Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ......


Recommended Posts

HELP!

H ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ 17 ΜΗΝΩΝ.

ΑΠΟ ΒΡΕΦΟΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ

ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΞΥΠΝΟΥΣΕ.ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΟΜΩΣ.

ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΙΧΑΜΕ ΩΣ 4 ΜΗΝΩΝ.

ΛΟΓΟ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ

ΑΝΕΒΕΝΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ (ΠΟΛΗ ΜΑΣ)

ΟΠΟΤΕ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ Η ΣΤΗ ΠΕΘΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΕΒΑΤΙ

ΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ.

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ...

ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΟΚΙΜΑΣΑ........

ΕΒΓΑΛΑ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΟΝΟ ΜΕΓΑΛΟ....

ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΑΧΑ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΖΙ..

ΤΗΝ ΚΟΙΜΗΖΩ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ....

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚΑΙ ΚΛΑΙΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΓΚΑΛΙΑ

ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ ΜΑΤΙ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ :blink:

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καταρχην παρε ενα αντικειμενο πχ κουκλα, κουβερτουλα για μερικες μερες στο κρεβατι μαζι σου να παρει τη μυρωδια σας μετα να της το δωσεις αγκαλια και να τη βαλεις να κοιμηθει στο κρεβατι της και συ απ εξω απο τα καγγελα στο πατωμα να της κρατας το χερι για οση ωρα χρειαστει, ακομα και για ολοκληρο το βραδυ.

δοκιμασε και το μουσικο κρεμαστο - αν εχεις

θα πιαστεις για καποιο διαστημα και ισως και να μεινεις ξυπνια αλλα μονο ετσι θα μαθει σιγα σιγα να κοιμαται μονη της

(αυτο εκανε η κουμπαρα μου και τελικα σωθηκε!!!)

καλη δυναμη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εφουλα! :)

Το αν ειναι καλο ή κακο να κοιμουνται στο κρεβατι των γονιων τους ειναι ενα θεμα οπου οι αποψεις διιστανται.. :dry:

Το ζητημα ειναι κατα ποσο το δεχονται οι γονεις ή τους κουραζει αυτο.. ;)

Αν παντως θελετε να το σταματησετε για τους χ,ψ λογους πρεπει να ειστε αποφασιστικοι..

Στο παιδικο σταθμο που δουλευα ηταν ενα κοριτσακι που εκανε τα ιδια και η μαμα της μου ζητησε να τη βοηθησω..εγω λοιπον αρχισα σταδιακα να λεω στο αδιαφορο για το τι τυχερα που ειναι τα παιδακια που εχουν δικα τους δωματια,ενω καποια αλλα στεναχωριουνται που οι γονεις τους δεν εχουν χρηματα να τους φτιαξουν ομορφα δωματια κτλ και μια μερα τους ειπα μια ιστορια (απο το μυαλο μου..)για ενα παιδακι που δε κοιμοταν στο δωματιο του και η μαμα του εδωσε το κρεβατακι του και ολα τα υπολοιπα σε ενα αλλο παιδακι που δεν ειχε και εκλαιγε..απο εκεινη τη μερα ζητησε μονη της να κοιμηθει στο κρεβατι της!!!!

Εσενα ομως ειναι μικρουλα και δε ξερω αν πιασει κατι τετοιο..πρεπει λοιπον να της εξηγησεις οτι ο καθενας πρεπει να κοιμαται στο κρεβατι του,οτι στριμοχνεστε και οι 3 σε ενα,οτι μπορει να τη πλακωσετε και οτι αλλο σκεφτεις και μετα της πεις οτι απο σημερα θα κοιμαται στο κρεβατακι της για ολους αυτους τους λογους..επισης μπορειτε να πατε να διαλεξει μια κουκλα,αρκουδακι κτλ που μπορει να το παιρνει αγκαλια να κοιμουνται παρεα..οπως επισης να φτιξετε διαφορες κατασκευες μαζι τις οποιες θα κρεμασετε στους τοιχους.. ;)

Θα τη πας λοιπον στο κρεβατι της και δε θα υποκυψεις να τη βαλεις στο δικο της οσο κι αν κλαιει..θα της πεις καληνυχτα,ονειρα γλυκα,οτι την αγαπας πολυ κτλ θα τη χαιδεψεις λιγο και θα φυγεις!θα κατεβει 40 φορες κι εσυ 40 φορες θα τη γυριζεις πισω θα της δινεις φιλακι και θα φευγεις αμεσως!καποια στιγμη θα κουραστει και θα κοιμηθει να εισαι σιγουρη!Αυτο μπορει να κρατησει λιγες μερες αλλα θα τελειωσει μια και καλη!

