Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΜΩΡΟΥ-ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΠΗΓΕ 4 ΜΗΝΩΝ ΣΗΜΕΡΑ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΑΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ.ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΔΟΝΤΑΚΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΑΣΑΕΙ ΟΤΙ ΠΙΑΣΕΙ.ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΚΟΥΔΟΥΝΙΣΤΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΝΥΚ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΑΜ ΠΟΥ ΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙ.ΟΜΩΣ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΩΣ 6 ΜΗΝΩΝ.ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΙΟΛΛΑΣ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟ ΦΟΥΚΑΡΙΑΡΙΚΟ ΜΑΡΑΖΩΣΕ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΑ ΣΑΠΟΥΝΙΖΩ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΑΣΠΡΟ ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΣΤΕΓΝΩΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΩ.ΕΓΩ ΨΙΛΟΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟ ΟΙΝΙΠΝΕΥΜΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ?ΕΠΙΣΗΣ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΩΣ ΚΑΘΑΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΘΗΚΕΣ ΑΠΟ ΠΙΠΙΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΑΛΛΑ ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ ΠΡΙΝ ΜΙΣΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣΑΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΕΓΩ ΤΑ ΕΠΛΕΝΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΘΑΡΟ ΠΙΑΤΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΥΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΑΣΕΙ.ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΛΙΩΣΟΥΝ:P

ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΙΣ ΒΑΖΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ, ΑΦΟΥ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΛΥΝΕΙ ΠΡΩΤΑ.ΤΑ ΥΦΑΣΜΑΤΙΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΛΩΣ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΣΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΤΑΚΤΙΚΑ-ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΟ ΥΦΑΣΜΑ.ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ Η ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΣΗ.:)

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις σταματησαμε την αποστειρωση..τις θηκες τις εβαζα στον αποστειρωτη..αλλα τωρα τις πλενω οπως και ολα τα αλλα και τα ξεβγαζω με καυτο νερο..τα πανινα τα βαζω στο πλυντηριο με αρκαδι..και τα πλαστικα που εχουν μπαταριες π.χ και δεν κανει να πληθουν τα περναω με ενα πανακι με ντετολ..φιλακια!

ΚΡΑΡ πως μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!!!να σου ζησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα και απο εμενα.

η δικια μου ειναι 5,5 μηνων.

και εγω τα παιχνιδια της τα πλενω απο τη πρωτη στιγμη

τα πανινα μαζι μα τα ρουχα της στο πλυντηριο και τα πλαστικα με σαπουνι και νερακι.

η καθαριοτητα ειναι απαραιτητη και ας μην αποστειρωνει.

απο τη στιγμη παντως που το παιδακι βαζει τα χερακια του στο στομα η αποστειρωση γενικοτερα αρχιζει να μην ειναι αναγκαια.

εγω τωρα της αποστειρωνω τα μπουκαλια της 2 φορες την εβδομαδα.

τα πιατακια και τα κουταλακια του φαγητου τα πλενω πολυ καλα με απορυπαντικο proderm που υπαρχει ειδικο για τα πιατα με οσο πιο ζεστο νερο αντεχουν τα χερια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γλυκια μου! νομιζω οτι πιο υστερικη απο εμενα και φοβιτσιαρα με τετοια θεματα δεν υπαρχει! μου ειπε λοιπον ο γιατρος οτι ουσιαστικα την αποστηρωση την κανουμε για τυχον μικρα υπολειματα γαλατπσ στα μπουκαλια που μπορει να πειραξουν το στομαχακι του καμαριου μας!! αν πλυνουμε καλα το παιχνιδακι δεν εχει πανω καποιο παθογονο μικροβιο που θα το βλαψει.τισ κουβερτεσ η τα σεντονια δεν τα γλυφει? ποσο αποστειρομενα ειναι αυτα? εγω απλα τα πλενω με ντετολ σαπουνι και μετα τα σκουπιζω. ελπιζω να βοηθησα λιγο.φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...