Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποκολληση...


Recommended Posts

Κοριτσια εχω φτασει στην 10,5 εβδομαδα. Επαθα αποκολληση πριν απο 3 εβδομαδες , ξεκινησα προγεστερονη και εμεινα το διαστημα αυτο σπιτι με ξεκουραση. Σημερα που πηγα στο γιατρο παλι ειδαμε πως η αποκολληση παραμενει (ΜΙΚΡΗ) χωρις βελτειωση και μου βρηκε πλακους με αιματολιμνες στον τραχηλο. Μου ειπε να μην ανησυχω, να παραμεινω σπιτι και να ξεκουραζομαι. Εγω απογοητευτηκα γιατι ηλπιζα σε βελτειωση. Φοβαμαι παρα πολυ μη χειροτερεψει η αποκολληση. Ξερει καμια σας τι ακριβως ειναι οι αιματολιμνες? Εχω ανχωθει πολυ...Αν καταλαβα καλα απο την αιμοραγια εχει μαζευτει αιμα στο σημειο εκεινο. Τι να πω κουραγιο σε ολες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην απογοηευεσαι και να προσεχεις τον εαυτο σου

Και για να χαλαρωσεις παρε μια δευτερη γνωμη απο αλλον γιατρο.

Σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να κρατας σε λιγους μηνες αγκαλια το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αιματολίμνες ουτε και εγώ ξέρω τι είναι, μαλλον αυτό που κατάλαβες και εσυ...είχα και εγώ αποκόλληση παρ όλο που δεν είχα δει αίμα και μάλιστα απο την αρχή αρχή...πηρα προγεστερόνη για ενα τρίμηνο και προσεχα τις απότομες κινησεις, δεν σήκωνα εννοείται βαριά πράγματα κτλ...όσο μπορείς μείνε ξαπλωτή...όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι, το αγχος χειροτερεύει τα πράγματα...

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην απογοητεύεσαι και μη στεναχωριέσαι.οι περισσοτερες αποκολλησεις εχουν αντιμετωπιστει με επιτυχια.ολα καλα θα πανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Judi μου ,μην αγχωνεσαι και ξεκουρασου.Μην κανεις δουλειες,αν γινεται μην μαγειρευεις κιολας.οσο περισσοτερο μπορεις να καθεσαι και να ξεκουραζεσαι!

Ευχομαι ολα να πανε καλα!και να θυμασαι πως αρκετες γυναικες παθαινουν αποκολληση ομως τελικα ολα πηγαινουν καλα και στο τελος το συζητανε σαν να μην εγινε τιποτα το σοβαρο1καθε ευτυχια και υγεια στην οικογενεια σου!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

judi kalispera..eida ligo arga to post sou...min agxonesai katholou..to idio epathe kai mia fili mou...eixe paei tin proti fora molis katalave oti einai egkios..kai ston iperigxo eidan 2 sakoulakia..tis leei i giatros mallon didima einai alla min to deneis kiolas..otan xanapige stin giatro diapistose telika oti to deutero sakouaki itan limnoaima...opote eixe apokolisi.ekatse ena mina...alla ekatse!ola ta ekane i mama tis kai o andras tis..oute ena mpoukalaki cocacola den sikone..kai ola pigan kala...tora opou na nai gennaei...

xekourasou kai ola tha pane kala....

filakiaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου να προσεχεις πολυ τον ευατο σου και το μπεμπεκακι σου να μην κανεις τιποτα ακους??? τιποτα ειχα και εγω αποκοληση τραχυλου στον 3ο μηνα και εμεινα στο κρεβατι αυτα θελουν προσοχη και ξεκουραση αααα και καθολου αγχος δεν βοηθαει αυτο αντιθετα

φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,μην αγχωνεσαι,μεινε στο κρεββατι οσο πιο πολυ μπορεις,οταν πιανεσαι πηγαινε στον καναπε και ξαπλωσε,τις δουλειες του σπιτιου ας τις αναλαβουν αλλοι κι ολα θα πανε καλα...μη φοβασαι,συνεχισε την προγεστερονη και κανε ο,τι σου ειπε ο γιατρος..στην παραμικρη αλλαγη τον ειδοποιεις αμεσως,μη διστασεις να τον ενοχλησεις,ειναι η δουλεια του κι εχει ευθυνη να σου απαντησει ο,τι ωρα τον χρειαστεις..

φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΘΕΙ ΑΠΟΚΟΛΛΗΣΗ , ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ 2 ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ , ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΜΟΥ (6 ΧΑΠΙΑ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ) ΕΚΑΤΣΑ 2 ΟΛΟΚΛΗΡΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ( ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΟΝΟ)

ΚΑΙ... ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΝΝΑΩ !!!

ΗΡΕΜΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ , ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΞΑΠΛΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΩΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ !!!

