Μετάβαση σε περιεχόμενο

ευχαριστα νεα και μια απορια


Recommended Posts

σημερα εχω ευχαριστα νεα για τον μπεμπουλινο μου αλλα και μια απορια που με εχει αγχωσει αρκετα.....

τα ευχαριστα ειναι οτι η φυσιοθεραπευτρια σημερα μου ειπε οτι ο μπεμπης ειναι ετοιμος να περπατησει:woohoo: και μας εδωσε ασκησεις βαδισματος-στρατας για να κανουμε και στο σπιτι περιπου μια ωρα την ημερα η οσο αντεχει και με τα δυο χερια αλλα και να τον κραταω με το ενα πλαι μου και να περπαταμε ειναι ετοιμος ειπε να σταματησει το μπουσουλιτο:woohoo:

τωρα να σας πω και τι με εχει αγχωσει αλλα μην γελασετε ε????

ειχαμε 2 πιπιλες του μπεμπη μου που ηταν οι αγαπημενες του!!! χθες εκοψε την μια με τα δοντια του(εχουμε 4 πλεον!!!)και μας εμεινε 1...!!!

επειδη φοβηθηκα μην κοπει και αυτη και δεν εχουμε αλλη (να σας πω οτι δεν την χρησημοποιει πολυ μονο στον υπνο μεχρι να κοιμηθει και γιγο οταν ειναι στο καροτσι)πηγα στα jumbo να παρω εφεδρικες (γιατι ειναι του jumbo πιπιλες)και ανακαλυψα οτι δεν εχουν πλεον αυτες τις πιπιλες πωπω κοριτσια με ελουσε κρυος ιδρωτας απο το αγχος :( πηρα 3-4 πιπιλες διαφορες μαρκες οσο μπορουσα να μοιαζουν με την δικη του αλλα ουτε να τις δει δεν θελει,θελει την δικια του αυτην που τον βολευει

η μαμα μου λεει αφου δεν θελει τις αλλες να του την δινω ασυτην την μια και μοναδικη μονο οταν ειναι να κοιμηθει και οτι μπορει να τις πιασει τις αλλες η πολυ απλα να σταματησει να εχει πιπιλα

ομως εγω αγχωνομαι γιατι αν παθει κατι αυτη και δεν θελει τις αλλες τι θα γινει οταν θα θελει πιπιλα????:blush:

help me......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΓΕΛΑΣΑ!!!! Α, ΜΟΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ! ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΨΕΙ! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ. ΑΝ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΑΝΑΓΚΗ ΤΗΝ ΠΙΠΙΛΑ, ΟΛΛΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΠΙΑΣΕΙ! ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ. ΜΗΝ ΣΕ ΑΝΧΩΝΕΙ ΤΟΣΟ ΤΟ ΘΕΜΑ!ΚΑΛΕ, ΞΕΧΑΣΑ! ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΜΑΣ! ΔΕΝ ΜΑΣΑΕΙ ΜΩΡΕ ΑΝΤΡΑΚΙ! ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΖΕΨΕΙΣ!ΦΙΛΑΚΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε φιλεναδα το μπουμπουκι μας ειδες θελει να περπατησει να κυνηγαει τα γκομενακια :laugh: θα κανουν αγωνα δρομου με την δικια μου...ξερεις τωρα αυτη θα τον κυνηγαει και αυτος θα τρεχει να ξεφυγει...:woohoo: :silly: οραματισου την στιγμη....

λοιπον οσο για την πιπιλα δωσε την καλη μονο στον υπνο και τισ αλλες οποτε θελει μεσα στην μερα θα τισ συνηθισει σιγα σιγα θα πεταχτω και εγω να παρω τις avent μηπως του αρεσουν για το σαββατο ;)

πες μου πως λεγεται η πολυτιμη πιπιλα μηπως την βρω σε κανα τζαμπο εδω γιατι καποια καταστηματα εχουν πραγματα που αλλα δεν εχουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω..πω ο μπεμπούλης θα αρχίσει να περπατάει!Τι όμορφα νέα..!

Μην ανησυχείς για τις πιπίλες,αν τις έχει τόσο ανάγκη θα πιάσει και κάποια από τις καινούργιες.

Μην ανησυχείς.Φιλί γλυκό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ευχάριστα νέα!! Μπράβο σας Αναστασία μου!! Καλά η απορία με τις πιπίλες.. όλα τα λεφτά! Μου θύμισε την ανιψιά μου που είχε μάθει μια πιπίλα και δεν ήθελε άλλες!! Μην στενοχωριέσαι!! Στην ανάγκη θα τις πιάσει και τις άλλες!! Από εμπειρία της ανιψιάς.. :laugh: στο λέω!! Εμένα που είναι μια σταλιά σκατό, θηλάζει μόνο αλλά πιπίλα την έχει ρουφήξει για τα καλά και της δίνει και καταλαβαίνει.. Άστα να πάνε!! Από μένα το πήρε αυτό με την πιπίλα!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια εξαιρετικα τα νεα . οσο για τη πιπιλα θα του πεις (την αλλη πιπιλα την εκοψες και δνε εχουμε αλλη οταν θα φερουν θα αμς ειδοποιησουν αν εισια σιγουρη θα το καταλαβει ακι αν δεν τη ζητησει μη τη δωσεις ευκαιρια αν τη κοψει αν και ειναι μικρουλης .Δως του ενα φιλακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια η αγωνια της αγορομανας ε??????? το μπουμπουκι μου να μην κλαιει μονο

καθοταν με ενα παραπονεμενο βλεμα και με κοιταζε και στα χερια του κρατουσε ακομη την κομενη χιχιχι

evhdal μου ειναι η πιπιλα του junbo στην μπλε συσκευασια αλλα ειχαν 2 τυπους με μικρη και μεγαλη φουσκα εκει που πηγα μου ειπαν οτι δεν εχει πλεον μεγαλη φουσκα σνιφ

αχ νταλια μου απο τωρα κανει μουτσου μουτσου με πιπιλα το ζουζουνακι σου??? πλακα θα εχει

βανια μου γλυκια του το ειπα η ακαρδη μανα και με αυστηρο υφος και το βλεμα του ηταν σαν να ειχε χασει τα παντα μα πως κολησε μονο σε μια δεν μπορω να καταλαβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...