Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΤΑΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!Εφτασα σε σημειο να ζητησω την συμβουλη σας σε ενα κατα τα αλλα ευκολο θεμα αλλα εγω πια δεν μπορω να βρω λυση!!Ο γιος μου ειναι 2 ετων και του αρεσει να πεταει συνεχεια πραγματα!Τα παιχνιδια του,πετρες,το τηλεκοντρολ και οτι αλλο βρεθει.Θα μου πειτε γιατι το κανω θεμα!Οταν δουλευω τον κραταει η πεθερα μου και επειδη βγαινουν συχνα στο μπαλκονι πεταει πραγματα απο εκει και η πεθερα μου δεν τον προλαβαινει.Μια φορα πεταξε μια πετρα που ειχε η πεθερα μου στην γλαστρα και παραλιγο να την φαει ο πεθερος μου στο κεφαλι!Σημερα πεταξε ενα ανοιχτηρι και χτυπησε το αμαξι του αντρα μου!Απορω με την δυναμη του!!Τι τηλεκοντρολ εχει φαει ο αντρας μου στο κεφαλι και εγω αυτοκινητακια!Τον εχουμε μαλωσει,τον εχουμε βαλει τιμωρια,τον εχουμε βαρεσει τα χερακια του και ολο μας λεει οτι δεν θα το ξανακανει και μετα παλι τα ιδια!Φοβαμαι μην κανει καμια ζημια σε κανεναν μας η κανενα περαστικο και σκεφτομαι με το καλο αμα γεννησω και πεταει πραγματα στο μωρο;Αχ βοηθηστε με κοριτσια!Συγνωμη για το μεγαλο μηνυμα και ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax se katalabenw to idio pernaga kai egw tora teftea to exei kopsi kapos.alla tipota den perni xampari ekei aytos to dikotoy.toy milaga poli,ton ebaza timoria,toy ipsona tin foni alla tzifos.pistebw oti me ton kairo tha allaksi opos kai ekane o dikosmoy.kai emena moy xalase to aytokinito 1500eyro gia na to ftiaksw.ipomoni,mazepse ola to pragmata kai balta psila oste na min mporei na to ftasi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω κουκλα μου!Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να τον προλαβεις με τιποτα!Μπορει να πεταξει οτιδηποτε!Ευχομαι να το κοψει καποια στιγμη οπως το κανατε κι εσεις!Ο αντρας μου λεει οτι αν ζουσαμε Αμερικη θα τον πηγαινε μπειζμπωλ μηπως και εχει ταλεντο απο τοσο πεταγμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon έγραψε:

Σε ευχαριστω κουκλα μου!Το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να τον προλαβεις με τιποτα!Μπορει να πεταξει οτιδηποτε!Ευχομαι να το κοψει καποια στιγμη οπως το κανατε κι εσεις!Ο αντρας μου λεει οτι αν ζουσαμε Αμερικη θα τον πηγαινε μπειζμπωλ μηπως και εχει ταλεντο απο τοσο πεταγμα!!
ΣΥΜΦΩΝΩ!!! ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ! lemon ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΘΕΙ! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΟΛΛΟΙ! ΠΑΡΕ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΜΠΑΛΕΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΓΕΜΙΣΕ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ! ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΦΩΤΗΣΤΙΚΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΕΜΕΤΑΙ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΝΑ ΠΕΤΑΤΕ ΤΙΣ ΜΠΑΛΕΣ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ! ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΑΖΙ ΤΟΥ! ΠΕΤΑ ΚΑΙ ΕΣΥ! ΦΤΙΑΞΤΕ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΜΠΑΛΕΣ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΠΑΝΩ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΛΑΣΕΙ! ΝΑ ΠΙΔΑΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΜΠΑΛΕΣ! ΠΑΡΕ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤΑ. ΠΑΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ, ΑΡΚΟΥΔΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ! ΚΑΝΕ ΤΟ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΕΚΤΟΝΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΚΑΨΑ! ΚΡΥΨΕ ΣΕ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΜΕΡΙΚΑ ΜΑΛΑΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΟΝΟΜΑΣΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΚΑΠΩΣ! ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΥΤΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ! ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΥΝΗΣΗ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΒΑΡΥ, ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ"ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΕΤΑΞΟΥΜΕ ΜΕ ΔΥΝΑΜΗ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΚΟΥΤΙ?"ΔΕΝ ΤΟΝ ΜΑΛΩΝΕΙΣ. ΗΡΕΜΑ. ΑΝ ΚΛΑΙΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΣΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΒΑΡΥ, ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΑΝ ΤΟ ΠΕΤΑΞΕΙ ΘΑ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΝΑΕΙ! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ! ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΩΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΩΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kantinoy moy o dikosoy exei trela me tis mpoles,ama tis metrisw tha einai 15 ektos apo tis mpalitses kai mpasketa kai oli tin hmera mazi toy asxoloymaste.egw,syzigos.thia.giagia.papoys.thios.alla pos tin breiski tin efxeria kai tha petaksi kati enas theos kseri.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗ ΜΟΥ, ΤΟ ΞΕΡΩ! ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ! ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΕΙ! 200 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ?? ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΑΚΟΥΕΙ!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τα δικά μου πετάνε διάφορα πράγματα (συνήθως τα παιχνίδια τους)!

Μην ανησυχείς όμως! Είναι πολύ φυσιολογικό!! Αποτελεί κι αυτό μια φάση ανάπτυξης. Τα παιδάκια μας (αν δε κάνω λάθος είναι κοντά ηλικιακά) βρίσκονται στο στάδιο "του αποχωρισμού" και το γεγονός ότι πετάνε πράγματα είναι μια ψυχολογική αντίδραση σ' αυτή τη φάση, όπου αντιλαμβάνονται ότι είναι ξεχωριστές προσωπικότητες από τη μαμά και το μπαμπά και γι' αυτό το λόγο αντιδρούν. Το είχα συζητήσει με το παιδίατρο μας και μου είχε πει ότι είναι πόλυτα φυσιολογικό και ότι όλα τα παιδάκια το κάνουν (και πρέπει να το κάνουν)σε κάποια φάση της ζωής τους και ότι μόλις ολοκληρωθούν οι διαδικασίες αποχωρισμού, θα το κόψουν από μόνα τους.

Σε συμβουλεύω λοιπόν να μην ανησυχείς και για να μην έχετε και άλλα ατυχήματα κρύψε όλα τα βαριά αντικείμενα και βάλε προστατευτικές σίτες στα κάγκελα του μπαλκονιού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...