Μετάβαση σε περιεχόμενο

καιγονται τα παντα.......


mikroulaxristos

Recommended Posts

κοριτσια δεν μπορω αλλο:( :( :( :( :( :( ,ολη νυχτα ειμαι κολλημενη στην τηλεοραση και βλεπω την καταστροφη που προκαλεσε και συνεχιζει να προκαλει σε εντονο βαθμο η φωτια... σκεφτειτε οτι εγω μενω στον πειραια και φαινεται απο το μπαλκονι μου η πεντελη να καιγεται, ολα τα βουνα γυρω γυρω καιγονται...:( :( :( :( :( :( .απο τον πειραια φαινονται...βλεπω τους ανθρωπους στην τηλεοραση να προσπαθουν να σωσουν τα σπιτια τους και να παλευουν ρε κοριτσια με τη φωτια πανω απο τα κεφαλια τους....:( :( :( :( .δεν με αφηνει ο χρηστος να παω να βοηθησω φοβαται μην παθουμε τιποτα... σκεφτειτε οτι υπαρχουν γυναικες και μωρα εκειπερα εχω φοβηθει πολυ.... νοιωθω απαισια οταν δεν μπορω να κανω τιποτα.... εφιαλτης... ελπιζω να μην παθει τιποτα κανενας ανθρωπος...δεν μπορω να σταματησω να κλαιω...:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μικρουλα μου και γω τα βλεπω στην τηλεοραση και στενοχωριεμαι .

Τοσα σπιτια να καιγονται και οι ιδιοκτητες οπως μπορουν να προσπαθουν να τη σβησουν..Πραγματικα τραγικο:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θέμα είναι τι κάνει το κράτος!!!

ΤΙΠΟΤΑ!!

αυτό κάνει, και σου λέει μετά σε ετοιμότητα ο στρατός!

γιατί ρε φίλε ο στρατός?

εσύ σα κράτος τι στο @@@ κάνεις?

που είναι τα αεροπλάνα? που είναι τα ελικόπτερα?

το πυροσβεστικό προσωπικό? βάλε κόσμο μέσα στη πυροσβεστική, παρά μόνο περιμένεις απ τους εποχικούς.

και οκ, έπιασε φωτιά, γιατί δε κάνεις κάτι να τη σβήσεις απ τα πρώτα λεπτά, παρά μένεις άπραγος και μετά όοοοταν έχουν καεί τα πάντα

βγαίνεις και λες ότι δε κάηκε ούτε ένα σπίτι?

το σπίτι είναι η ουσία, ή τα χιλιάδες στρέμματα που καίγονται?

να πάει να πιάσει φωτιά το σπίτι του κάθε μ@λ@κ@ που μας κυβερνάει.

μόνο τον εαυτούλη τους σκέφτονται τα καθάρματα!!!!

Όπως πρόπερσι στη Πελοπόννησο... τα ίδια χάλια...

τους σιχάθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita έγραψε:

εγω για τους ανθρωπους δεν στεναχωριεμαι...διοτι και αυτοι χτισανε εκει που καψανε περασμενες χρονιες και αγορασανε δασικη εκταση που ενα ανυπαρκτο κοντοφθαλμο κρατος αποχαρακτηριζει και πουλαει...και εκει που τωρα καινε θα πανε να αγορασουν οι σημερινοι "αγανακτισμενοι" πολιτες οικοπεδα να χτισουν σπιτια τα οποια μπορει παλι να καουν σε επομενη φωτια για να γινουν και αλλα οικοπεδα...εγω πλεον απογοητευτηκα..αυτη η χωρα ειναι τελιωμενη...
συνφωνω απολυτα...για το μονο που στεναχωριεμαι ειναι για τα ζωακια που καηκαν και θα καουν...αυτα δεν φταινε σε τιποτα για την δικη μας ανευθυνοτητα:(
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ συμφωνώ ότι καίγονται σπίτια ανθρώπων που έχτισαν πάνω στα καμμένα. Όμως κάποιοι από τους ιθύνοντες τους επιτρέψανε να το κάνουν. Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.

Κλαίω από το πρωί γιατι τους ανθρώπους που τους βλέπω να πολεμάνε να σώσουν κόπους μιας ζωής (και όχι τόσο πολύ για τις βιλλάρες που αν προσέξατε δεν κάηκε καμία). Πιο πολύ κλαίω γιατί καίγετε η κληρονομιά και η τελευταία ελπίδα των παιδιών μας να ζήσουν σε ένα κόσμο πιο καθαρό και φιλικό για εκείνα.

