Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλα σε λιγότερο απο ένα μήνα!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα σε όλες και στις φουσκωμένες κοιλίτσες σας!

Είμαι νέο μέλος της παρέας αν και διανύω τον 9ο μήνα της εγκυμοσύνης

μου εδώ και 4 μέρες.

Περιμένουμε λοιπόν απο στιγμη σε στιγμή το κοριτσάκι μας.Το δωμάτιο

είναι έτοιμο. Την καλλητεχνική πινελιά την έβαλε ο αντρούλης μου ο οποίος ζωγράφησε τους τοίχους και το έχει κάνει κούκλα. Θα φροντήσω να σας στείλω καμια φώτο την επόμενη φορά. Γεννάει καμιά άλλη κοντά με εμένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου κοπέλα με το καλό να γεννήσεις και καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Είμαι η Ασπασία δεν έχω φουσκωμένη κοιλίτσα και έχω δυο παιδάκια...φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Ασπασία μου. Να χαίρεσε τα παιδάκια σου και εύχομαι να έχω την τύχη σου και να αποκτήσω και ένα δεύτερο σύντομα μιας και είναι καλό να υπάρχει και ένα αδελφάκι.

Είχα μια καταπληκτική εγκυμοσύνη μέχρι τώρα μιας και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Έτσι το μόνο που με αγχώνει τώρα πια είναι αν θα είμαι καλή μανούλα μιας και είναι για μένα πρωτόγνωρη εμπειρία.

Πάντως ελπίζω να τα καταφέρω μιας και το έχω αγαπήσει αυτό το παιδάκι όταν ακόμα ήταν "ιδεα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα είσαι η καλύτερη....

Θα το αγαπήσεις, θα το λατρέψεις, θα είναι το επίκεντρο του ενδιαφέροντως.

Θα δείς πόσο θα αλλάξει η ζωή σας με τον ερχομό του παιδιού, θα ολοκληρωθείτε σαν ζευγάρι και σαν οικογένεια.

Σου εύχομαι, που τόσο επιθυμείς, να έρθει και το δεύτερο γρήγορα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Επιστήμη! Περίπου σε έναν μήνα περιμένω κι εγώ τη μικρή μου! Καλώς να τα δεχτούμε επομένως τα ζουζούνια μας και σίγουρα θα είμαστε ό,τι καλύτερο γι'αυτά. Έεεεερχονται!

Αν θέλεις ρίξε μια ματιά και στο θέμα "Αυγουστιάτικες μανούλες και όχι μόνο"!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, ευχαριστώ παρα πολύ.Είμαστε ήδη πολύ ευτυχισμένοι οπότε φαντάζομαι ότι όταν με το καλό το πάρουμε αγκαλιά θα απογειωθούμε. Είμαστε παντρεμένοι εδω και 3 χρόνια και πραγματικά ήταν το μόνο που μας έλειπε για να ολοκληρώσουμε την ευτυχία μας.

Θα γεννήσω στο Ιασώ και πρίν λίγες μέρες έκανα το λάθος να διαβάσω στο φόρουμ γνώμες για τα μαιευτήρια. Ομολογώ ότι απελπίστηκα αρχηκά αλλά μετα αποφάσησα να αφήσω να κυλήσουν τα πράγματα και να μην είμαι προκατηλημένη.

Ασπασία εσύ που γέννησες μιας και έχεις διπλή εμπειρία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA KAI APO MENA MANULA..!!:)

ME TO KALO NA DEXTEIS TIN MIKRI SU PRIGGIPISA!!EIMAI KAI EGO PERIPU STIN IDIA EBDOMADA ME SENA...DILADI SE MIA EBDOMADA KLINO TON 8!!

EYXOMAI NA SU PANE OLA IPEROXA!!!MIN AKUS KANENAN GIATI I KATHE GENNA EINAI DIAFORETIKI!TON GIATRO KAI TA MATIA SU PU LEME

EYXOMAI O THEOS NA MAS TA FEREI XORIS PONO!!!OLOI MU LENE ADE KAI ME ENA PONO..KAI EGO APADAO EXEI BGEI KAI I EPISKLIRIDIO!!XIXI

