Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!


Recommended Posts

Γεια σας ομορφες μελ.μανουλες.Εγω γενναω τελη Οκτωβριου και εχω να επιλεξω αναμεσα σε γενεσις ή γενικη. Απο γενεσις κατι ξερω αλλα για τη γενικη θα ηθελα να ειχα καποια γνωμη. Ευχομαι να πανε ολα καλα σε ολες μας και να κρατησουμε επιτελους στην αγκαλιτσα μας τα μωρακια μας υγειη και χαρουμενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 74
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οπως σου ειχα γραψει ξερω μονο για το γεννεσις αν μαθω και για την γενικη κλινικη θα σου γραψω οκ?εχω θα γεννησω ιποκρατειο εχω δικο μου γιατρο που ξεγενναει εκει. φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστω πολυ newmama για την αμεση απαντηση σου. Αληθεια τι εχεις εσυ? Εγω ροζ. Αληθεια για το γενεσις εχω ακουσει πολυ καλες εντυπωσεις ωστοσο ο γιατρος μου με κατευθυνει προς γενικη (νιωθει πιο ανετα εκει).

Τωρα επειδη ειμαι περιπτωση εξωσ. μου συνεστησε να κανουμε καισαρικη. Ετσι επειδη εχω ταλαιπωρηθει ηδη αρκετα, σκεφτομαι μονοκλινο.Θα δουμε ομως...

dev300pps__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Newmama 28 οκτωβριου και ειναι ενα αλλα με εχει τρελανει με τα κολπα του. εσυ αγορακλα ε?

Lovie μου γιατι ετσι αρνητικη με την γενικη? Εχεις προσωπικη εμπειρια?

dev300pps__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ντέζη μου με το καλό το νινάκι σου..:)

Έχω ακούσει καλά λόγια για την Γενική κλινική,για το Γέννεσις δεν ξέρω:dry: ,αλλά όπως και να χει εγώ θα γεννήσω Διαβαλκανικό(πρώτα ο Θεός)!

περιμένω τον μπέμπη μου στις 13/11 και είμαι πολύ χαρούμενη:woohoo: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου menoula αντε με το καλο το αγορακι σου.και η αδερφη μου Διαβαλκανικο γενναει τελη Νοεμβριου. Εχουμε και οι δυο κοριτσακια και μονο 1 μηνα διαφορα. Η μαμη μας τα εχει παιξει η καημενη. Απο ψωνια πως πατε? Εγω εχω παρει το καροτσακι και εχω παραγγειλει κρεβατακι και συρταριερα. Μου εμεινε η προικα και ψιλολογια που ειναι αρκετα και αυτα τελικα. Μαλλον απο Λητω θα τα παρω. Τωρα εχω και το δωματιο αλλα αργοτερα γιατι ενα εξαμηνο θα την εχουμε μαζι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΝΤΕΖΗ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΓΕΝΝΕΣΙΣ. ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΝΙΩΘΕ ΠΙΟ ΑΝΕΤΑ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΚΕΙ.ΕΜΕΙΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ, ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΘΥΛΑΣΜΟ.ΤΩΡΑ ΓΕΝΝΑΩ ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΩ.ΤΑ ΜΕΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝ ΚΑΙ Η ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Φωτεινουλα. Αντε τυχερη τελειωνεις. Δευτερο απο οτι καταλαβα ε?

Και το πρωτο με καισαρικη? Σαν περιβαλλον πως ειναι η γενικη? 4-5 μερες ειναι αλλα να ειναι και λιγο ευχαριστα και ομορφα.

dev300pps__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΟΡΟΦΟ 5,6.ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΜΟΝΟ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΜΟΣΧΟΒΟΛΙΣΤΑ .ΤΑ ΦΕΡΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ "ΠΥΡΕΞΑΚΙΑ" 4-4 ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΣΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!ΠΑΝΤΩΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ Η ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΙΚΗ!!!ΚΑΙ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΕΓΙΝΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΒΓΕΙ.Α ΦΤΙΑΞΑΝ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΩΜΑΤΙΑ 4ΚΛΙΝΑ ΠΡΙΝ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟ ΜΕΧΡΙ 3ΚΛΙΝΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΧΩΡΙΣΤΙΚΑ ΚΟΥΡΤΙΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ ΟΤΑΝ ΘΥΛΑΖΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΕΖΗ έγραψε:

Newmama 28 οκτωβριου και ειναι ενα αλλα με εχει τρελανει με τα κολπα του. εσυ αγορακλα ε?