Είναι από τα χειρότερα εγκλήματα κατά της ζωής όλων μας.

Ντροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μενω κοντα στην πεντελη..

η ατμασφαιρα και η κατασταση ειναι πολυ ασχημη..

και σκεφτομαι αυτοι οι ανθρωποι εκει μεσα,μεσα στην φωτια πως αντεχουνε???

γιατι???

τοσα δεντρα τοσα ζωα τοσα σπιτια ΓΙΑΤΙ?

σε τι κοσμο εφερα το παιδακι μου και τι της αφηνω "κληρονομια"??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bourique1983 έγραψε:

Franita έγραψε:

συνφωνω απολυτα...για το μονο που στεναχωριεμαι ειναι για τα ζωακια που καηκαν και θα καουν...αυτα δεν φταινε σε τιποτα για την δικη μας ανευθυνοτητα:([/quote:2fysi07g]

zwa kai dentra ...tipote alo .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εγώ μένω στο Μαρούσι από την πλευρά της Πεντέλης και το σπίτι μας έχει φάτσα το βουνό..Αλλά την πλευρά που οι ασυνείδητοι έκαψαν το 2007, οπότε τώρα δεν έχει μείνει τίποτα για να καεί..Όμως από χθες είναι άντονοι οι καπνοί, χθες το βράδυ το μόνο που έβλεπα ήταν μια πορτοκαλί λάβα από την πίσω πλευρά του βουνού και μόλις 2 κόκκινες σειρήνες πυροσβεστικών οχημάτων..Αν και από χθες εχω όλα τα παράθυρα κλειστά για να μην μπει καπνός στο σπίτι και τον εισπνέει το κορριτσάκι μου, ξύπνησα το πρωί και η κουζίνα μου και το σαλόνι μου βρώμαγε καπνίλα...Η κατάσταση έχει φτάσει στο απροχώρητο..Στο όνομα του κέρδους θυσιάζουν τό ελάχιστο πράσινο που έχει μείνει στην Αττική..Πώς θα μεγαλώσουν τα παιδάκια μας χωρίς οξυγόνο, χωρίς καθαρό αέρα;;;Και σκεφτείτε τι θα γίνει και το χειμώνα...Πλημμύρες κτλ..Και το κράτος ανύπαρκτο..Οι αρμόδιοι υπουργοί συνεδριάζουν στο Μαξίμου (τρομερή βοήθεια ε;;;) και ο πρωθυπουργός κάνει τη βόλτα του με ελικόπτερο πάνω από τις φωτιές...Αν είναι δυνατόν...

Κοριτσάκια εμένα ο αντρούλης μου είναι δημοσιογράφος σε μεγάλο κανάλι και από χθες είναι συνεχώς στις φωτιές..Πέρα απ'το ότι το ζω από πρώτο χερί γιατί έχει εγκλωβιστεί δυο φορές, μου περιγράφει και μου δείχνει βίντεο από το κινητό του με φωτιές που δε συλλαμβάνει ανθρώπινος νους...

Εχθες λοιπόν είχαν εγκλωβιστεί σε ένα χωριό, στο Καλέντζι και δεν υπήρχε τρόπος διαφυγής...Και μου πειέγραφε την εξής εικόνα:

Μια μανούλα με ένα μωράκι στην αγκαλιά μόλις 7 ημερών να είναι στους δρόμους, να ζητάει βοήθεια, να είναι εκτεθιμένοι και αυτή και το παιδάκι της στους καπνούς και το μπεμπάκι να ουρλιάζει, να κλαίει σπαρακτικά...

Σας το λέω και ανατριχιάζω..Είναι κρίμα!

