Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στερεα τροφη.....?


Recommended Posts

κοριτσακια μου καλημερα..

θα ηθελα να σας ρωτησω κατι..:huh:

η μικρη μου ειναι 10 μηνων...

της εχω δωσει ψωμι οπως μου εχει πει η παιδιατρος(και τρεμει η ψυχη μου να μην πνιγει αφου το σαλιωνει και μετα το κοβει κομματακια:dry: )

αλλα απο κει και περα ολα σε μορφη κρεμας και τα φρουτα και το μεσημεριανο...τα παιρναω απο το multi και τα κανω κρεμα

απο ποτε πρεπει να αρχισω να την εκπαιδευω να τα τρωει σε πιο στερεα μορφη...δηλ κομματακια?

και πως γινετε αυτο?τι πρεπει να κανω?:blink:

ειναι νωρις απο τωρα?αλλα ρε κοριτσια φοβαμαι πολυ μην της σταθει τιποτα στον λαιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ! ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΑΛΕΘΕΙΣ ΤΟ ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΗ ΣΟΥΠΑ ΜΕΣΑ, Η ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΙΩΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ! ΜΙΑ ΣΒΟΥΡΑ! ΤΟ ΚΡΕΑΤΑΚΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΛΙΩΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΟ ΑΚΟΜΗ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΛΙΩΣΕΙΣ ΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ! ΜΠΑΝΑΝΑ ΝΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΕΠΕΙΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙΣ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ,ΜΠΑΝΑΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΧΛΑΔΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΛΙΩΝΟΥΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ. ΜΗΛΟ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΟΨΕΙ ΚΟΜΜΑΤΙ! ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΡΑΧΑΝΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΛΕΣΕΙΣ, ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ ΟΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΥΛΤΙ. ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ! ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ! Α! ΨΩΜΙ, ΔΙΝΕ ΤΗΣ ΤΗΝ ΚΟΡΑ ΑΠΟ ΜΑΥΡΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καντινου μου σε ευχαριστω καταρχας..

εισαι και εσυ απο τις πρωινες που μπαινουν στο mammy..χιχι!!

μακαρονακι ακομα δεν τρωμε λογω αλλεργιας αλλα οταν λες να λιωνω την πατατα εννοεις με το πιρουνι να την παταω και να την λιωνω ή να το παιρναω απο multi αλλα πιο λιγες στροφες?

εσυ καντινου φοβοσουνα να μην πνιγει ή εγω ειμαι λιγο τρελλη?:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ, ΕΝΝΟΩ ΤΟ ΠΕΠΟΝΑΚΙ! ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΕΡΓΙΕΣ? ΝΑΙ, ΜΕ ΤΟ ΠΙΡΟΥΝΙ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΛΑΔΕΡΑ ΜΕ ΠΑΤΑΤΕΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΛΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΙΡΟΥΝΙ. ΕΜΕΙΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΤΑ ΑΛΕΘΩ! ΦΟΒΟΜΟΥΝΑ, ΝΑΙ. ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΝΑΦΟΒΗΘΩ! ΑΛΛΑ, ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα επειδη η μικρη εχει αλλεργια στο αγελαδινο γαλα και γενικα εχει παρουσιασει ευαισθησια η παιδιατρος μας ειπε μακαρονακι ψαρι και αυγο θα αργησουμε λιγο να τα δοκιμασουμε..

ευχαριστω καντινου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ!

Και η δική μου η μαμά(πριν 20 χρόνια βέβαια :blush: )γύρω στον 9ο με 10ο μήνα άρχισε να μου δίνει όχι εντελώς πολτοποιημένες τροφές ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw arxisa edw kai enamisi peripou mhna na mhn tis ta alethw teleios.

Emathe poly grhgora mporw na pw kai twra ta masaei me ta oulakia

ths kai ta 2 ths ta dontakia!:laugh:

Ths dinw kai mpanana sto xeri,opws kai verikoko,rodakino malako,peponi epishs malako kai pswmaki alla panta eimai dipla ths kai thn prosexw.

Den prepei na fovasai toso poly.