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΓΧΩΝΕΣΑΙ !!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις καθολου αγαπη μου ,

και εγω ειχα μικρη αποκολληση χωρις να δω αιμα μεχρι και τον τεταρτο μηνα.

πηρα τα χαπια μου, οσο μπορουσα καθομουν, σηκωνομουν για τα απολυτως απαραιτητα γιατι εχω και ενα γιο μικρο τον εκανα στα τρια του αυτοεξυπηρετουμενο!!!

μονο που δεν εμαθε να μαγειρευω το μικρουλι μου για να με βοηθαει!!!

τωρα εχω μια μπουμπου τεσσεραμισι μηνων που μας τρελαινει!!

θα δεις θα πανε ολα τελεια απλα ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ ΞΑΠΛΑ!!!!!!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνωμη που αργησα να σας απαντησω , αλλα ειχα παει για λιγες μερες να μεινω στο σπιτι της μαμας μου , επειδη εχω και ενα παιδακι 2 ετων και χρειαζομουν αμεση συμπαρασταση!!!! Αυτες οι μαμαδες μας ειναι δωρο Θεου!!!Σας ευχαριστω πολυ για την συμπαρασταση σας και τις συμβουλες σας!!! Μου δωσατε πολυ κουραγιο. Σας ευχαριστω πραγματικα μεσα απο την καρδια μου . Τωρα ξεκινησα και αντιπηκτικη αγωγη (εκτος των αλλων εχω κ ηπια θρομβοφιλια...2 ενεσουλες την ημερα....) και μου ειπε η αιματολογος οτι θα βοηθησει κ στην αποκολληση. Προσπαθω να ξεκουραζομαι οσο μπορω γιατι εχω και τον μικρο. Με βοηθουν ομως ολοι ευτυχως και μεχρι στιγμης τα καταφερνω μια χαρα!Την αλλη Τεταρτη θα κανω παλι υπερηχο και αυχενικη διαφανεια και ελπιχω να ειναι καλυτερα τα πραγματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανυσηχεις και γω ειχα αποκόλληση στην 6η-7η εβδομαδα και πηρα και γω προγεστερονη και μετα απο λιγο καιρο ολα καλα..ξεκουραση θελει..φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αληθεια juliana? Τωρα σε ποια εβδομαδα εισαι? Ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα! Ευχαριστω juliax. Θα σας πω. Μακαρι να πανε ολα καλα γιατι με εχει παρει απο κατω. Σας ευχαριστω ολες για το κουραγιο κ τις ευχες που μου δινετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

judi μου καταρχασ κουραγιο σε σενα και γενικα σε ολες τισ κοπελεσ με αποκολληση και εγω την τεταρτη ανακαλυψα οτι εχω αποκολληση χωρις ιχνος αιμα με εσωτερικο αιματωμα στην μητρα 8εκ χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μου και λεω ανακαλυψα γιατι η ηληθ... η γιατροσ που ειχα μεχρι την δευτερα ελεγε οτι η αυριλα αυτη ηταν 2ος σακοσ.κατι ομως με ανησυχουσε και ετσι πηγα σε αλλο γιατρο οοποιοσ μου ειπε 2 εβδομαδε ωσπου να κανουμε την αυχενικη ξαπλα.ομως πως περνουν αυτεσ οι εβδομαδεσ που καθε μερα νομιζω πως ειτε παλλινδρομησε ειτε επαθ κατι κακο;;;καλη μας επιτυχια παντως......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai eιχα αποκολληση στην πεωτην μου κορη δ ειχα καταλαβει τιηταν νομιζα οτι μου ρυε περιοδος κ μετα πουσδταματησε το αιμα εκανα τεστ .δ ειναι τιποτα ανυσυχητικο αρκει ναδωσεις την προσοχη που χρειαζεται.εγω ειχα κατσει στοκρεββατιοκ αντε μεχρι το μπανιο πηγαινα 2 μηνες κ μετα ειχα κ συσπασεις βεβαια κ εκατσα κ αλλο τοσοκαιρο χωρις περπατημα γιατι τομωρο ειχε παρει θεση απο τον 6μηνα ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη μου τωρα ειδα το μηνυμα.. κουραγιο και σε σενα ευχομαι. Να σου πω την αληθεια και εμενα τις πρωτες μερες με πηρε απο κατω. Αλλα τελικα σκεφτηκα πως δεν εχω καποια αλλη επιλογη απο το να ακουσω το γιατρο μου , να ειμαι ξεκουραστη και κυριως ηρεμη και εχω αρχισει να πιστευω πως με πιστη και αισιοδοξια ολα θα πανε καλα. Σε νιωθω οτι ειναι πολυ δυσκολο, ολα ομως πρεπει πρωτα εμεις να πιστεψουμε οτι ολα θα πανε καλα! Καλη τυχη και σε σενα. Εγω αυριο θα κανω την αυχενικη διαφανεια. Ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...