Μετάβαση σε περιεχόμενο

έγκυος με serpafar και πότε;


silika

Recommended Posts

αχ δεν ξέρεις τι κουράγιο μου δίνεις!

είχες καθόλου αγχος; εγώ δεν είχα αλλά με τόσο προγραμματισμένες διαδικασίες αγχώθηκα η καημένη! αφού ειδικά τις μέρες που μου λέει ο γιατρός ότι πρέπει οπωσδήποτε, δεν μπορώ καθόλου, μπλοκάρω, το κάνω σχεδόν με το ζόρι αν και τον άντρα μου τον λατρεύω και θέλω να τον "φάω" αλλά σε άσχετες μέρες!

σκέφτομαι μήπως να κανονίσω καμιά εκδρομούλα για να ξεφύγει το μυαλό μας από εκεί τις επίμαχες μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τους 2 πρώτους μήνες είχα τρελό άγχος!! Κι εγώ και ο άνδρας μου..

Του είπα λοιπόν ότι θα σταματούσα τα χάπια..

Τον τρίτο μήνα όμως τα πήρα κανονικά χωρίς να του το πω και όταν ήταν η μέρα να έρθουμε σε επαφή αυτός ήταν πολύ χαλαρός κι εγώ ήμουν σίγουρη ότι δεν θα κατάφερνα κάτι κι έτσι το πήρα πολύ χαλαρά.

Είχα αποφάσισα ότι θα ειναι και ο τελευταίος μήνας που παίρνω τα χαπάκια γιατί ένιωθα ότι είχα κουραστεί ψυχολογικά παρότι δεν είχα προσπαθήσει καθόλου ελεύθερα.

Η άνεση λοιπόν που είχα τον 3ο μήνα, μαζί με τα χαπάκια πιστεύω ότι με βοήθησε να πιάσω το φασολάκι μου. Γι αυτό όσο μπορείς να μην αγχώνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την τρίτη εγώ. Την δεύτερη φορά κάναμε και σπερματέγχυση αλλά δν πέτυχε. Μετά πήγα διακοπές τον αύγουστο πήρα τα serpafar μου και τώρα είμαι στο τρίτο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητήρια και στις δύο! με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!!και να έχετε μια πολύ καλή και ήρεμη εγκυμοσύνη..

εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι με άγχος δεν γίνεται τίποτα και πρέπει να το αποβάλλουμε. Nickis νομίζω πως θα κάνω αυτό που έκανες και εσύ γιατί ο άντρας μου είναι πιο αγχωμένος και από εμένα..και ξέρεις ; ) όταν αγχώνονται αυτοί δεν γίνεται τίποτα (κούκου μηδέν!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, αν μπορείς μην το πεις στον άνδρα σου! Εμενα ήταν πολύ αγχωμένος και μου μετέδιδε το άγχος του!

Άντε και καλά αποτελέσματα!! Θα περιμένω νέα σου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σχεδιάζω μία εκδρομούλα στις 11η,12,13η,14η μέρα του κύκλου τον άλλο μήνα. ελπίζω να τα καταφέρω, και νομίζω πως το χαλαρό περιβάλλον και το γεγονός ότι θα ξεχαστούμε λίγο θα έχει αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΙ....ΚΑΛΟ ΒΟΛΙ :P:P

ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ,Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΙΣΤΡΟΥΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ,ΤΗΣ ΕΛΕΓΑΝ ΠΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΙΧΑ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ(ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΜΕΝΕ ΕΝΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΝ ΧΡΟΝΙΑ)ΕΤΟΙΜΗ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΠΗΓΕ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΙΕΣΗ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΤΗΣ(ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ!)ΑΥΤΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΣΑΛΠΙΓΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΛΕΙΣΤΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!ΓΕΛΑΣΕ ΜΕ ΟΣΑ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑΝ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ,ΤΗΣ ΕΔΩΣΕ ΣΕΡΠΑΦΑΡ ΚΑΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΠΡΕΓΚΝΥΛ ΚΑΙ....ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΑ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΠΑΝΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ!ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΓΩ ΕΚΑΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΑ SERPAFAR ΚΑΙ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ ΕΠΙΑΣΑ..

ΑΣΧΕΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΛΗΞΗ..

ΣΕ ΚΑΝΑ 2ΜΗΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΠΑΛΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΑΛΙ ΤΑ SERPAFAR ΘΑ ΠΑΡΩ.....ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΑΝ ΔΕΝ ΑΠΟΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ..

