Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα φάει τελικά?


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Έχω μια κορούλα πεντέμιση μηνών την οποία θηλάζω αποκλειστικά Την Τρίτη ξεκινήσαμε κρεμούλα Βανίλια ρυζάλευρο της Νουνού. Την πρώτη ημέρα της έδωσα σύμφωνα με της οδηγείες του παιδίατρου δύο κουταλίτσες τη δεύτερη ημέρα λίγο παραπάνω την τρίτη περισσότερο Σήμερα της έδωσα 60 γρ. Το πρόβλημα είναι οτι δεν τη βλέπω και πολύ θερμή Δέν ανοίγει το στόμα της να το φάει. Με δυσκολία.... Μήπως είναι πολύ νωρίς? Θα φάει? Οι ποιο έμπειρες μανούλες ας βοηθήσουν Θέλω ένα γεύμα να το τρώει γιατί εγώ πρέπει να πηγαίνω για δουλειά και η μικρή δεν δέχεται ούτε το μπιμπερό Τί να κάνω Μήπως δεν της αρέσει η συγκεκριμένη κρέμα Βοηθήστε με.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!

Κ ΕΜΕΙΣ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΡΕΜΟΥΛΑ....ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ...ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕ ΟΛΗ(ΣΧΕΔΟΝ 90 ML ΝΕΡΟ)

ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΝΗΘΗΣΕΙ!!!!ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Βούλα μου μακάρι να τη συνηθήσει! 90 γρ μπράβο!!! Εμένα δεν ανοίγει το στόμα της εύκολα! Μετά φαντάζομαι έδωσες και γάλα. Θα δούμε και αύριο πως θα πάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΗΣ ΕΔΩΣΑ ΓΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ....ΔΕΝ ΠΕΙΝΟΥΣΕ ΑΛΛΟ.....

ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΙΛΑ ΤΗΣ Η' ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΝΑ ΓΕΛΑΕΙ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ...ΑΝΤΕ,ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό κάνω της κουνάω ένα κουκλάκι που κάνει μουσική και απασχολείται! και όταν ανοίγει το στόμα της βάζω εγώ το κουταλάκι Εσένα ανοίγει μόνη της το στόμα? Sorry που είμαι όλο ερωτήσεις αλλα επειδή είμαστε στην ίδια ηλικία περίπου θέλω να συγκρίνω Σ' ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜΑΝΤΑ ΜΟΥ, ΕΜΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΙΩΝ(ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΕΩ, ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ)ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ! ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ Η ΑΛΗΘΕΙΑ. ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥΠΙΤΣΑ. ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lipon tha sou pw oti exw katalabei kai egw mexri tora .

trome (?)edw kai 2 eudomades kai shmera katalaba ti thelei kai pos to thelei gia na faei kai na mhn diamartirete .

prwton einai mikro akoma kai prepei na shnithisei siga siga .

deuteron thn krema (ayth eperna kai egw) na thn kanei ligo neroth ,ligo pio pixth apo to gala .etsi mporei na thn katapinei eukolotera kai den tsatizete ,argotera pou tha eksikiothei tha thn kaneis kai pio xilomenh .

otan thn taizeis na ths mhlas ,xamogelas kai diafora karagiozilikia ,argotera ta elatoneis gia na mhn mathei na trwei mono etsi tora to xriazomaste gia na to paroun san paixnidi .

afisethn na balei ta xeria mesa na dokimasei monh ths (mhn fobase an ginei xalia ) kai ayto bohthaei giati to dokimazoun mona tous kai meta to dexonte ,to briskoun kai san paixnidi kai einai pio euxaristo .

pantos egw edw kai 2 mres pou ta kanw pio nerota tou aresoun perissotero ,piramatisou oso mporeis .a! kai thn krema mhn thn exeis polu zesth tora kalokairi protimise na einai doserh .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καντινού μου ο παιδίατρος μας είπε φρουτάκι όταν κλείσει τον έκτο και σούπα στους εξήμιση. Εσείς τα έχετε ξεκινήσει όλα νομίζω είχα δεί και φωτογραφίες της ζουζούνας σου πολύ πλάκα είχε! Αφροδίτη μου σ' ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Θα προσπαθήσω να την κάνω πολύ αραιή μπας και τη φάει. Άκουσα και για τις κρέμες της milupa οτι αρέσουν σε κάποια παιδάκια. Μετά απο καμια βδομάδα και άν δώ οτι δεν τρώει της νουνού θα της δοκιμάσω. Να πώ την αλήθεια δεν πολυθέλω που της δίνω αυτές της κρέμες Είναι όλο ζάχαρη και δεν προσφέρουν τίποτα ιδιαίτερο! Θα προτιμούσα να ξεκινήσω με φρουτάκια Αλλα θέλω να τρώει ένα γεύμα τις ώρες που πάω για δουλειά. Αλήθεια γιαουρτάκι πότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ, ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΡΩΤΗΣΑ! ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΥΠΟΜΩΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΓΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΣΑΣ. Σ'ΑΥΤΟ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ. ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΑΡΑΙΗ. ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΙΧΤΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΤΡΩΓΕ.ΤΗΣ ΕΡΧΟΤΑΝ ΕΜΕΤΟΣ. ΤΗΣ ΝΟΥΤΡΙΤΣΙΑ ΔΩΚΙΜΑΣΕΣ? ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΕΣ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΖΑΧΑΡΗ ΠΟΛΥ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΗ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την απάντηση καντινού! Μωρε κάνω υπομονή για τα φρούτα αλλα θα τα φάει κι αυτά? Νομίζω κρέμα που είναι πιο γλυκιά είναι πιο εύκολο Νutricia όχι δεν δοκίμασα. Λέω να συνεχίσω με νουνού και μετά τα τις δώσω άν δεν τη συνηθίσει milupa και εγώ αυτή έτρωγα εσύ τί δίνεις? Η δικιά σου τα τρώει όλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giaoyrtakia meta ton 8 mhna apoti kserw .