Αλλα αν ξερει οτι αν χτυπηθει θα περασει το δικο της δε προκειται να το σταματησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι'εγω πανω κατω εχω αυτο το προβλημα... το εγραψα και σε ενα αλλο θεμα...!

Μεχρι τωρα ηθελε να κοιμαται το βραδυ μαζι μας... τον αφηναμε, και μολις τον επαιρνε ο υπνος τον μεταφεραμε στην κουνια του και ολα καλα...!

Ειναι τωρα μερικες μερες που ξυπναει μεσα στη νυχτα και κλαιει και μονο οταν τον φερουμε στο κρεβατι μας κοιμαται αμεσως... προσπαθησα εχθες 2 φορες να τον μεταφερω παλι στην κουνια αλλα ξυπνησε παλι και ακλαιγε...!!!

Θελω να κανω κατι οσο ειναι ακομα νωρις γιατι μας βλεπω "στριμωγμενους" για πολυ καιρο ακομα...!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καθε φορα που η μικρή μου εχει μια "παράξενη" συμπεριφορα με βοηθάει παρα πολυ να καταλάβω γιατι αντιδρα ετσι . Μηπως θελει κατι να μου πει ? Μηπως περνάει καποια φάση ?

Δεν πιστεψα ποτε και ουτε θα πιστεψω οτι ενα μωράκι θελει να με χειραγωγήσει και να με κανει "οτι θελει" . Για ποιο λόγο ? Γιατι να δωσω αδικως στο μωρο μου τετοια κακά χαρακτηριστικά ?

Ετσι οπως το παρουσιάζεις φαινεται σαν να χει συνηθίσει την παρουσία σας διπλα της . Νομιζω ομως οτι ειναι κατι παραπάνω και πιο βαθύ . Τα μωρά απο 6 εως 18 μηνων περνουν το αγχος του αποχωρισμου . Νομιζουν οτι αν δεν βλεπουν τον μπαμπα και την μαμα οτι αυτοι θα εξφανιστουν και θα μεινει μονο του .

Αυτη τη φαση την περναν ολα τα μωράκια αλλα πιο γρηγορα αλλα πιο αργα . Εμενα την περασε ακριβως 6 μηνων για πάνω απο ενα μηνα . Μολις την εβαζα για υπνο (κοιμομασταν μαζι!) και εφευγα ξυπνουσε και ουρλιαζε . Δεν ηταν απλα κλάμμα αλλα ουρλιαχτο με φοβο .

Επισης αν την νυχτα σηκωνομουν να παω τουαλέτα το καταλαβαινε αμεσως και εκλαιγε με αναφιλυτα !

Το πως θα περάσετε εσεις αυτη τη φάση ειναι κατι πολυ προσωπικό σας . Εγω θα σου ελεγα να σταθειτε διπλα στο κοριτσάκι σας γιατι αυτα τα τράυματα μενουν για μια ζωή . Τωρα που σας χρειάζεται πρεπει να ανταποκριθειτε .

Αν δεν θελεις να την παρεις στο κρεβάτι σου μπορεις να πας εσυ κοντα της . Να κοιμηθεις μαζι της καποια βράδια , να νιωσει σιγουριά και μολις ηρεμήσει σιγα σιγα να φευγεις απο το δωμάτιο . Το χουν κανει αρκετοι γνωστοι μου και εχει πετύχει .

Δεν ξέρω κανενα παιδακι που να κοιμάται με τους γονεις του χωρις λογο . Ακομα και αυτα που ειναι σε "μεγαλη ηλικια" (4-5-6) εχουν καποιο λογο , κατι τους στερησαν οι γονεις οταν το ηθελαν πολυ . Δυστυχως μας μεγάλωσαν λεγοντας μας πως ο κοινο υπνος , οι αγκαλιες και η πολλη αγάπη ..κακομαθαίνουν !

