Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΟΣΤΟΣ ΓΕΝΝΑς ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ


lianaa

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΠ ΚΟΣΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΓΕΝΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ.ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙς ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΣΑΝ ΤΙΜΗ.ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΥΠΕΡΗΧΟΙ? ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙΑΑΑΝΑ

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΒΑΘΜΙΔΑ, ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΛΕΚΤΟΡΑΣ Η ΑΝΑΠΛ.ΚΑΘΗΓ.ΚΤΛ. ΕΓ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΩΝΩ 60 ΣΕ ΑΝΑΠΛ.ΚΑΘΗΓΗΤΗ.

ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ, ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΕΑΝ.

ΑΝ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ, ΤΟΤΕ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΟΥ, ΓΙΑ ΤΟ ΙΚΑ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 70-75 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ

ΕΛΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΛΙΓΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ...ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ.

ΑΝ ΠΑΣ ΠΡΩΙ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ.ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΚΛΕΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ Κ ΠΛΗΡΩΝΑ 40 ΕΥΡΩ.ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΣΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΔΩΣΑ ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΘΕΛΑΜΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΑΣΩ.ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΑΩ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΟ ΠΑΕΙ 1200 ΕΥΡΩ.ΕΝΩ ΕΑΝ ΘΕΛΩ ΙΑΣΩ ΘΑ ΠΑΕΙ ΠΕΡΕΙΠΟΥ 5 ΜΕ 6 ΧΙΛΙΑΔΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

γεια και απο μενα.εγω γεννησα πριν 3 χρονια στο ιπποκρατειο θεσσαλονικης με φυσιολογικο τοκατο χωρις επισκληριδιο,εμεινα 3 μερες και πληρωσα γυρω στα 300 ευρω.τωρα παλι πηγαινω στο ιπποκρατειο στα πρωινα ραντεβου,δεν πληρωνω και ο καθε υπερηχος κανει 8,25.τις εξετασεις αιματος τις κανω αλλου οποτε δεν ξερω.α εχω ασφαλεια ικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σου LIANAA και απο μένα.Εγώ πηγαίνω στο Αλεξάνδρα όπου και εκεί θα γεννήσω.Ο γιατρός μου λέγεται Γουμαλάτσος,είναι πάρα πολύ καλός είναι αναπλ.διευθυντής και πληρώνω 60 ευρώ σε απογευματινό ραντεβού στο νοσοκομείο,καθώς έχει ιατρείο στο Αλεξάνδρα κάθε Δευτέρα και Πέμπτη το απόγευμα.Όσον αφορά την γέννα δεν ξέρω να σου πώ ακόμα δεν τον έχω ρωτήσει έχω ακούσει πάντως ότι το δίκλινο κοστίζει 100 ευρώ(τον ρώτησα για την διαθεσιμότητα του δωματίου αλλά όχι για την τιμή :ohmy: )όσο για τις εξετάσεις τις κάνω στο Αλεξάνδρα που είναι φθηνότερα σε σχέση με ένα μικροβιολογικό εργαστήριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πω για το Ελενα που εχω γενησει,αλλα φανταζομαι και στο Αλεξανδρα δεν θα διαφερει αφου ειναι δημοσια κ τα δυο.

Το κοστος για δικλινο ηταν περιπου 130 ευρω (παει και ενας χρονος) για τις 4 μερες που εμεινα. Τον γιατρο μου τον βλεπω εκει (δεν κανει ιατρειο εξω...).

οι εξετασεις τωρα (σημερινες τιμες):

οι μηνιαιες (αιματος-ουρων) 17,44 ευρω

υπερηχογραφημα απλο κυησεως (κι αυτο καθε μηνα) 8,28 ευρω

οι πρωτες εξετασεις που εκανα (ερυθρα,τοξοπλασμα κτλ ) 70 ευρω

το Αλφα τεστ 46,84 (αυτα τα κανεις μια φορα)

ειμαι στο ΙΚΑ,αυτα τα παιρνω πισω .

δεν μπορω να σου πω για αυχενικη κ Β επιπεδου γιατι τις κανω "εξω" σε εναν ειδικο προγενητικου που ειναι καλος.

ελπιζω να βοηθησα.

Καλη η επιλογη σου για Δημοσιο παντως

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΒ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ..ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΜΙΑΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΜΕΡΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ...ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΓΕΙΝΙΚΑ ΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ 60 ΕΥΡΩ Η ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΑΛΛΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΦΡΑΓΚΟ..ΠΗΓΑΙΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑΜΥ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΟΥΤΕ ΣΕΝΤΣ..ΟΠΟΤΕ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ 300 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ ΓΕΝΝΗΣΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

γεια σας κοριτσια εγω θα γεννησω στο αλεξανδρας!εχω ασφαλεια ικα ποσο θα χρειαστει να πληρωσω για το νοσοκομειο?ο μπεμπηνος μου κατεβενει με τα ποδια εαν δεν εχει γυρισει μεχρι τισ 20 του μηνοσ θα παμε σε καισαρικη,εαν γυρισει διοτι εχω σακχαρο θα κανουμε προκληση!ξερει καμια σασ να μου πει ποσο θα στοιχισει για τισ μερεσ που θα κατσω στο νοσοκομειο να πληρωσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lianaa μου, στο Αλεξάνδρα, ξέρω την κα.Λιαπή, που είναι και επιμελήτρια Α, αν δεν κάνω λάθος.

Εχει ξεγεννήσει 4 παιδάκια συγγενών μου και εχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις !

Αν θελεις τα στοιχεια της, πες μου να στα στείλω ! Φιλιά !

ΥΓ: bebadomama είσαι άψογη με τις πληροφορίες σου!!!

ευχαριστούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι μικρόβια που δεν εντοπίζονται εύκολα είναι η αλήθεια με μια απλη καλλιέργεια ούτε έχουν κάποιο σύμπτωμα ώστε να το ψάξουμε  Εμείς το βρήκαμε όταν αντρας μου έκανε καλλιέργεια σπέρματος.. εγω δεν έκανα εξέταση αλλα όπως και να είχε έπρεπε η θεραπεία να γίνει ταυτόχρονα.. πηραμε αντιβίωση για ένα μήνα και οι δυο αλλά μας είπαν επαφες να έχουμε κανονικά άσχετα που παίρναμε την αντιβίωση και έτσι κάναμε εγω έμεινα εγκυος τότε στο πρώτο μου παιδί  υπάρχουν πολλές αντιβιωσεις που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη   Το θετικό είναι ότι έμεινες εύκολα εγκυος όποτε κρατησε αυτό κορίτσι μου εμένα με πηρε 1,5 χρόνο να έχω σύλληψη στο πρώτο παιδάκι μου, το δεύτερο το έπιασα πολύ εύκολα  ζορικη δουλειά έχει ο αντρας σου υπομονή τώρα μέχρι να ξανά έρθει 😊
    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...