Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χάνει γεύματα


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Οπως οι περισσοτερες ξερετε εχω ενα μπεμπη 1μιση μηνου. Το θεμα μας ειναι το φαγητο του, χάνει γευματα που για τοσο μικρο μωρακι νομιζω δεν ειναι νορμαλ. λοιπον για να σας πω να καταλαβετε. Εχουμε κολικους και κλαιμε σχεδον οποτε δεν κοιμομαστε :blink: Το βρησκω λογικο οταν εχει κολικο να μη θελει να φαι αλλα χτες το βραδυ εφαγε στις 10 αμεσως μετα αρχισαν οι κολικοι και τελος κοιμηθηκε στις 12.30. Ξαναξυπνησε στις 5. Του εκανα το γαλα του και το ηπιε με το ζορι αλλα το ηπιε ολο. Μετα ξυπνησε στις 10 του ετοιμασα το γαλα και δεν ηπιε ουτε το μισο μπουκαλι και ξανακοιμηθηκε.Τωρα ακομη κοιματε δηλαδη εχει 6μιση ωρες με πολυ λιγο γαλα. Αυτο μπορει να γινει 1-2 φορες την ημερα. Πηρα την παιδιατρο τηλεφωνο και περιμενω να με παρει πισω αλλα θα ηθελα πολυ να ακουσω τις γνωμες και τις εμπειριες σας. Επιρεαζει αυτο την αναπτυξη του? Ειναι 5 κιλα και 58 ποντους.

Να σημειωσω οτι αλλαξαμε το γαλα πριν 3 βδομαδες περιπου διοτι ειχαμε προβλημα με τα κακακια μας. Επισης εδινα και δικο μου γαλα το οποιο το εβγαζα με το θηλαστρο αλλα τις τελευταιες 3 μερες δεν εχω σχεδον καθολου για να δωσω. Δεν νομιζω να ειναι το γαλα εννοω να μην του αρεσει διοτι οταν εχει ορεξη το τρωει με μεγαλη ευχαριστιση. Πριμενω τις γνωμες σας με αγωνια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομακι μου δε γνωριζω κ πολλα για να σε βοηθησω !Σιγουρα ομως ξερω πως αν το μωρο βρεχει 6-8 πανες ειναι σε καλο δρομο!κ αφου πηρε 1 κ κατι κιλο σε 1.5 μηνα νομιζω ειστε σουπερ!

Τωρα για τα κακακια....

Αν θηλαζες δε θα υπηρχε προβλημα αν δεν κανει για καποιες μερες....

Τωρα που δινεις ξενο γαλατακι....Δν ξερω...

Γτ δεν παιρνεις ενα νοσοκομειακο θηλαστρο κ με συχνες αντλησεις να ερθει το γαλατακι σου κ να του το δινεις????

Νομιζω πως κατι εχυν οι θηλες σου κ δεν μπορουσες σωστα???

Αν κ ισως καποια κοπελα μπορει να σε βοηθησει κ σε αυτο!

Δεν ξερω τι σου λεει η παιδιατρος αλλα να ξερεις πως τα μωρακια που πινουν μητρικο γαλατακι εχουν πολυ λιγοτερους ή τουλαχιστον λιγοτερο επωδυνους κολικους!

Η μπεμπουλα μου ζητημα αν εχει πονεσει μερικα απογευματα(φτου φτου!)...κ εκει νομιζω δεν ηταν κολικος...απλα νυσταζε κ εγω δεν ηξερα ακομα να ερμηνευω το κλαμματακι της!Μπορει βεβαια απλως να ειμασταν τυχερες αλλα...μπορει να παιζει ρολο κ ο θηλασμος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομα μου αν το μωρακι σου περνει ικανοποιητικο βαρος και βρεχει 6-8 πανες οπως ειπε και η Αναστασια δε πειραζει..ετσι μου ελεγε ο παιδιατρος(απο τους κορυφαιους εδω)! αν κοιμαται πολυ παει να πει οτι εχει αναγκη να κοιμηθει κι οταν πεινασει θα ξυπνησει! ;) Αν τωρα δεν επαιρνε βαρος μπορουσες να τον ξυπνας ή να τον γυριζες στο πλαι και να τον ταιζες κοιμισμενο,με προσοχη ομως γιατι ειναι λιγο επικινδυνο μη πνιγει..ακου φυσικα τι θα σου πει κι ο παιδιατρος σας! ;)