Ετσι πλεον δεν εχουμε κακομαθημένους ενήλικες στην κοινωνια μας αλλα οι ψυχολογοι κανουν τρελλες δουλειες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?

θελεις να παντρεψουμε την κορη σου με τον γιο μου που εχουν τα ιδια χουγια???

μπας και κοιμηθουμε :whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LT72 έγραψε:

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

θελεις να παντρεψουμε την κορη σου με τον γιο μου που εχουν τα ιδια χουγια???

μπας και κοιμηθουμε :whistle::whistle:[/quote:2otogkt5]

Αχαχαχαχαχαχα......... :woohoo: :silly: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με το ένα απ' τα δύο αγοράκια μου. Για ένα μεγάλο διάστημα (ενός χρόνου περίπου) ήθελε να κοιμάται μαζί μας. Με βοήθησε το παρακάτω άρθρο με κάποιες τεχνικές που περιγράφει και στο παραθέτω:

www.iator.gr/varakis/ypnoshtml/

Ελπίζω να σε βοηθήσει ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που λεει η LaLa δεν το ηξερα αλλα τωρα που το εμαθα βλεπω οτι εχει δικιο!

Η μεγαλη μου ηταν πολυ καλη στον υπνο της.

6 μηνων πηγε στο κρεβατακι της και στο δωματιο της.

Ειχε ομως φορες για ενα μεγαλο διαστημα που ξυπνουσε και την ειχα αγγαλια μεχρι να κοιμηθει!

Την εβαζα στο κρεβατι της και ξαναξυπνουσε!

Ασε, τα θυμηθηκα και κουραστηκα!

Το νινι τωρα, δεν λεω να το ξεκολλησω απο το κραβατι μας αφου το εχω συνηθησει και εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουτε εχω μπορω να ξεκολλησω την μικρη μου απο το κρεβατι...εχω κολλημα μαζι της και αυτη με μενα οταν ξαπλωνω μαζι τησ το μεσημερι θα κοιμηθουμε τουλαχιστον 3 ωρεσ ενω οταν κοιμαται μονη τησ ξυπανει στην μια ωρα

τησ εχω κανει ενα κολπο τωρα και σε καμια εβδομαδα θα την βαλω στη ν κουνια θελει να πει στην κουνια να παιξει και τησ λεω οχι αντιδραστικη οπωσ ειναι την θελει περισσοτερο οποτε τησ λεω σε λιγεσ μερεσ θα κοιμηθεισ στην κουνια και μου λεει ναι αντε να δουμε :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΜΜΜ.....ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΠΟΛΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ....ΕΙΤΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ....ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΕΙΤΕ ΕΖΕΙ ΓΙΝΕΙ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΑ!!!!!

ΠΑΝΤΩΣ ΝΟΜΙΖΩ, ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ, ΝΑ ΤΟ ΣΤΟΛΙΣΕΤΕ ΜΑΖΙ ΩΡΑΙΑ, ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΟΙΚΕΙΟ, ΝΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ....ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΠΑΡΑΜΥΘΑΚΙΑ....ΠΑΝΤΩΣ ΟΙ ΙΣΤΟΡΙΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΑΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΟΟΟΛΥ ΜΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟ!!!!!

ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΕΙΧΕ ΤΟ ΣΥΝΗΘΕΙΟ ΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ....ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΦΑΝΥΑΣΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑΚΙ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΓΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΠΟΥ ΓΚΡΕΜΙΣΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ!!!!!!!!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ!!!!!ΧΩΡΙΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΤΟ ΦΟΒΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!!!

