Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΔΕΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΔΩΜΑΤΙΑ


Recommended Posts

ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ Η nala ΛΟΓΩ ΧΑΜΗΛΟΥ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΕΞΩ ΓΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΗΣ.ΤΙ ΘΑ ΛΕΓΑΤΕ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΙΔΕΕΣ ΚΑΙ Ν ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΩΝ?ΕΓΩ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΑΥΡΙΟ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΗ.

ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΑ ΜΙΑ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΚΟΥΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΙ,ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΤΗΣ PALI ΜΕ ΚΑΜΗΛΟΠΑΡΔΑΛΗ Κ ΕΛΕΦΑΝΤΑ ΕΠΑΝΩ,ΟΠΟΤΕ ΔΙΑΛΕΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΕΙ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΖΟΥΓΚΛΑ.ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΤΟ INTERNET ΜΙΑ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΜΕ ΖΩΑ ΤΗΣ ΖΟΥΓΚΛΑΣ,ΠΗΡΑ ΚΟΥΡΤΙΝΑ ΑΠΟ ΜΠΕΖ ΓΑΖΑ ΜΕ ΦΑΣΑ ΑΠΟ ΣΟΚΟΛΑΤΙ ΨΑΘΑ.ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΥΦΑΣΜΑ ΤΗΣ ΨΑΘΑΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΑΞΙΛΑΡΑ ΔΑΠΕΔΟΥ.ΓΕΜΙΣΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙΑ,ΚΡΟΚΟΔΕΙΛΟΥΣ,ΤΙΓΡΕΙΣ,ΕΛΕΦΑΝΤΕΣ ΚΛΠ.ΤΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΕΝΑ ΜΠΑΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΨΑΘΑ Η΄ΜΠΑΜΠΟΥ(ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΖΟΥΓΚΛΑ)ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΧΑΛΙ ΑΠΟ ΨΑΘΑ,ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 38.80 ΕΥΡΩ ΤΟ ΤΜ.ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ.ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Η΄ΝΑ ΤΡΙΒΕΙ ΤΗ ΜΟΥΡΙΤΣΑ ΤΟΥ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΔΕΡΝΕΤΑΙ.ΑΠ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΓΙΕΙΝΟ ΥΛΙΚΟ ΚΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΣΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ.ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΛΕΕΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΙΜΑ ΧΑΛΙΑ ΑΠΟ ΨΑΘΑ ΧΕΙΜΩΝΑ - ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ,ΑΠΛΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΑΛΙΑ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΚΟΜΑ ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΟΜΩΣ.

ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟ....ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΜΑΣ,ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΠΟΤΕ nala ΜΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ . ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ , ΑΡΧΙΚΑ 8Α ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕ ΕΜΕΝΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ .

ΔΙΑΛΕΞΑ ΚΑΤΙ ΟΥΔΕΤΕΡΟ (ΜΗΠΩΣ ΞΑΝΑΦΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΕΛΑΡΓΟΣ) ΚΑΙ ΕΤΣΙ 8Α ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ ΤΟΙΧΟ ΜΕ ΜΠΟΡΝΤΟΥΡΑ , ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ ΚΛΠ ΚΛΠ

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΕΒΗΚΑΝ ΟΙ ΦΩΤΟ ...:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγκυμοσύνη της nala...

Εγω αγόρασα την κούνια αυτή την εβδομάδα. Επειδή και εμας είναι το πρώτο μας κ δεν ξέρουμε τι θα είναι το επόμενο (τώρα περιμένουμε κοριτσάκι - μάλλον :P ) τα χρώματα θα είναι ουδέτερα: πορτοκαλί, πράσινο, κίτρινο.... και το θέμα του δωματίου θα είναι baby looney tunes (κρεμάστρα, μετρητής για το ύψος και αυτοκόλητα για τους τοίχους).

Ελπίζω το δωμάτιο να είναι έτοιμο μέσα στο σεπτέμβρη... Εύχομαι όλα να πάνε καλά με το μωράκι κ μην αγχώνεσαι... Μπορείς να κάνεισ το δωμάτιο κ μετά την γέννα. Έτσι κι αλλιώς τον πρώτο καιρό κοιμάται μαζί σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο σου για το θεματακι:) εχω βαλει πολλες φωτο απο παιδικα δωματια σε παλιοτερα θεματα,δεν ξερω αν θα τα καταφερω να βαλω τη διευθυνση,καθοτι ολιγον ασχετη:P ,παντως για δες εδω

αν δεν τοκανα σωστα,θα ξαναπροσπαθησω:blush:

http://mammyland.com/index.php?option=c ... 8&id=56171

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΥΒΟΝΗ Μ ΕΣΤΕΙΛΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΕΤΣΙ?ΚΙ ΕΓΩ ΖΩΓΡΑΦΙΖΩ (ΟΧΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΒΕΒΑΙΑ)ΑΛΛΑ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΕΣ ΙΔΕΕΣ!ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕΣ ΕΙΑΝΙ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΕΣΥ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ?ΔΕΙΞΕ ΜΑΣ ΚΙ ΑΛΛΑ!ΤΕΟΙΟ ΤΑΛΑΝΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΤΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτή είναι μία παλιά φωτό ....πριν 3 μήνες!

