Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γεννήσαμε και γυρίσαμε !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, τελικά γέννησα την Τετάρτη (29.07.09) στο Ιασώ κι επειδή ο μπέμπης ήταν πολύ καλά, φύγαμε 1 ημέρα νωρίτερα.

Γεννήθηκε 2.950 και όπως συμβαίνει συνήθως, έχασε κάποια γραμμάρια.

Το θέμα είναι, πως είναι λιγόφαγος...

Τουλάχιστον έτσι λέω εγώ.

Κοιμάται πολύ και όταν ξυπνάει ή τον ξυπνάω εγώ για να φάει, δεν δείχνει και ιδιαίτερο ζήλο.

Θηλάζει βέβαια αλλά 10 ρουφάει και 20 κοιμάται.

Του τσιμπάω τα αυτάκια και τις πατουσίτσες αλλά κοιμάται.

Φοβάμαι μη δεν πάρει βάρος.

Να ανησυχώ ???

Του δίνω και ξένο γαλατάκι βέβαια αλλά από τα 60 γραμμάρια πίνει τα 30 με 40.

Για πείτε μου τη γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει εύχομαι και να τον δεις όπως ποθείς!

Όσο για το φαγητό,μη σ'ανησυχεί!Όλα θα πάνε καλά.

Ακόμη μικρούλης είναι,θα στρώσει σιγά σιγά!

Τα φιλιά μου και να σου ζήσει και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κουκλα μου να σου ζησει ο γιος...να τον χαιρεσαι...[οπως και την μικρουλα σου φυσικα] εγω νομιζω πως ενταξει μωρε σε λιγο καιρο θα πινει πιο πολυ γαλατακι...ρωτα και τον παιδιατρο αλλα δεν νομιζω να πρεπει να ανησυχεις...Να τον χαιρεσαι και παλι κουκλα μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑ!!!!!! ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ! ΚΑΛΟΡΥΖΙΚΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ! ΠΩΣ ΠΗΓΑΤΕ? ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ, ΠΩΣ ΠΗΓΕ Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ? ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΠΕΡΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ? ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ! ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΑ! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα να σου ζήσει ο μπεμπάκος!

Έτσι ήταν στην αρχή το κοριτσάκι μου.Δεν ξύπναγε καν για να φάει.Την τάιζα κοιμισμένη,και εκείνη έτρωγε χωρίς ιδιαίτερο ζήλο.

Μετά ''βρήκε''το πρόγραμμα της και τώρα είμαστε μια χαρά.

;)

Φιλάκια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΕΙΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΑΝΝΟΥΛΑ!ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΜΟΥ.ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ,ΤΟΝ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΘΕ 4 ΩΡΕΣ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΔΕ ΠΕΙΝΟΥΣΕ.ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΔΕ ΞΥΠΝΟΥΣΕ ΣΧΕΔΩΝ ΠΟΤΕ.ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΕΙΔΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ 3150 ΕΙΧΕ ΦΤΑΣΕΙ ΤΑ 4400!!!ΜΗΝ ΑΝΗΣΙΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΤΡΩΕΙ ΟΣΟ ΤΟΥ ΧΡΗΑΖΕΤΑΙ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ Ο ΥΠΝΟΣ ΘΡΕΦΕΙ ΤΑ ΜΩΡΑ!ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει Αννούλα το μωράκι σου! Να' ναι πάντα γερό και καλότυχο στη ζωούλα του!

Δυστυχώς δεν ξέρω να απαντήσω σ' αυτό που ρωτάς, ίσως σε βοηθήσουν τα άλλα κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα να σου ζγσει κ να τον χαιρεσε αγαπη μου, οταν διαβασα αυτα που εγραψες βαρος 2950 τον ξυπναω για να φαει,στο μυαλο μου ηρθε ο δικος μου μπεμπης ακριβως τα ιδια, μονο που εμενα δυστηχως δεν επιασε καθολου στηθος, τι ποδια του κουνουσα τι αυτια αυτος κοιμοταν του καλου καιρου κ ετσι του δινω αποκλειστηκα μπουκαλι,αλλα μην ανυσηχεις θα του ανοιξει η ορεξη εμεις προσφατα κ βγαλαμε κ φωνη...;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας !!!!!!!!!!!!!.

Έχω μια γνωστή, που η κόρη της γεννήθηκε πέρυσι και ήταν αρκετά μικρό μωράκι.

Περίπου 2.700 την γέννησε και πήγε στα 2.400 φεύγοντας από το μαιευτήριο.

Επειδή λοιπόν ήταν μικρούλα, η γνωστή μου, την τάιζε κάθε μια ώρα...

Το αποτέλεσμα ήταν η μικρή, να έχει γίνει σχεδόν παχύσαρκη και ο παιδίατρος της είχε πεί ότι μεγαλώνοντας δεν θα της δώσει φρουτόκρεμες.

Θα δοκιμάσω να τον ταίζω κάθε 2 ώρες πχ.

Πάντως πρίν λίγο τον σήκωσα και ήπιε 60 γραμμάρια !!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula30 έγραψε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας !!!!!!!!!!!!!.

Έχω μια γνωστή, που η κόρη της γεννήθηκε πέρυσι και ήταν αρκετά μικρό μωράκι.