ΑΑΑΑ....ΠΑΡΤΟΥ ΚΑΙ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ.....ΣΑΝ ΚΑΡΟΥΖΕΛ....ΘΑ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙΠΟΛΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΓΕΝΙΚΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΕΠΙΑΣΑ ΞΑΝΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΠΕΡΝΑ ΑΦΟΥ ΕΚΛΕΓΕ ΚΑΤΑ ΤΗΣ 3 ΜΕ 4 ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΙΜΙΟΖΩ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΜΟΥ ΕΠΕΡΝΕ ΕΩΣ ΚΑΙ 2 ΩΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΓΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΙ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΩΡΑ ΣΤΙΣ 7 ΜΙΣΗ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΣΤΙΣ 6 ΜΙΣΗ .ΑΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΣΤΙΣ 6 ΜΙΣΗ ΞΥΟΝΑΕΙ.ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΞΕΚΙΝΙΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 11 ΜΗΝΩΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΞΕΝΥΧΤΙ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΠΟΛΥ ΞΕΝΥΧΤΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ...ΠΟΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕ0ΕΛΑ.....ΟΧΙ ΝΕΥΡΑ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ... :S:S

ΜΗΝ ΣΚΑΤΕ....ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΕΚΕΙ...ΓΥΡΩ ΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ!!! :woohoo: :side::side:

p><p> <a  href=%7Boption%7Dhttp://tickers.baby-gaga.com/p/dev104br___.png' alt='dev104br___.png'>]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LT72 έγραψε:

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

[/quote:3fgh8gjc]

θελεις να παντρεψουμε την κορη σου με τον γιο μου που εχουν τα ιδια χουγια???

μπας και κοιμηθουμε :whistle::whistle:[/qu

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...ΕΙΣΑΙ ΘΕΑ!!!! :woohoo: :laugh:

ΛΟΙΠΟΝ,ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ,ΝΑ ΠΩ Κ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΠΩΣ Η ΤΟΝΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ!!ΑΛΛΑ Κ Η LaLa ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΘΕΤΕΙ.,

ΕΓΩ,ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ Κ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ Κ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ Κ ΤΗΝ ΧΑΙΔΕΥΩ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ..

ΕΧΟΥΝ ΥΠΑΡΞΕΙ Κ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΥΡΛΙΑΖΕΙ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ,ΕΝΩ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ Κ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ..ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΚΛΑΜΜΑ ''ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ''ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ(ΑΦΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΤΟ ΣΤΕΡΩ). ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΗ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΚΑΘΕ ΜΗΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΗΣ,

ΤΗΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Κ ΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ 'Η ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ!

ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΥΣΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ.. :)

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LT72 έγραψε:

ΕΦΗΚΑΤΕΡΙΝΑ έγραψε:

θελεις να παντρεψουμε την κορη σου με τον γιο μου που εχουν τα ιδια χουγια???

μπας και κοιμηθουμε :whistle::whistle:[/quote:edx5xnvb]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αυτό ήταν πολύ καλό!!!!

Θα συμφωνήσω με την Ντινινούλης: να φτιάξεις το δωμάτιο ελκυστικό ώστε να μην θέλει να φύγει από εκεί, με παιχνίδια και ό,τι άλλο της αρέσει..., ν απερνά πολλές ώρες εκεί παίζοντας και θεωρώντας ότι είναι δικό της δωμάτιο....επίσης και με την ΛαΛα: κάτσε δίπλα από την κούνια-κρεββατάκι της μέχρι να κοιμηθεί ή αν χρειαστεί και όλο το βράδυ μέχρι να συνηθίσει...αλλά προς Θεού μην συνηθίσει και αυτή την κατάσταση....

Εμείς είχαμε κάνει το δωμάτιο του γιου μας στην αρχή δωμάτιο παιχνιδιού και όταν τον πήγαμε εκεί για να κοιμηθεί δεν τον πείραξε καθόλου, κοιμήθηκε αμέσως χωρίς κανένα πρόβλημα και τον βγάλαμε από το δωμάτιό μας πολύ αργά περί τους 14 μήνες!!!!

