Μετάβαση σε περιεχόμενο

Thelei synexeia agkalitses!


Recommended Posts

Koritsia kalispera.

De kserw ti na kanw...exw didyma,kleinoun tous dyo mhnes se liges meres.

To agoraki klaiei synexeia.Enw einai allagmeno,taismeno k ola ta sxetika ourliazei.Tou deinw pou k pou pipila alla tou peftei synexeia k ante pali klama.Kolikous den exei.Me to pou ton pairnw agkalitsa automata stamataei!

De kserw ti na kanw,de mporw na ton exw synexeia panw mou gt exw k th mpempa...eutyxws auth einai poio yshxh.

Afhste pou thelw k gw ligo xrono gia mena,ena tetartaki na katsw ligo monh sto mpalkoni mou pou leei o logos!

Gia to vrady de to syzhtw,kana dywro na koimithw k auto an eimai tyxerh.

Apton antra mou den exw parapono voithaei poly k me to spiti k me ta mwra alla pws na to kanoume prepei na exoume synexeia to mikro panw mas?

Me to pou ton vazoume pali sto port bebe pali klamaaaaaa.

Ta fwta sas koritsia mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη μου... :) ενα sling ισως σε βοηθουσε λιγακι..

(λεω εγω τωρα...:blush: δεν εχω ιδεα..:( και φανταζομαι πως

θα ειναι δυσκολα..)

Προσπαθησε οσο μπορεις να μη του μαθεις αγκαλιτσες..

(παρολο που της εχει αναγκη..:) ..) γιατι θα σου κανει

και η μπεμπουλα σου "τσαλιμακια" μετα..!!

Θα θελει κι αυτη.. :laugh: ..

Καλη υπομονη σου ευχομαι και να ειναι γερα τα μωρακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ τα ίδια είχα Ελενα μου..αν και ήταν ένας. Τι γκρινιάρης ήταν..πωπω...για μένα η λύση ήταν το μάρσιπο! Πραγματικά σώθηκα! Τον έβαζα εκεί, ξεχνιόταν , κοιτούσε από δω και απο κει και μη σου πω σε κανα μισάωρο κοιμόταν και τον έβαζα στο κρεβατάκι του!! Παράλληλ έκανα κι εγώ τις δουλέιές μου! Τώρα με α δυο..όπως και να το κάνουμε έιναι κουραστικό αλλά πρέπει να βρεις έναν τρόπο να τα βγάζεις πέρα μαζί τους γιατί αν τώρα ειναι κουραστικό..σκέψου όσο θα περνάνε οι μήνες ποσο κουραστικό θα γίνεται γενικά....τάισμα,παιχνίδι..βόλτες...πρέπει ναβρεις τον τρόπο.Πάντως το μωράκι ακόμη σε έχει ανάγκη και πρέπει να το σεβαστείς μωλεεε...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai mwre kanw oti mporw k gw.De kserw omws re koritsia ti exei pathei...Xtes htan para poly neurikos,gt de kserw.Tou edeina to gala tou k akoma gkriniaze.

Einai k poly laimargos,kounaei to kefalaki deksia-aristera otan katalavainei th thilh! :D K sto mpimpero de kleinei kala to stomataki tou,thelei na faei k de mporei!

Ton allazw klaiei..akomh k mesa ston ypno tou gkriniazei.

To port bebe de tou aresei me tpt!

Otan ton exw agkalia me to pou paw na ton valw ekei to mati tou gaarida!!!

Ax shmera koimithika 4wro,kati einai k auto xaxxaxaxa

Otan ton exw agkalia pali,einai aggelaki.

Omws dyo xeria exw k gw,otan fygei h pethera mou pou tha prepei k na mageireuw k na kanw doulitses k na exw k ta mwrakia apo konta,na taizw k ta dyo!

Vouno mou fenontai ola auta.

Nomizw oti de tha ta kataferw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διδυμομανουλα Ελενακι μου καλημερα!

Θα τα καταφερεις ρε συ μην αγχωνεσαι ειναι ολα θεμα συνηθιας.

Μηπως το μωρακι ζεστενεται στο πορτ μπεμπε λεω εγω τωρα?

