Μετάβαση σε περιεχόμενο

SOS!!!! PROBLEMS!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Έχω δύο προβλήματα και δεν ξέρω ποιο είναι το μεγαλύτερο...

1ον. Πήγα σήμερα να δω μια φίλη μου στο νοσοκομείο που είχε μπει με γαστρεντερίτιδα. Κι εκεί που γελάγαμε και μας έλεγε ότι αύριο θα έβγαινε μάλλον αλλά έκανε λίγο πυρετό και φοβόταν μην την κρατήσουν, την παίρνει τηλ ο γιατρός και της λέει ότι οι εξετάσεις έδειξαν ότι έχει τον ιό της γρίπης!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γενικά εγώ δεν φοβάμαι αλλά προσπαθώ για παιδάκι κι αυτό μας φέρνει στο 2ο πρόβλημα:

2ον. Περιμένω να αδιαθετήσω από 8 ως 11 Αυγούστου και μόλις γύρισα από το νοσοκομείο είδα στο εσώρουχό μου λεκέ από πολύ σκούρο καφέ! Σαν τελείωμα περιόδου δηλαδή! Τί να είναι αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια!:) Ιό;;;:unsure: Περαστικά...

Απλά αν τυχόν, ΠΟΥ ΤΟ ΑΠΕΥΧΟΜΑΙ, εμφανίσεις ύποπτο σύμπτωμα, αμέσως ΓΙΑΤΡΟ! Θέλει παρακολούθηση 7-9 ημέρες, που ο ιός αν υπάρχει επωάζεται...Εύχομαι ΟΛΑ ΚΑΛΑ!:) :) :)

Επίσης εννοείς ότι ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΣ;;;:unsure:

Όπως και να έχει, εύχομαι ΠΡΩΤΑ ΥΓΕΙΑ :) και έπειτα Ο,ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλά σε ευχαριστώ.

Δεν αδιαθέτησα, σήμερα είμαι στην 21η μέρα του κύκλου, δεν έχω αδιαθετήσει ποτέ τόσο νωρίς. Στις 22 μέρες έχω, γενικά είμαι περίπου 24 με 27 μέρες. Εκτός αν είναι προεόρτια περιόδου, αλλά τόσο νωρίς; δεν μου έχει ξανατύχει. Να έχει σχέση με τον ιό; μπα, ε; αγχώθηκα λίγο. Μα κι αυτό το νοσοκομείο απαράδεκτο, πήγε ένα σωρό κόσμος να δει την κοπέλα και το είπαν μετά από 2 μέρες; θα έχουμε κολλήσει όλοι τώρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepita μου νομίζω θα πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου οπωσδήποτε σχετικά με το θέμα της γρίπης γιατί, απ' ότι ξέρω, υπάρχουν κάποια φάρμακα που αν τα πάρεις τις πρώτες 1-2 μέρες από τη στιγμή που θα κολλήσεις τον ιό, βοηθάνε πολύ τον οργανισμό και το ανοσοποιητικό κλπ. Οπότε, επειδή υπάρχει περίπτωση να'χεις πάρει κι εσύ τον ιό αφού ήρθες σ'επαφή με τη φίλη σου, καλό θα'ναι να το προλάβεις. Εννοείται πως στο γιατρό θα αναφέρεις το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης.

Τώρα, όσον αφορά το αίμα που είδες, μια περίπτωση είναι να'ναι η έναρξη της περιόδου (που μπορεί να'ρθε λίγο νωρίτερα). Εκτός κι αν είναι αίμα εμφύτευσης;; Νομίζω όλα είναι πιθανά. Νομίζω καλό είναι, αφού τηλεφωνήσεις στον γιατρό σου (παθολόγο) μετά να τηλεφωνήσεις και στο γυναικολόγο σου, ανάλογα και με το τι θα σου πει ο πρώτος.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Κι εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου! Από τη μια σκέφτομαι ότι κι αν κόλλησα τον ιό καλύτερα γιατί κι η φίλη μου δεν είχε ούτε βήχα ούτε τίποτα, πολύ ήπια μορφή δηλαδή, από την άλλη σκέφτομαι ότι άν (λέμε) είμαι έγκυος τώρα και έχω τη γρίπη τί θα κάνω;;;;;

Βέβαια αν αδιαθετήσω θα το πάρω πιο ομαλά γιατί θα ξεαγχωθώ! Κάτι είναι κι αυτό!!!!

Καλό βράδυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες crazy να μην περιμένω τα συμπτώματα και να πάω στο γιατρό; Φεύγω και για διακοπές το Σάββατο, οπότε θα πάω αύριο μια βόλτα και θα δούμε...

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Νανά2, μακάρι να μην κόλλησα.

Εύχομαι υγεία σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepita μου αφού φεύγεις και για διακοπές, οπωσδήποτε να μιλήσεις με τους γιατρούς σου αύριο!!!

Όλα να πάνε καλά και καλές διακοπές!! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...