Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΒΓΑΛΑ ΓΑΛΑ..??


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα,

σημερα που ξυπνησα ειδα πανω στις θηλες μου κατι "ξεραμενα λευκα" (πως αλλιως να τα περιγραψω?),κ υποθετω οτι ειναι γαλατακι.Ειμαι στην 21η εβδομαδα κυησης.Δεν ειναι κατι ανησυχητικο ε? :dry: σας εχει τυχει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα καποιες μέρες σταζουν καποιες μέρες οχι και τα σουτιεν μου καποιες φορές έχουν σταγόνες. Σκέφτομαι να πάρω επιθέματα στήθους αν γίνει πιο έντονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ηξερα αν ειναι φυσιολογικο,εχω πιο πολυ αγχος με την 2η εγκυμοσυνη.Αλλα δεν μου χε τυχει κ στην πρωτη. Να σας πω την αληθεια χαρηκα κιολας,μου φερε εικονες θηλασμου στο μυαλο :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλίτσα!!!!!

Και εγώ εδώ και λίγες μέρες το έχω αυτό! Την πρώτη φορά είδα υγρές τις θηλές μου και τις ζούλιξα λίγο και έβγαλαν ένα υπόλευκο υγρό. Μετά βλέπω συνήθως στο σουτιέν μου κηλίδες. Λογικά είναι φυσιολογικό....δεν ρώτησα η αλήθεια είναι το γιατρό μου, αλλά από οτι μου είπε η μαμά μου και η αδερφη μου είναι συχνό φαινόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Μην ανησυχείς καθόλου!!! Είμαστε στην ίδια φάση!! Είμαι στην 20η βδομάδα και εχθές που έκανα μπάνιο είδα στις θηλές μου κάτι άσπρα ξεραμένα, σαν κάκαδο. Είναι το γαλατάκι για τα μωρά μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μου είχε συμβεί και ΄μένα.

Δεν είναι τίποτα απλά είχα ρωτήσει το γιατρό μου και με είχε συμβουλέψει να μην το πειράζω καθόλου. Μην το πιέσεις για να βγεί άστο όπως είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τωρα??? νομιζα αρχιζει αργοτερα.... στον 8ο μηνα ας πουμε...

εμενα ξεφλουδιζεται τριγυρω το δερμα και γινεται πιο σκληρο... προετοιμασια...αλλα γαλατακι... ακομη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΗΣΑΤΕ.ΕΙΜΟΥΝ 4 ΜΗΝΩΝ ΟΤΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΞΥΠΝΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΦΘΗΚΑ ΟΤΙ Η ΠΥΤΖΑΜΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΜΟΥΣΚΕΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΣΤΗΘΗ!ΠΑΝΙΚΟΣ!!!!ΚΑΤΙ ΕΓΙΝΕ ΛΕΩ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ Η ΑΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΑΠΟΚΟΡΥΦΩΜΑ!ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛ. ΚΑΙ ΤΗΣ ΤΟ ΛΕΩ.ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ.ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΓΕΛΑΔΑ ΕΙΜΟΥΝΑ!ΧΑΧΑΧΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

einai fisiologikotato!!! :P:P

opos sou grafei omos kai i amanda den prepei na to peirazeis katholou!!!

Haroullini mou esi kalo einai na bazeis ligo kremoula,de sou exei pei o giatros sou;;; :dry: uparxoun diafores sta farmakeia!!! ;)

me to kalo koritseres mou!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mata έγραψε:

Haroullini mou esi kalo einai na bazeis ligo kremoula,de sou exei pei o giatros sou;;; :dry: uparxoun diafores sta farmakeia!!! ;)

δεν το ειπα του γιατρου μου...ξεχασα!!! :S λογω καποιων αλλων προβληματων που ειχα προσφατα....

οποτε πρεπει να βαζω κρεμουλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 25 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΝΕ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΑΣΠΟΡΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΙ ΘΗΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΑΛΛΑ ΓΑΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΩ??? ΓΙΑΤΙ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΟΝ 4ο ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΓΑΛΟ ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ??? ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥΘ ΔΝΕ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 6ο

ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΜ ΑΓΧΩΣΑΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια Σ. και γω αγχωθηκα!!! πρεπει να βαζω κρεμουλα δηλαδη? δεν πρεπει να σκληρυνουν για να μπορει το μωρακι να θηλαζει???

οσο για σενα, δεν νομιζω να εχει σχεση...δηλ αν καποια εχει σταγονες απο νωρις σημαινει θα εχει πολυ γαλα...δεν το νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε το γαλα κατεβαίνει 2-3 μερες μετα τη γέννα όλα τα προηγούμενα συμπτώματα δεν υποδεικνύουν κατι. οι θηλές και ο μαστός προετοιμάζονται για το μεγάλο γεγονός αλλά αυτό δεν έχει στανταρ ημερομηνία

Εγώ δεν χρησιμοποίησα ΤΙΠΟΤΑ και είχα γάλα μεχρι και 6 μηνών μέχρι που αναγκάστηκα να το κόψω για να γυρίσω στη δουλειά.

Το μόνο που χρειάζεται είναι ΘΕΛΗΣΗ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρουλινι μου,οχι οτι το περασα,αλλαξερω σιγουρα οτι πρεπει να βαζεισ κρεμουλα,να μαλακωσουν οι θηλες..στην 4η εγκυμοσυνη της μαμας μου ημουν διπλα της καθ ολη τη διαρκεια και τη βοηθουσα και τα εμαθα,σωστο φροντηστηριο!!

ρωτα και το γιατρο σου μπορει να σου συστησει εκεινος μια κρεμουλα..κατα τα αλλα,υπαρχουν πολλες στο φαρμακειο.. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν μου εχει συμβεί προσωπικά αλλά

όταν στον εβδομο μήνα έκανα μαθήματα ψυχοπροφύλαξης , μου πίεσε λίγο η μαία τη θηλή και έτρεξε το γαλατάκι που αναφέρετε το λεγόμενο πρωτόγαλα που είναι τόσο τόσο σημαντικό για τα μωράκια μας.

Τα στήθη μου δεν έτρεξαν ποτε και είχα γαλα΄και θήλασα κανονικότατα.

Στη διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έβαζα κρέμα στις θηλές.

Και όσο αφορά την περιποίηση του στήθους κατά το θηλασμό , πέρα από το μπάνιο ανάμεσα στους θηλασμους έκανα το εξής με την καθοδήγηση της μαίας...

Μόλις θήλαζα, πίεζα για να τρεξει το γαλατάκι και το άπλωνα προσεκτικά πάνω στη θηλή, βάζοντας μετα κανονικά επίθεμα.

Ετσι το στήθπς ήταν μαλακό και έτοιμο για το επόμενο άρμεγμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εβαζα πιουρελαν αλλα στο βιβλιο για το θηλασμο που διαβαζω τωρα λεει οτι δεν χρειαζεται να βαζεις τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις κ σορυ που δεν απαντησα νωριτερα ημουν 2 μερες χωρις ιντερνετ :angry::angry:

μακαρι να σημαινει οτι θα τρεχει το γαλα οταν ερθει η ωρα να θηλασω! :laugh:

ουτε εγω βαζω κατι στις θηλες,μου ειχαν πει στα μαθηματα ψυχοπροφυλακτικης να μην τις πειραζω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...