den pirazei na doseis krmoula tora ,isos einai kai kalitera gia na eksikionete me to koutali .ayto ekana kai egv mia eudomada prin to frouto eixa dosei krema .kai thn shnexisa mexri prin duo meres pou thn antikatstisa me xortosoupa .

den tha kanw akribos oti eipai h paidiatros ;) alla tha to prosarmosw se ayto pou phsteuoum emeis .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΣ ΣΤΕΝΟΜΥΑΛΗ, ΑΛΛΑ ΚΡΕΜΟΥΛΑ ΔΕΝ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΥΧΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΡΕΜΟΥΛΑΣ ΦΑΓΑΚΙ ΠΑΛΙ. ΤΟ ΠΡΟΤΗΜΩ. ΝΑΙ. ΤΩΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ, ΦΑΓΑΚΙ ΚΑΙ ΑΝ ΚΡΕΜΑ. ΝΟΜΙΖΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΓΙΑ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aφροδίτη και εγώ για να εξοικιωθεί με το κουτάλι δίνω κρέμα αλλα δεν το βλέπω. Καντινού γιατί να σε πούμε στενόμυαλη Πολύ καλά κάνεις και αποφεύγεις την κρέμα Εννοείται καλύτερα χορτόσουπα παρά κρέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη βανίλια οταν λές αυτή της νουνού? Τελικά αν δεν πειραματιστούμε δεν θα βρούμε λύση. Τη βανίλια νουνού σκέτη την τρώειε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

amanda μου θελει τον χρονο του το παιδακι.Εχει μαθει 5 μηνες τωρα να τρωει απο το στηθος σου,δεν εμπιστευονται ευκολα το κουταλι:) με τον καιρο θα στρωσει,και μετα παλι μπορει καποιες φορες να μην το θελει,να το φτυνει.Οσο θελει θα φαει :) εσυ μην αγχωνεσαι .Την ιδια κρεμα δινουμε,εμενα στην αρχη την ετρωγε ολη και παραπανω και τωρα μαλλον δεν του πολυαρεσει,την φτυνει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωστη η Αφροδιτη μας!στην αρχη αραιη και οσο συνηθιζει την κανεις πιο πηχτη.Καλα τα φρουτα ειναι αλλο κεφαλαιο :P :P μεχρι τωρα εχω δοκιμασει πολλα,τα τρωει,αλλα μου εκανε αναφυλαξια στο ακτινιδιο,βερυκοκο κ ροδακινο.Οποτε μειναμε στο πεπονι,νεκταρινι,μπανανα και τα λοιπα.Απο οτι βλεπω τα περισσοτερα μωρα θελουν την κρεατοχορτοσουπα και την βανιλια περισσοτερο απο τις φρουτοκρεμες.Μου ειχαν πει αν δεν πολυθελει τα φρουτα να βαζω λιγη κρεμα βανιλια μεσα 'η κανενα βιολογικο μπισκοτακι για να γλυκιζει.Δεν το εκανα,αλλα δεν μου ακουστηκε κακη συμβουλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera!Egw exw ena na sas pw.Mhn agxwneste giati siga siga tha fane ta panta.H dikh mou empeiria leei na mhn ta piezete giati egw oses fores to ekana mou ekane emeto kai htan tromaktiko giati evgaine san potami apo to stomataki ths.Meta agxwthika kai ths edwsa gala kai to evgale ki auto.Fantasteite paniko otan mou eipe h giatros na meinei 4 wres nhstikh kai htan hdh 8 to vradi.Dhladh eprepe na perimenw mexri tis 12 gia na thn taisw kai fysika peinouse alla den mporousa na kanw tipota.

Mhn ta piezete loipon.Akoma kai 2 koutalies na fane einai kerdos.eksallou ksekiname me krema giati einai h pio kontinh geush sto galataki tous.Ara auto pou exei pio pollh shmasia einai na sunithisoun to koutalaki.

Kalh tyxh!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...