Μετάβαση σε περιεχόμενο

miracle pregnancy,το εχει διαβασει καμια?


Recommended Posts

μπηκα στη σελιδα του lilypie απο το τικερακι μου και ειδα εναν τιτλο στα αγγλικα "πως να μεινετε εγκυος με φυσικο τροπο"..

μπηκα σε εκεινο το πεδιο και ειχε διαφορες φωτογραφιες απο κοπελες που τα καταφεραν σε πολυ λιγο χρονικο διαστημα μετα την αναγνωση αυτου του βιβλιου και ακολουθωντας φυσικα τις συμβουλες που προτεινει..

λεει οτι υπαρχουν τροφες που μειωνουν κατα πολυ τη γονιμοτητα και αλλες που την αυξανουν,οτι δηλαδη το θεμα ειναι να λαμβανεις τη σωστη τροφη,για υγιη ωαρια και σπερματοζωαρια και για να συλλαβεις υγιη παιδια..επισης οτι οι θεραπειες που ακολουθουμε εμεις με ορμονες κλπ βλατουν και πολλες φορες δεν εξελισσεται και η εγκυμοσυνη (αν επιτευχθει μεσω χαπιων)επισης εχει διαφορα "κολπα" κατα τη διαρκεια της επαφης κλπ

το ολο θεμα ειναι,"ειναι οντως ετσι??η ειναι εκμεταλευση της καταστασης μας και μονο?"γιατι να σας πω την αληθεια ειμαι στο τσακ στο να το παραγγειλω,γιατι θελω απεγνωσμενα απο καπου να πιαστω,μια ελπιδα βρε αδερφε..η θεραπεια δεν απεδωσε..ηταν η τελευταια ελπιδα που ειχα μεσα μου,τωρα τιποτα..και λεω δεν απεδωσε,γιατι αρχισαν τα πονακια περιοδου απο χθες...

μπειτε λιγο να το δειτε κι εσεις και πειτε μου αν αξιζει τον κοπο και τα 40 ευρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΛΚΟΣΤΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΜΟΥ !!!ΤΙ ΕΙΠΑΜΕ;;;;ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!!!ΜΗΝ ΤΑ ΑΚΟΥΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΑΥΤΑ !!ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΛΗΣΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ!!!!ΘΑ ΡΘΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ !!!!!!1ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν θα ήταν κακό να το διαβάζαμε, πως να το παραγγείλουμε όμως;Εγώ φοβάμαι τις παραγγελίες μέσω internet. Τόσα και τόσα κάνουμε για να μείνουμε έγγυες το βιβλιαράκι θα μας χαλάσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΩ ΝΑΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ!!!ΕΓΩ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΕΤΡΩΓΑ ΣΑΒΟΥΤΟΓΥΤΟΠΙΤΑ ΚΑΙ ΠΑΓΩΤΑ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ; ΔΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ Ε;;; ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!!ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙΣ ΟΤΑΝ ΣΑΚΟΥΩ ΕΤΣΙ!!ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΣΑΓΑΠΑΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε ζουζουνιτσα μου δικιο εχεις,αλλα μηπως με μια πιο σωστη σταση ζωης αυξανονται οι πιθανοτητες????

και για να σου απαντησω και στην ερωτηση σου,εχω μια γνωστη που ενω ηταν εγκυος καπνιζε σαν φουγαρο,επινε,και ξενυχτουσε οπως εκανε και πριν μεινει εγκυος..το μωρο της βγηκε γερο(ευτυχως)αλλα αυτο δε σημαινει οτι ηταν και σωστο αυτο που εκανε..επισης ξερω και αντρες που παρ ολες τις καταχρησεις το σπερμα τους ειναι υγιες και εχουν παιδια

το θεμα ομως ειναι οτι οταν προσπαθεις να κανεις παιδι προσπαθεις και να μειωσεις ολα οσα "κανουν κακο" στη γονιμοτητα,ασχετα αν καποιοι ανθρωποι παρ ολο που τα κανουν αυτα,απεκτησαν παιδια

ειναι σαν να κανω διαιτα και να λεω "ας φαω κι ενα γουρουνοπουλο.δεν πειραζει,και η ταδε τρωει και δεν παχαινει,ειναι αδυνατη" αλλα αυτο δε σημαινει οτι οποιος το τρωει το γουρουνακι δε θα παχυνει...

ξερω γιατι μου τα λες και πραγματικα σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον και την αγαπη σου,και μη με παρεξηγεις,απλως εχω σκασει η καημενη,συνεχεια κλαιω,ψαχνω κατι εστω και χαζο μπας και με βοηθησει...:(

βασιλικη μου νομιζω οτι το εχουν και τα βιβλιοπωλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ!!ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΚΤΟΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ!!!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΟΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!ΑΝ ΧΛΑΡΩΣΕΙΣ, ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΜΩΣ, ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΕΣΩΣ!!!!ΟΣΟ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΨΕΙΡΙΖΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ!!! ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου μοιαζει αρκετα,κι εγω ετσι ημουν μωρο..

με τα αλλα δυο αδερφια μου,καμια σχεση!!