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια θα ήθελα με λίγα λόγια να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι αυτή θεραπεία με τα SERPAFAR!!!! Πρώτη φορά το ακούω!!!!

thanks :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη που άργησα να σου απαντήσω αλλά δεν είχα δει το μήνυμά σου..

ειναι θεραπεια για πρόκληση ωορρηξίας. Κάνεις κάθε μήνα τουλάχιστον 1 ωάριο (εγώ αυτό το μήνα έκανα 2) και σε παρακολουθεί ο γιατρός με υπέρηχο για να σου πει πότε θα σπάσει και να έχεις σίγουρα επαφές.

Σε μερικές κοπέλες συνοδεύεται με ένεση Pregnyl που προκαλεί την ρήξη του ωοθηλακίου ώστε να εξασφαλιστεί ότι θα σπάσει και δεν θα γίνει κύστη,αλλά ο γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζομαι κάτι τέτοιο.

Επίσης σου μικραίνει το κύκλο το serpafar, φαντάσου πως εγώ είχα περίπου 40 ημερών κύκλο και τώρα έχω 28-29 ημερών : )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι όλα να σου πάνε καλά. Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω τώρα μετα την τρίτη προσπάθεια με σερπαφαρ. Είμαι αισιόδοξη όμως κ αυτό το μήνα δεν θα πω τίποτα στον άντρα μου όπως λέει η Νίκη. Εύχομαι να μη ταλαιπωρηθούμε πολύ, γιατί πιστεύω πολύ σε αυτά τα χάπια.

Βέβαια ακόμα δεν τα βρήκα απόλυτα με το κύκλο μου , άλλα που θα πάει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλησπερα κοριτσια.ειμαι νεα στην παρεα.μολις ξεκινησα τα serpafar κ εγω...τα πινω 3 μερες τωρα(υστερα απο 6 μηνες προσπαθεια κ κανοντας ολες τις απαραιτητες εξετασεις-ΟΛΕΣ-)και με ολα αυτα που διαβαζω εχω απογοητευτει πριν ακομα ξεκινησω... :(

Ενω λες ωραια, θα κανω τωρα ενα παιδακι και σου φαινεται τοσο φυσιολογικο ερχεται η φυση και σε ξενερωνει...

Ειμαι 26 χρονων ,λεω οκ δεν με πηραν τα χρονια αλλα επειδη δουλευω σε διαγνωστικο κεντρο και συνανταω καθημερινα γυναικες με προβληματα γονιμοτητας εχω αρχισει και φοβαμαι οτι δεν θα κανω ποτε παιδακι(και τα αγαπαω τοσο πολυ!!!)

Αυτα....συγνωμη αν σας κουρασα. Ηθελα καπου να τα πω :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοπελες μου!!!κ ναι αδιαθετησα τελικα εχθες κ απο αυριο ξεκιναω κ γω για πρωτη φορα τα σερπαφαρ κ ελπιζω να πανε ολα καλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σοφια k. έγραψε:

καλησπερα κοριτσια.ειμαι νεα στην παρεα.μολις ξεκινησα τα serpafar κ εγω...τα πινω 3 μερες τωρα(υστερα απο 6 μηνες προσπαθεια κ κανοντας ολες τις απαραιτητες εξετασεις-ΟΛΕΣ-)και με ολα αυτα που διαβαζω εχω απογοητευτει πριν ακομα ξεκινησω... :(

Ενω λες ωραια, θα κανω τωρα ενα παιδακι και σου φαινεται τοσο φυσιολογικο ερχεται η φυση και σε ξενερωνει...

Ειμαι 26 χρονων ,λεω οκ δεν με πηραν τα χρονια αλλα επειδη δουλευω σε διαγνωστικο κεντρο και συνανταω καθημερινα γυναικες με προβληματα γονιμοτητας εχω αρχισει και φοβαμαι οτι δεν θα κανω ποτε παιδακι(και τα αγαπαω τοσο πολυ!!!)

Αυτα....συγνωμη αν σας κουρασα. Ηθελα καπου να τα πω :dry:

κοριτσάκι μου μην ανησυχείς όλα θα γίνουν με τη σειρά τους και θα μείνεις έγκυος και εύχομαι όλα να πάνε καλά και σύντομα να έχεις ένα νινάκι στην αγκαλίτσα σου.

