακριβως 40 εβδομαδων. Θα πηγαιναμε με προκληση αλλα σπασαν τα νερα!! Γεννησα με Φ.Τ με επισκληριδιο. Το μωρακι μου ειχε ομως σφινωσει και ο γιατρος χρησιμοποιησε βεντουζα αφου πρωτα εσπρωχνα κανα 2ωρο!! Γεννηθηκε 3765, 52 ποντους ειχα μονο 3 ραμματα. Θα πηγαινα με προκληση επειδη υπηρχε υπονια για ασυμβατοτητα ρεζους. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικια μου γεννηθηε 40 εβδομ.

Μπηκα με προκληση 39 εβδομ + 5μερες, αλλα μας παιδεψε λιγο

(27 ωρες), παρολο που ηταν μικρουλα. (3.040 και 49 εκ.)

Το προβλημα ηταν η διαστολη που δεν εκανα και ο τρααχηλος

που δεν μαλακωνε..

Ο τοκετος ηταν φυσιολογικος με επισκληριδιο το οποιο

ηταν πλεον αχρηστο την ωρα που εγινε... :(

Καμια φορα πρεπει να βαζουμε και ορια στα "θελω μας"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπεμπάκος μου είχε ΠΗΤ 18/12/08, αλλά ο γιατρός μου εδώ στην Γερμανία, μου είχε πει ότι ακόμα και αν περάσει το ΠΗΤ δεν κάνουν αμέσως πρόκλιση, περιμένουν μέχρι και 2 εβδομάδες μετά την ΠΗΤ :blink: . Η 18/12/08 πέρασε και εγώ κάθε μέρα νόμιζα ότι γεννάω... Περπατούσα καθημερινά, αλλά τίποτα, του άρεσε μέσα στην κοιλίτσα. Μέχρι που το έριξα και στο χορό :laugh: :laugh: :laugh: . Πήγα 2 φορές στο νοσοκομείο νομίζοντας ότι γεννάω.... Τελικά γέννησα φυσιολογικά 5 μέρες μετα την ΠΗΤ (23/12/08). Την μεγάλη έξοδο την έκανε στις 23/12/08 μετά από 12 ώρες προσπαθειών (στο τέλος παρακαλούσα να μου κάνουν καισαρικη :blink: ). Άργισε ο μπεμπουλάκος αλλά άξιζε τον κόπο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lilastamou έγραψε:

Αυτο θα ητανε το ιδανικοτερο το ξερω αλλα δεν θελω να ειναι και πολυ μεγαλο μωρο φοβαμε μηπως δεν τα καταφερω και με βαλει για καισαρικη...Σου πηρε πολλες ωρες δηλαδη?

ΜΠΗΚΑ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΓΙΑ ΚΛΥΣΜΑ ΞΥΡΙΣΜΑ ΚΤΛ. ΣΤΙΣ 1 ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΟ ΥΠΟΘΕΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ Κ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΑ ΕΝΕΣΗ ΗΡΕΜΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ...ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ...

8 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ Η ΜΑΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΕΚ ΔΙΑΣΤΟΛΗ.ΜΕΤΑ ΠΗΓΕ ΣΤΑ 3ΕΚ, ΣΤΑ 5ΕΚ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΠΟΝΑΩ Κ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΕΚΑΝΑ 8ΕΚ Κ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΣΤΗΝ ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΟΚΕΤΟΥ. ΓΕΝΝΗΣΑ 12:40 TO ΜΕΣΗΜΕΡΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Το Μαράκι γεννήθηκε 38w+1d λόγω πρόωρης γήρανσης πλακούντα. Μπήκα για πρόκληση και μετά από σύνολο 20 ωρών (από τις 12 το βράδυ ξεκινήσαμε με υπόθετο, 9 το πρωί με ορό και 11 με σπάσιμο νερών) έκανα καισαρική στις 20.15. Είχα καλές συσπάσεις και ΕΠΩΔΥΝΕΣ αλλά διαστολή με το ζόρι 1. Δε βοηθούσε και το Μαράκι γιατί ήταν πολύ ψηλά και τυλιγμένη 3 φορές, 2 στο λαιμό και 1 στη μέση (σαν ταχυδρόμος :P )Γεννήθηκε 2670 γρ. και 47 πόντους. Σαμιαμίδι σκέτο. Τώρα πήρε τα πάνω της.