Αύριο θα τραβήξω και θα σας βάλω κι άλλες.

Κούνια από mothercare 290E

Στρώμα απο mothercare(καλό) 180Ε

Αλλαξιέρα-Βιβλιοθήκη ΙΚΕΑ 120Ε

Τα χρώματα στους τοίχους ΦΟΥΞΙΑ-ΓΚΡΙ και

όλα τα έπιπλα ΛΕΥΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΔΩ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 4 ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗΣ ΖΟΥΖΟΥΝΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΞΑΜΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ.....(ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ)

http://mammyland.com/index.php?option=c ... &id=134531

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koριτσια πολυ ομορφα τα δωματιακια σας κουκλιστικα!!

Για τη φιλη μας nala δινω μερικες ιδεες στο video!!Eυχομαι μ ενα πονο!!Φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικά στο μελλοντικό σπίτι μας, θέλω το παιδικό δωμάτιο με ζωγραφική τοίχου...

Φαντάζομαι φύση...Πράσινο, πηγούλες, ήλιο, πεταλούδες πολύχρωμες, ζωάκια...

Τα έπιπλα απλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Προσωπικά στο μελλοντικό σπίτι μας, θέλω το παιδικό δωμάτιο με ζωγραφική τοίχου...

Φαντάζομαι φύση...Πράσινο, πηγούλες, ήλιο, πεταλούδες πολύχρωμες, ζωάκια...

Τα έπιπλα απλά...

Βρε Κατερινακι μου ποιος σου ριχνει το καρμα?

Τσιμπα εναν ποντο απο μενα!!!

;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατάσσα μου ως ΑΣΧΕΤΗ όπως γνωρίζεις καλά, δεν είχα ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ...ΚΑΡΜΑ...:laugh:

Η Apis μας η γλυκειά μου έστειλε μήνυμα ότι ΚΑΤΑΛΑΘΟΣ το μείωσε και σήμερα πρωί μου εξήγησε...:)

Καλά ούτε ΕΞΩΓΗΙΝΗ να ήμουν...:);)

Και πάλι δεν έχω καταλάβει...:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ας εξηγήσει κάποιος...:blink: :silly:

Ευχαριστώ πολύ πάντως!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Αυτό εννούσες Θάλεια...:P;)

Και εγώ θεώρησα ότι εσύ το εμπνεύστηκες...:laugh:

Ευχαριστώ Νατάσσα...:);):kiss: :kiss:

Αλλά ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ, ΟΥΤΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ...:blink: :silly: :woohoo:

ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΚΑΡΜΑ...;) ;) ;)

ΠΑΝΤΟΤΕ ΔΙΕΦΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΖΑ...:woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΟΚΙΜΑΣΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΗΤΟ ΚΑΡΜΑ...

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ:ΣΟΥ ΠΡΟΣΘΕΣΑ...;) ;) ;)

ΥΣ.ΜΕ τί ασχολούμαστε...Αν είναι ΔΥΝΑΤΟΝ!:lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΜ 3 φανταστικη δουλεια το βιντεακι!

εγω επειδη δεν ειχα χωρο, προσαρμοσα το δωματιο - γραφειο ως εξης...

πηρα κρεβατι για παιδια μεχρι 5 χρονων και αλλαξιερα - συρταριερα απο το "ανατελλω" ... εβαψα τους 3 τοιχους σ ενα χρωμα μπλε - μωβ και τον αλλον βεραμαν και κολλησα στον τοιχο τον γουινι και την παρεα του απο το cosy corner ... φωτο δεν μπορω να βαλω γιατι ειμαι θεσσαλονικη για τη βαφτιση της μπουμπους, αλλα ελπιζω να βοηθησα καπως....

φιλια και μ εναν πονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katrina mou bonjour!

Σε ευχαριστώ για το κα-θα-ρματάκι που μου

έβαλες.....

Κάποια εποχή θυμάμαι ....σφάζονταν στην ποδιά του....

......!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα σου ανεβασα κι'εγω το καρμα σου... και οχι απλα για να στο ανεβασω... νομιζω οτι το αξιζεις... εχει να κανει με τις απαντησεις που δινουμε στο φορουμ... επιδοκιμαζουμε η αποδοκιμαζουμε αναλογα με τις αποψεις μας...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...