Ντροπή στο ελληνικό κράτος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντροπη κοριτσια μου ντροπη καλα τα λετε.... απλα εγω δεν συμφωνω και τοσο με ταα αυθερετα, επειδη εχω σχεσεις με ανθρωωπους απο στην ουσια ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑΝ να χτισουν αυθερετο γιατυι στην αρχη απο τα κολοπαιδα που κυβερνανε τους δωθηκε οικοδομικη αδεια για να ξεκινησουν και μετα τους την πηραν με δικαστικη αποφαση!!!! απλως για περισσοτερα κερδη.......δεν πιστευω οτι φταινε οι ανθρωποι.....φταινε τα λομογια... υπαρχουν περιπτωσεις οπου δεν τους δινουν αδεια σε περιοχη εντος σχεδιου και τους δινουν στα καμμενα και μετα τους τις περνουν!!!! τα εχω ζησει ολα αυτα λογω του πατερα μου που γκαριζε τοσα χρονια ως πολιτικος γιατι πηγενε ο κοσμος στο γραφειο και εκλαιγε... ειναι απαραδεκτη η κατασταση.......τα παιδια στυη πυροσσβεστικη δεν φτανουν ρε παιδια..... αφου ειναι λιγοι.....παλυεουν οι ανθρωποι...εχω φιλλο κολλητο που ειναι στις φωτιες τωρα,μουη ειπε οτι ημαστε 20 ατομα για μια φωτια 40 χιλιομετρων!! και οι ανωτεροι δεν στελνβουν αλλους!!! φυλανε τις βιλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Απολυτη καταστροφη.Μενω στο ολυμπιακο χωριο πολυ κοντα απο τις περιοχες που καιγονται δεν μπορω να σας περιγραψω πως ειναι η ατμοσφαιρα . Δυστυχως δεν ειναι όλα τα σπιτια και οι βιλες που καιγονατι το ξερω απο πρωτο χερι , δεν ειναι όλα ατ σπιτια χτισμενα σε δασικες περιοχες .Πηγαινω χρονια στο σεσι γραμματικου ενα χωριουδακι ειναι με μια ομορφη παραλια στο οποιο καποιοι επιτηδιοι ηθελαν να κανουν χωματερη και οι κατοικοι δεν ηθελαν ειχε δειξει και στην τηλεοραση το τη γινοταν. Αυτοι λοιπον οι ΚΥΡΙΟΙ οι οποιοι εχουν συμφεροντα τεραστια να γινει εκει ο ΧΥΤΑ ειπαν οτι θα γινει καινα το εκαψαν αυτη την πανεμορφη περιοχη με τα απλα σπιτακια καισ τη συνεχεια η φωτια πηρε αμπαριζα οτι εβρισκε μπροστα της .

Ο αδερφος μου μενει στον Αγιο Στεφανο σας πληροφορω οτι δνε εχει βιλα ενας σιδερας ειναι ο οποιος μενει εκι τα τελευται 20 χρονια ετυχε να εχει ενα σπιτι ο πεθερος του και εκανε τοσες στερησεις για αν το φτοιαξεινενα σπιτι νοομιμο και οχι σε δασικη περιοχη .Ειναι εθελοντης και πηγαινεισ ε ολες τις φυσικες καταστροφες ηταν και στο σεισμο του 99 στη ρικομεξ και στη μεγαλη φωται του 2007 και ετρεχε ....ηθελα να σωσει τα σπιτια των ανθρωπων ηθελε να σωσει τα δαση ηθελε οξυγονο , και τωρα και καιγετε το σπιτι του καιδεν υπαρχει κανεις -ειναι διακοπες και με παιρνει τηλ .χτες βραδυ καιμου λεει ενημερωσε με τι αν του πω ; δεν ξερω αν θα γυρισει δεν ξερω τι θα κανει δεν ξερω τι θα γινει για υτον ακι όλους οσουε μεινουν πισω .

Ευχομαινα σταματησει αυτο και η πολιτιεα να κοιταξει καλα ποιους θα αποζημειωσει !Δεν μπορει ξαφνικα αν καιγετε ολοκληρο δασος αλλα η βιλαρα που ειναι διπλα να ειναι ανεπαφη . Να μην κινδυνεψουν αλλο ζωες να μην ακουμε και βλεπουμε γυναικες με μικρα παιδια .Οσο για τα αεροπλανα περναγανε αλλα οχι ολη την ωρα το ξερω μενω διπλα στο Τατοι ειχε πολυ αερα δεν ξερω τι εχει γινει το θεμα ειναι οτι τοσο οξυγονο χαθηκε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Εχθες λοιπόν είχαν εγκλωβιστεί σε ένα χωριό, στο Καλέντζι και δεν υπήρχε τρόπος διαφυγής...Και μου πειέγραφε την εξής εικόνα:

Μια μανούλα με ένα μωράκι στην αγκαλιά μόλις 7 ημερών να είναι στους δρόμους, να ζητάει βοήθεια, να είναι εκτεθιμένοι και αυτή και το παιδάκι της στους καπνούς και το μπεμπάκι να ουρλιάζει, να κλαίει σπαρακτικά...

