Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γάμος & οικογένεια, πόσο άλλαξε η ζωή σας?


mirlitsa

Recommended Posts

Εγώ είμαι παντρεμένη 3 χρόνια και έχουμε αποκτήσει 2 παιδάκια.

Ήρθαν πολύ γρήγορα τα παιδιά, χωρίς σκέψη. Δεν ήθελα να βάλω πρόγραμμα στην ζωή μου για το πότε να κάνω παιδί και έτσι αφέθηκα.

Θεωρώ τον εαυτό μου πολύ τυχερό που ουτε καν προσπάθισε και απέκτησε αμέσως οικογένεια. Δεν σας κρύβω πως είχα επιρρεαστεί λίγο από φίλους και γνωστούς που προσπαθούσαν καιρό και δεν μπορούσαν...δεν ήθελα με τίποτα να μπω σ΄αυτή την διαδικασία.

Σκέφτομαι μερικές φορές πως θα ήμασταν χωρίς παιδιά? Νιώθω πως μερικά πράγματα δεν τα έχουμε ζήσει σαν ζευγάρι γιατί αμέσως ήρθαν τα παιδιά. Άλλωστε είχαμε μόνο 1 χρόνο σχέσης μέχρι να παντρευτούμαι.

Δεν μπορώ να πω πως έχω στερηθεί πράγματα, κάθε άλλο μάλιστα. Ακόμα και τώρα αν θελήσουμε να πάμε κάπου μόνοι μας μπορούμε, μιας και βοηθάνε πολύ οι γονείς μου.

Στην σκέψη όμως ότι αφήνω πίσω τα παιδιά για να καλοπεράσω εγώ....δεν μπορώ τελικά. Έχω όμως την ανάγκη να κάνω και κάτι με τον άντρα μου μακριά από παιδιά και υποχρεώσεις.

Μερικές φορές σκέφτομαι πως ήταν η ζωή πριν το γάμο και νοσταλγώ κάποια πράγματα, ίσως την ανεμελιά....βλέπω και τις φίλες μου που είναι ακόμα ανύπαντρες και τις ‘’ζηλεύω’’ με την έννοια ότι κάνουν ότι θέλουν χωρίς δεσμεύσεις. Μετά βλέπω τα καμάρια μου και τα ξεχνάω όλα....

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες – απόψεις σας...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa mou..poli wraio to thema sou....

egw pantreutika sta 26 sta 24 gnwrisa ton antra mou,,,2 xronia sizousame..pigainame ekdromes...bgainame eksw....

basika egw prin gnwrisw ton antra mou ekana polles ataksies:PPPPPPpragnata pou pote den tha metaniwsw..pragmata pou anapolw kai apla xamogelw...meta apo 2 xronia me ton antra mou pantreutikame...meta apo 3 mines emeina egkios irthe o kwnstantinoulis mou kai twra pou einai 11 minwn eimai eggios sto 2 mas paidaki pou euxomai na pane ola kala....

den allakse apolutws tipota me ton gamo kai to paidi...latreyw ton antra mou ton pothw kai ayto einai o skopos mou gia ta epomena xronia...

den me endiaferoun oute oi douleies oute oi karieres oute na kanoume spitia..skopos tis zwis mou einai panta na eimai erwteymeni me ton antra mou kai ta paidia mas...

sigoura kourazomai pio poli mias kai douleuw kiolas alla panta briskw xrono gia ola:))))))

exoume paei kai ekdromes me ton mikro pisteyw oti an theleis na kaneis pragmata(me metro fisika )den se enoxloun ta paidia...perasame fantastika kai den me enoxlise katholou o mikos kai osa paidia kai na kanw tha ta pernw panta mazi:)))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου jovanna να είστε πάντα τόσο ευτυχισμένοι, ερωτευμένοι και με το καλό να υποδεχτήκε και το τέταρτο μέλος της οικογένειας.

