Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • P.S. πήρα πίεση νωρίτερα χωρίς να με έχει πιάσει ταχυκαρδία και είχα πίεση 11 με 6 (που είναι στα φυσιολογικά μου..) άρα κάτι γίνεται εκείνη την ώρα που με πιάνει η ταχυκαρδία..  @Tonia.Μετραγες και εσύ πίεση τότε; Είχες και τέτοιες αυξομειώσεις με τις ταχυκαρδίες;!
    • καλημέρα! το παίρνω πολλούς μήνες..ούτε ο γυναικολόγος ούτε ο ενδοκρινολόγος μου είπαν κάτι τέτοιο..απλά μου επισήμαναν μόλις δω θετικό τεστ να το διακόψω αμέσως.. εγώ δηλ το είχα πάρει για 3 μήνες μετά το έκοψα και μετά είδαμε οτι ανεβαίνει ξανά και συνεχίζω την θεραπεία μέχρι να δω θετικό τεστ..τα παίρνω παράλληλα με την προσπάθεια..μην αγχώνεσαι!
    • Κοριτσια καλημερα να ρωτησω κατι? Παιρνω τα dostinex μισο χαπι 2 φορες τη βδομαδα γαι 1 μηνα λογω ανεβασμενης προλακτινης (48.8) ηταν ...ισχυει οτι κετα τη διακοπη τπυς πρεπει να περιμενει 1 μηνα μεχει να προσπαθησεις παλι γ εγκυμοσυνη...το ειδα τ γραφει στις οδηγιες αλλα ο γιατρος μ δε μ ειπε κατι...ετσι κ αλλιως εχω σταματησει κ τη προκληση ωορηξιας 
    • Σχετικά με τον αιματοκρίτη, ναι δεν ανησυχώ.  Εγώ να σου πω την αλήθεια έτσι είμαι. Δεν μπορώ ούτε λεπτό να το ξεχάσω και σκέφτομαι όταν αρχίσει με το καλό τις κλωτσιές και να θέλω δεν θα ξεχνιέται. Κάθομαι και διαβάζω πολλά γιατί είναι όλα άγνωστα αλλά δεν είναι όλα ευχάριστα. Φοβάμαι πολύ τον τοκετό και με φρικάρει η διαδικασία πριν (μετρήσεις με χεράκια, κλύσμα, πόνοι) αλλά και μετά (ανάρρωση, ράμματα). Δεν ξέρω πως αλλά αυτά πρέπει να τα διαχειριστώ. Προς το παρόν έχω πολλές τύψεις πάντως για ΄ότι κάνω παρά τις διαβεβαιώσεις του γιατρού ότι δεν υπάρχει πρόβλημα σε πολλές περιπτώσεις. Δηλαδή, σκέψου ότι το Σάββατο παντρεύεται ένα άτομο της οικογενείας μου. Και θέλω να τον ρωτήσω, μπορώ να χορέψω???? Ξέρω θα με βρίσει αλλά εγώ θα ρωτήσω🤣  
    • Όχι βρε!! 😅😅😅 Ιστολογική εξέταση είναι αυτό ακριβώς που λέει.. εξετάζουν το είδος των ιστών που συλλέχθησαν.. εφόσον θα κάνεις αποξεση εμβρύου ο ιστός που θα στείλουν είναι το έμβρυο.. κάπου πρέπει να έχω τη δική μου αν θέλεις να σου πω πως ακριβώς το γράφουν.. αυτό που λες εσύ είναι σε περίπτωση όγκου (φτου φτου φτου μακριά!!) από βιοψία ή αφαίρεση που στέλνουν δειγμα ιστού να γίνει εξέταση ιστολογικής για το αν πρόκειται για καλοήθης ή κακοήθης όγκος.. καμία σχέση!!! 😅😅😅
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...