Μηπως να δοκιμασεις το μαρσιπο οπως σου ειπαν τα κοριτσια? Δεν χανεις τιποτα? Δοκιμασε και αν παλι δεν πετυχει εδω ειμαστε εμεις. :) ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eleni kali su mera!!

to ksera oti einai diskolo me dio paidakia..kai sinexeia na trexun ta podarakia..alla na su po kati pu isos einai poli simadiko..ta paidia eos tin ilikia tu enos etus prepi na min ta leme oxi!mesa se ayto to xrono mathun tin empistosini pu tha tus sidrofeyei gia mia zoi!!to ksero einai diskolo..alla i fili me to marsipo pu eipe einai mia poli kali idea..dokimase to!!

kali dinami kali mu!!!

eisai dinati kai tha ta katafereis sigura!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενά μου μπορείς να αφήσεις κατα μέρος τις δουλεές και να ασχολείσαι μόνο μετα μωρά;; Αυτή είναι η λύση στο πρόβλημά σου!!Δεν μπορείς να προσέχεις δύο μωρά και να είσαι παράλληλα και μαγείρισσα και καθαρίστρια!!! Δε γένται!!Κάτι 8α μείνει πίσω!!!Καλύτερα να είναι αυτό το κάτι οι δουλειές και όχι τα μωρά σο!Τα μωράκια σου έχουν ανάγκες και πρέπει να εχουν προτεραιότητες!!Μην κάθεσαι να ψάχνεις γιατί είναι γκρινιάρικο κ δε σε αφήνει να κάνεις τις δουλειές σου!!!Αφιερωσου στα παιδάκια σου κ ασε τα υπόλοιοπα να τα κάνει κάποιος άλλος! μόνο έτσι θα νιώσεις καλά με την όλη υποθεση!!:) φιλάκια στα μωράκια σου!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑ ΛΙΓΟΥΛΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ,

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΨΙΛΟΤΡΕΛΑΘΕΙ..

ΕΝΑ ΜΑΡΣΙΠΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!

Α, ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΧΕΡΙΑ {ΒΟΗΘΕΙΑ)ΕΚΜΕΤΑΛΥΣΟΥ ΤΗΝ (ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΕΝΟΙΑ)ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marsipo?Ma ta mwra koimountai polles wres th mera k gw koimamai mazi tous oso mporw.O mpemphs gkriniazei thn wra pou einai na faei k sto allagma.

Xtes pantws pou ton phga eksw volta me to marsipo koimithike meta apo ligo,oxi oti de fwnaze k ekei :P Emoiase tou mpampa tou ti na kanoume :P

Tyrogaridaki den einai toso oi douleies alla to ti tha trwme..poios tha mageireuei?H mana mou ta kanei ola xalia de trwgontai xaxxaxax :D

Ennoeite agaph mou oti prwta tha koitaksw ta mwra k meta tis douleis,poios eipe to antitheto?!

O mpemphs de me afhnei na koimithw,den einai oi douleies to thema.

Ti pipila tou vazw...tpt.Me to pou tou peftei apto stoma ksypnaei.

De tou deinw gala gt trwei para poly to 24wro k to kanei k me lemargxeia.Exei palindromish k mou ta vgazei!

Ouf!Merikes fores ftanw sta oria mou k ton afhnw ena tetartaki vgainw sto mpalkoni na parw ligo aera k meta tou arxizw tis glykes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΕΛΕΝΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΣΑΝ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ.....ΤΙ ΚΑΝΩ?ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΠΙΠΙΛΑ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ...ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΥΣΗΧΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΤΟ 3ΜΗΝΟ ΜΕ 6ΜΗΝΟ ΣΤΡΩΝΟΥΝ ΕΓΩ ΕΛΠΙΖΩ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΟΠΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΚΛΑΙΓΑΜΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενά μου καλά κάνεις..κι εγώ αυτό έκανα πολλές φορές..πάρε μια ανάσα και μόλις ανακτήσεις δυνάμεις επέστρεψε. Πάντως όπως και ναχει...τα αγοράκια μου φαίνεται ότι είναι πιο ευαισθητα γιατί κ μένα ο γιος μου ταιριάζει στις πςειγραφές σας!!χεχε (αν κ μάλλον πήρε από μένα γιατί εγω ήμουν τέτοιο δύσκολο παιδάκι!!:) )Πολλά φιλάκια στα ζουζουνάκια σου!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΕΝΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!

ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ?

ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΓΙΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΣΙΓΟΥΡΗ!

ΕΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΤΟΥΣ ΚΟΛΙΚΟΥΣ ΤΟΝ ΕΠΕΡΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΟΥΣΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΟ ΚΛΑΜΑ!

Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΝΑΖΗΤΟΥΝ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΗΡΕΜΕΙ ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΠΟΝΑΝΕ!

ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΓΛΥΚΑΙΝΕΙ Ο ΠΟΝΟΣ!

ΤΟ ΙΔΙΟ ΖΩ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΔΟΝΤΑΚΙΑ!

ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΛΟ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

<<To agoraki klaiei synexeia.Enw einai allagmeno,taismeno k ola ta sxetika ourliazei.Tou deinw pou k pou pipila alla tou peftei synexeia k ante pali klama.Kolikous den exei.Me to pou ton pairnw agkalitsa automata stamataei!>>

Καταρχην καλησπέρα!!! Ευχομαι να εχει ησυχασει το μωρο καθως τωρα ειδα το post και εχουν περασει 2 εβδομαδες.

Εχω μια μπουμπου 2 μηνων και ειχε ακριβως τις ιδιες αντιδρασεις με τον μπουμπουκο σου. Τις πρωτεσ εικοσι μερες ουτε που θελω να τισ θυμαμαι, εκλαιγε ασταματητα καιοταν ετρωγε και οταν την αλλαζαμε. Κοιμοταν 3 ωρες το εικοσιτετραωρο και εγω το ιδιο μετα βιας. Το κλαμα της ομως ηταν πολυ εντονο, δηλωνε οτι ποναγε. Νομιζα πως ηταν κολικοι παρολο που ηταν πολυ νωρις για να ξεκινησουν. Να μην στα πολυλογω, ταλαιπωρηθηκαμε και εμεις και ι μικρη μεχρι να δουμε τι εχει και τελικα ειχε οισοφαγικη παλινδρομηση και δυσανεξια στο αγελαδινο γαλα (της εδινα και τεχητο εκτος απο στηθος). Απο οτι καταλαβα ομως μαλλον η παλινδρομηση ηταν αυτη που της δημιουργουσε τοοοσο πονο.

Κοιταξε το, μην ταλαιπωρειται το μωρο χωρις λογο.

υσ: ευχομαι ομως να του εχει περασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσιείναι τα αγοράκια!!! Και ο δικός μου απο τι γενηση έωσ τώρα στην αγγαλία τρωει, στην αγγαλια κοιμάται όλο αγκάλιές θέλει. ξεκουράζομαι μόνο όταν είναι ο μπαμπασ του σπίτι και τον παιρνει αυτός αγκάλια. Κάνε λιγη υπομονή. Ο δικός μου κοντευει τα τρία και αρχίζει σιγα να κάθετε μόνοσ του στο κρεβατάκι και να μασουλάει το χέρι - την πιπίλα δεν τη θέλει και αυτό μη φανταστείς για κανενα 10 λεπτο. μεγαλόνωντας θα στρωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

littlestar έγραψε:

<<To agoraki klaiei synexeia.Enw einai allagmeno,taismeno k ola ta sxetika ourliazei.Tou deinw pou k pou pipila alla tou peftei synexeia k ante pali klama.Kolikous den exei.Me to pou ton pairnw agkalitsa automata stamataei!>>

Καταρχην καλησπέρα!!! Ευχομαι να εχει ησυχασει το μωρο καθως τωρα ειδα το post και εχουν περασει 2 εβδομαδες.

Εχω μια μπουμπου 2 μηνων και ειχε ακριβως τις ιδιες αντιδρασεις με τον μπουμπουκο σου. Τις πρωτεσ εικοσι μερες ουτε που θελω να τισ θυμαμαι, εκλαιγε ασταματητα καιοταν ετρωγε και οταν την αλλαζαμε. Κοιμοταν 3 ωρες το εικοσιτετραωρο και εγω το ιδιο μετα βιας. Το κλαμα της ομως ηταν πολυ εντονο, δηλωνε οτι ποναγε. Νομιζα πως ηταν κολικοι παρολο που ηταν πολυ νωρις για να ξεκινησουν. Να μην στα πολυλογω, ταλαιπωρηθηκαμε και εμεις και ι μικρη μεχρι να δουμε τι εχει και τελικα ειχε οισοφαγικη παλινδρομηση και δυσανεξια στο αγελαδινο γαλα (της εδινα και τεχητο εκτος απο στηθος). Απο οτι καταλαβα ομως μαλλον η παλινδρομηση ηταν αυτη που της δημιουργουσε τοοοσο πονο.