για την κόρη μου καλύτερα μην με ρωτήσετε!!!! πάντως δεν κοιμάται μαζί μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεωρησα τον ευατο μου τυχερο οταν εβγαλα το Σταυρο σε ηλικια 52 ημερων απο την κρεβατοκαμαρα μας και τον εβαλα στο δικο του δωματιο .Ηταν μια κινηση οχι γιατι δεν ηθελα το παιδι να ειναιμαζι μας αλαλ η κρεβατοκαμαρα μας ηταν πολυ μικρη και δεν χωραγε κουνιαμεσα εως τοτε τον κοιμιζα στη καλαθουνα η οποια ισα που χωραγε στο δωματιο .Δενειχα κανενα προβλημα κοιμοταν κανονικα στη διαρκεια της ημερας ηταν σεολο το σπιτι μαθαινε τους χωρους αλαλ οταν ηταν για υπνο τον εβαζα στο δωματιο του .Οταν χρειαστηκε να μετακομισουμε ρωτησα τη παιδιατρο τι επρεπεπ να προσεξουμε σε αυτο το σταδιο για τη ψυχολογια του παιδιου ηταν ηδη 2 ετων .Μου ειεπ δεν θα κανεις αλλαγες στο δωματιο οπως το εχεις ετσι θα φτοιαξεις και το άλλο με τα ιδια χρωματα τα ιδια σχεδια και εκανα αυτο ακριβως οσο μπορουσα .Αρχικα ηταν ολα καλα καποια στιγμη αρρωστησε και επειδη δεν ηθελα αν τον αφησω μονο στο δωματιο τον ειχα παρει στο κρεβατι μου μετα ειχα δυσκολια στο να φυγει .Ασυναισθητα πηρα ενα αρκουδακι που εχαμε καιτ ου ειπα θα σου κανει αυτο παρεα .Κανα δυο νυχτεςηρθε να κοιμηθει στοκρεβατι μας τον πηρα αγκαλιτσα και τον εβαλα στο κρεβατι του στο οποιο ειχα βγαλει τα καγκελα και ειχε γινει κρεβατακι εκατασα στη καρεκλα του και του κραταγα το χερακι του εξηγησα οτι οκαθενας μας εχει τοκρενβατι του οτι το δικο του κρεβατι ειναι εκεινο και οτι στο δικο μου θα ερχετε μονο οταν ειναι αρρωστουλης .Καποια βραδια ξαπλωνε στο κρεβατι μου και εβλεπε τηλεοραση πριν ξαπλωσουμε εμεις οταν κοιμοταν τον πηγαινα μεσα ομως οταν καποια στιγμη μιλησα με τη ψυχολογο μου ειεπ να μηντοανω γιατι οταν το παιδι κοιμαται σε ενα χωρο και ξαφνικα βρισκετε σεενα αλλο παθαινει πανικο και μπορει να ρομαξει .Ετσι λοιπον του εξηγω οτι αν σε παρει ο υπνοςεγω θα σ επαρω μετα και θα σ επαω μεσα .

Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η κρεβατοκαμαρα του ζευγαριου ειναι αποκελιστικα δικο τους χωρος δεν πρπει αν γινετε χρηση απο κανεναν αλλον και βεβαι πολυ περισσοτερο να χωριζετε το ζευγαρι.Θεωρω οτι αυτες ειναι οι δικες μας ανασφαλειες , οπως μαθαινουμε στα παιδια μας και τα κατφερνουμε αν τρωνε να πινουν γαλα η να κανουν αυτο που εμεις θεωρουμε σωστο ετσι και αυτο πρπει να το παρουσιασουμε σαν μιακατσταση τελειωμενη .Σαφωςκαι ενα δωματιο ομορφο τακτοποιημενο θα βοηθησει καινα βεβαια το παιδι δει καποιο εφιαλτη τον παιρνουμε κοντα μας για να νιωσει τηνασφαλεια αλλ του εξηγουμε οτι ειναιμονο για αυτο το λογο την επομενη ημερα επανερχομαστε στο κανονικο μας προγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!

ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΧΟΥΜΕ

ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ FISHER PRICE,ΕΧΟΥΜΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ

ΦΙΓΟΥΡΕΣ DISNEY(MIKY-ΓΚΟΥΦΗ Κ.Α)+ΣΕΤ ΓΟΥΙΝΗ.ΕΧΟΥΜΕ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΡΟΥΖΕΛ

ΚΑΙ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ???????

ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΦΑΙΡΑ ΤΗ ΚΟΙΜΗΖΑ ΠΑΛΙ ΚΑΘΟΜΟΥΝ

ΟΣΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΛΑ Ο ΥΠΝΟΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΩΡΑ ΠΑΛΙ Ο ΧΑΜΟΣ!

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ :)

ΕΙΝΑΙ 17 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΠΛΗΡΩΣ ΟΤΙ ΤΗΣ ΛΕΩ???

ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΑΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ(ΤΟ ΒΡΑΔΥ)

Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΟΤΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΠΡΩΤΟΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΗΣ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ

ΛΕΕΙ.ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ

ΞΥΠΝΑΝΕ 6 ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ.ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ

ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω, ομως ολες οι αλλαγες χρειαζονται χρονο, μπορει να σας παρει και 2 εβδομαδες η και μηνα!!!!

Αυτο με τους απο πανω, απο κατω, απο διπλα, μην σε νοιζει καθολου, παιδια ειναι και θα κλαψουν και θα φωναξουν και θα γελασουν, δλδ οι γειτονες τι περιμενουν να βαλουμε φιμωτρο στα παιδια;!

Οσο για τα ταξιδια σας στη Λαρισα (παρεπιπτοντως απο εκει ειμαι και εγω) βαλτε την να κοιμαται σε παρκοκρεββατο, στο ιδιο δωματιο με σας, ετσι καναμε και εμεις οταν πηγαμε ...... ειναι πρακτικο!!....

Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σας!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΟΤΑΝ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΚΡΕΒΑΤΙ Κ ΚΑΘΟΜΟΥΝ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ. ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΙΖΩ ΠΡΩΤΑ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ....ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΜΙΚΡΟΣ... ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΣΗΚΩΣΩ , ΤΟΥ ΧΑΙΔΕΥΩ ΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ , ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΚΙ Κ ΚΟΙΜΑΤΑΙ...ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΠΛΑΝΤΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΤΟΝ ΒΑΖΩ Κ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Κ Η ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΕΚΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΕΙ Η ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ Κ ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΞΥΠΝΑΝΕ Κ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΑΝΗΣΥΧΟ ΥΠΝΟ. ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΙΣΩΣ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΝΕΙΡΑ Κ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΚΤΛ ΚΤΛ! ΞΕΡΩ ΠΑΙΔΙΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΠΑΝΙΟ, ΤΑ ΤΑΙΖΟΥΝ, ΤΑ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.... ΣΕ ΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΑΥΤΟ??????????? :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι να σκασω με αυτο το θεμα!

Με τον ιδιο μου τον εαυτο τα εχω και δεν ξερω τι να κανω!

Οπως ειπα και ποιο πανω εχω συνηθησει το μωρο στο κρεβατι μου!

Ξαπλωνω και ανηπομωνω να ξυπνησει για να ερθει!

Το θεμα ειναι πως απο την μια θελω, και απο την αλλη η βλακωδης φωνη της λογικης μου λεει πως ειναι μια "κακια" συνηθεια και πρεπει να την κοψω!

Δεν μπορω ομως!

Θηλαζω και με βολευει πολυ!

Γιατι να κανω την ζωη μου δυσκολη αλλα να βαλω και το μωρο σε μια διαδικασια να φυγει απο εμας?

Δεν μπορω να σηκωθω, να κατσω και να την ταϊσω!

Κουραστηκα και μονο που το ειπα!

Παλι εχω την μεγαλη στο κρεβατι της στο δωματιο της και θα ηθελα ολλα να παρουν τον δρομο τους!

Να παει και το μωρο στον χωρο του.

Κουραζομαι παλι στην σκεψη πως θα πρεπει να σηκωνομαι, να πηγαινω στο δωματιο της να θηλαζω!

Θα ξεχασω με την μεγαλη μου, τις ατελειωτες ωρες ξενυχτι?

Δεν ηθελε στο κρεβατι μου, ηθελε αγγαλια!

Τωρα μια χαρα δεν κοιμαμαι?

Θα παει ανετα στο κρεβατακι του αργοτερα η η βλακωδης φωνη που ακουω συνεχεια θα βγει αληθηνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...