Lovie μου γιατι ετσι αρνητικη με την γενικη? Εχεις προσωπικη εμπειρια?

Γεννησα πριν 6 μηνες εκει.

Για τι να σου πρωτοπω...

Οι μαιες απαραδεκτες.Ερχοντουσαν μετα απο ωρα οταν τις καλουσες.

Ετυχε να μου αλλαξουν σεντονια και να ειναι ματωμενα.Αισχος...

Οι χωροι ειναι ατα να πανε.Του στυλ χωνουμε οσο περισσοτερα κρεβατια γινεται για να τα αρπαξουμε.

Στο 3κλινο που ημουν η τουαλετα ηταν τοσο μικρη που δεν χωρουσα να σκυψω και γενικα ηταν δυσκολο για μενα να κινηθω εκει μεσασ ουσα εγχειρισμενη.

Τα 2κλινα ηταν πολυ πολυ μικρα με αποτελεσμα στο επισκεπτηριο να μη χωρανε ουτε 2 ατομα μεσα.

Τα μωρα τα φερναν μονο 4 φορες τη μερα και ταισμενα φυσικα πραγμα που σημαινει οτι δεν μπορεις να καταφερεις αποκλειστικο θηλασμο παραμονο αν τους τα σκασεις και παρεις μονοκλινο.

Το μον καλο ηταν οτι ηταν πολυ αυστηροι στα ωραρια και δεν αφηναν κανενα να δει το μωρο εκτος απο τους γονεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορισια τελικα ολα σχετικα ειναι. Παντως κατα μεσο ορο οι πςρισσοτερες καλες εντυπωσεις ειναι απο Γενεσις. Τωρα τι να πω, οτι μας φωτισει ο θεος θα κανουμε αν και μεγαλο ρολο παιζει και η γνωμη του γιατρου σου. Το μονο που θα φροντισω ειναι το μονοκλινο για να αποφυγω αλλα. Καλη και η παρεουλα δεν λεω αλλα μετα απο τη lovie φοβηθηκε το ματι μου.

dev300pps__.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΕΖΗ έγραψε:

Κορισια τελικα ολα σχετικα ειναι. Παντως κατα μεσο ορο οι πςρισσοτερες καλες εντυπωσεις ειναι απο Γενεσις. Τωρα τι να πω, οτι μας φωτισει ο θεος θα κανουμε αν και μεγαλο ρολο παιζει και η γνωμη του γιατρου σου. Το μονο που θα φροντισω ειναι το μονοκλινο για να αποφυγω αλλα. Καλη και η παρεουλα δεν λεω αλλα μετα απο τη lovie φοβηθηκε το ματι μου.

Μπορω να σου πω και περισσοτερα ομως μεσες ακρες καταλαβαινεις τι γινεται!

Εγω εκατσα 4 μερες εκει και εφυγα μια μερα νωριτερα αν και με καισαρικη γιατι δεν αντεχα αλλο.

Γεννησα στη Γενικη γιατι ηταν ο γιατρος μου εκει και πουθενα αλλου.

Αν ειχα και αλλη επιλογη σιγουρα θα διαλεγα διαφορετικα.

Χιλιες φορες στο Γεννεσις...