ίσως θα έπρεπε να μην σκέφτεσαι τόσο πολύ αυτά που γίνονται στη δουλειά σου και να είσαι αισιόδοξη πως εσύ δεν έχεις τέτοια προβλήματα!!!

κορίτσια ελπίζω όλες να τα πάτε καλά, να μην αγχώνεστε και γρήγορα σποράκια στις κοιλίτσες σας... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες.Μακάρι τα σερπαφαρ να φέρουν σε όλεσ ένα μωράκι.Θα ήθελα να σς πωτήσω πότε τα προτείνει αυτά ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τα λογια σου.Το ξερω οτι πρεπει να ηρεμισω και να μην αγχωνομαι αλλα ειναι η φυση της δουλειας τετοια που δεν σ'αφηνει να ξεμπλοκαρεις.Βεβαια υπαρχουν κ οι ωραιες στιγμες τριτων που σε κανουν να αισιοδοξεις :) και να σκεφτεσαι μονο θετικα.

Που θα παει ...δε θα μας κατσει???!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου τα προτεινε στο εξαμηνο προσπαθειας κ αφου ειχα ελεγξει στο ενδιαμεσο ορμονες, σαλπιγγες, σπερμ/μα, u/σ...(δε θυμαμαι αν εκανα κ κατι αλλο!)

Μου ειπε να ακολουθησω ενα τριμηνο την αγωγη 2η-6η μερα κυκλου, να μετραω το παχος του ενδομητριου και τον αριθμο των ωοθυλακιων και τα...ξαναλεμε αν δεν γινει κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 13 years later...

Καλησπέρα κορίτσια εγώ ξεκίνησα πρώτη φορά τα serpafar αύριο παίρνω το τελευταίο γι αυτό τον μήνα έπειτα μου έχει πει ο γιατρός από 11η έως 16η μερα να έχουμε κάθε μερα επαφή αν όχι κάθε μερα ανά δεύτερη και 21η εξέταση προγεστερονης και αίματος θέλω πολύ ένα παιδάκι έχω πολύ άγχος αλλά ελπίζω πολύ σε αυτά τα χαπάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 9 months later...

Γειά σας κορίτσια με αφορά αυτή η συζήτηση! Εγώ  εδώ και ένα 2μηνο παίρνω pregnacare  με δική μου ευθύνη η γιατρός μου δεν τα πολύ εμπιστεύεται.Σημερα ήρθα σε κουβέντα με μια φίλη μου και μου είπε ότι αυτά έπαιρνε και στο 3μηνο πάνω έμεινε φυσιολογικά και με μια σάλπιγγα κιόλας και με 3 αποτυχημένες σπερματενχισεις! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι και οποία ξέρει,φοβάμαι να το πω στην γυναικολόγο μου ότι θέλω να τα πάρω μπορώ να τα πάρω μόνη μου χωρίς να πηγαίνω να με παρακολουθεί για να δει ποτέ θα σπάσει και όλα αυτά που αναφερατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η κεκκακι είπε:

Γειά σας κορίτσια με αφορά αυτή η συζήτηση! Εγώ  εδώ και ένα 2μηνο παίρνω pregnacare  με δική μου ευθύνη η γιατρός μου δεν τα πολύ εμπιστεύεται.Σημερα ήρθα σε κουβέντα με μια φίλη μου και μου είπε ότι αυτά έπαιρνε και στο 3μηνο πάνω έμεινε φυσιολογικά και με μια σάλπιγγα κιόλας και με 3 αποτυχημένες σπερματενχισεις! Θέλω να σας ρωτήσω κάτι και οποία ξέρει,φοβάμαι να το πω στην γυναικολόγο μου ότι θέλω να τα πάρω μπορώ να τα πάρω μόνη μου χωρίς να πηγαίνω να με παρακολουθεί για να δει ποτέ θα σπάσει και όλα αυτά που αναφερατε;

Τα pregnacare είναι απλά βιταμίνες, τα παίρνω και εγώ. Ποια παίρνεις ακριβώς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η κεκκακι είπε:

Him and her μαζί με τον άντρα μου τελειώνουμε και δεν παίρνω άλλα.Εσυ τα ξέρεις αυτά τα serpafar?

Όχι κορίτσι μου, εγώ παίρνω τα pregnacare before conception.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...