Τελικά είναι ωραίο πράγμα να συζείς πρίν το γάμο ε??? Στην ουσία το ίδιο είναι χωρίς παιδιά και έτσι ξεφαντώνεις απίστευτα!;)

Εμείς δεν προλάβαμε κάτι τέτοιο, από τον πολύ έρωτα τρέξαμε και παντρευτήκαμε....:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον άνδρα μου είμαστε 6,5 χρόνια μαζί και παντρεμένοι 1 χρόνο και κάτι...

Σε 2 μήνες περιμένουμε και το παιδάκι μας!

Είμαστε ακόμη αγαπημένοι και τρελά ερωτευμένοι!!!

Κάθε μέρα λέμε το πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε ο ένας τον άλλο...

Για να καταλάβεις... σήμερα το πρωί ξύπνησε, μου έδωσε 1 φιλί και μου είπε "είσαι τα πάντα μου"!!!!!!!!!!!!

Φυσικά και υπάρχουν οι εντάσεις ανάμεσα μας, αλλά είναι το αλατοπίπερο της σχέσης μας!

Για να πετύχουμε κάτι τέτοιο θέλει μεγάλη και καθημερινή προσπάθεια!!!

Αν θέλεις θα σου πω και 1 από τα μυστικά μου...

Δεν τον θεώρησα ποτέ "δεδομένο", παρ' όλο που ξέρω οτι δεν έχει μάτια για άλλη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο Νανούκα μου, δεν πρέπει να θεωρούμε τίποτα σίγουρο και δεδομένο. Αν δεν κυνηγήσεις και δεν διεκδικίσεις δεν έχει νόημα η ζωή!!! Θα ρουτινιάσεις πριν το καταλάβεις.

Όλα στο χέρι μας είναι για να περνάμε τέλεια, όπως το ορίζει ο καθένας το «τέλεια».

Είμαι κι εγώ της άποψης πως τα μικρά καθημερινά πράγματα ομορφαίνουν την ζωή μας. Ας πούμε εμένα μου αρέσει όταν κοιμούνται τα παιδιά, και φτιάχνει ο αντρούλης μου ποτάκια για να χαλαρώσουμε,να ανάβω τα κεράκια στο μπαλκόνι και να καθόμαστε αγκαλίτσα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα ωραιο το θεματακι αυτο και πιστευω οτι ολες μας θα εχουμε πολλα να πουμε.

ετσι θα πω και γω τα δικα μου.

στα 17 εκανα την πρωτη μου σχεση και εμεινα μαζι του 7 χρονια πιστευα οτι θα παντευομασταν αλλα βλεπετε οταν αγαπας καποιον τοσο πολυ αν ξαφνικα χασεις την εμπιστισυνη προς αυτον μετα το χανεις το παιχνιδι ετσι και με μας καπου εσπασε η σχεση μας και ειπα να κοιταξω μπροστα εκανα πολλα μεχρι να γνωρισω τον αντρα μου στα 27 πολλα ταξιδια σε πολλα μερη ξενυχτια και καποιες σχεσεις που ομως δεν ηταν ικανες να κρατησουν και να μην γυρναω στον πρωην μου και το καλοκαιρι του 2007 ενω εχω κανονισει για αμερικη ενα μηνυμα με αγκυστρωσε και μετα απο 20 μερες διακοπες γυρισα αθηνα και ειδα μηνυμα απο τον μελλοντικο ερωτα μου αυτο ηταν βγηκαμε κολλησαμε ολα υπεροχα δεν ξανασκεφτηκα ποτε τον πρωην μου και δεκεμβριο μου εκανε προταση γαμου ιανουαριο μετακομισαμε μαζι φεβρουαριο αρραβωνιαστηκαμε απριλιο εμεινα εγκυος και ιουλιο παντρευτηκαμε δεκεμβριο γεννησα τον δευτερο αντρα της ζωης μου

ειμαι ερωτευμενη με τον αντρα μου ταιριαζουμε απολυτα ειναι το αλλο μου μισο δεν εχω μετανιωσει για τιποτα εζησα εντονα και ακομα αν χρειαστει να παμε καπου οι γιαγιαδες ειναι διπλα μας