τι λες να την παρουμε για νυφη τη ζουζουνιτσα σου??????;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ALKOSΤ MOY!!!!!!!!!!!!

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....4 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΠΙΑΣΤΩ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.....ΑΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΤΟ.....

ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΠΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ Κ ΔΕΝ ΕΛΑΤΩΣΕΙΣ ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΑΓΧΟΣ,ΟΥΤΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ,ΟΥΤΕ Η ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΧΑΛΑΡΩΣΕ Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!!!!!!!

ΚΟΥΚΛΟΣ Ο ΑΔΕΡΦΟΥΛΗΣ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πως φευγει απο το μυαλο?????????????????

μακαρι να μπορουσα,καθε μηνα προσπαθω να το σκεφτομναι ολο και λιγοτερο,οταν πλησιαζει η περιοδος ομως αφηνιαζω,μονο του γινεται,δεν το ελεγχω...ειναι πολυ δυσκολο να μην το σκεφτεσαι..εχει στοιχειωσει τη ζωη μου...

εχω εναν αντρα υπεροχο,η σχεση μας ειναι τελεια,εδω και χρονια,περναμε πολυ καλα,κι ομως εγω νιωθω δυστυχισμενη,νιωθω ενα τεραστιο κενο....ειμαι πολυ αχαριστη τελικα,ενω εχω τοσα ωραια πραγματα στη ζωη μου,και μαλλον γιαυτο ο Θεουλης δε με αφηνει να γινω μαμα...

τελος παντων νομιζω αρκετα σας κουρασα και σημερα,σορι κοριτσακια μου,σας λατρευω...

λεω να σας αποχαιρετισω για σημερα,θα παμε στην πεθερα μου,φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ ΑΛΚΟΣΤΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΗ ΛΕΣ ΧΑΖΑ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΧΑΡΙΣΤΗ!!!!!!ΑΑΑΑΑ!!!!ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΚΙ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ!!!!ΕΙΔΕΣ ΟΜΩς Η ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΕΣΚΑΣΕ ΜΥΤΗ!!!ΧΙΧΙΧΙ!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ ΠΟΛΥ(ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ)ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ...ΑΝ Κ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ....ΤΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΟΥ ΑΓΧΟΣ ΕΦΤΑΙΓΕ!ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΕΩ Κ ΣΤΗΝ ALKOST ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...

ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ,ΟΥΤΕ Κ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ,ΚΑΝΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!

ΤΩΡΑ ΒΛΕΠΩ ΤΗΝ ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΜΟΥ Κ ΛΕΩ...ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΤΩΣ ΑΞΙΖΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΡΧΟΤΑΝ!!ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟΑΓΧΟΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ!!!!ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!!:P:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alcost μου..εγω σου προτινω να το "χτυπησεις" το βιβλιαρακι..και αφου το διαβασεις να μας γραψεις κι εμας μια περιληψουλα..ετσι να μαθαινουμε οσες περιμενουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΚΟΣΤ ΙΣΩΣ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΠΟΚΟΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΡΩΣ ΥΓΙΕΙΝΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΕΣΑΙ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ Η ΕΜΜΟΝΗ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ.

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΝΟΥ ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΤΕ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΔΕ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ.ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΞΕΧΝΙΕΜΑΙ.ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΑΥΤΗ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΚΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΝΑ ΤΟ ΖΟΡΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν το έχω διαβάσει. Όταν προσπάθουσα να μινω έγκυος την πρώτη φορα το είχα συνέχεια στο μυαλό μου παντου έγκυες έβλεπα. Ειχα τρελαθεί προσπαθούσαμε 7 μηνες περιπου..Μετακομίσαμε και επειδη άρχισα να διακοσμώ το σπιτι έμεινα έγκυος γιατι δεν είχα χρόνο να σκεφτω εγκυμοσυνη. Έτρεχα απο το ενα μαγαζί στο άλλο. Μια φορά ήρθαμε σε επαφη και εμεινα αφου ακόμα αναρωτιέμαι!!! Στην δευτερη εγυμοσυνη απο τον πρώτο μηνα έμεινα έγκυος. Δεν αγχωνόμουν καθόλου. Ούτε τα νυχια δεν έβαψα ούτε τα μαλλιά και ούτε φάρμακα δεν πήρα και όμως δεν θα το γεννησω ποτέ γιατι τελειωσε στον 5ο μήνα. Οταν είναι θέλημα θα έρθει και όσο και να προσέχουμε αν είναι να γίνει κάτι πάλι θα γίνει. Τοσο πρόσεχα. ΆΛλες καπνίζουν πίνουν και δεν έχουν πρόβλημα.Σταματα να εχεις άγχος βρες κάτι να ασχοληθεις και μην το σκεφτεσαι. Φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει κάποιο οργανικό προβλημα?Γιατι και εγω όταν άρχισα να με πιάνει τρέλα γιατι δεν μένω και τέτοια πήγα κατευθειαν στο γιατρό και μπυ είπε μετα από 1 χρονο προσπαθειών το ψάχνουμε.Σου εύχομαι να γινεις γρηγορα μαμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΗΜΑΣΤΑΝ ΘΑΛΑΣΣΙΤΣΑ,ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ???ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...