Σας το λέω και ανατριχιάζω..Είναι κρίμα!

Ντροπή στο ελληνικό κράτος!

anatrixiasa den mporw .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που ειναι αυτο το χωριο μπεμπουλα16 ,μηπως να παμε να την παρουμε να την φιλοξενησουμε σπιτι. τι γινεται ρε παιδια τα εχω χασει πραγματικα δεν μπορω αλλο, απο τη μια θελω να κλεισω την τηλεοραση και απο την αλλη δεν μπορω γιατι θελω να ξερω τι γινεται.. αυτο που ειπατε για τη μαμα με το μωροο 7 ημερων την ξερουμε????? δεν καταλαβα καλα... αν μπορω να βοηθησω καπως,πειτε μου σας παρακαλω.

γκαστρουλα μου ημαστε πειραια αν θελετε ελατε να καθησετε εδω,εχουμε χωρο πολυ μην αγχωθεις καθολου. δεν ειναι δυνατον να αναπνεετε καπνο,δεν κανει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΚΑΙ ΜΜΕΓΑΛΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΗΚΑΝ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΕΑΣ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟΠΟΛΗ......Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΧΩΡΙΟ ΤΩΝ ΑΥΘΕΕΝΤΙΚΩΝ ΚΑΤΟΙΚΩΝ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΕΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑ ΤΗΝ ΘΗΒΑ ΠΟΥ ΣΤΑ ΠΑΛΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΓΙΔΙΑ ΕΚΕΙ ΣΑΝ ΣΤΑΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΤΙΣ ΚΑΛΥΒΕΣ ΣΕ ΣΠΙΤΙ.......ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΠΛΟΥΣΙΟΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΕΡΑΣ ΕΚΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 91 ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Ο ΔΙΟΝΥΣΟΣ ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ ΕΚΣΑΛΟΥ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΕ ΕΝΑΣ ΤΣΙΦΛΙΚΑ Ο ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΕ ΝΟΜΙΜΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΟΙΚΟΠΕΔΑ.......ΒΕΒΑΙΑ ΣΥΜΦΩΝΝΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΠΑΤΗΘΕΙ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΠΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΝΕΥΜΟΝΑΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥ........ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΑ ΝΑΙ ΠΑΙΔΙΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΤΑΣΟΥΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα εγω ειμαι απο χαλκιδα, και το ακουω αυτο χρονια που λες...εκει μεγαλωσα και καθε χρονο επερνε φωτια στην εθνικη ,που σημαινει οτι θελουν οντως να την φτασουν εκει την αθηνα!!! ελεος ρε παιδια,ας μας λυπηθει ο θεος,δεν θα εχουμε αερα να αναπνευσουμε......

γκαστρουλα ειστε καλα αγια παρασκευη,σου ειπα αν θελεις ελατε πειραια να κατσετε,μην αναπνεετε καπνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα ομωσ που θα κινδυνεψει το σπιτι του πρωθυπουργου ολα θα γινουν γρηγορα.......τρεχατε ποδαρακια θα λεει το γουρουνακι.....

ελεοσ:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως είναι τραγικό.Δεν θα μείνει τίποτα.Ακριβώς δύο χρόνια μετά τις φωτιές στην Ηλεία και τίποτα δεν 'εχει αλλάξει. Σαν αύριο είναι που χάθηκε η φίλη μου η Αθανάσια με τα παιδάκια της.Δουλευάμε στο ίδιο σχολείο και είμασταν πολύ φίλες.Την περίμενα στο γάμο μου στο Αγρίνιο αλλά δεν ήρθε. Το τραπέζι της έμεινε κενό.Την 'επομενη μέρα έμαθα τι της συνέβη. Ο Θεός να τους αναπαύσει και να μην ξαναθρηνήσουμε θύματα από φωτιές ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mikroulaxristos νομίζω ότι το τραγικό αυτό περιστατικό συνέβη στο Καλέντζι..Κάπου στο Γραμματικό πρέπει να είναι αυτό..Δεν ξέρω τί έγινε τελικά με τη μανούλα αυτή και το μωράκι, αλλά λογικά πρέπει να είναι καλά, γιατί μετά από μερικές ώρες η πυροσβεστική τυος απεγκλώβισε..Άνοιξε δρόμο να περάσουν, να φύγουν..

