Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΚΙΛΑ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΡΑΞΕ!!ΜΩΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 15 ΚΙΛΑ!!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ!ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΗΡΑ 4 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΡΩΓΑ!!ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ ΓΕΡΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ!!

ΜΩΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ ΕΡΑΨΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΣΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ!ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΑΙΤΑ!!ΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΕΒΑΛΑ 3,5 ΚΙΛΑ!!!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΦΑΛΑΙΝΑ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ!

ΟΥΤΕ ΨΩΜΙ ΤΡΩΩ ΜΕ ΤΟ ΦΑΙ ΟΥΤΕ ΓΛΥΚΑ!ΤΡΩΩ ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΣΤΙΣ 9 ΕΝΑ ΣΤΙΣ 12 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑ ΓΑΛΑ!ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΙΤΣΙΝΙ.ΕΝΑΛΛΑΣΩ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚ 3ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΜΕ ΜΕΛΙ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ!ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΡΩΣ!

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΤΟΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΕ ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝ.ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 6.40 ΚΑΙ ΓΥΓΥΡΝΑΩ ΣΤΙ 4 ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΤΙ.

Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 13 ΚΙΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΣΑΒΟΥΡΕΣ!ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νάνσυ μου, καλημέρα!

Ηρέμησε λίγο, δεν κάνεις καλό ούτε σε εσένα, ούτε στο μωράκι σου. Εγώ θα μπώ στον 8ο και έχω πάρει 8 κιλά, αλλά είχα ήδη 12 παραπανίσια κιλά πριν μείνω έγκυος. Δεν αγχόνομαι όμως. Μετά την γέννα σκέφτομαι να πάω σε διατροφολόγο, έτσι ώστε να μπορέσω να θηλάσω το μωρό μου σωστά και να χάσω σιγά σιγά και τα κιλά...

Υπομονή και όχι κλάματα!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ cool!!! Σίγουρα τα κιλάκια που πήρες είναι αρκετούτσικα αλλά δεν ήρθε και η συντέλεια του κόσμου. Στην εγκυμοσύνη το σώμα και ο μεταβολισμός της κάθε γυναίκας είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ οπότε μη μπαίνεις στη διαδικασία να συγκρίνεις τη μια και την άλλη. Πολλές γυναίκες πήραν λιγότερα κιλά και έκαναν εως και 2 χρόνια να τα χάσουν και άλλες με περισσότερα τα έχασαν σχεδόν απο τη κλινική. Οπότε? Μη βασανίζεις το μυαλουδάκι σου με τέτοιες σκέψεις τώρα προέχει να γεννήσεις ένα υγιές αρκουδάκι και μετά βλέπεις. Ακόμα και στο θηλασμό θα πρέπει να τρέφεσαι σωστά γιατί ο οργανισμός σου θα έχει αυξημένες ανάγκες.Τον γιατρό αγνόησέ τον θα είναι ψιλό - κομπλεξικός. Εγώ στην εγκυμοσύνη έτρωγα πολλές σούπες και αυτό με έσωσε. Τι λές, δεν το δοκιμάζεις? Φουσκώνει η κοιλιά σου απο τα υγρά και δεν πεινάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΣΥ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ,& ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ & ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 16 ΚΙΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ..ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΑΦΟΥ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ( ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΗΛΑΔΗ ) ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΑ ΒΛΑΚΕΙΕΣ & ΠΡΟΣΕΧΑ..ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΗ ΥΓΡΩΝ & ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ..Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ & ΣΟΥΠΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ Η SAKOULINA ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ..ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΧΤΕΙΣ & ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΑΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑ,ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΝΑ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΤΕ ΛΟΓΩ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ ΕΙΤΕ ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑΝ ΕΜΕΤΟΥΣ & ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ,ΕΧΑΝΑΝ!!ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ 15 ΜΕΧΡΙ 22!!!!ΘΑ ΤΑ ΧΑΣΕΙΣ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ!!!ΦΑΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ

ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΗΡΑ 6 ΚΙΛΑ

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΗΔΗ ΦΟΡΤΩΘΕΙ 14!

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΕΧΑ ΚΙΟΛΑΣ!

ΝΑ ΦΑΝΑΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΕΙΧΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΣΑΒ/ΚΟ ΚΑΙ ΕΠΑΙΡΝΑ 3 ΚΙΛΑ ΤΟ ΜΗΝΑ!ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΜΕ ΙΑΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ...

ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΩ

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΙΔΕΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ!μην στεναχωριεσαι!

Μην υποσιτιζεσαι καταρχας γιατι θα βλαψεις το εμβρυο,δεν κανουμε διαιτα στην εγκυμοσυνη απαγορευεται!Κοψε ζυμαρικα,ψωμι και γλυκα (αυτα δε στα χε κοψει ο γυναικολογος?ανεβαζουν και το ζαχαρο).Και μην συγκρινεις τον εαυτο σου με αλλες!Τωρα σε νοιαζει να βγαλεις ενα υγιες μωρακι και οχι αν δειχνεις σαν...φαλαινα που λες!στην πρωτη εγκυμοσυνη πηρα 27 κιλα ( :unsure::unsure: ),μια χαρα παιδι γενησα,και τα κιλα φευγουν.Τωρα τα πηρες οποτε μην πελαγωνεις,προσεχε μονο να τρως ισορροπημενα και να μην υπερβαλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΕΜΕΤΟΥΣ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ ΜΟΝΟ ΙΣΑ ΙΣΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΥΣΚΙΟΛΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΥΤΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΩΝ ΓΥΡΩ ΜΕ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΔΕΝ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ Η ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ 27 ΚΙΛΑ ΠΡΙΝ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ 8 ΕΙΧΑ ΦΡΙΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕΙΝΕ Κ ΕΣΥ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟ ΛΟΥΖΕΣΑΙ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΤΡΩΓΕ ΣΑΝ ΖΩΟ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ.ΕΓΩ?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΦΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ!ΧΑΧΑ ΜΠΑΣ Κ ΓΛΥΤΩΣΩ ΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΓΥΡΩ ΜΟΥ.ΑΠΑΠΑ ΠΟΛΛΑ ΘΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΖΑΧΑΡΟ ΚΤΛ.

ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΑΙ ΤΑ ΛΕΝΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΙΔΙ.Η ΗΔΗ ΜΑΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΠΩΤ ΤΟ ΜΕΤΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΣΥ

ΕΓΡΑΨΑ ΛΑΘΟΣ:ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗΠΗΡΑ 26 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΟΧΙ 6!!

ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΒΓΗΚΑ ΚΑΤΑ 10 ΚΙΛΑ ΛΙΓΟΤΕΡΗ!

ΕΧΑΣΑ ΤΑ 22 ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΕ 9 ΜΗΝΕΣ- ΘΗΛΑΖΑ ΚΙΟΛΑΣ- ΜΕ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟ. ΕΠΕΙΤΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΓΥΡΟ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΙΣ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΜΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΦΡΑΣΗ. ΑΠΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΙ ΑΠΟΤΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΓΕΝΗΣ. ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ, ΑΜΕΣΩΣ ΕΚΑΝΑ ΚΟΙΛΙΑ(ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΥΝΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΙΛΙΑ) ΚΑΙ ΓΥΡΝΑΕΙ ΜΙΑ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΔΕΚΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ:''Ε ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΑΣΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΤΩΡΑ ΚΟΙΛΙΑ''. ΚΑΛΑ ΑΣΤΡΑΨΑ ΚΑΙ ΒΡΟΝΤΗΞΑ. ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΘΑ ΤΗΝ ΦΕΡΩ ΣΕ ΔΥΣΟΛΗ ΘΕΣΗ.

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ , ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ, ΟΤΙ ΓΕΝΝΩΝΤΑΣ, ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΑΡΑΝΤΑ ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΜΠΩ ΠΑΛΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΙΑΙΤΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ , ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΩ, ΝΑ ΕΧΩ ΣΑΝ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ Η ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ ΟΤΑΝ ΘΗΛΑΖΑ, ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΗ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ. ΣΤΟΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΩ, ΑΛΛΑ ΝΑ ΦΡΕΝΑΡΩ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΛΙΚΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΑΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΚΟΜΠΛΙΜΕΝΤΑ...ΘΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΑΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΤΥΡΟΠΙΤΑΚΙΑ ΚΤΛ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑ Κ ΕΓΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ¨ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΣΕ ΕΙΔΑ ΝΑ ΤΡΩΣ ΤΡΟΜΑΞΑ¨ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΕΤΡΩΓΑ ΜΕ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ!!ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΜΑΡΕΣ!

ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΙΤΑΖΟΥΝ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΓΧΟΣ!!ΦΑΤΕ ΟΠΩΣ ΤΡΩΓΑΤΕ ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΕΤΕ ΕΓΚΥΕΣ!!ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΠΑΡΑΣΠΟΝΔΙΕΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΙ ΜΟΥ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΙΛΑ!!ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ!!!ΒΕΒΑΙΑ ΜΙΛΑΩ ΕΚ ΤΟΥ ΑΣΦΑΛΟΥΣ ΑΦΟΥ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΒΑΛΑ 9 ΚΙΛΑ!!ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ!!ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΑΜΙΑ 20 ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ..!!!ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΠΙΒΑΡΥΝΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ!!ΛΙΓΟ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προκειμένου να αγχώνεσαι και να χαλιέσαι … αιτία που από μόνη της μπορεί να προκαλεί τα κιλά … χωρίς σημαντική βοήθεια φαγητού, θα έλεγα από τώρα και όχι μετά τη γέννα να πας σε ένα διατροφολόγο.

Και τις εξετάσεις σου θα λάβει υπόψη του, και σωστά θα τρως για το μωρό σου, και θα σε παρακολουθεί για να βλέπει την πρόοδο σου και άγχος 0.

Με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΣΥ83 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΡΑΞΕ!!ΜΩΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ ΕΒΔΟΜΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 15 ΚΙΛΑ!!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ!ΟΜΟΛΟΓΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΠΗΡΑ 4 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΡΩΓΑ!!ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΒΡΑΔΥ ΓΕΡΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ!!

ΜΩΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ ΕΡΑΨΑ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΘΑ ΕΝΑ ΣΟΚ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ!ΕΚΑΝΑ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΑΙΤΑ!!ΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΕΒΑΛΑ 3,5 ΚΙΛΑ!!!ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ!!ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΛΕΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΦΑΛΑΙΝΑ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ!

ΟΥΤΕ ΨΩΜΙ ΤΡΩΩ ΜΕ ΤΟ ΦΑΙ ΟΥΤΕ ΓΛΥΚΑ!ΤΡΩΩ ΕΝΑ ΤΟΣΤ ΣΤΙΣ 9 ΕΝΑ ΣΤΙΣ 12 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΑ ΓΑΛΑ!ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΡΙΤΣΙΝΙ.ΕΝΑΛΛΑΣΩ ΜΕ ΓΙΑΟΥΡΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚ 3ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΜΕ ΜΕΛΙ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ!ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΡΩΣ!

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΚΟΨΩ ΤΑ ΤΟΣΤ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΜΕ ΚΟΥΛΟΥΡΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝ.ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΩ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ 6.40 ΚΑΙ ΓΥΓΥΡΝΑΩ ΣΤΙ 4 ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΑΩ ΚΑΤΙ.

Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ 13 ΚΙΛΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΣΑΒΟΥΡΕΣ!ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ???????

Και εγω που προοοοοσεχα παρα πολυ και σου μιλαω ειλικρινα εβαλα 13 κιλα και με το που την γεννησα την μικρη εχασα τα 8. Ειλικρινα σε καταλαβαινω αλλα θα σου πω το εξης: Μερικες γυναικες νομιζω οτι το εχουμε στην φυση μας να βαζουμε κιλα στην εγκυμοσυνη.

Εγω ετρωγα λιγοτερο απο ο,τι τρωω τωρα π.χ. που κουραζομαι και εχω αναγκη απο ενεργεια και εβαλα τοσο.

Και κατι ακομα!

Μην χαλας την ζαχαρενια σου...Ενταξει οι γιατροι φωναζουνε αλλα μην το κανεις αγχος πουλακι μου απολαυσε την εγκυμοσυνη σου και προσπαθησε να μην τσιμπας. Τρωγε αυτο που θελεις με μετρο...

Εγω π.χ. (και το εχω ακομα αχτι) εκανα τοσο κρατει που ολοι τρωγανε τα Χριστουγεννα κρεατα και εγω ετρωγα σουπα βραστο με καροτακια και πατατες...ασε μουρλαμαρα. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bre Nansu mou giati toso agxos me ta kila???

Katarxhn ta posa kila tha pareis eksartatai kai apo ta posa eisoun prin meineis egkuos. Ok ebales merika kila kai ti egine. Xese ton giatro kai tous ksunous pou se prizoun...