Ακουσε με και δε θα χασεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ κοριτσια..εγω εχω ΠΗΤ 15-10 γενναω γενικη,οχι απο επιλογη αναγκαστικα γιατι η γιατροσ μου ειναι εκει η σε νοσοκομειο..κ εγω πανικοβληθηκα στην αρχη,ημουν ετοιμη να αλλαξω γιατρο μονο για αυτο τον λογο,δεν εχω τιποτα με την κλινικη,απλα δεν ηξερα καν οτι υπαρχει,εγω θεωρουσα δεδομενο οτι θα γεννησω γενεσισ οπωσ ολεσ οι γνωστεσ μου..εψαξα μεσα στα site και διαβασα και θετικα και αρνητικα και για την γενικη και για το γενεσισ που δεν το περιμενα,ειχε απνητικα μεχρι και για το διαβαλκανικο,που το σκεφτεσαι κ λεσ αποκλειεται..πιστευω οτι ειναι στισ αντοχεσ κ στα ορια τησ καθεμιασ κ στο πωσ εχεισ συνηθισει..κ στο κατω κατω πεντε μερεσ,θα κανουμε κ λιγο υπομονη,αν εχεισ καλη ψυχολογια κ εισαι θετικοσ ανθρωποσ,ολα θα ειναι ομορφα..ασε που αμα ερθει το μωρακι στον κοσμο πιστευω θα μαστε τοσο χαρουμενεσ κ τοσο στον κοσμο μασ που κ κατι στραβο να βρεισ δεν θα το αφησεισ να σε χαλασει..το μονο που θα πρεπε να μασ νοιαζει ειναι να βγουν γερα τα μωρα,οποτε να σε νοιαζει αν ειναι καλοσ ο γιατροσ,πιστευω ειναι λιγο πιο σημαντικο απο το κλιμα τησ κλινικησ.εγω παντωσ σταματησα να ψαχνω τισ διαφορεσ τησ μιασ κλινικησ με τισ αλλησ,εκτοσ οτι με αγχωνει,κανω κ κακο στο μωρο.φιλακιααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντέζη μου τα μαγαζιά θα τα γυρίσω όταν μπω στον 8ο(είμαι και λίγο προληπτική :blush: )!ανυπομονώ να διαλέξω ό,τι πιο ζουζουνιάρικο υπάρχει για τον μικρό μου πρίγκιπα που μου έχει πάρει κυριολεκτικά τα μυαλά:silly:

άντε που θα πάει?θα περάσει ο καιρός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia otan kai ego gennisa prin 18 mhnes ta eixa psaksei para polu kai kateliksa oti ola einai ta idia. exo akousei polla arnitika kai polla thetika gia ola. Egw gennisa sto diabalkaniko...eimouna arketa euxaristimeni me ola...to mono arnitiko an gennisete kalokairi einai oti den exei psugeio. Auto pou thimame sigoura einai oti eixe polu orea fagita :)))

pantos stin epomeni egkumosini mou einai 100% sigouri oti tha epilekso dimosio nosokomeio gia polous logous!

me to kalo!

xx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοροτσια στη γενικη θα γεννησω μεχρι 5/9.δεν εχω ακουσει και ασχημα για την γενικη,οταν γυρισω θα σας πω!αντε με το καλο σε οσες περιμενουμε:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotoula εχεις δικιο το πιο σημαντικο ειναι να ειναι γερα. Ακριβως γιαυτο το λογο ομως θεωρησα οτι πρεπει να το ψαξω και λιγο.

Παντως η θετικη ενεργεια σιγουρα βοηθαει πολυ.

Menoula μου και εγω για τα πιο πολλα θα παω στον 8ο απλα ελπιζω να εχω αντοχες μονο. Τωρα και εμενα μου φαινεται οτι δεν περναει ο χρονος.

Sofia welcome αντε με το καλο και το δευτερο.

Myl κοντα ειμαστε σχετικα μπορει να συμπεσουμε κιολας.Τι περιμενεις?

Εγω τωρα θα κανω doppler την Πεμπτη. Τελευταια φορα η ζουζουνα ηταν 1060 να δουμε τωρα ποσο εφτασε και ολα να ειναι οκ.

dev300pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω γλυκια μανουλα θα σου απαντησω ως νοσηλευτρια και βαζοντας πανω απολα την υγεια τη δικη σου και του η των μωρων σου!