Και σήμερα κοριτσάκια μου που ο αντρούλης μου είναι στην Πεντέλη, τον άκουγα στην τηλεόραση οταν ξαφνικά φούντωσε η φωτιά και ήταν τόσο ταραγμένος που μου κόπηκαν τα πόδια..έχει πάει σε φωτιές και σε φωτιές, στα επεισόδια του Δεκεμβρίου στο κέντρο της Αθήνας και τον άκουγα μαζί με κατοίκους της περιοχής να τρέχει γιατί η φωτιά πήγαινε προς το μέρος τους..Μου ήρθε να πέσω κάτω, αλλά κοίταξα το κοριτσάκι μου και σκέφτηκα ότι πρέπει να είμαι δυνατή...Αχ βρε κορίτσια γιατί να συμβαίνουν αυτά..

Μάλιστα, έλεγε ο αντρούλης μου ότι στην Πεντέλη τώρα το μεσημέρι είχε πάει ένας πατέρας με τα παιδάκια του να βοηθήσουν ως εθελοντές και το ένα παιδάκι 13 χρονών έχασε τον μπαμπά του και τον αδερφό του και ήατν μόνο του και ζητούσε βοήθεια από το σύζυγό μου..:( :( :(

Τελικά, τον πήγε ο αντρούλης μου στους αστυνομικούς που ήταν στην περιοχή και μετά από ώρα βρήκε την οικογένειά του το παιδάκι...

Δε λέω υπερβολές και ούτε θέλω να παινέψω το σπίτι μου, ο άντρας μου γενικά είναι πολύ ψύχραιμος με κάτι τέτοια και πραγματικά είναι από τις ελάχιστες φορές που τον άκουσα έτσι...

Μπορεί οι δημοσιογράφοι να είναι πολλές φορές υπερβολικοί και όλοι τους κατηγορούν..Όμως κορίτσια είναι τόσο κοντά στα γεγονότα που περιγράφουν ό,τι ακριβώς βλέπουν..Καινα ξέρετε ότι η πλειοψηφία αυτών είναι απλοί εργάτες..Δεν παίρνουν τα χρήματα των τηλεαστέρων...

Αυτά!Μακάρι να τεθεί υπό έλεγχο η φωτιά και να μην κινδυνέψουν πρωτίστως ανθρώπινες ζωές και δευτερευόντως περιουσίες... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Πάντως είναι τραγικό.Δεν θα μείνει τίποτα.Ακριβώς δύο χρόνια μετά τις φωτιές στην Ηλεία και τίποτα δεν 'εχει αλλάξει. Σαν αύριο είναι που χάθηκε η φίλη μου η Αθανάσια με τα παιδάκια της.Δουλευάμε στο ίδιο σχολείο και είμασταν πολύ φίλες.Την περίμενα στο γάμο μου στο Αγρίνιο αλλά δεν ήρθε. Το τραπέζι της έμεινε κενό.Την 'επομενη μέρα έμαθα τι της συνέβη. Ο Θεός να τους αναπαύσει και να μην ξαναθρηνήσουμε θύματα από φωτιές ξανά.

Αχ Παναγιώτα μου θυμάμαι αυτή τη μανούλα με τα παιδάκια της που κάηκαν στις φωτιές της Ηλείας σα να ήταν χθες...ήταν τόσο ανατριχιαστικό...Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτό το γεγονός..Είναι άδικο να χάνονται έτσι ζωές από την αναλγησία του κράτους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπούλα μου ο άντρας σου είναι δημοσιογράφος σον αντένα; Εκεί άκουσα για αυτό το παιδάκι που λες. Ελπίζω να είναι καλά.Κουράγιο κοριτσάκι μου. όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτη τη στιγμη ακουω να πετανε πολλα αεροπλανα μακαρι να κανουν κατι και οσο σκεφτομαι τι θα γινει αν ερθει ο αδερφος μου το μερος ετσι !η μητερα με το μωρο ειανικαλα απο οσο εχω ακουσει .Μπεμπουλα 16 να εισαι περηφανη για τον αντρουλη σου σαφως και δεν ειανι όλοι οι δημοσιογραφοι κοπανοι και ψευτες ομως σε ολες τις δουλιες υπαρχουν και οι εξαιρεσεις ακια ςμην ξεχναμε σε αυτη τη φωτια οι δημοσιογραφοι βοηθησαν αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...