Egw molis mphka ston 5o kai exw balei 5 kila. Ok perissoreta apo oti thelw alla den tha pethanw ki olas. To mwro kai esu na eiste kala kai giauto uparxei kai o thhlasmos meta gia na xanoume ta parapanisia kila.

Egw na sou pw to exw dei etsi. Olh mou thn zwh diaita kanw alla twra tha faw kanonika alla xwris tupseis.

Tha deis tha genniseis kai tha ta xaseis, mhn stenaxwriesai den aksizei

Fillia polla

Tania

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατά τη γνώμη μου, τρως πολλά που περιέχουν ζάχαρη.

και τι εννοώ... φρούτα και φρυγανιές με μέλι... λάθος, φάε 2 φρουτάκια

ημερεσίως, κόψε το ένα τοστ, και κάνε συνδιασμούς, όταν θα φας φρούτα, δε θα φας μέλι και τ αντίστροφο.

πιες γάλα και όταν πιεις χυμό, μη φας φρούτα. θα χεις πάρει πολύ ζάχαρη.

Μη τρως ψωμί και πολλά ζυμαρικά, πιες υγρά (το καλύτερο είναι νερό)

και ξεκίνα να περπατάς, θα σου κάνει καλό.

και θα συμφωνήσω με τη φίλη tselinkas, πρόσθεσε στη διατροφή σου

πράσινες σαλάτες μαρούλια, και μπρόκολο ιδιαίτερα που δεν έχουν πολλές θερμίδες.

φιλιά πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτα απο ολα μην αγχωνεσαι και εγω μεχρι τον 7ο ειχα παρει 12 κιλά και μέχρι να γεννησω πηρα ακομα 3 συνολο 15 κιλα. Ο γιατρος μου φωναζε όπως και η μαια να μην παρω αλλα γιατι είναι επικυνδυνο για τον τοκετο.¨οσο για τους κακεντρεχεις να απαντας οτι δεν εχει σημασια το ποσα θα παρεις αλλα το ποσο γρηγορα θα τα χασεις. Εγω εχασα συνολο 19 κιλα σε 2.5 μηνες και μπηκα στο ματι σε ολες τις θειτσες που με προσβαλλαν και μου ελεγαν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα χασω γρηγορα. Γι αυτο λοιπον μη σκας... αντιμετωπισε τους με τσαγανο!! Προπαντως μην αγχωνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΑ ΚΑΛΕ,ΜΗ ΤΡΕΛΑΙΝΕΣΑΙ!ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ 18 ΚΙΛΑ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΦΥΓΑΝ ΤΑ 12..ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 3 ΚΙΛΑ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΓΧΟΝΟΜΑΙ...

ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΟΥΤΕ ΔΙΑΙΤΑ ΟΥΤΕ ΔΙΑΤΡΟΦΗ...!!!ΦΕΥΓΟΥΝ ΜΕΤΑ!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΦΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους βρε Νανσυ μου!!! Βρήκα κάποιον σαν και εμένα γιατί πραγματικά άρχιζα να νοιώθω... εξωγήινη με αυτά που διάβαζα από τις άλλες κοπέλες! Εγώ Νάνσυ μου είμαι στην 14η εβδομάδα και έχω πάρει 8,5 κιλά! Ξεκίνησα 44 και είμαι 52,5!!! Και είναι αυτό που λες και εσύ. Τα πρώτα 4, ναι, μπορώ να πω ότι έτρωγα λίγο παραπάνω γι΄αυτό τα πήρα! Ήταν και διακοπές βλέπεις! Μετά το έραψα το στόμα μου και παρόλα αυτά... τι να πω προχθές ήμουν 51 και χθες 52,5! Το πρόβλημα με εμένα είναι ότι είμαι κοντούλα (ύψος 1.56) και τα κιλά δυστυχώς μου φαίνονται πολύ! Έχω κάνει και μπούτια και τεράστιο κώλο! Αφου κάποιες φορές μου έρχεται να κλαίω γιατί είναι άδικο γιατί δεν τρώω! Άσε που πριν μείνω έγκυος ήμουν αδύνατη και μικροκαμωμένη και τώρα έχω γίνει μια χοντρή! Αν συνεχίσω δηλαδή έτσι, πόσα θα πάρω;;; Και γιατί οι άλλες κοπέλες δεν παίρνουν;;; Εγώ διαφέρω τόσο πολύ πια;;; ΑΦού να σκεφτείς είχα πάει χθες στο ΙΚΑ και σηκωνόντουσαν να μου δώσουν την θέση τους! Φαντάσου πως φαίνομαι και μόλις μπήκα στον τέταρτο μήνα! Χριστέ μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολγα χαιρομαι που ηρθες και εσυ στο κλαμπ.

