Μετάβαση σε περιεχόμενο

DETOL ΓΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΩΡΟΥ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΡΑΦΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΤΛ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΨΕΚΑΖΕΙΣ ΤΟ ΣΚΟΥΠΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΠΛΕΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν το εχω χρησιμοποιησειαλλα σκεφτομαι μηπως πια με τοση αποστηρωση κανουμε κακο?

Δεν αποστηρωνω τιποτα πλεον!

Μπουσουλαει κατω στο πατωμα(το οποιο φροντιζω να εχω σφουγγαρισμενο) και βαζει οτι βρει στο στομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα εγω το χρησιμοποιώ το ντετόλ!!!ακομα και κρεμοσάπουνο έχω!!!επισης εχω ενα πολυκαθαριστικό με αρωμα πρασινο μήλο(η συσκευασια ειναι όπως το ΑΖΑΧ φαντασου)το οποιο ψεκαζψ σε ενα βρεγμενο πανακι καθαριζω ξεπλενω το βιντεξ και παλι το καθαριζω..επισης εχω και ενα μπουκαλι σε μορφη σπρέυ το οποιο δεν ξεπλενεται μετα οπωτε δεν το πολυχρησιμοποιω σε παιχνιδια του μωρου κ.τ.λ...τελος να επισημανω οτι δεν χρησιμοποιω ντετολ σε πιατακια κουταλια μπιμπερο κ.τ.λ αυτα τα πλενω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΜΟΥ...ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?ΕΣΥ?ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΑΘΑΜΑΙ???ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΛΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΑ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ....ΠΑΛΙΟΟΙΚΟΔΟΜΕΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΣΑΠΟΥΝΙΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΤΑ ΞΕΠΛΕΝΩ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ..5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΙΝΕ ΠΙΑ....ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΝΤΙΝΟΥ ΜΟΥ...ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ?ΕΣΥ?ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΠΑΘΑΜΑΙ???ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ ΚΑΙ ΛΕ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΑ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ....ΠΑΛΙΟΟΙΚΟΔΟΜΕΣ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ...ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΣΑΠΟΥΝΙΖΩ ΜΕ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΤΑ ΞΕΠΛΕΝΩ ΜΕ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ ..5 ΜΗΝΩΝ ΕΓΙΝΕ ΠΙΑ....ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIANA MOU ΕΧΩ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΝΤΕΤΟΛ ΚΑΙ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ....ΣΕ ΜΠΙΜΠΕΡΑ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΕ ΤΟ ΒΑΖΩ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΠΑΓΚΟΥΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΟΜΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΝΤΙΝΟΥ???ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ ΜΑΣ ΜΥΡΙΖΕΙ ΣΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ...ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΝΑ ΒΡΩΜΙΣΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΧΑΛΑΡΑ...ΤΡΙΒΩ ΔΙΑΚΟΠΤΕΣ ΠΡΙΖΕΣ...ΚΑΡΒΟΥΝΟ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΜΕΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα Αντρουλα και γω ειμαι κατα της συνεχους αποστειρωσης!!!παιδακια ειναι καποια στιγμη οταν μεγαλωσουν ειδικα δεν θα μπορουμε να ελεγξουμε τιποτα!!!και αμα απο τωρα τα μαθουμε σε ενα τελειως αποστειρωμενο περιβάλλον αργοτερα αυτο θα ειναι χειροτερο!!!τα παιχνιδια του τα πλασρικα τα περναω που και που με αυτο το πολυκαθαριστικο ντετολ..τα πανινα τα πλενω στο πλυντηριο..παγκους και τετοια με ενα μουσκεμενο βεντεξ.πιο πολυ να σου πω την αληθεια το χρησιμοποιω σε μενα το ντετολ.π.χ ψεκαζω τα παπουτσια μου οταν ερχομαι σπιτι που ενας θεος ξερει τι εχω πατησει εξω...και επισης οταν ερχομαι σπιτι πλενω και τα χερια μου με ντετολ για να πιασω τον μπεμπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜ!!!!ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΔΕ ΤΟΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ~!!!!!!ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.... Ο ΑΔΙΟΡΘΩΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΤΣΙ???ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΩ=

