Μετάβαση σε περιεχόμενο

Όσες πιστεύουν στο κακό το μάτι ας βοηθήσουν...


Recommended Posts

Μη γελάσετε κορίτσια μου...!!!!:blush: :blush:

Κ όμως είμαι πεπεισμένη οτι το μωράκι μου το πιάνει πολύ το μάτι..Απο χθες που βγήκαμε βολτίτσα γκρινιάζει συνέχεια,μας ξεματιάσανε κ είμαστε φουλ...Κανένα κόλπο εκτός απο το ματάκι που έχω μόνιμα καρφιτσωμένο επάνω της για να μη μας ματιάζουν????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλτης ενα ματι στο φανελακι και ενα στο καροτσακι... και αν δεν πιανει κι αυτο τοτε βγαλτο εξω βρωμικο και με τα ρουχα αναποδα!!! χαχαχαχαχαχα

αντε βρε μη στεναχωριεσε ολα θα πανε καλα... σας ματιαζουν γιατι μανα και κορη ειστε κουκλαρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ, ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΕΠΙΣΗΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΤΗΝ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΜΟΥ ΤΗΣ ΦΟΡΟΥΣΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΝΑ ΜΑΤΑΚΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΤΙΑΣΜΕΝΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΤΙΑΣΤΗΚΕ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια! Γιατί έχεις το ματάκι;;;

Την Παναγία ΒΕΒΑΙΑ!Ή ακόμη ένα Κωνσταντινάτο...

ΥΣ.Γι'αυτό και στο ματιάζουν...Το μάτι είναι δυνατόν να σε προστατεύσει;;;

Με συγχωρείς για τον τόνο, μην με παρξηγήσεις...

Φυσικά και το δέχομαι το ''ΜΑΤΙ'' !Είναι κακή ενέργεια...

Να προσεύχεσαι το βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλύτερο απο ένα σταυρουδάκι γλυκιά μου;

Καλό το ματάκι αλλά θεωρώ οτι καλύτερη προστασία απο τον σταυρό δεν υπάρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Τι καλύτερο απο ένα σταυρουδάκι γλυκιά μου;

Καλό το ματάκι αλλά θεωρώ οτι καλύτερη προστασία απο τον σταυρό δεν υπάρχει...

ΦΥΣΙΚΑ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw na min pisteuw sto mati?????????

egw exw kontepsei na lipoothimisw apo mati!!!!!!!

zalades!aase ase atoimo pragma! to kalitero einai ena stauroudaki sth mpempoula sou kai ena mataki pou exete!!!A!!kai gia kalo kai gia kako molis erxeste apo eksw ksematiazethn an gkriniazei!

filakiaaaaa:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Μη γελάσετε κορίτσια μου...!!!!:blush: :blush:

Κ όμως είμαι πεπεισμένη οτι το μωράκι μου το πιάνει πολύ το μάτι..Απο χθες που βγήκαμε βολτίτσα γκρινιάζει συνέχεια,μας ξεματιάσανε κ είμαστε φουλ...Κανένα κόλπο εκτός απο το ματάκι που έχω μόνιμα καρφιτσωμένο επάνω της για να μη μας ματιάζουν????

ΕΓΩ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΜΑΣ ΠΙΑΝΕΙ......

ΕΧΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΙΚΟΝΙΤΣΑ ΧΑΡΤΙΝΗ ΜΑΖΙ ΣΑΣ.

ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙΣ ΦΥΛΑΧΤΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ.

ΤΩΡΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΧΑΡΙΕΝΤΙΖΕΙ , ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΤΟ ΦΤΑΡΜΙΣΕΙ, ΡΙΞΕ ΠΟΥΛΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΤΟΥ(ΜΕ ΤΡΟΠΟ, Ε!) ΚΑΙ ΛΕΓΕ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΄''ΚΑΡΦΙΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ''.

ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟ ΛΕΓΕΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΠΑΤΕΡ ΗΜΩΝ Η' ΤΟ ''ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΣΚΟΡΠΑ΄΄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ανατριχιαστικό αυτό με τα «καρφιά

στα μάτια»

....... απαπαπαπα, παρατραβηγμένο!