Περίπου 2.700 την γέννησε και πήγε στα 2.400 φεύγοντας από το μαιευτήριο.

Επειδή λοιπόν ήταν μικρούλα, η γνωστή μου, την τάιζε κάθε μια ώρα...

Το αποτέλεσμα ήταν η μικρή, να έχει γίνει σχεδόν παχύσαρκη και ο παιδίατρος της είχε πεί ότι μεγαλώνοντας δεν θα της δώσει φρουτόκρεμες.

Θα δοκιμάσω να τον ταίζω κάθε 2 ώρες πχ.

Πάντως πρίν λίγο τον σήκωσα και ήπιε 60 γραμμάρια !!!!!!!!!!!!!!!!

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ, ΕΧΕΙΣ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ? ΑΝ ΝΑΙ, ΤΟΤΕ 2 ΤΡΟΠΟΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ. Ο ΕΝΑΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΦΑΕΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 3ΩΡΟ ΠΑΛΙ. Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΘΗΛΑΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΤΟ ΕΝΑ ΓΕΥΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΟΤΑΝ ΠΙΝΑΣΕΙ (ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΣ ΩΡΑ) ΤΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΞΕΝΟ. ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΙΣ ΞΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ 3 ΩΡΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ !!! ΘΕΛΟΥΜΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ!!!

ΚΑΙ MHN ANHΣΥΧΕΙΣ ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ !!!

ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΑΠΟ 20ΓΡ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΥΞΗΘΗΚΑΝ ΣΕ 60 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΡΩΕΙ ΜΕΧΡΙ 200ΓΡ.

ΜΗΝ ΤΟ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΘΑ ΦΑΕΙ ΟΣΟ ΠΕΙΝΑΕΙ ... ΘΑ ΣΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΣΟ ΘΕΛΕΙ !!! ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΥΠΝΑΣ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει κοριτσακι μου να ειναι γερος δυνατος υγιεις

κ παντα καλοτυχος

να το χαιρεστε

οσο για το φαγητο μην σε αγχωνει γλυκια μου οταν θα πειναει να εισαι σιγουρη πως θα στο δειχνει

φιλακια πολλα πολλα πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου να σου ζήσει το αγοράκι σου και να είναι γερός και τυχερός σε όλη του τη ζωή...Μην ανησυχείς για το βάρος του..Το παιδάκι σου θα φτιάξει μόνο του το πρόγραμμά του και θα τρώει όποτε και όσο θέλει...Καλά σαράντα να έχετε!Περιμένουμε φωτογραφία του μπομπιράκου και αναλυτικά την ιστορία τοκετού σου..

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Ο ΑΓΓΕΛΟΣ ΣΟΥ!

ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ!

ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΑΚΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ.ΜΙΚΡΟΥΛΑΚΙ ΕΙΝΑΙ,ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου,να σου ζήσει ο μπουμπούκος,γερός κ δυνατός να είναι,να τον δεις όπως επιθυμείς!!Μεγάλη καψούρα?

Μην αγχώνεσαι για το φαγητάκι του, κ εγώ όταν γεννήθηκε η μπουμπού μου έκλαιγα όλη μέρα γιατι δεν έτρωγε ούτε απο μένα,κ ξένο άν έπινε 10 ml κάναμε πάρτυ!!!Δέκα μέρες μετά κ τώρα????Δεν την προλαβαίνω!!!Όλη μέρα με το βυζί στο χέρι είμαι..Συγνώμη κιόλας για την έκφραση..Αφού ο αντρούλης μου με κοροιδεύει,με λέει αμαζόνα:angry: !!!

Θα στρώσει,που θα πάει...

Φιλάκια πολλά γλυκιά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Well, η γέννα δεν ήταν όπως την φανταζόμουν...

Πήγα στο μαιευτήριο, με 7 διαστολή...

Στην ουσία γεννούσα και δεν το ήξερα !...

Η μαία μου είπε, ότι δεν μπορώ να κάνω επισκληρίδιο γιατί είχα 7 διαστολή και σε τέτοιες περιπτώσεις είναι κρίμα να κάνει η γυναίκα επισκληρίδιο γιατί στην ουσία γεννάει μόνη της !.

Την παρακάλεσα αλλά δεν μου έκαναν...

Έτσι λοιπόν, γέννησα με φυσιολογικό τοκετό (όπως και στην κόρη μου) αλλά με τρελλούς πόνους...

Κορίτσια δεν μπορείτε να φανταστείτε τους πόνους της γέννας...

ΤΑ ΕΙΔΑ ΟΛΑ πού λένε...

Τέλος πάντων, τελικά τα κατάφερα και γέννησα το αγοράκι μου ;)

Με έπιασαν πάλι τα ψυχολογικά μου εννοείται αλλά με την αγάπη του άνδρα μου και της κορούλας μου, είμαι δυνατή και γεμάτη κουράγιο γιατί τώρα θα περάσω δύσκολες στιγμές με 2 μωρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ!!:cheer::cheer: ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ!!!:):) ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΗ:) Ν ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΓΛΥΚΑ!!;):P ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΧΕΙΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...