Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ.


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ...

ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 31/2 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΚΑΙΣΑΡΡΙΚΗ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ 2Ης ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑ ΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.

ΕΧΕΤΕ ΚΑΘΟΥΛΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ?

ΦΥΣΙΚΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΣΙΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γέννησα πρόσφατα με καισαρική και εύχομαι στο δεύτερο να μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά.

Απ'οτι ξερω για να γεννήσεις φυσιολογικά μετά από καισαρική θα πρέπει να πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις όπως π.χ. να μη χρειαστει πρόκληση, να μην είναι πολυ μεγ΄λο το μωρό κλπ. Για να στο προτεινε γιατρός σου σημαίνει ότι υπάρχουν αυτές οι προϋποθέσεις! Να χαίρεσαι που έχεις γιατρό που το αναλαμβάνει. Εγώ στη θέση σου θα το επιχειρούσα σίγουρα!

Με το καλό το μπεμπέ σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Einai risko apo oti ksero... etsi toulaxiston mou eipe i giatros mou, ekana dio kaisarikes... to proto prooro... kai tora eimai egkyos sto trito.. mpika ston ekto... sigoura kai afto me kaisariki.

To na gennisei kapoia me kaisariki kai meta fisiologika pairnei to risko na pathei riksi tis mitras kata ti diarkeia tou toketou. Stin Ellada den yparxei akoma to mixanima pou na metra tous palmous tis mitras kata ti diarkeia tou toketou.. yparxei omos sti Germania. Vevaia mporei na mi simvei tipota apo ta parapano kai ola na pane kala... poios pairnei afto to risko omos???? :ohmy: Prosopika den to riskaro!!! Tha genniso kai to trito me kaisariki prokeimenou na einai kala kai to moro alla kai ego gia na mporeso na to megaloso!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα παλι μου φαινεται "πιο ρισκο"

μια δευτερη καισαρικη παρα ενας φυσιολογικος τοκετος. :blush:

Αν θελετε ριξτε μια ματια στην παρακατω σελιδα

http://www.pazarakioti.gr/natural_labor_gr.asp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε φαντάζεσαι πόσο με χαροποίησαν αυτά που γραφει σε αυτή τη σελίδα! Θέλω πάρα πολύ να γεννήσω φυσιολογικά το επόμενο!!! Και για μένα και για το μπεμπέ μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sofaki kar να σε ρωτησω κατι?εγω πριν 2 μηνες γεννησα το τριτο μου παιδακι με καισαρικη κ τωρα η γιατρος μου λεει οτι ισως να μπορεσω να κανω κ αλλο ενα,αλλα καλυτερα να μην κανω λεει γιατι δεν ειμαι σακι να με ανοιγει κ να με κλεινει...κ φυσικα απογοητευτηκα...εχεις καποια αποψη γι'αυτο η' ο δικος σου γιατρος τι εχει συστησει σε σενα?? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Προσθήκη...