Κοιταξε το, μην ταλαιπωρειται το μωρο χωρις λογο.

υσ: ευχομαι ομως να του εχει περασει...

Little star k gw twra eida thn apanthsh sou!

Kai mena apodeixthke oti exei gastrooisofagikh pallindromhsh!!!K apo to poly klama k to sfyksimo gt exei k dyskoiliothta evgale vouvonokylh k th vgalame prin mia cdomada me xeirourgeio.Asta!

Twra exoume psilohremhsei,klaime otan peiname xaxaxax:P

Na se rwthsw kati gia thn allergeia se ageladani gala...To mwraki sou egale spyrakia k katalaves oti kati de paei kala?

Kai ti gala ths deineis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι σε ξεθεωσαν τα μωρουδελια,μαλλον ο μικρος αντρας σου περισσοτερο :laugh: οπως ολοι οι αντρες:P ,μωρε ειναι δυσκολα τον πρωτο καιρο με ενα μωρο ποσο μαλλον με δυο που εχεις εσυ...το καλο ειναι που βοηθαει η μαμα σου,ε δεν πειραζει για τα φαγητα που δεν ειναι νοστιμα:laugh: παραγγειλτε και κανα delivery:P :laugh: Ελενιτσα μου παρτο οσο πιο χαλαρα και με χιουμορ ωσπου να μεγαλωσουν λιγο τα μωρακια και να βρουν τους ρυθμους τους,υπομονη και μπολικες βολτουλες!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

''elena 33f'' molis eida kai egw to munima sou. Sto eipa an kai me epifulaksi, giati den ithela oute o exthros mou na perasei osa perasa egw me ti mikri.

oxi den eixe vgalei spurakia, den eixe kamia endeiksi. Mono anagwges apo salakia kai gala , oi opoies itan piktes san giaourti. Sunithws to anakaluptoun me uperixo alla emeis to pigame ereunitika kai pesame mesa.

Koritsia mou, den isxuoun ta palia, an ena mwro klaiei upervolika exei logo. Stin agkalia apla parigorietai. Thimamai to klama tis kai anatrixiazw.

Epadoren sas edwse o giatros? Emena mou to eixe kopsei prin ena mina gia na dei an ekleise o sfigktiras tou oisofagou, alla plantakse apo to klama tin deuteri mera apo ti diakopi tou farmakou kai tis to ksanaarxisame. Skeftomai oti kai pali auto ti mina tha mou pei na tis to kopsw kai mou kovontai ta podia. Oxi tipota allo tis teleutaies meres mou vgazei sxedon olo to gala meta apo kathe geuma.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

K apo to poly klama k to sfyksimo gt exei k dyskoiliothta evgale vouvonokylh k th vgalame prin mia cdomada me xeirourgeio.Asta!

Twra exoume psilohremhsei,klaime otan peiname xaxaxax:P

Na se rwthsw kati gia thn allergeia se ageladani gala...To mwraki sou egale spyrakia k katalaves oti kati de paei kala?

Kai ti gala ths deineis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prosfata rwthsa th paidiatro mou na kanoume eksetaseis na epivevaiwsoume an ontws exoun allergeia.K mou eipe pws den yparxei eksetash k autes pou yparxoun deixnoun ena 10%

Ax kalh mou ypomonh prepei na exoume.To lew gia na to akousw.Ola ta fantazomoun poio eukola.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλα. Η αλλεργια δημιουργει ραγαδες στο εντερακι τους με αποτελεσμα να βγαινουν αιμορραγικες βλεννες στις κεννωσεις τους. Η εξεταση που καναμε τρεις φορες εμεις, ηταν η mayers κοπρανων, η οποια μας βγηκε αρνητικη παρολο που υπηρχε αλλεργια, μαλλον οφειλοταν στο οτι ηταν πολυ μικρη οταν τις καναμε. Αλλα οπως αποδειχτικε οντως δεν εχει μεγαλα ποσοστα ενδειξης σωστου αποτελεσματος. Παντως να ξερεις, κοστιζει 17€ και απλα τους πας μια πανα με κακακια, δεν ταλαιπωρουμε τα μωρα δηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...