η ζωη μου αλλαξε προς το καλυτερο και ολα αυτα μεσα σε πολυ λιγο

οι περισσοτερες φιλες μου ειναι ελευθερες και ζουν πολυ εντονα αλλα αληθεια ειμαι καλα ο αντρας μου τα παει πολυ καλα με τον μπεμπη και ετσι μπορω να βγω και με τις φιλες μου να πουμε τα δικα μας χα χα χα χα χα χα χα χα

τα λογια του με ανεβαζουν παντα στον ουρανο και εχει απιστευτο χιουμορ φοβομουν μηπως βαρεθω αλλα το συνιστω ανεπιφυλακτα Εχουμε κλεισει την πορτα στην ρουτινα και ειμαστε ετοιμη να μην την αφησουμε να μπει αναμεσα μας.μικρα πραγματα αλλα για τον καθενα συμαντικα κανουν την ζωη να περνα ευχαριστα.................

τωρα θελουμε να μεγαλωσουμε την οικογενεια μας και να μεγαλωσει η ετυχια μας

ευχομαι σε ολες μας να ειμαστε για παντα ερωτευμενες......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ. ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 13 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ!!!:woohoo: ΑΠΟ ΤΑ 14 ΜΟΥ. ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑΜΕ ΤΗΝ ΒΙΛΙΤΣΑ ΜΑΣ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΙΣΩ ΠΟΤΕ... Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΕ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΚΙ ΑΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΩ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΙ ΧΡΕΗ ΑΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΙΑΞΕΙ ΜΙΑ ΤΟΟΟΟΣΟΟΟΟ ΟΜΟΡΦΗ ΡΟΥΤΙΝΑ..:) ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑΙΝΙΟΥΛΑ ΤΡΩΓΩΝΤΑΣ ΛΙΧΟΥΔΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΧΑΙΔΕΥΕΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ! ΣΤΑΣΗ 69 ΤΗΝ ΛΕΜΕ.:P ΧΕΧΕ ΚΙ ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ. ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΡΘΕΙ ΚΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ Η ΖΩΗ ΜΑΣ. ΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ! ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΑΓΗ.. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΙ ΑΣ ΤΟ ΞΕΧΝΑΩ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΑΚΟΜΑ, ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. Ο ΩΜΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ. ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΩ. ΟΛΟΣ ΜΟΥ Ο ΚΟΣΜΟΣ. ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΖΗΛΕΥΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΚΛΕΨΕΙ ΛΙΓΟ ΑΠ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ.:blush: Η ΖΩΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ... ΕΥΤΥΧΩΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ gastroula μου και μενα μου ελειπαν πολυ οι γονεις μου

ειδικα τον πρωτο καιρο που ερχοντουσαν να μας βοηθησουν να τακτοποιησουμε το σπιτι οταν φευγανε και τους εκλεινα την πορτα μετα εβαζα τα κλαμματα εβλεπα τον μμπα μου να φευγει και εκανα σαν μικρο παιδακι αλλα τωρα ειμαι καλυτερα συνιθησα το σπιτακι και την ζωη με τον αντρουλη μου δεν την αλλαζω .....χι χι χι χι καλα και αυτο που ειπες ειναι κλασσικο ταινιες πολλες αγκαλια στον καναπε και η σταση.......69 χα χα χα χα χα χα χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η ζωή μου δεν άλλαξε καθόλου μετά το γάμο. Με τον άντρα μου τα φτιάξαμε μόλις πήγα για σπουδές, εγώ 18 κι αυτός 19. Δε μείναμε μαζί παρά πολύ αργότερα, όταν αυτός τελείωσε τις σπουδές και το στρατό, δηλαδή στα 24 (αυτός 25), και πάλι δε μέναμε οι δυο μας, γιατί μαζί μας ήταν και ο αδελφός μου κι ένας άλλος συγκάτοικος (συγκάτοικοι είμαστε όλοι στην τρέλα εντελώς!!!). Όταν παντρευτήκαμε, μείναμε ένα χρόνο ακόμα με τον αδελφό μου, και μετά μόνοι μας για 2 χρόνια ακόμη. Τώρα εδώ και ένα χρόνο μένουμε με τους γονείς μου και ευελπιστούμε σε λίγο καιρό να μπορέσουμε να μείνουμε μόνοι μας!