Οσο για τους κολικους εμεις περασαμε μεγαλο ζορι μεχρι τον 5-6ο μηνα αν και μεχρι 3 1/2 μηνων επεινε κυριως δικο μου γαλα που εβγαζα με νοσοκομειακο θηλαστρο(ουτε εγω καταφερα να θηλασω.. :( ).

Μαλιστα ο δικος μου δε κοιμοταν σχεδον καθολου!!εκλαιγε νυχτα-μερα!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α και για τα κακακια εκανε κι εμενα πολλες φορες 2-3 μερες να κανει και μου ελεγε ο γιατρος αν συμπληρωσει το 3ο 24ωρο και δεν εχει κανει τοτε το κοιταμε για κλισματακι..εμενα βεβαια σα γιατρος αποφευγει πολυ να δινει οτιδηποτε σε φαρμακο αν δεν υπαρχει απολυτη αναγκη! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

Αυτο με τις πανες δεν το ηξερα αλλα ειμαι σιγουρη οτι μπορει να βρεχει και περισσοτερες απο τοσες.

Το θεμα με τα κακακια το εχουμε λυσει με το καινουργιο γαλατακι που πινουμε.

Οσο για το θηλαστρο αυτο που εχω ειναι ακριβως το ιδιο με το νοσοκομειακο αλλα πιο μινι. Η παιδιατρος με ειχε προειδοποιησει οτι μονο με το θηλαστρο το γαλα θα κοπει. Με ειχε ενημερωσει και για τους κολικους.

Οσο για τις θηλες μου ειναι επιπεδες και μικρες. Την πρωτη εβδοαμδα οταν πηγαμε σπιτι εδεινα μονο το στηθος και το μωρακι μου δεν επερνε βαρος εκλεγε συνεχεια, βασικα δεν εβρησκε να φαι.

Νομιζω οτι ο κυριως λογος που δεν τρωει ειναι πο κολικοι αλλα ανησυχω μηπως κανει κακο στην αναπτυξη του.

Ευτυχως πριν καμοια ωρα εφαγε γυρω στα 120ml.

Με πηρε και η παιδιατρος και μου ειπε τον παρω να τον δει να τον ζυγισει και να μου πει αν ειναι ολα οκ.

Φιλακια στο μωρακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομα μου καλησπερα κ εμενα το μωρακι μου 3μιση μηνων τωρα εκει που επινε 5 γευματα των 150 γραμ πρι 2 εβδομαδες επινε 4 κ μαλιστα των 100 ειχαμε μεγαλη γκρινια απο την οδοντοφυια κ με το ζορι τον ταιζαμε.....ο γιατρος μου ειπε να τον αφηνω οσο θελει κ οποτε θελει μιας κ το βαρος του ειναι καλο, απλα εγω σαν μανουλα ανχονομαι κ ακουω οτι πολλα μωρακια φτασανε τα 180 κ πανω κ δεν ξερω τι να πω..ισως να ειναι στην ορεξη καθε παιδιου... ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινινα μου και εγω εχω ενα αγχος διοτι ακουω πολλα.

Παντως μετα το γευμα μου ειχε στις 1 εφαγε ξανα στις 6 αλλα 120ml περιπου.

