Μετάβαση σε περιεχόμενο

χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια...!!!


Μάρθα 28

Recommended Posts

καλησπέρα κορίτσια....!!!μου συνέβη κάτι κ έχω ''πελαγώσει'' κ δυστυχώς λόγω ημέρας δν ξέρω που να απευθυνθώ,ελπίζω να με βοηθήστε!

τον προηγούμένο μήνα αδιαθέτησα κανονικά στις 11/07 (27η μέρα) αλλά μου κράτησε μόνο μια μέρα κ μετά για 3 μέρες είχα τρομερό πόνο στη μέση,στα πόδια κ πρήξιμο στη κοιλιά.πήγα στον γιατρό,έκανα χοριακή για ν'αποκλείσουμε το ένδεχόμενο αποβολής κ ευτυχώς όλα ήταν καλά απλά είχα μια ορμονική διαταραχή λόγω καλοκαιριού.στις 07/08 (27η μέρα)ξαναδιαθέτησα κ πάλι μου κράτησε μιά μέρα ενώ ο γιατρός μου είπε ότι θα επανέλθω στα κονονικά μου κ το στήθος μου είναι ακόμα πρησμένο.από 31/07-02/08 είχα έντονες ενοχλήσεις στην κοιλιά μου,ειδικά κάτω από τον αφαλό κ στη μέση αλλά δε ξέρω που οφείλονταν.οι γόνιμες μέρες μου ήταν γύρω στις 24/07 κ τίς κατάλαβα.είμαστε στις προσπάθειες για παιδί κ δν ξέρω πιά τι να υποθέσω.ελπίζω να μη σας μπέρδεψα κ να με βοηθήστε. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΘΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΒΡΕΙ ΑΚΡΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΟΣ ΤΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΔΙΑΚΥΜΑΝΣΕΙΣ. ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΑΣ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ. ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΑΜΕΣΩΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΟΥ ΚΑΚΟΥ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ "ΑΘΩΑ". ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΜΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ κι εγώ, κάνε καμιά χωριακή, και πρόσεχε, μην καταναλώνεις φάρμακα και μη σηκώνεις βάρη. Ο γιατρός τι λέει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε αγάπη μου, πρόσεχε! Μίλα και με τον γιατρό σου! Μπορεί όντως να είναι κάτι ορμονολογικό! Το απεύχομαι πάντως και σου εύχομαι να οφείλονται όλα αυτά σε νινάκι! Ενημέρωσέ μας! Φιλούδια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια...

σας ευχαριστώ για τη βοήθεια.επικοινώνησα με το ιατρείο αλλά δε μπόρεσα να μιλήσω με το γιατρό μου γιατί εξέταζε.δυδτυχώς δε μπορώ να πάω εκεί γιατί βρίσκεται Σέρρες κ θα με πάρει τηλ το μεσημέρι να μου πει τι ακριβώς πρέπει να κάνω.θα σας πω νεότερα κ δε σας κρύβω ότι φοβάμαι λιγάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια μόλις μίλησα με τον γιατρό μου,μου είπε να κάνω κ πάλι χοριακή γιατί αυτή τη φορά είχα μικρότερη ροή κ να προσέχω μέχρι να βγει το αποτέλεσμα.αν είναι αρνητικό πρέπει το συντομότερο να πάω να με ξαναδεί.δε ξέρω πιά τι να πώ.τόσο χρόνια ήμουν μια χαρά με την περίοδο κ ποτέ δεν είχα την παραμικρή ανωμαλία,τώρα που αποφάσισασμε ότι θέλουμε να γίνουμε γονείς άρχισε να μας μπερδεύει!!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι Μάρθα.

Κάνε πρώτα την χοριακή μήπως τελικά είναι τίποτα ευχάριστο.

Καλά αποτελέσματα.

Περιμένουμε νέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα θα πάνε καλά Μαρθούλα,,,

μην αγχώνεσαι.....

Κάνε την χοριακή σου κ αργά ή γρήγορα

θα σας έρθει το μπεμπάκι

κ θα σας τρελάνει από χαρά!!!!

Σας το εύχομαι σύντομα....

Ο κύκλος μας πραγματικά «τα παίζει»

και από το άγχος , όταν παρθεί η απόφαση

για ...μωρό! Μην μασάς, όλα θα πάνε καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάλησπέρα κορίτσια.....

δυστυχώς η χοριακή βγήκε αρνητική κ σήμερα μίλησα με τον γίατρο μου.μου είπε ότι αυτό που μου συμβαίνει οφείλεται σε ορμονική διαταραχή λόγω άγχους....!!!