Είμαστε σχεδόν 4 χρόνια παντρεμένοι, και μπορώ να πω ότι ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι παντρευτήκαμε, και σ' αυτό φταίει και το ότι πάμε ταξίδια μόνοι μας, βγαίνουμε ο καθένας με τους φίλους του, έχουμε άλλα ενδιαφέροντα. Τώρα προσπαθούμε να κάνουμε παιδί, κι ίσως αυτό μας φέρει στα συγκαλά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μετανοιώνω για τίποτα στην ζωή μου rapanaki.

Κι έγω κάποτε είχα 5 χρόνια σχέσης και πίστευα ότι θα είμασταν για «πάντα μαζί», έτσι πάντα λες για τον πρώτο σου έρωτα. Έκανα αρκετές σχέσεις μέχρι να ξεκολλήσω, με άλλα λόγια έζησα την ζωή μου όπως εγώ την ήθελα. Δεν μετανοιώνω για καμμία σχέση, όλοι κάτι είχαν να μου προσφέρουν και αυτό τελείωνε έφευγα...

Σταμάτησα να σκέφτομαι τον άλλον και περνούσα όμορφα όπως ήθελα εγώ....χωρίς βέβαια να φέρομαι σαν σκύλα.

Ο άντρας μου βρέθηκε στον δρόμο μου την κατάλληλη στιγμή, από τότε και για πάντα μαζί....

Όσο για τα παιδιά gastroula, η αλήθεια είναι ότι αλλάζουν λίγο την ζωή του ζευγαριού. Σε εμάς ήρθαν γρήγορα, αλλά σε άλλα ζευγάρια που βλέπω, που ήταν καιρό μόνα τους, ήρθαν λίγο τα πάνω-κάτω με την έννοια ότι πλέον υπάρχουν άλλες προταιρεότητες στη ζωή. Όταν όμως συμμετέχουν ενεργά και οι δυο τότε όλα αντιμετωπίζονται.

Με το καλό να γεννήσεις και να είστε όλοι μαζί ευτυχισμένοι!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι αρραβωνιασμένη και μένω μαζί του από το Νοέμβρη.Μαζί είμαστε μόνο ένα χρόνο.Στους δυο μήνες δώσαμε λόγο και στους 4 αρραβωνιαστήκαμε.

Γάμο έχουμε κάποια στιγμή μέσα στο 2010.

Παρ'όλα αυτά,ζούμε και συμπεριφερόμαστε σαν παντρεμένοι.Το μόνο που λείπει είναι να φύγει η βέρα από το αριστερό να πάει στο δεξί.

Φυσικά,δε ξέρω αν μετά το μυστήριο θ'αλλάξει η ζωή μας -το'χω ακούσει και αυτό- ,αυτό που ξέρω σίγουρα,είναι ότι δε μετανιώνω που "βιαστηκα" να τον αρραβωνιαστώ και να μείνω μαζί του.

Πρίν το Γιάννη,είχα πολλές σχέσεις -ούτε και γω θυμάμαι πόσες χεχε! - και είχα απογοητευτεί αμέτρητες φορές.Μόλις γνώρισα το Γιάννη,ήμουν ΗΔΗ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΗ ότι τέρμα οι άντρες,πάπαλα,φινίτο,δεν υπάρχουν.Αναθεώρησα όμως.