Τωρα παλι αρχισε την γκρινια... ουφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου επαναφερω το θεμα αυτο διοτι δεν αντεχω αλλο. ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!! :( Εφαγε στις 4 το πρωι και προσπαθω απο τις 8 να τον ταισω και δεν το θελει με τιποτα. Δεν το βλεπω αυτο το πραγμα καθολου φυσιολογικο. Ειναι μολις 1μιση μηνου... Εχω αλλαξει μεχρι τωρα 3 γαλατα. Ο παιδιατρος μου ειπε αφου περνει βαρος εστω και το μινιμουν εναι ΟΚ. Τι να κανω?? :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου εγω τον ταϊζω και κοιμισμενο

οπως εκανα και με το 1ο μου παιδι! Το

δοκιμασες? Επισης για τους κολικους

μας εδωσε σταγονες infacol. Ειδα αποτελεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τομα μου στις 4 εφαγε κανονικα;ποσο;απο τοτε δεν ηπιε καθολου;τον ξυπνας η τον αφηνεις να ξυπνησει μονος;Γιατι αν τον ξυπνας μπορει να εκνευριζεται.. :dry: Ειναι οντως πολλες ωρες για να μην εχει φαει τιποτα... :unsure:

Αν περασουν 4-5 ωρες απο το τελευταιο γευμα και δεν εχει ξυπνησει,γυρνα τον στο πλαι και δωστου κοιμισμενο με προσοχη οπως λεει η Μπελλα..

Παντως αφου παιρνει βαρος μην ανησυχεις τοσο πολυ θα ξαναβρει τους ρυθμους του! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bell έγραψε:

Αφροδιτη μου εγω τον ταϊζω και κοιμισμενο

οπως εκανα και με το 1ο μου παιδι! Το

δοκιμασες? Επισης για τους κολικους

μας εδωσε σταγονες infacol. Ειδα αποτελεσμα!

Μπελλα μου το εχω δοκιμασε και παλι δεν τρωει...

Οσο για το infacol και εμας το εχει δωσει αλλα παλι τιποτα μονο για κανα 10λεπτο και μετα παλι τα ιδια. Να πω την αληθεια τις τελευταιες 4-5 μερες δεν εχει πονεσει σχεδον καθολου απο τους κολικους αρα ειχα λαθος που πιστευα οτι ειναι απο τους κολικους που δεν τρωει... στεναχωριεμαι πολυ που δεν καλοτρωει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tonia28 έγραψε:

Τομα μου στις 4 εφαγε κανονικα;ποσο;απο τοτε δεν ηπιε καθολου;τον ξυπνας η τον αφηνεις να ξυπνησει μονος;Γιατι αν τον ξυπνας μπορει να εκνευριζεται.. :dry: Ειναι οντως πολλες ωρες για να μην εχει φαει τιποτα... :unsure:

Αν περασουν 4-5 ωρες απο το τελευταιο γευμα και δεν εχει ξυπνησει,γυρνα τον στο πλαι και δωστου κοιμισμενο με προσοχη οπως λεει η Μπελλα..

Παντως αφου παιρνει βαρος μην ανησυχεις τοσο πολυ θα ξαναβρει τους ρυθμους του! ;)

Τονια μου στις 4 εφαγε κανονικα αν και με ζορισε λιγο. Παντα τον αφηνω να ξυπναει μονος του ποτε δεν τον ξυπναω εγω. Ξυπνησε και στις 8 και προσπαθησα να τον ταισω αλλα τιποτα προσπαθησα και στις 12 και παλι τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως δε του αρεσει το τελευταιο γαλα;μηπως επινε καποιο απο τα προηγουμενα καλυτερα;εμενα ας πουμε επινε πιο ευχαριστα το milupa extra care(ειχε κι εμενα κολικους) και μου εχουν πει οτι πολλα μωρα προτιμουν το novalac.

Αλλα παλι νομιζω,αν πεινουσε πολυ θα επινε εστω και λιγο κι ας μη του πολυαρεσε..Τι να σου πω ομως δεν ειμαι παιδιατρος και απλως κανω ικασιες.. :unsure:

Μηπως να ρωτησεις και κανενα αλλο γιατρο; :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,καταλαβαίνω τι θέση σου και ποσο θα στεναχωριέσαι...

Τι να σου πω κοριτσάκι , δυστυχώς δεν ξέρω...

