Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΛΛΙ ΤΗΣ ΓΡΙΑΣ-ΓΛΥΚΟ ΒΑΠΤΙΣΗΣ


MariaIoanna

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!! Είδα στο ιντερνετ μαλλί της γριάς σε μπαλάκια και μου άρεσε πολύ σαν ιδέα για τη βάπτιση της μπουμπούκας μας τον οκτώβρη. Τα είδα όμως σε μαγαζί Αθήνα. Δεν ξέρω αν κάνουν στη Λάρισα. Σας έχει τύχει να δείτε τέτοιο γλύκισμα για βάπτιση ή ακόμη καλύτερα έκανε κάπια μανούλα για το παιδάκι της και αν ναι πόσο περίπου στοίχισε και ήταν ωραία??? Σας ευχαριστω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna είμαι τρελλή και παλαβή

για μαλλί της γριάς και πάντα έλεγα

πως σε βάπτιση και παιδικά πάρτυ

πάντα θα προσφέρω.

Είχα ψάξει και είχα βρει μία συσκευή

καθώς και τα μπαλάκια -δεν νομίζω ότι

θα είναι αφράτα, φαίνοντε τόσο τυποποιημένα!

Τι συσκευή που έχεις βρει δεν την πολυεμπιστεύομαι

γιατί δεν έχει τεχνικές πληροφορίες καθόλου ....

Είχα βρει μία πολύ καλή, θα ψάξω να τη βρω

και θα στη στείλω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Αλεξάνδρα!! Κι εμένα μου αρέσει πολύ και θα ήθελα κάτι ιδιαίτερο και παιδικό για τα βαφτίσια!! Μου θυμίζει όταν ήμουν κοριτσάκι:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI TELEIA IDEA HTAN AUTH MOU ARESEI PARA POLU!!!THA KANV KAI EGV AUTO OTAN ME TO KALO BAFTISV TO ZOUZOUNAKI MOU KALA EKEI THA THN BGALV THA TRVV SYNEXEIA TRELENOMAI GIA MALLI THS GRIAS NA SKEFTITE EIXAME PAEI PRIN APO LIGO KATV PARALIAKH ME TON ANTROULINO MOU KAI TOU ZHTAGA MALLI THS GRIAS ALLA DEN BRIKAME :angry: !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είσαι τόσο ενημερωμένη

για όλα, Αλεξάνδρα, μααα τόσο ενημερωμένη...

Θα μας κάνεις να νοικιάσουμε το μηχάνημα

για ...οικιακή χρήση!!!

Σλουρπ.... γευστικότατη η ιδέα σου

Μariaioanna......... Την πιο γλυκιά μέρα

της μπέμπας σας, θα την γλυκάνετε

όσο δεν πάει αααααλλο!!!!!!!!!

Με το καλό...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια ιδεα,μου αρεσε παρα πολυ!!!!Να σας πω την γνωμη μου ,εγω θα προτιμουσα μια παραδοσιακη μηχανη μαλλιου της γριας εξω απο την εκκλησια στολισμενη ομορφα και ο παρασκευαστης το ιδιο ομορφα ντυμενος,και να το σερβιρει σε καλαμακια αλλα να τα φτιαχνει σε μικρη διαμετρο !καλυτερα να παρεις πληροφοριες απο καποια εταιρεια,συμφωνω με την Αλεξανδρα!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ! ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΙΔΕΑ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ. ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙΣ Η ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξερω μαγαζι θεσσαλονικης που τα κανει εαν θες.ειναι πολυ ομορφα τα ειχα δει απο κοντα αλλα ειχα ηδη αποφασισει για γλυκο. η τιμη του ειναι λιγο τσουχτερουλα νομιζω εαν θυμαμαι καλα γυρω στα 2.5ε.

ειναι ομως πολυ ομορφο! μπορεις να εχεις αυτο για τα παιδακια μονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πολυ καλη ιδεα να νικιασεις ενα ττοιο μηχανημα και να βαλεις η καποιο ατομο απο την εταιρεια αν δεινουν η αν βαλεις καποια δικασου ατομα να 2 φιλες σου η μι ανατα φτοιαχνει και η άλλη να τα δινει . Εγω τωρα που το σκεφτομαι σκεφτομαινα το κανω στα γενεθλια του να το παω στο νηπιαγωγειο που θα κανει τα γενεθλια του .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Καλημέρα μανούλες!!!

Ψάχνω να βρώ κάποιον που να πουλάει μαλλί της γριάς με τρίκυκλο

μηχανάκι για τη βάπτιση που θα κάνουμε στα ανηψάκια μου.

Σας παρακαλώ πολύ αν έχετε υπόψιν σας βοηθήστε με.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω δει στο ιντερνετ σε εταιριες που εχουν ειδη βαπτισης

ψαξτο στο ιντερνετ!!!

http://www.foedo.gr/view_cat.php?cat_id=247

ενα παραδειγμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοτε γιατι δεν πας καμμια βολτα σε καποιο γειτονικο παρκο να βρεις καποιον που φτιαχνει και να του προτινεις..."συνεργασια"...? δεν νομιζω να πει οχι!!!!

αχ οι βαπτισεις με τετοιες προτωτυπιες ειναι οι πιο τελειες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

τοτε γιατι δεν πας καμμια βολτα σε καποιο γειτονικο παρκο να βρεις καποιον που φτιαχνει και να του προτινεις..."συνεργασια"...? δεν νομιζω να πει οχι!!!!

αχ οι βαπτισεις με τετοιες προτωτυπιες ειναι οι πιο τελειες!!!!!!

χμμμ μηπως η ιδεα του πλανοδιου ειναι λιγο "παρακινδυνευμενη" ?? απο αποψη καθαριοτητας και μονο

μπορεις αν θες να απευθυνθεις σε εταιρια που οργανωνει γαμους κλπ και να τους ρωτησεις αν εχουν ανθρωπο με μηχανη για να νοικιασεις.

επισης γιατι δε ρωτας αυτους που βρηκες στην αθηνα να μπορουν να στα στειλουν στη λαρισα? ουτως ή αλλως ειναι συσκευασμενα δε νομιζω να χαλασουν με 2 ωρες ταξιδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σκεφτεις ομως οτι...ολοι αυτον τον πλανοδιο εχουμε σαν πρωτη εικονα...?

δηλαδη στα λουνα παρκ σκεφτομαστε τοσο την καθαριοτητα??

εμενα παντως μου αρεσουν κατι αμερικανικα που εχουν και διαφορες γευσεις!!!!!

μια γνωστη μου ειχε παγωτατζη που ηταν στην κοντινη πλατεια και τον εβλεπε καιρο και του εδωσε ενα αστειο ποσο! αλλα αυτο αν γινει καλοκαιρι...

παντως υπαρχουν προτοτυπες ιδεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...