Φλυαρώ -πάλι.Να χαίρεστε τις οικογένειές σας και τα παιδάκια σας και εύχομαι να γίνουμε γρήγορα μανούλες όσες είμαστε στην προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο θέμα...:)

Εμείς σχέση, συζήσαμε 1 χρόνο, και αμέσως γάμο! :)

Έπειτα από 1 χρόνο έγκυος, και πλέον με την κορούλα...:)

Από τη σχέση μέχρι τώρα, πολλές αλλαγές...Εξελισσόμαστε, ωριμάζουμε όλο και περισσότερο αγαπιόμαστε...:cheer: Στάδια πολλά, εμπειρίες πάμπολλες...:cheer:

Όλες τις χαρές μας, προσωπικές και οικογενειακές τις βιώσαμε και τις βιώνουμε μαζί! Ολοένα και ενωνόμαστε...:cheer: Ο ένας έφερε τύχη στον άλλο!:) :) :)

Από την ημέρα που γνωριστήκαμε, το αντιληφθήκαμε...:)

Μέχρι και υποτροφία στο πανεπιστήμιο μου προέκυψε...ΧΙ!

Δόξα τον Θεό...

Ποτέ δεν συγκριθήκαμε με άλλους...Πάντοτε υπήρχε εσωστρέφεια και αυτοπροσδιορισμός!:);)

Το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ είναι να ετεροπροσδιορίζεσαι...:(

Αλλιώς ρέει ο χρόνος για τον καθένα μας...

Και περισσότερο ποτέ δεν νιώθω ότι ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...ΕΓΩ!

Αλλά ευχαριστώ τον ΘΕΟ που μου χάρισε απλόχερα...

Και πάντοτε τον παρακαλώ, λίγες δοκιμασίες...Να τις αντέξω...

Αχ πάλι παρασύρθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mirlitsa ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΘΕΜΑ!!

ΕΜΕΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ.

ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΤΟ 2005 ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ...ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ 2006 ΔΕΣΑΜΕ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ 2007 ΜΕΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ Κ ΠΕΡΣΥ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ.

ΗΡΘΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ (ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΓΑΜΟΥ)

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΙΔΙΑ, ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΟΜΩΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ .

ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΕΜΕΙΣ ΣΥΖΗΣΑΜΕ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΥΘΥΝΗΣ ΤΩΡΑ

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΥΓΑ , ΑΝΟΙΞΑ ΤΗ ΠΟΡΤΑ ΕΦΥΓΑ Κ ΓΥΡΙΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΩΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ. ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΕΡΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ "ΤΙ ΘΑ ΕΚΑΝΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ?"

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ Η ΑΛΛΑΓΗ.

ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΑΔΙΑ ΠΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ.

ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΥ (ΤΗΝ ΕΖΗΣΑ ΣΤΟ ΕΠΑΚΡΟ , ΖΟΥΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ)

ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΤΑ ΚΛΑΜΠ, ΤΑ ΜΠΑΡ , ΤΑ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙΑ (ΟΤΙ ΘΕΛΩ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ )

ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΠΕΡΣΥ "ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΠΑΤΣΕΛΟΡ?" ΜΟΥ ΕΙΠΕ: "36 ΧΡΟΝΙΑ ΜΠΑΤΣΕΛΟΡ ΚΑΝΩ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΝΤΡΕΥΤΩ"

ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΟΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ....ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΕΛΟΣ ΟΚΤΩΒΡΗ ΤΟΥ 2007.ΤΑ "ΦΤΙΑΞΑΜΕ" ΤΕΛΟΣ ΓΕΝΑΡΗ ΤΟΥ 2008, ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΗ (ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑ) ΤΟΥ 2008 ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΔΗΛ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2008 ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΜΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ...ΣΕΠΤΕΒΡΗ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ,ΤΩΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ,ΜΑΙΟ ΙΟΥΝΙΟ 2010 ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΒΑΦΤΗΣΗ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ!!!!!

ΦΙΛΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΝΤΩΣ Κ ΕΓΩ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΧΩ "ΧΟΡΤΑΣΕΙ " ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ,ΑΛΛΑ ΔΕ ΜΕΤΑΝΙΩΝΩ...ΗΤΑΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΓΙΝΑΝ...ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕ ΜΕ ΠΟΛΥΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΒΓΩ ΚΛΠ...ΕΝΤΑΞΕΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ ΚΛΠ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΞΕΠΕΤΑΧΤΕΙ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ....

ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ Κ ΑΠ ΤΙΣ 2 ΠΛΕΥΡΕΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά παρατήρησα, όπως κι εγώ, πολλές κοπέλες καταλήξανε γρήγορα σε γάμο.