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ.ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΤΩΡΑ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΧΡΟΝΩΝ Κ Σ'ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ :) .ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΓΕΝΙΕΤΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ,ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ,ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ,ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΛΠ.ΜΕΓΑΛΩΝΟΝΤΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ Κ ΣΤΑ ΜΙΚΡΟΒΙΑ.ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΣΤΟΜΑΤΗΤΙΔΕΣ,ΓΑΣΤΡΕΝΔΕΡΗΤΙΔΕΣ,ΕΜΜΕΤΟΥΣ Κ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΑ.ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΗΡΩΝΑΜΕ ΤΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ,ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΣΑΠΟΥΝΑΔΑ,ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΙΝΑΜΕ ΒΡΑΣΤΟ ΝΕΡΟ ΝΑ ΔΙΝΟΥΜΕ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΡΥΣΗ.ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΙΣΕΙ,ΜΕΤΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΤΙΣ ΚΟΥΝΙΕΣ,ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ.Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣ ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΗΡΩΣΗ ΘΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ(ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ)ΓΙΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΜΗΝ ΒΛΑΨΟΥΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΑΣ. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και εγω οταν ηταν πολυ μικρη η κορη μου μετα απο τσιγαρο ή οταν επιανα πολυ βρωμικες επιφανειες επλενα τα χερια μου με detol καποια στιγμη τα χερια μου απο το πολυ πλυσιμο ανοιξανε και πηγα στην δερματολογο..

της ειπα για το detol και μου ειπε οτι ειναι υπερβολικο και δεν χρειαζετε..αυτο ειναι για αλλες περιπτωσεις με αρρωστους κτλ

οσο για το συγκεκριμενο προιον που αναφερεις το εχω και το χρησιμοποιω για να καθαρισω την επιφανεια του τραπεζιου της (στο καρεκλακι)ή οταν καθαριζω κρεατα και κυριως κοτοπουλο ριχνω οπου εχω ακουμπησει...αλλα οχι σε πιατα και σκευη φαγητου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειμαι της αποψης οτι ζω σε ενα σπιτι και οχι σε νοσοκομειακο περιβαλλον , θελω να ειναικαθαρο αλλα οχι αν ειμαι υστερικη καινα περναω τα παντα με ντετολ η οτιδηποτε άλλο.

Την αποστειρωση την σταματησα τριων μηνων απο τη στιγμη που ξεκινησαμε νωρις κρεμουλες και σουπες ηταν τεσσαρων μηνων θεωρησα περιτο την αποστειρωση .

Τωρα το παγκο της κουζινας το κανω με το κλινεξ το πρασινι αλλα μετα απο πανω το ξεβγαζω αν και δνε εχει χλωριο επισης το καρεκλακι το καθαριζα με ενα μωρομαντηλο η με ενα μαντηλακι με οινοπνευμα και απο πανω παλι νερο .

Ξερετε τι θυμηθηκα ειχα μπει μεσα σε ενα σιτι μιας πελατισσας και ειχε βαλει τοση χλωρινη αφηστε να παει και μαλιστα στο μπανιο ειχε βαλει αποσμηνη ειναι ενα προιον που βρομαει αναρωτιεμαι απο τη μια να εχουμε ενα χωρο στο οποιο εχουμε κανει απολυμανση και απο την αλλη να μην μορουμε να ανπνευσουμε ; Αλλωστε τα παιδια πρεπει να πιασουν και χωμα και λασπη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ...ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΛΑΘΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑΖΩ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΣΑΠΟΥΝΙΑ ΣΑΜΠΟΥΑΝ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΠΑΝΑΩ ΤΑ ΝΤΕΤΟΛ ΚΑΙ ΤΙΣ ΧΛΩΡΙΝΕΣ...ΠΟΙΟ ΤΟ ΝΟΗΜΑ???ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΟΨΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ 5.5-6 ΜΗΝΩΝ.ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΧΕΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΕ ΓΛΥΦΕΙ ΜΟΥ ΠΕ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΜΟΝΟ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ...ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΝΩ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΤΑ ΑΛΕΙΦΑ ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΑΣΠΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΦΝΑ ΝΑ ΣΤΕΓΝΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΔΙΝΑ...ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΜΩ...ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟ ΝΑ ΠΛΕΝΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΗ ΑΚΟΜΗ...Α ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΥ ΦΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ...ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula οσο αφορα τα φιλια συμφωνω κ'εγω.ειδικα αυτεσ οι γιαγιαδεσ που μονο με φιλια ξερουν να διχνουν την αγαπη τουσ :angry: .ασε μην μου τα θυμιζεισ τωρα.....τρελαινομαι..... :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula, ΜΕΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ;)

ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ...

ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ ?

ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ DETTOL ΣΕ ΣΠΡΕΥ (ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ)

ΚΑΙ ΚΡΕΜΟΣΑΠΟΥΝΟ...ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ

ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ

Η ΕΤΙΚΕΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΦΑΝΕΙΕΣ

ΟΠΩΣ ΞΥΛΟ ΚΟΠΗΣ, ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ, ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΥΣ, ΒΡΥΣΕΣ ΚΑΙ

ΕΙΔΗ ΥΓΕΙΙΝΗΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΠΛΗΣΙΑ...ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ

ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΠΩΣ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το προϊόν που αναφέρεις το χρησιμοποιώ καθημερινά στην κουζίνα για πάγκους, νεροχύτες, κλπ κλπ. Στο μπάνιο παίρνω το άλλο, το μπλε, που θέλει ξέβγαλμα.

