Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΛΛΕΙΨΗ ΥΠΝΟΥ!!!


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια, τι γινεται? ειμαι τωρα στο τελος της 6ης βδομαδας. μεχρι τωρα 5-6 φορες ξυπνησα στις 5 το πρωι για πιπι και μετεπειτα εφυγε ΕΝΤΕΛΩΣ ο υπνος μου... ειχα μια απιστευτη ενεργεια, καλε ουτε ενεσειΣ να μου βαζατε, ουτε ντουζινα! δεν μπορουσα να καθησω με τιποτα και ΕΠΡΕΠΕ οπωσδηποτε να βγαλω απο μεσα μου την ενεργεια αλλιως θα.... αυτο εγινε 4-5 φορες. την τελευταια φορα εγινε στις 3 το πρωι αλλα με διαφορα την ενεργεια! καθολου ενεργεια! ο υπνος μου τωρα εχει γινει πολυ ελαφρυς,......τι μου συμβαινει??????????????????????

θελω να κοιμαμαι, μ'αρεσει ο υπνος, ημασταν φιλαρακια πριν....:blink: :blink: :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΛΛΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΚΑΝΩ ΠΙΠΙ ΜΟΥ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΝΝΟΩ.ΥΠΝΟΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΦΥΤΟ.ΥΠΝΗΛΙΑ ΤΡΕΛΗ. ΕΧΩ ΠΗΤ 3/4 ΕΣΥ? ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε συμαβαινει απολυτως τιποτα!!!

εχω περασει τα ιδια από τι πρωτες εβδομαδες!!

κατα τις 4 το ματι γαριδα χωρις να νυσταζω..

διαβαζα για υπνηλιες και κουραση και ζήλευα..

εκανα ενα διαλειμμα στον 5ο και στον 6ο που κοιμομουν σα πουλακι και πάλι τα ιδια από τον 7ο και μετα!!!

και φανταστειτε ότι εχω αποβαλει το αγχος μου..εχω εναποθεσει τα παντα στη φυση, στην τυχη και στο γιατρο μου και απλώς περιμενω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω Π.Η.Τ. 30/3/2010, οποτε ειμαστε 4 μερες διαφορα. και γω φυτο λιγο νιωθω την ημερα, λιγο ομως. αμα με πιασουν οι ζαλαδες, ναυτιες κτλ.... ασε!!! γενικα ο υπνος μου μειωθηκε παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω και ακόμα νωρίς είναι....που να φτάσεις στους μεγάλους μήνες της εγκυμοσύνης.

Τότε πραγματικά θα κοιμάσαι στην τουαλέτα. Τουλάχιστον σε μένα αυτό ήταν σύνηθες φαινόμενο, όχι να κοιμάμαι στην τουαλέτα αλλά να πηγαίνω πάααρα πολύ συχνα.

Όσο για τον ύπνο, εγώ είχα τρομερή υπνηλία.

Φρόντισε λοιπόν να βρεις πάλι τον «φιλαράκο σου», γιατί όταν έρθει με το καλό το μωρό εκεί θα τον ξεχάσεις εντελώς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοιμόμουν σ'όλη την εγκυμοσύνη! Το μόνο που μου χάλαγε τον ύπνο ήταν ότι σηκωνόμουν για πιπί συνέχεια τους τελευταίους μήνες ειδικά!! Αλλά πόοοοσο μου λείπει..Κι ας σηκωνόμουν, συνέχιζα ακάθεκτη τον ύπνο μου μετά! Είναι 10 μέρες σχεδόν που έχω τον θησαυρό μου.. και μ'έχει ξεζουμίσει! Θέλω να κοιμηθώ... και δεν μπορώ!! Φαί, βυζί, άλλαγμα, να ρευτεί, να περάσει ο λόξυγγας του, ... πάνε οι ώρες!! Θέλει πάλι τάισμα!! Φτου κι απ'την αρχή!! :laugh:

Κοιμηθήτε τώρα που μπορείτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι 1.30 το πρωι, δεν εχω τιποτα υπνο παλι........δεν αντεχω, ουτε τις ζαλαδες, τις ναυτιες, το βαρυ στομαχι, τις αυπνιες, που δεν μπορω να παω και να κανω ΤΙΠΟΤΑ .... ουφφφφφφφφφ

πηρα αυτο το βραχιολακι για τις ναυτιες,... εχει μερικες ωρες που το φορεσα, μεχρι τωρα καλα,. θα δουμε βεβαια αυριο που το πρωι-μεσημερι ειναι χειροτερα τα πραγματα....

μεχρι ποσο θα παει αυτη η κατασταση???

:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ypomoni koritsi moy.ola tha ftiaksoyn.egw stin arxi nistza sinexia.tora kimame kate tis 4-5 to proi kai 6-7ksipnaw to mati garida.ypnos poythena.perito na soy pw oti kai egw eixa nayties,zalade kai emetoys mexri ton 5 mina.moy stamatisan kai edo kai ena mina peripoy kanw akoma emeto.einai analoga me tin engoimosini.me tin proti den katalabena xristo les kai den eimoyn egoios.makari na soy pane ola kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το υπόλοιπο της κύησης

και με το καλό να δεχτούμε τα μωράκια μας!

Είμαι 38+5 εβδομάδων

και πράγματι ο ύπνος κάνει

οοοοτι γουστάρει μαζί μου!

Εκει που κοιμάμαι σαν πουλάκι

εκεί ξυπνάω χωωωρις λόγο κ δεν ξανακλείνουν

τα μάτια....

Απο την άλλη , όταν ΔΕΝ νυστάζω εκεί βαράω

κάτι 12ωρα ύπνου

με ενδιάμεσες «τουαλέτες» !

Από την αρχή της εγκυμοσύνης

ο Θεός- Μορφέας κάνει οοοοοοτι γουστάρει...

Και μετά μας λένε «κοιμηθήτε πριν γεννήσετε»....

........μ@λ@κίες, αν υπήρχε κουμπάκι

θα το είχα ήδη πατήσει (05:15)!!!

Υπομονή κορίτσια μου......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Πω πω και ακόμα νωρίς είναι....που να φτάσεις στους μεγάλους μήνες της εγκυμοσύνης.

Τότε πραγματικά θα κοιμάσαι στην τουαλέτα. Τουλάχιστον σε μένα αυτό ήταν σύνηθες φαινόμενο, όχι να κοιμάμαι στην τουαλέτα αλλά να πηγαίνω πάααρα πολύ συχνα.

Όσο για τον ύπνο, εγώ είχα τρομερή υπνηλία.

Φρόντισε λοιπόν να βρεις πάλι τον «φιλαράκο σου», γιατί όταν έρθει με το καλό το μωρό εκεί θα τον ξεχάσεις εντελώς....

ΑΧ ΜΙΡΛΙΤΣΑ ΤΙ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ!!ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΟΙΜΑΣΤΕ!!!ΚΑΙ ΑΠΟ ΥΠΝΟ ΣΠΑΝΙΑ ΚΑΘΟΤΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ !!!!!ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΤΑΛΙΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΚΙ ΕΓΩ !!!ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...