εγω το περιμενα οτι θα τα παιρνω ευκολα γιατι γενικως παχαινω ευκολα. ασε που καθε φορα που περιμενα περιοδο η κατακρατηση με μηγαινε 2-3 κιλα πανω.

εγω προσωπικα δυσκολευομαι να βγαλω το ψωμι και γενικως τους υδατανθρακες απο τη διατροφη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα christik! Ετσι ακριβώς είναι όπως τα λες! Και εγώ πάντα πριν αδιαθετήσω έπαιρνα 2-3 κιλά! Πάντα όμως! Και η αλήθεια είναι ότι αν και ήμουν αδύνατη, πάντα είχα την τάση να παχαίνω! Για να καταλάβεις, μέχρι το Λύκειο ήμουν χοντρούλα! Μετά πως έγινα αδύνατη... η ψυχούλα μου το ξέρει! Δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα! Και αν τύχαινε καμμιά φορά να φάω κάτι παραπάνω, αμέσως τα έπαιρνα τα κιλά! Άρα ίσως είναι λογικό που απογειώθηκα έτσι! Αφού από εκεί που δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα ξαφνικά ξεκίνησα να τρώω και πρωινό και μεσημεριανό! Τι να πω! Η αγωνία μου είναι ότι αν στην 14η εβδομάδα έχω πάρει 8,5 κιλά... πόσα θα πάρω τελικά;;; 30;;;; Και που θα χωρέσουν όλα αυτά σε 1.56 ύψος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΓΑ ΘΑ ΠΑΡΗΓΟΡΙΕΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΑ ΡΙΞΕΙΣ ΣΕ ΜΠΟΙ!!!

ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΛΛΟ ΜΟΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΥΨΟΣ:ΟΤΙ ΑΦΟΡΟΥΣΕ ΤΟ ΥΨΟΣ ΑΠΟ ΤΟ DNA ΜΟΥ, ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω Παναγία μου! Από την μια γελάω και από την αλλή θέλω να βάλω τα κλάματα! Πάντως είναι άδικο ρε γμτ! Φαντάσου ότι από το μεσημέρι που έφαγα ένα πιατάκι κοτόπουλο με πατάτες, δεν έχω φάει τίποτα! Δηλαδή αν έτρωγα κιόλας, τι θα γινόταν;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΗ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΜΑΡΤΙΑ ΜΟΥ. ΓΕΝΙΚΩΣ ΠΕΙΝΑΩ!!

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΓΑΥΡΟ ΤΗΓΑΝΙΤΟ, ΓΙΑΙ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΔΕ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΨΑΡΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΑΩ.ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΤΥΨΕΙΣ.ΘΑ ΤΟΝ ΦΑΩ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ 1ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΤΗΣ ΠΕΙΝΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμ, εγώ δεν πεινάω νομίζεις;;; Μου έρχεται να ορμήξω στο ταψί με το κοτόπουλο! Αλλά αν δεν αντιστεκόμουν, όχι 8,5 κιλά θα έπαιρνα στις 14 εβδομάδες αλλά 108,5! Πάω να φάω ένα γιαουρτάκι τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πιστευω οτι μια φορα την εβδομαδα που τρωω πρωινο στο σπιτι θα μου κανουν κακο 3 φρυγανιες με μελι.και ισα ισα εγω ξερω οτι κανει πολυ καλο στο μωρο.για το τοστ συμφωνω αλλα οταν δουλευεις δεν εχεισ και τρελεσ επιλογες στο τι θα φας.τελικα ο καθενας τα λεει διαφορετικα.οιπερισσοτεροι λενε αφθονα φρουτα οχι βεβεια οτι το κανω ενα τρωω και αυτο γιατι με κυνηγαει ο αντρασ μου.σαλατεσ τρωω καθε μερα μαζι με το φαγητο.εκοψα τωρα το ενα τοστ.για να δουμε!λιμοκτονω βεβαια μεχρι να παω σπιτι.πηρα γιαουρτι και τρωω ή ενα κουλουρι θεσσαλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...