Το δίσκο από το καρεκλάκι της Μαριώς μου το πλένω κανονικά, όπως τα υπόλοιπα πιάτα, με απορρυπαντικό πιάτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to agoraki mou είχα κι εγώ την ίδια απορία για τα μασητικά. Τη ΜΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ που το έβαλε το Μαράκι μου στο στόμα, το έπλενα με πολύ ζεστό νερό και προδερμ για τα πιάτα. Έπειτα προτιμούσε να βάζει το οτιδήποτε άλλο στο στόμα της. Το μασητικό το πετούσε έξω από την κούνια. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

olya έγραψε:

antroula οσο αφορα τα φιλια συμφωνω κ'εγω.ειδικα αυτεσ οι γιαγιαδεσ που μονο με φιλια ξερουν να διχνουν την αγαπη τουσ :angry: .ασε μην μου τα θυμιζεισ τωρα.....τρελαινομαι..... :angry::angry::angry:

γιατι όταν τα φτύνουν για να μην τα ματιάσουν;;; :angry::angry::angry::angry::angry::angry: αυτο που το βάζεις!!! :angry::angry: και αμα τους πεις και τιποτα θα σ πουν και υστερικη και γλωσοού!! :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΠΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ..ΒΡΕ ΤΙ ΚΑΛΑΜΠΟΚΑΚΙΑ ΤΙ ΚΟΥΔΟΥΙΤΡΑΚΙΑ ΤΙΠΟΤΕ ΤΟ ΤΟΜΑΡΙ...ΚΟΥΒΕΡΤΕΣ ΚΑΙ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣΑΕΙ.....ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΣΗΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ 5 ΜΗΝΩΝ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΜΕ ΝΕΡΟ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΑΠΟΥΝΙ ΓΙΑ ΠΙΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΘΑΡΟ...ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ...ΤΑ ΑΒΑ ΠΡΟΔΕΡΜ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΑΠΟΥΝΙΑ ΤΑ ΕΚΟΨΑ ΓΙΑΤΙ ΜΥΡΙΖΑΝ ΠΟΛΥ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΦΥΤΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΥΡΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΕ...ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟ ΛΕΕΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΔΕ ΘΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΛΕΜΟΝΙ ΚΑΙ ΑΛΟΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΦΙΛΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ....ΕΩ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΦΙΛΗΣΟΥΝ ΤΟ ΒΟΥΤΑΩ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΠΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ...ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΕΞΩ ΠΑΙΡΝΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΣΑΠΟΥΝΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΕΣΕΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΠΣ ΚΑΙ ΝΙΩΣΟΥΝ ΑΣΧΗΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα γειά σου και συγνώμη για την ερώτηση...

Αυτό το απορρυπαντικό πιάτων από λεμόνι και αλόη πως λέγεται και από που το προμηθευεσαι?

Βαρέθηκα να πλένω τα μπιμπερό ή οτιδήποτε αλλο και να μη φευγει η ρημαδα η σαπουνάδα ....Σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΙΤΑ ΘΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΟΙΔΗΠΟΤΕ ΜΑΓΑΖΙ ΜΕ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥΝΑΙ ΣΑ ΜΠΑΚΑΛΟΜΑΝΑΒΙΚΑ ΞΕΡΕΙΣ ....ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΓΕΙΤΟΝΙΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΙΑΤΑ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙΣ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΛΕΓΕΤΑΙ ΤΟ ΕΝΑ SONETT KAI TO ALLO ECOVER.ΠΑΝΤΩΣ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΧΕΙ ΑΛΛΟ...ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΤΟΥ...ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΕΓΩ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΣΑΠΟΥΝΑΚΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ ΑΠΟ ΚΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Εχούμε τέτοιο μαγαζάκι στη γειτονιά μου και τα καλλυντικά του μικρού μου τα πέρνω εδώ και καιρό από εκει.

Δεν το σκέφτηκα , αλλά όντως πρεπει να έχει τέτοιο προιον.

Και πάλι σε ευχαριστώ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΙ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙΣ?ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΔΩ?ΕΧΩ ΨΙΧΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ....ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΣΟΚ...ΤΟ ΒΑΜΒΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΔΗΘΕΝ ΑΓΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ ΞΕΡΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙ ΛΕΥΚΑΙΝΕΤΑΙ/ΜΕ ΥΔΡΟΧΩΡΙΚΟ ΟΞΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ω ΝΑΙ!ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΦΙΛΤΡΟ ΤΟ ΒΑΖΑ ΣΤΗ ΒΡΥΣΗΗΗΗΗΗΗΗ!ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΙ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...