Δεν νομίζω να επιτρέπει η θρησκεία μας

τέτοια πράγματα...

Χαλαρώστε λίγο κ μην προκαταβάλετε

αρνητικά τα μωράκια!

Εσείς τα γεμίζετε αρνητική ενέργεια...

Ο Θεούλης τα φυλάει .........

Έχετε πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι ότι και να έβαζα στα παιδιά μάτι πάλι είχαν .

Πιστεύω στο μάτι, όμως δεν πιστεύω ότι τα ματάκια που καρφιτσώνουμε στο ρουχαλάκι του μωρού, προστατεύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kouklitsa mou...

to mati sigoura yparxei....

Alla min to dineis simasia..Stayroudaki sto moro kai tin proseuxoula sou kathe proi prin bgeis apo to spiti kai to vradaki prin peseis gia ypno..

kalo ine na les kai to pater imon oste na to akouei kai i mikroula sou,kai na tin stayroneis...

ta matakia kai ta alla diafora fylakta an den einai stayros den kanoun tipota...

Mono oi proseuxes tha mas voithisoun na imaste panda kala!!

as1cvfmNw000010MDAwMDI4N2R8MDAwNjc0NGR8UmFmYWVsaXRzYSBlaW5haQ.gif

dev041pb___.png

an1cnP28v_k0010MjA2NzkyZHwwMDAwNTU0ZGF8SW1hc3RlIHBhZHJlbWVub2kg.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Πολύ ανατριχιαστικό αυτό με τα «καρφιά

στα μάτια»

....... απαπαπαπα, παρατραβηγμένο!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πραγματικά γέλασα πολύ! :) Συμφωνώ απόλυτα!:);)

Και με όσα επιπλέον αναφέρεις!:);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο γελοίο της υπόθεσης είναι αυτά τα καροτσάκια -

πορτ μπεμπέ - καλαθάκια και λοιπά κρεβατάκια μωρών

που έχουν πάνω τόσα καρφιτσωμένα ματάκια , σταυρουδάκια, εικονάκια,

χαντράκια, Παναγίτσες και Χριστούληδες

που είναι σαν ...μνημούρια! Μπρρρρρρρρρρ, ανατριχιαστικό θέαμα!!!

Αν δεν έχουμε πίστη (σεβαστό δικαίωμα του καθενός βέβαια!)

κανένα φυλαχτό δεν

μας σώζει.....

Και αν προκαταβάλεστε αρνητικά

όλο πονοκεφάλους και γκρίνιες θα έχετε........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κ μας πιανει πολυ το ματι κ ας φοραμε ματακι,κ κοσμημα με το Χριστο πανω, εκεινη την ωρα βγαζουμε κατι τσιριδες κ αν δεν παρουμε τηλ τις γιαγιαδες να μας ξεματιασουν δε μπορουμε να ηρεμησουμε....;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΣΤΑ,Κ ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΟΥΜΕ...

ΔΕ ΤΟΛΜΑΜΕ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...

ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠ ΤΟ ΜΑΤΙ,ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΞΕΜΑΤΙΑΣΤΡΑ ΕΠΙ ΜΟΝΙΜΟΥ ΒΑΣΕΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Κ ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ...

ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ...ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ Κ ΘΕΙΕΣ...

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΜΑΤΙΑΣΟΥΝ 3 ΑΤΟΜΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ...

ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΛΑΔΙ...ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΟΓΙΑ...ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΣΤ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ Κ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΣΚΑΝΙΑ...ΒΡΕΣ ΤΟ ,ΓΡΑΨΤΟ ΚΑΠΟΥ Κ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ματάκι(που κρεμάμε) γλυκιά μου απ'ότι ξέρω δεν το αποδέχεται η εκκλησία μας(οτι μπορεί να μας προστατέψει δηλαδή).Ξέρω ότι για το ''μάτιασμα'' εκτός από την προσευχούλα σου,μπορείς να βάλεις κάποιο φυλαχτό που πουλάνε στα εκκλησιαστικά είδη;) ..είναι ένα μαξιλαράκι συνήθως σε μπλέ ή κόκκινο χρώμα και έχει πάνω κεντημένο τον σταυρό.Φιλάκια και μην αγχώνεσαι..όταν υπάρχει πίστη δεν υπάρχει μάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...