Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ??????


Recommended Posts

Καλημέρα.

Ο μπέμπης μου (10 ημερών), ενώ στην αρχή δεν έτρωγε πολύ, τώρα έχει αρχίσει και ξυπνάει στις 2 ώρες για γάλα.

Του δίνω περισσότερο ξένο παρά μητρικό γιατί είχα το άγχος να τρώει καλά.

Τέλος πάντων, η αδελφή μου επιμένει πώς το μωρό δεν πρέπει να τρώει πρίν τις 3 ώρες γιατί μπορεί να πάθει καμία αναρόφηση στον ύπνο του.

Η παιδίατρος, μου είπε ότι πρέπει να τρώει στις 2,5 με 3 ώρες.

Όταν ξυπνάει στις 2 ώρες να του δίνω λίγο κίντερτε ???

Αλλά μετά θα έχει όρεξη να πιεί το γάλα του ???

Εσείς κάθε πόσες ώρες τα ταίζετε ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου κι εγώ ξέρω ότι τα μωράκια που πίνουν ξένο γάλα πρέπει να τρώνε τουλάχιστον ανά 3ωρο..Αν ωστόσο πίνουν μητρικό γαλατάκι μπορούν να θηλάζουν όποτε θέλουν..Δεν υπάρχει πρόβλημα..Ωστόσο, νομίζω ότι δε θα ήταν καλό να πίνει συνέχεια κίντερτε..Εμένα ο γιατρός μου είχε πει να το δίνω μόνο όταν είναι απαραίτητο, όχι πολύ συχνά..Και αν του δώσεις μια φορά εντάξει, αλλά σε κάθε γεύμα;;;;Δε θα το συνιστούσα αν και δεν είμαι γιατρός..Όταν ξυπνάει ανά δύο ώρες δεν τον βάζεις καλύτερα στο στήθος σου;;;Και ακίνδυνο είναι και καλύτερο γαλατάκι θα πίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΠΕΙΔΗ ΟΤΑΝ ΠΡΩΤΟ ΗΡΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΡΤΑΣΕΙ,ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΞΕΝΟ..

ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΑΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ 2ΩΡΟ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ..ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ,ΤΩΡΑ 2,5 ΜΗΝΩΝ ΕΙΜΑΣΤΕ 6.200 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΧΟΡΤΑΙΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΜΟΥ...

ΜΕΤΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΣΟΥ ΜΕΙΩΘΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΙΘΙΣΕΙ ΤΟ ΞΕΝΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ..ΕΓΩ ΟΠΟΤΕ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΤΟΝ ΕΒΑΖΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ...ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΝΕΝΑ...

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΣΟΥ ... ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα επειδη επινε ξενο γαλα επινε ανα 3 με 4 ωρες ομως για ενα διαστημα μου επινε στο δυωρο ακομη και στην μιαμιση ωρα γιατι λογω της παλινδρομησης του εδινα μικρα και συχνα γευματα αν σου ξυπναει για γαλα στο 2ωρο τοτε δωστου λιγο παρανω να τον κραταει 3 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Einai poli mikro to moraki sou. To kinderte den exei na prosferei tipota sto moro, mono to stomaxi tou gemizei. EMena o paidiatros mou mou to eixe APAGOREUSEI, vevaia to thilaza apo tin arxi. Na prospatheis na to vazeis sto stithos sou otan klaiei, giati mporei na klaiei epeidi thelei ti mama tou, mporei na krionei, xilia dio. Stin agkalia sou tha niosei tin asfaleia k panta me to stithos einai ola kalitera. Tora na sou po epeidi tou dineis perissotero kseno, den ksero na sou po k meta apo posi ora prepei na ksanatroei, apla pisteuo pos to kanei epeidi einia poli mikrouli akoma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...