Πιστευω πάντως πως θα βρει τους ρυθμούς του σιγά σιγα.Που θα πάει θα πεινάσει το μικρούλη σου... ;)

Πάντως δε βρίσκω άσχημη την ιδέα της Τόνιας για να ρωτούσες και αλλο παιδίατρο.

Είμαι σίγουρη πως και εσύ αν σε συμβουλέψει και κάποιος άλλος θα ηρεμήσεις και θα αποκλείσεις οτι κάτι άλλο συμβαίνει.

Που δεν συμβαίνει , αλλά σαν μάνα σίγουρα ΄΄τρώγεσαι ΄΄

Φιλιά πολλά , όλα θα περάσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ισως εχετε δικαιο για να παρω μια δευτερη γνωμη.

Τονια μου δοκιμασα 2 διαφορετηκα γαλατα σημερα και παλι δεν τρωει. Πριν λιγο δοκιμασα να τον ξαναταισω. Αρχισε να κλαει ωσπου κοιμηθηκε... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

Ποσα γευματα των ποσο μλ κανει? ποσο βαρος εχει? μηπως να εδινες μικρα και συχνα γευματα?

Βικη μου κανονικα τρωει 120μλ καθε 4-4.5 ωρες.

Ειναι περιπου 5 κιλα.

Να δοκιμασω να δινω 60μλ καθε 2 ωρες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τρωει 120μλ???????????? καλε μπραβο σας!!!!!! εμενα 11/2 μηνων επινε 90μλ ανα 3ωρο με 4ωρο αντε 100 το πολυ θεωρω οτι σε ποσοτιτα ειναι πολυ καλη και το παιδακι χορταινει ειναι μικρο εξαλου

βεβαια παρε και μια δευτερη γνωμη παιδιατρου αφου βαζει και βαρος πιστευω οτι ολα ειναι καλα

εγω τωρα θυμηθηκα κατι αλλο οταν εμενα ξυπναγε και αγρουσα να του κανω το γαλα του τον επιανε τετοιος εκνευρισμος που μεχρι να ηρεμισει και να πιει το γαλα του δυνοπαθουσα οποτε σηκωνομουν λιγο νωριτερα και μολις τον καταλαβαινα οτι ετοιμαζοταν να ξυπνησει ετρεχα,ετοιμαζα το γαλα και ημουν ετοιμη

υπαρχει και ενα αλλο ενδεχομενο να του ερχεται βαρυ τοση ποσοτητα και θα πρεπει να του κανεις αυτο που λες με τα μικροτερα και λιγοτερα γευματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα μπορουσες να δινεις 100 καθε 3 ωρες και αν θελει κι αλλο να φτιαχνεις ακομα 30! απο βαρις ειναι καλα! βρεχει πανες?ππσες?

το στομαχακι του ειναι ισα με ενα μπαλακι του πινκ πον , ποσο να χωρεσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ μου η γιατρος μου ειπε οτι τοσο πρεπει να τρωει περιπου 120μλ.

χιχι και εμενα ετσι κανει οταν κοιματε και ξυπναει για να φαι κλαει συνεχεια αλλα οταν του το δωσω το τρωει αμεσως ολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebi έγραψε:

θα μπορουσες να δινεις 100 καθε 3 ωρες και αν θελει κι αλλο να φτιαχνεις ακομα 30! απο βαρις ειναι καλα! βρεχει πανες?ππσες?

το στομαχακι του ειναι ισα με ενα μπαλακι του πινκ πον , ποσο να χωρεσει?

Βικακι μου θα δοκιμασω αυτο που λες 100μλ καθε 3ωρο.