Μικρόσωμες γυναίκες και μεγάλα μωρά δε σημαίνει πάντα καισαρική. Υπάρχουν 3 παραδείγματα στο συγγενικό και φιλικό μου κύκλο που δε φανταζόσουν με τίποτα ότι θα γεννηθεί φυσιολογικά το μωρό και όμως.. Με πολλή προσπάθεια από τη μητέρα, υπομονή από το γιατρό και συνεργασία ακόμα και από το μωρό, έγινε! Η φίλη μου μου που φοράει 26 νούμερο τζην γέννησε μωρό 3950. Εντάξει, εξωθούσε 45 λεπτά και χρησιμοποιήθηκαν εμβρυουλκοί,αλλά δεν έχει σημασία. Η μπουμπού γεννήθηκε φυσιολογικά!

ΑΑΑΑΧ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΕΜΒΡΥΟΥΛΚΟΙ....ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΕΓΩ.... ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙΣ Κ ΤΟΥΣ ΕΜΒΡΥΟΥΛΚΟΥΣ.... ΣΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μικρούλης μου γεννηθηκε φυσιολογικα ακριβως την π.η.τ. του,18/6!3650 κ 53 εκατοστα!θα εμπαινα για προκληση στις 6 το πρωι,αλλα ευτυχως η διαστολη ξεκινησε απο μονη της στη 1 τα ξημερωματα κ γεννησα γρηγορα κ ευκολα,με επισκληριδιο φυσικα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΞΑΝΤΛΗΣΑ Κ ΤΙΣ 40 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ

ΒΓΕΙ! :(

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΣΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ (ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ) ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ, ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ Κ ΘΕΣΗ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΠΑΓΑΝΕ ΟΥΤΕ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΦΥΣΙΚΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΕΧΝΙΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ. ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ Κ ΜΑΙΑ (ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΕΠΙΤΗΔΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ :angry: )-ΤΙ ΠΟΝΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ- ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ!!ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΗΚΕ Κ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΕΒΑΖΑΝ ΤΟΣΟ ΑΥΤΟΣ ΑΝΕΒΑΙΝΕ!Κ ΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΚΑΝΑ... ;) ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΣΠΑΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΑ ΝΕΡΑ, ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΥΠΗΡΧΕ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΚΟΚΚΑΛΟ ΠΙΟ ΣΤΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!ΑΧ Κ ΑΥΤΗ Η ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ! :blink:

ΣΤΙΣ 12.20 ΕΙΔΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ!ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΙΠΟΤΑ! ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Ή ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΟΛΥ!Κ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ: ΤΙ ΛΕΕΕΣΣΣΣ; ΕΔΩ ΠΙΑΝΩ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΜΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ;! ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!!! ΤΟ ΤΙ ΚΛΑΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ, ΚΟΡΟΜΗΛΟ!!!!ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37Β ΚΑΙ 6Μ ΕΙΔΑ ΛΙΓΑ ΥΓΡΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΙΣ 18 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ..ΣΤΙΣ 8 ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΟΡΟ 9 ΠΑΡΑ ΑΡΧΙΣΑΝ ΟΙ ΠΟΝΟΙ ΚΑΙ 23.45 ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ 3400 ΚΑΙ 50 ΠΟΝΤΟΥΣ!

Υ.Γ.ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟΥΛΚΟ????

ΕΜΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΠΟΙΗΣΑΜΕ ΒΕΝΤΟΥΖΑ..ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΟΥΤΕ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΗ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα 3 μερες πριν την πητ μου με φυσιολογικο τοκετο χωρις επισκληριδιο.ζυγιζε 2780 και ηταν 50 εκ.και μια μικρη θεα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...