Rizaki mporei na faei xwris na to exeis perasei apo to multi opws kai makaronaki. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ..

δοκιμασαμε το μεσημερι και δεν τα πολτοποιησα εντελως...

αγχωνομουνα μηπως εχει μεινει κανα κομματακι μεγαλο δεν μπορω να πω αλλα τελικα με δυσκολια βεβαια γιατι στην αρχη αναγουλιαζε το εφαγε..

για να δουμε..

τελικα ειναι πιο δυσκολο για μενα παρα για κεινη χιχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΕ ΦΙΛΕΝΑΔΕΣ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΦΡΙΚΑΡΕΙ.

ΝΑ ΕΞΗΓΗΘΩ. Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 22 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΝΑΙ, ΑΚΟΜΑ ΤΟΥ ΑΛΕΘΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ!!!ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΕΣΩ Η ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ (ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΠΙΝΕΙ), Η ΑΝ ΘΑ ΤΟ ΦΑΕΙ ΘΑ ΠΝΙΓΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΜΕΤΟ.

ΒΕΒΑΙΑ, ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΨΩΜΑΚΙ, ΜΠΙΣΚΟΤΑ, ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΑ ΓΛΕΙΦΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ Η ΤΟ ΒΓΑΖΕΙ.

ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΕΘΩ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΧΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σήμερα κλείνουμε την 6η εβδομάδα 🥰🥰🧿🧿.. Όχι όχι ξυπνούσε ανά 3ωρο για φαγητό...οι κολικοί μας συνήθως κρατάνε από τις 7 μέχρι τις 11 το βράδυ!!
    • Αχ τέλεια! Εύχομαι να παραμείνει έτσι. Τα προηγούμενα βραδιά ξυπνούσε για να φαει? Η από κολικούς? Αντε ελπίζω να μειώθηκε η ένταση τους κάπως τώρα.
    • μακάρι κορίτσι μου να συνεχίσει ετσι.. τουλάχιστον να ξεκουράζεσαι! μεγαλώνουν μωρέ και ηρεμούν και αυτά..ποδο είστε εσείςς;
    • Καλημέρα κορίτσια μου 🩷🦋🩷 Πώς είστε??εμείς χθες το βράδυ κάναμε το πρώτο μας σερί 6ωρο και η αλήθεια ξεκουραστήκαμε αρκετά 😍👣..τις προηγούμενες 2 μέρες περνούσαμε πάλι δύσκολα με τους κολικούς αλλά χτες ήταν άλλο μωράκι...💙💙🧿🧿
    • Εγώ πάντως παρατήρησα το εξής. Εγώ κανονικά κάνω πολύ απότομο πικ. Τα τεστ μου βγαίνουν ολόλευκα, ξαφνικά τη 12η αρχίζει αχνό, 13η ξαφνικό μπαμ θετικό και από 13η το βράδυ γίνονται λευκα. Στον προηγούμενο κύκλο που έψαχνα θετικό ωορρηξιας ενώ είχα ήδη το εξωμήτριο κ δεν το ήξερα, άρχισα τεστ από την 8η κ μέχρι 16η που σταματησα τα έβλεπα πολύ έντονα όλα. Τοτε δεν ψιλιαστηκα τι γίνεται, απλα ειχα σκοπο να ρωτησω τ γυναικολογο πως γίνεται απο το πουθενά να εχω θετικα τοσες μερες ! Δηλαδή σ εμένα ίσχυσε αυτό που βγαίνουν θετικά τα ωορρηξιας στην εγκυμοσύνη. Αλλά αν βγάζεις θετικό ωορρηξιας, θα βγάλεις και θετικό εγκυμοσύνης. Το τεστ μπερδεύει τις ορμόνες απλά. Είναι αδύνατο να σου βγάζει έντονα σχεδόν θετικά ωορρηξιας κ η χοριακη να μη φανεί καν. Έτσι λέω εγώ...  Σου δείχνω φώτο μου με μερικά από κείνα τα τεστ, δεν τα έβαζα όλα στην εφαρμογή, μόνο λίγα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...