μου έγινε έμμονη ίδεα η απόκτηση ενός μωρού κ ολά όσα μου συμβαίνουν είναι ψυχοσωματικά.

3 μήνες προσπαθούμε κ ακόμα τίποτα....

μέχρι κ στον ύπνο μου βλέπω μωράκια...

σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια,η βοήθεια σας ήταν πολύτιμη.εύχομαι όλες μας ν'αποκτήσουμε το συντομότερο δυνατόν από ένα μικρό αγγελούδι. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθα μην απογοητευεσαι κ μην στενοχωριεσαι,ειναι πολυ λιγος ο καιρος που προσπαθεις για μωρακι.Εγω στον 5ο μηνα προσπαθειων εμεινα να ξερεις δεν θελει αγχος κ προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι κ θαρθει...θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθούλα, μη χτυπιέσαι. Θα ήσουν δικαιολογημένη αν έγραφες "τρία χρόνια προσπαθούμε κι ακόμα τίποτα"! Καλέ, τρεις μήνες δεν είναι τίποτα! Κι εμείς στο δεύτερο μήνα προσπαθειών είμαστε, και μου έχουν αρχίσει τα συμπτώματα της περιόδου. Δεν πειράζει, κι ο Σεπτέμβρης μια χαρά μήνας είναι!!!! Απλά, δεν πρέπει να σε παίρνει από κάτω και να αγχώνεσαι, γιατί τότε είναι που δε θα τα καταφέρετε. Προσπάθησε να χαλαρώσεις, αν και, μια κουβέντα είναι...

Κι εμένα με είχε πάρει από κάτω τον προηγούμενο μήνα, γιατί παρ' όλο που ήταν ο πρώτος μήνας προσπαθειών, εντούτοις είχα όλα τα συμπτώματα+καθυστέρηση+δύο τεστ φαρμακείου θετικά με αχνή γραμμή, και τελικά ήρθε η περίοδος!

Θα τα καταφέρουμε κι εμείς, πού θα μας πάει!!!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΘΑ ΞΕΧΝΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΩΡΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΩΡΟ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΦΩΛΙΑΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ κορίτσια,μακάρι να γνωρίζατε πόσο κουράγιο μου δίνετε!!!!΄

ξέρω ότι δεν είναι μεγάλο διάστημα οι 3 μήνες αλλά γνωρίζω περιπτώσεις που η πολυπόθητη εγκυμοσύνη ήρθε από τον 1ο μήνα προσπαθειών.τις χαίρομαι αυτές τις γυναίκες κ πραγματικά θα ήθελα να μάθω το μυστικό της επιτυχίας τους.σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο το άγχος αλλά πως θα γίνει να το αποβάλλουμε από την ζωή μας!!!:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ρωτησεις το γιατρο σου θα σου πει οτι ακομη κ υγιη ζευγαρια στο εξαμηνο με ενα χρονο συνηθως τα καταφερνουν απ τον πρωτο μηνα ειναι πιο σπανιο.Μετα το εξαμηνο αν δε γινει τιποτα τοτε πας για εξετασεις ακομη ειναι πολυ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΛΑΡΩΣΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..... ΔΕΣ ΤΟ ΣΑΝ ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΞΕΖΟΥΜΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ!! ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ! :woohoo: ΕΓΩ ΗΘΕΛΑ ΚΙ ΑΛΛΟ!! ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΧΑΛΑΓΕ ΝΑ ΕΜΕΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ ΑΣ ΠΟΥΜΕ!! :P ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΨΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙΕΙ!!!!!!!!! ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ gastroula.δεν έχω κανένα παράπονο,καλό είναι κ το ξεζούμισμα....αλλά τον έχω παραξεζουμήσει κ ελπίζω σύντομα να μας έρθει ένα μωράκι κ ας μας λείψεεεεειιιιιιι..........!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα παω στο εξωτερικο τις γονιμες για να τον ξεζουμισω..ασε αυτο το αγχος μεχρι να ερθει η περιοδος.ελπιζω να μην ερθει στις 30.φιλια σε ολες η βοηθεια σας ειναι ανεκτιμητη.ευχομαι να ..σποριασουμε μεχριτην επομενη περιοδο..καθε φορα που βλεπω μνμ για μια νεα εγκυμοσυνη αισθανομαι οπως στην ομαδα του βολευ που πηγαινα.η νικη μιας ηταν νικη ολων...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...