Λοιπον,το γενεσις δεν εχει εντατικη νεογνων αλλα ουτε και ενηλικων,οτιδηποτε λοιπον κι αν συμβει και χρειαστει(χτυπα ξυλο)να μπεις εσυ η το μωρο σου για μια εντατικη παρακολουθηση η υποστηριξη τοτε θα σε μεταφερουν σε δημοσιο νοσοκομειο!!!!!!!!!οπως καταλαβαινεις χανεται πολυτιμος χρονος.εμενα και μονο αυτο,μου αρκει για να το απορριψω.-

Υπαρχουν και αλλα σοβαροτερα αλλα αν τα πω εδω στο φορουμ θαναι επικυνδινο.:S

Τωρα,για τη γενικη κλινικη,εχει εντατικη και απο οσα ξερω γινεται σωστη δουλεια.γενισαν αρκετες φιλες μου εκει και εμειναν ευχαριστημενες.βεβαια ολες με καισαρικη!αντιλαμβανεσαι το γιατι....εσυ βεβαια ουτως η αλλως θα γεννησεις με καισαρικη οποτε δεν γλιτωνεις τη λυπητερη;)

Στο γενεσις και καρφιτσα να σου δωσουν την πληρωνεις χρυση!!!

στην γενικη καπως καλυτερα.

εμενα δεν με απασχολει τοσο αυτο ,το οικονομικο,οσο η υγεια σας !σου προτεινω λοιπον αφου εχεις να διαλεξεις μεταξξυ αυτων των 2 κλινικων να πας στη γενικη.

σου ευχομαι οτι καλυτερο και να θυμασαι πως ο ιατρος σου εχει σωστους και σοβαρους λογους να θελει στη γενικη,απλα δεν μπορει να εκθεσει ατομα και καταστασεις.

φιλακια πολλα,με εναν πονο και καθε ευτυχια!!!!!!!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Γένεσις φυσικά!

Καθαριότητα άψογη...

Γενική δεν το συστήνω...:unsure:

Με το καλό!:)

Καλη μου Κατρινα ,αυτο το λαθος κανετε οσοι δεν εχετε σχεση με νοσοκομειακους χωρους.μην κρινεις απο την καθαριοτητα μια κλινικη.εγω δουλευω σε ενα νοσοκομειο που απο ομορφια αλλο τιποτα ομως δεν ειναι ολα τα τμηματα καλα...

υπαρχουν πραγματα που αν σου πω θα ουρλιαζεις:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κοριτσια μου.

Αργυρω μου ως ειδικης η αποψη σου μετραει πολυ, και φυσικα πανω απολα προεχει η υγεια και των δυο μας. Εισαι και συναδελφισσα με την sister μου.;)

Εντωμεταξυ αυριο 15αυγουστος και αποτι εχω ακουσει η πολη εχει ερημωσει.

Ειναι σκετη απολαυση ετσι, δυστυχως ομως πρεπει να προσεχω και περιμενω απο αλλους να με βγαλουν σαν κανενα μωρο:dry:

Προς το παρον με ευχαριστει η σκεψη οτι του χρονου θα πλατσουριζουμε στην παραλια με τη ζουζουνιτσα μας. Αξιζει ολες τις θυσιες ομως, ΟΛΕΣ...:)

Αντε με το καλο σε ολες μας...

dev300pr___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γέννησα πριν περίπου 1,5 χρόνο στην Γενική κλινική και σε διαβεβαιώ πως όλα ήταν άψογα! Τα κορίτσια πολύ φιλικά και εξυπηρετικά [ακόμα μι΄λώ με 1-2 από εκεί], όλα πεντακάθαρα, οι τιμές μέσα στα πλαίσια της λογικής, οπότε... Γενική με χίλια!!!!;)

Βέβαια, και για το Γένεσις έχω ακούσει καλά λόγια αλλά οι απόψεις είναι υποκειμενικές... Μιλωντας εκ πείρας και μόνο, προτείνω να γεννήσεις στην Γενικη κλινική!:)

Άντε με το καλό να υποδεχτείς το αγγελούδι σου!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Προσθήκη...