Πανες βρεχει αρκετες περιπου 8 την ημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτάκι μου, μην στενοχωριέσαι! Εμένα ο δικός μου πολλές φορές απλά πιπιλίζει και του κουνάω λίγο το μπουκάλι και το πίνει σιγά σιγά! Συνήθως τον θηλάζω λιγάκι στην αρχή και μετά του φτιάχνω 120 μλ Αλμιρόν. Μπορεί να κάνω και 3 τέταρτα για να τα πιει! Αλλά επιμένω έστω και σιγά σιγά τα πίνει! Δοκίμασε κι ας κοιμάται! Εμένα απ'ότι κατάλαβα του αρέσει η φάση της πιπίλας και το γάλα που τρέχει και το απολαμβάνει.. όσο πιο αργά γίνεται! Και τρέχω μετά σαν ... μανιακή να προλάβω τα υπόλοιπα!! :laugh: Να επιμένεις!! Που θα πάει.. Θα το φάει!! :) Καλή συνέχεια σας εύχομαι και να τρώτε τακτικά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι μου σε ευχαριστω για τις ευχες σου :) . Και εμενα καποτε μου το κανει αυτο δηλαδη να τρωει πολυ αργα να πιπιλαει και να προσπαθω με χιλια δυο να τον ταισω.