Μου αρέσουν πολύ οι γρήγορες αλλαγές, δεν αντέχω τα ίδια και τα ίδια για πολύ. Ευτυχώς, μέχρι στιγμής η ζωή μου είναι όλο ανατροπές!!!

Υπομονή boymamma, μεγαλώμουν τόσο γρήγορα τα παιδιά που ούτε κι εμείς δεν το καταβαλαίνουμε .....και μετά όσα ποτάκια θες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ...

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΤΟΝ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΕΥΓΩ ΣΚΩΤΩΤΗ....ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΕΝΑ ΔΥΩΡΟ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΜΕ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΚΑΙ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΥ...ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΤΟ ΜΑΘΕΙ...ΑΦΟΥ ΟΥΤΕ ΠΙΠΙΛΑ ΔΕ ΘΕΛΕΙ....ΕΙΝΑΙ ΠΟΝΗΡΟΣ ΧΑΧΑ!!!

ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ...ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΕ ΡΥΘΜΟ...ΥΠΟΜΟΝΗ...ΑΥΤΗ Η ΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΟΥΡΑΖΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΚΑΝΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ....

ΕΓΩ ΟΛΟ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΑΛΩ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΤΡΙΧΩ ΛΙΓΟ ΜΕ Τ Η ΛΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΧΙΛΟΓΔΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ....ΦΑΝΤΑΣΟΥ.....

ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΚΟΥΡΕΥΤΩ Κ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΙΓΕΣ ΑΝΤΑΥΓΕΙΕΣ ΓΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΦΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ ΝΑ ΞΑΡΑΧΝΙΑΣΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΠ ΤΟ ΣΠΙΤΙ,ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΤΟΝ ΤΑΙΣΑ ΤΟΝ ΚΟΙΜΗΣΑ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΣΟΥΜΠΙΤΗ...ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Κ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΠΛΑΝΤΑΞΕ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΩ (2 ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ)ΔΕ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΛΑ ΟΥΤΕ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΗΡΘΑ ΤΟΝ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ,ΜΕ ΜΥΡΙΣΕ ΗΠΙΕ 1 ΜΟΝΟ ΓΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΑΜΕΣΩΣ....

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ ΤΟΥ ΛΕΩ "ΘΑ ΠΑΕΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ..."ΛΕΣ ΚΑ ΙΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕ ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΡΘΩ Η ΞΥΠΝΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...ΤΙ ΔΙΑΙΣΘΗΣΗ.........!!!!!!!!!!!!!!

ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΡΟΜΕΡΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κ απο μένα κοριτσάκια μου!!!:silly:

Εγώ δεν ανήκω στην κατηγορια των γρήγορων σχέσεων αν κ θα μπορούσα...

Τον αντρούλη της ζωής μου τον γνώρισα τον Ιούλιο του 2003-ήμουν όμως πολύ μικρούλα,σπούδαζα κ μέχρι να αρραβωνιαστούμε κ να μείνουμε μαζί χρειάστηκε να περάσουν 4 χρόνια..Αρραβωνιαστήκαμε λοιπόν,μείναμε μαζί,ερωτευτήκαμε ακόμη πιο δυνατά κ όταν αισθανθήκαμε την ανάγκη να κάνουμε μωράκι αποφασίσαμε να παντρευτούμε!

Παντρευτήκαμε τον περασμένο οκτώβρη,έμεινα έγκυος την πρώτη νύχτα του έγγαμου βίου μας κ να μαι τώρα 10 μήνες μετά τρισευτυχισμένη,τρελά ερωτευμένη κ με τη μεγάλη μας καψούρα-την κόρη μας-να κοιμάται στο διπλανό δωμάτιο....!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

έμεινα έγκυος την πρώτη νύχτα του έγγαμου βίου μας quote]

Φοβερό, κι εγώ έμεινα έγκυος την πρώτη νύχτα του γάμου μας.

