Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλ΄ως ήρθες κορίτσι μου!! καλά έκανες και μας έγραψες εδώ γιατί κι εμείς έχουμε ναι μεν ΠΗΤ Ιανουάριο, αλλά τα μωράκια μπορεί να έρθουν και νωρ΄ιτερα. Εμένα αυτό το σάιτ μου βγάζει από 24/12 μέχρι 27/01 ! Για να δούμε 🙏💕
    • Αχ σε καταλαβαίνω! ευτυχώς εγώ δουελύω απ το σπίτι και είμαι οκ τις περισσότερες φορές, αλλά τω΄ρα στις εξόδους δυσκολεύομαι. χθες έβαλα ένα αέρινο φόρεμα καλοκαιρινό και όταν με φυσούσε ο αέρας από μπροστα και κολλούσε πάνω στο σώμα μου, φαινόταν ΜΠΑΜ μια κοιλιά 🤣 καλά μπορεί κι εγώ μόνη μου να τη βλέπω  τόσο εντονα γιατί ξέρω - οι γύρω μου το πολύ να πιστεύουν ότι παραέφαγα 🤣🤣🤣 Ενδιαφέρον αυτό με το ντόπλερ!! μεγαλώνει η παρέα του ντόπλερ 🤣🤣 εγώ κοίταξα χθες λίγο και το βρήκα σε αρκετά σάιτ (για εξωτερικό μιλάω), άρα δεν είμαστε μόνες μας κορίτσια! η παράνοια είναι παγκόσμιο φαινόμενο 🤣🤣 Κορίτσι μου, πως είσαι σήμερα με την αιμορραγία; όλα καλά;; Όσο για το φόβο των τελευταίων εβδομάδων του α τριμήνου, σε καταλαβαίνω πως το λες αγάπη, αλλά πρέπει να διατηρούμε θετική σκέψη, δε γίνεται αλλιώς. Κι εγώ χθες, δε πρόλαβα να σας γράψω εδώ, αλλά χρειάστηκε να πάω στα επείγοντα να με δει η γιατρός μου που εφημέρευε επειδή είχα κάτι κίτρινα παχύρευστα υγρά. ε και πήγα να με δει για να μου γράψει αντιβι΄βση και προβιοτικά. Καλώς ή κακώς, όταν έφτασα εκεί μ έπιασε ένας κόμπος στο στομάχι, ένας πανικός, γιατί μου ήρθαν όλες οι εικόνες από πέρυσι που ήμουν εκεί όταν παλινδρόμησε το πρώτο μου μωράκι. Για κακή μου τύχη, η γιατρός μου ήταν ακρι΄βως και στο ίδιο δωμάτιο, στο ίδιο κρεβάτι που 3 γιατροί ήρθαν από πάνω μου πέρυσι και κοιτούσαν τον υπέρηχο ψάχνοντας την καρδούλα, μόνο για να καταλήξουν να μου πουν τα δυσάρεστα.... Ε, ΄ελα που όμως στην ίδια ακριβώς οθόνη, είδα χθες το μωράκι μου να κουνάει τα χεράκια του κορίτσια 🥲🥲🥲 με χαιρετούσε σα να μου έλεγε "είμαι καλά μαμά, μην ανησυχείς". ήταν μαγικό απλά!! και κάπως έτσι συνειδητοποίησα ότι ακόμα κι εκείς που δημιουργήθηκαν δυσάρεστες αναμνήσεις, πάντα υπάρχει χώρος και ελπίδα να συμβεί κάτι όμορφο, κάτι μαγικό 🤩💖  Προσπάθησε να σκέφτεσαι το μωράκι σου που βρισκεται μέσα σου κορίτσι μου και να πορεύεσαι κάθε μέρα για αυτό 💖 
    • Ωχ αυτό ότι πρέπει να το κάνει κι ο σύζυγος δεν το είχα σκεφτεί! Σας το έγραψε παθολόγος για τον σύζυγο;
    • Καλησπέρα! Εγώ είχα κάνει φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα, παρά μόνο την οβιτρελ! Δεν είχα ανταπόκριση στα φάρμακα! Έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών! Έβαλα αυτήν κ άλλη μια που είχα στην κατάψυξη από φάρμακα! Έπιασε το ένα από τα 2! Τώρα ποιο, προφανώς και δεν ξέρω 😂😂  Πάντως επειδή έκανα 2 με φυσικό κύκλο κι εγώ, την πρώτη δεν πήραμε ωάριο. Οπότε συμβαίνει!  Με το καλό να τα καταφέρετε!
    • Κορίτσια εγω είμαι εργοθεραπευτρια και  συνεργάζομαι με ενα κεντρο ειδικων θεραπειών ως ελεύθερη επαγγελματίας. Οπότε ότι δουλέψω πληρώνομαι. Δεν έχω άδειες κτλ κ δεν με συμφέρει οικονομικά κάτι τέτοιο. Με το σύζυγο δουλεύουμε διαφορετικά ωράρια οπότε είμαστε καλυμμένοι. Εάν δεν την παλεύουμε από κούραση θα πάρουμε κάποιο άτομο για βοήθεια.  Θα δούμε πως θα πάει,  λύσεις υπάρχουν! Και μόνο που θα εχω μειωμένο εγώ είμαι ευτυχισμένη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...