ME TO KALO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia kalimera k apo emena k Epistimi kalos irthes stin parea mas. K ego xtes mpika sto mina mou, eimai k ego mellousa mamaka se ligotero apo ena mina. Ante me to kalo na kratisoume ta morakia mas agkalitsa!!! Kali epitixia se oles mas k me ena pono vre....:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!ΕΛΆ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΟΣΤ " ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ... ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ!!!" ΕΛΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ!!!ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ!!!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό να δεχθείτε όλες οι μέλλουσες μανουλίτσες τα μπεμπάκια σας τα πανέμορφα!!!! Τα φιλιά μου και τη θετική μου ενέργεια σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επέστρεψα. Ευχαριστώ όλες για τις ευχές και ανταποδίδω. Θα μπώ σίγουρα και στα άλλα θέματα. Απλά τώρα εξοικειώνομαι με το διαδύκτιο διότι δεν σας κρύβω ότι δεν του είχα και μεγάλη συμπάθεια. Τελικά όμως είναι πολύ ωραία να ανταλλάσεις απόψεις και με άλλες μανούλες και μέλλουσες μανούλες. Έχω αρχήσει και πορώνομαι. Βέβαια γράφω και κάπως αργά μιας και των τελευταίο μήνα μου μουδιάζει το δεξί χέρι πολύ. Σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα λέγετε και ελπίζω να υποχωρήσει 2-3 μέρες μετά την γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστημη καλως ηρθες κ με το καλο το κοριτσακι σου μ'εναν πονο σου ευχομαι:) εγω ειμαι προσφατη μανουλα εχω ενα αγορακι 43 ημερων κ δε σου κρυβω πως κ εγω ειχα κ εχω πολυ ανχος για το αν θα ειμαι καλη μανουλα, αν θα τα καταφερω κ ολα αυτα, ευτηχως ομως βοηθαει ο Θεος κ ολα ερχονται πολυ βολικα.....;):cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το αγοράκι σου ninina μου. Να το δείς όπως επιθυμείς. Τελικά όλες οι μέλλουσες μανούλες τα ίδια κολλήματα τρώμε.:unsure:

Μάλλον όμως έχει φροντίσει η φύση οπότε άδικα φαίνετε να ανησυχούμε Ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Επιστήμη!καλωσήρθες στην ζεστή μαμαδοπαρεούλα μας..

με το καλό να δεχτείς το νινάκι σου όσο πιο ανώδυνα γίνεται,πιστεύω πως θα γίνεις μια υπέροχη χαζομανούλα;)

Υ.Σ:άσε εγώ έχω χαζέψει από τώρα!:silly: φαντάσου μετά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες κι από μένα! Εγώ γέννησα 31 Ιουλίου το καμάρι μου!! Είμαι πλέον μια ευτυχισμένη μανούλα!! Εύχομαι με το καλό το κοριτσάκι σου και μ'έναν πόνο πραγματικά! Θα χαρώ να τα λέμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες Επιστημη,με το καλο το κοριτσακι σου να ερθει,με ενα πονο σου ευχομαι.εχω μπει και εγω στον εννατο εχω ΠΗΤ εως 5/9 και περιμενω κοριτσακι!αυτη η παρεα ειναι πολυ ζεστη και οτι αποριες εχει θα σου τις λυσουν και αφου πορωθηκες θα μαθεις πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Menoula21, Dallia και myl σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμά σας.Dallia να σου ζήσει το μωράκι σου.Menoula21 και myl με το καλό.Εμένα μου έχει δώσει ΠΗΤ 7/09. Όσο για το χαζομαμά το έχω σίγουρο μιας και εδώ και 8 μήνες μιλάω στην κοιλιά μου λές και έχω το μωράκι μου αγκαλιά.Δηλαδη θα βγεί με το καλό και αντι να κλάψει θα μου πεί σκάσε μάνα με ζάλισες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιστημη μου με το καλο να παρεις στην αγκαλιτσα σου το μωρακι σου καλη λευτερια και με εναν πονο αλλα κοιτα να δεις συμπτωση και εγω 7/09 ειχα πητ ασχετα αν μας εκανε την εκπληξη το αντρακι μου και βγηκε 2 μηνες νωριτερα

απο τα λογια σου καταλαβα οτι θα εισαι μια πολυ τρυφερη μανουλιτσα και οταν με το καλο εχεις το μωρακι και σαν πρωταρα μανουλα χρειαστεις κατι εδω ειμαστε εμεις οκ??? φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ. Αυτό το ζουζούνι στην φωτο είναι πειρασμός.Τον βλέπω και λιγώνομαι. Να τον χαίρεσε.Τις χρειάζομαι τις συμβουλές μιας και δεν έχω ιδέα τι με περιμένει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...