Μετα απο 12 ωρες χωρις να φαι εφαγε τελικα 120μλ. Ελπιζω να συνεχισουμε καλα... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Toma μου σου απαντησα κ πιο πριν κ μενα ο δικος μου τα ιδια πρεπει να κοντευουμε 5ωρο για να φαει :( κ το βραδυ μου τρωει γυρω στις 9 κ κοιμαται ως τις 6 τα χαραματα, τι να πω δεν ξερω δεν εχω ξαναδει μωρο να μη θελει να φαει :( κ οταν ξεκιναμε κλαιει με λυγμους κ μετα κατεβαζει το μπουκαλι ;) αφου οταν ερχεται η ωρα του φαγητου εγω ανχονομαι πιο πολυ ;):(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Δε θυμάμαι να μας έχεις ανακοινώσει το θετικό σου αποτέλεσμα!!! Με το καλό. Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου εύχομαι!
    • Κι εμένα 2 μετρά είναι ο μπαμπάς της μικρής. @nanouko κι εγώ 1,60 είμαι. Το μόνο που με σώζει είναι οτι είναι κι εκείνος αδύνατος. Γερά να είναι τα μωράκια μας κορίτσια μου κι ότι θέλει ας γίνει!!!
    • Κορίτσι μου γλυκό πάντα μας σκέφτεσαι όλες και δεν μας ξεχνάς 🥰🥰🥰.. σας παρακολουθώ συνέχεια!! Και στο θεματακι Αυγούστου βλέπω τα νέα σου ❤️ εγώ καλά είμαι! Είχαμε κάνε την 2η σπερμματεγχηση πριν από 1 μήνα για να ετοιμαστούμε για την επιτροπή φαρμάκων και τελικά μας έκανε την χάρη το σπορακι και βρίσκομαι στην 6η εβδομάδα 6+3 για την ακρίβεια 🥰 και προσεύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες! Με την @ΛΕΥΚΗ  την @Antonia2 και την @Xrisa95 θα γεννήσουμε όλες μαζί αν πάνε όλα καλά 😁😁😁😁
    • Θα κανείς σίγουρα κουβέντα με την γιατρό σου να σου πει εκεινος καλύτερα τι πρέπει να γίνει στην περίπτωση σου…Εγω έκανα αποξεση γιατί ήταν λίγο πιο προχωρημένη από εσενα η εγκυμοσύνη και δεν μου εδιναν χάπια για αποβολή στο σπίτι....αν μπορεί να γίνει μόνο του (χωρίς χάπια ) άστο να γίνει μόνο του  εγω θα σου πω την γνωμη μου μόνο.. είναι πολύ νωρίς για να μπεις στην διαδικασία των εξετάσεων ειδικά για καρυοτυπο.. για την ώρα θεωρείτε τυχαίο γεγονός και δεν το ψάχνουν πιο πολύ και σε εμένα αυτο είπαν.. .το μόνο που θα σου έλεγα να κανείς είναι ορμονικές εξετάσεις να δεις θυρεοειδή αν είναι ρυθμισμένα αυτά τίποτα άλλο για την ώρα  Ο φόβος ότι μπορεί να ξανά τυχει πάντα θα υπάρχει απλά με βάσει τις πιθανότητες είναι με το μερος σου στο να πάει καλά την επομενη φορά..Εμένα μου είπαν με το που δω την πρώτη περίοδο μπορω να ξεκινήσω αμέσως προσπάθεια ξανά δεν χρειάζεται να περιμένω και αυτό έκανα...λογικά θα πάρεις το οκ να ξανά προσπαθήσεις μετά την πρώτη περίοδο αρκεί να είναι και ο αντρας σου εκεί μην έχει φύγει ταξίδι  Θα περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου από τον γιατρό 
    • Αχ σκυλάκια!!! Ποσο μα ποσο τα αγαπώ!!! Πριν την εγκυμοσύνη ονειρευόμουν τοσο πολυ ενα σκυλάκι. Αφου στον σύζυγο του το δήλωσα, μολις και το τελευταίο παιδι αρχίσει τις εξόδους με φίλους εγω θα πάρω σκύλο. Εκείνος τα αγαπάει μεν, αλλα δεν τα θελειες το σπίτι... Αλλα θα πατουσα ποδι. Και να σου πω, τι δεν θα εδινα να έχω ενα σκυλάκο τωρα στα δύσκολα. Μεγάλωσα με σκυλιά απο παιδι... Τα παιδια μου σαφως δεν μπορούν να καταλάβουν τι μου συμβαίνει ούτε τους έχω πει κατι. Μονο οτι ειμαι λίγο άρρωστη και θα συνέλθω. Εκανα και το λαθος μια μερα να ξεσπάσω σε κλάματα και ηρθαν ολα και με αγκάλιασαν και ρωτούσαν τι έχω... Τα ζουζουνια ειναι 9 , 4,5 και 2,5. Ταυρακι ζυγακι και παρθενακι αντίστοιχα! Να σας πω κατι κουλό;;; Πρίν 3 μηνες που ήταν έγκυος μια φίλη (που δυστυχώς παλινδρομησε) μου ειχε πει για ντομπλερακι. Της ειπα θα της δωσω το δικο μου. Γυρισα το σπίτι ανάποδα για να να το βρω. Και ορκίζομαι εδωσα τεράστια βάση, σε ένα συρτάρι που ήμουν σίγουρη οτι το ειχα εκει. Ομως δεν το βρηκα. Οποτε θεώρησα πως μαλλον θα το έδωσα στην αδερφή μου. Και καλε κορίτσια.... Χθες βράδυ, πηγα να παρω απο αυτο το συρτάρι ένα τετράδιο, το οποίο ειναι πανω πανω και τσουουουπ να σου το ντομπλερακι!!! Κουλο ε;;; Τα παιδιά αποκλείεται να το είχαν πάρει γιατί δεν το φτάνουν. Το εβαλα για πλακα στην κοιλιά. Ακουσα το εντερακι μου, ακουσα και τους χτύπους της καρδιάς μου. Οκ ζω. Αλλα μου φανηκε τοσο περίεργο.  Έκλεινα τα ματια και ονειρευόμουν τους χτύπους της καρδιάς του. Τι δεν θα έδινα να τους ακουσω... Θεε μου ποσο το θέλω. Ποσο το αγαπώ. Πόσο θα ήθελα σε 7 μήνες να το κρατησω στην αγκαλιά μου . Ποναω τόσο ποτ ξέρω πως δεν... Επίσης υπάρχει μια μικρή ελάττωση στο αιμα. Στην λεκάνη δεν βλέπω η βλέπω ελάχιστο όπου μέχρι εχθές ήταν κατακόκκινο το νερό  στην λεκάνη,στο χάρτη βέβαια βλέπω. Θεωρω ακράδαντα πως θα έπρεπε να παίρνω και ενεσης κορτιζόνης... Και μεγίστη δόση utrogestan  δεν ξερω ποια είναι. Ούτε ο σύζυγος που ειναι φαρμακοποιός.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...