Ούτε προγραμματισμένο να το είχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δικη μου ζωη αλλαξε απο τοτε που γνωρισα τον Μπιλη..!!

Ειμαστε μαζι 7,5 χρονια..!

Εγω τοτε.. ουτε 20 κι αυτος 23..:) Πιτσιρικακια..!

Οταν τα φτιαξαμε δεν ημουν και πολυ σιγουρη αν τον ηθελα ή οχι..!!

ΝΑΙ..! Την λεω την αληθεια μου..!!

Ειχα μαθει να κανω οτι μου "καπνισει" και δεν εδινα και αναφορα!

Τα χρονια περασαν πολυ ομορφα ομως..

Τον αγαπησα ως το κοκκαλο.. και δεν τον αλλαζω με τιποτα..

Ενωθηκαμε με τα ιερα δεσμα του γαμου περσι τον Μαιο..

Η ζωη μας κι αν εχει αλλαξει απο τοτε....!!!

Αποκτησαμε το πρωτο μας παιδακι πριν ενα μηνα και τελικα

ειναι το μονο που εχει σημασια για μας..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον κοριτσια εγω ειμαι με τον αντρα μου 19 χρονια...γνωριστικαμε οταν ειμουνα 20 χρονων και παντρευτηκαμε μετα απο 3 χρονια στα 23.Εκανα την πρωτη μου κορη στα 24.5 μου χρονια...και τωρα πια στα 39 μου εφερα στον κοσμο την δευτερη μας κορουλα...οπου ειναι σχεδον 4 εβδομαδων...ειμαι πααααααααραααα πολυ ερωτευμενη με τον αντρα μου, ειναι το φως στην ζωη μου, ειναι ο αερας μου...που τον χρειαζομαι για να αναπνεω καθε μερα... ειναι η καρδια της καρδιας μου...τον λατρευω...τελως παντων μην σας ζαλιζω με τον ερωτα μου...αν αρχισω δεν θα σταματησω...παντρευτηκα μα εζησα και την ζωη μου συναμα...τα συνδιασα ολα ειμουνα φιλη...συζυγος...μα παν'απ'ολα μανα...Η ζωη μου αλλαξε ριζικα απο την στιγμη που γιναμε για δευτερη φορα γονεις...ξανα γεννηθηκαμε...Ειμαι ερωτευμενη με τον αντρα μου...και τρελαμενη με της 2 πανεμορφες κορουλες μου,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τον αντρουλη μου ειμαστε μαζι 12 χρονια!!!το 1997 οταν τον γνωρισα δεν ειχα κλεισει ακομα τα 18,κι αυτος μολις τα ειχε πατησει.η σχεση μας ξεκινησε απο μια "πλακα" και λογω του μελλοντικου του επαγγελματος(ηταν σε στρατιωτικη σχολη),καθε φορα που ερχοτανε με αδεια ελεγα τωρα θα του πω να χωρισουμε.δεν ηθελα να μπλεχτω σε κατι τετοιο!καθε φορα ομως περνουσαμε τοσο ομορφα που δεν μπορουσα να του το πω!!!και καλα εκανα τελικα!μειναμε μαζι το 2000 σε μια απο τις μεταθεσεις του.παντρευτηκαμε το 2004 κι αποκτησαμε το αγγελουδι μας το 2005!!!ειμαστε τρελα ερωτευμενοι μετα απο τοσα χρονια και δεν χανουμε ευκαιρια να το δειχνουμε ο ενας στον αλλο!!!μπορει να μην προλαβα να ζησω καποια πραγματα και να μην ταξιδεψα οσο θα ηθελα,την ζωη μου ομως και τις επιλογες μου δεν θα τις αλλαζα για τιποτα στον κοσμο!!!ειμαι απολλυτα ευτυχισμενη με την οικογενεια μου,σε σημειο που αυτο με φοβιζει λιγο!!!σιγουρα αλλαζουν πολλα μετα το γαμο τα παιδια κτλ αλλα συνηθως προς το καλυτερο!!!!ευχομαι αυτο να συμβαινει σε ολα τα κοριτσια του μαμμυ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...