Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η μέρα περιόδου


Linaki_1980

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Εχω σταθερό κύκλο και εχθες το πρωι αδιαθέτησα το θέμα είναι οτι ενω είμαι στην δεύτερη προς τρίτη μέρα της περιόδου μου έχω μόνο λίγα καφέ υγρά και αυτα μόνο κατά το σκούπισματάκι εμφανίζονται.

Είναι περιέργο καθώς με πονάει η μέση μου ακόμα και νιώθω σαν να έχω μια μόνιμη ζαλάδα.

Σας έχει τύχει ποτέ αυτο?

Να σημειωθεί οτι με τον αντρα μου ήρθαμε σε επαφή όλες τις ημέρες που ήταν οι γόνιμες ημέρες μου. Α! Μια μέρα πριν αδιαθέτησω εκάνα εμετό 2 φορές αλλα έχω την εντυπωση οτι θα ήταν απο κάτι που εφαγα και με πείραξε.

Βρε κορίτσια λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello!!μηπως....λεω μηπως να εκανες ενα τεστακι αυριο (δεν χανεις τιποτα,λιγα ευρουλακια χα χα)μπας και παιζεται τιποτα καλο?και μετα μια ερωτησουλα στο γιατρο σου θα ηταν μαλλον το πιο σωστο?ευχομαι τα καλυτερα ειτε ετσι ειτε αλλιως!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ LINAKI1980. ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΟΔΟ. ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΦΕ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΕΤΑΚΙ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΕΡΕΣ ΠΗΓΑ ΣΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΟΜΩΣ. ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΕΙΞΩ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ. ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟ ΑΙΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΧΑΠΙΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ Σ΄ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ΄ΓΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΕΝΤΟΝΟ ΗΤΑΝ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ. ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ ΑΥΡΙΟ. ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LINAKI ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΦΕ ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΩΡΙΑΚΗ Ή ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΣΤ

ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ.

ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ:)

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λινακι ενα μηνα πριν μεινω εγκυος ειχα καθυστερηση 15 ημερες οταν λοιπον ειδα καφε ειπα αντε παει η προσπαθεια αλλα αυτα ξαφνικα αυτα σταματησαν περιμενα και εγωκαι οταν τον επομενο μηνα εμαθα για ην εγκυμοσυνη ειπα τυχαιο αλλα τελιακ ενω εγω εκλεινα το μηνα μου 17 μαρτιου γεννησα 2 μαρτιου 15 ημερες πιο πριν .Αρα ολα συμβαινουν επισης καθε φορα που άλλαζα μηνα εβλεπα λιγο καφε ο γιατρος μου ελεγε συμπτωση αλλα τι παντα συμπτωση ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤΑΚΙ.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΓΙΑ ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΝΩ ΤΩΝ 37;

ΠΡΩΙΝΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΠΡΙΝ ΣΗΚΩΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια πρέπει να είμαι πολύ ατυχη σήμερα το πρωι που πήγα στο μπάνιο έιχα περισσότερα καφε με λίγο κοκκινο αιματάκι αρα φυσιολογικά θα μου ερθει κανονικά η ακατανόμαστη και να σκεφτείτε οτι ήμουνα σιγουρη οτι υπάρχει νινι στην κοιλιτσα μου αλλά τελικά όλα στην φαντασία μου ήτανε...ακόμα και οι ζαλάδες.

Ευχαριστώ κοριτσάκια για τις απαντησούλες σας .... ειλικρινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ πάντα όλα στη φαντασία μας είναι....δυστυχώς!!!

Μακαρι ολα να σου πάνε καλά από εδώ και πέρα!!!!

Πως γίνεται πάντα και έχουμε τα συμπτώματα όλα????

Γιατί να μοιάζουν με τα συμπτώματα της περιόδου , για μας σπάνε κι αλλο τα νευρα!!!:angry:

Μην απελπίζεσαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς με σένα έπαθα. Όλα, μα όλα τα συμπτώματα συν καθυστέρηση, και μου έρχεται η περίοδος, 2 μέρες ελάχιστο καφέ, ίσα που φαινόταν στο σκούπισμα. Σημειωτέον ότι είχα κάνει και 2 τεστ και βγήκαν θετικά με αχνή γραμμή! Οπότε, είχα μερικές ελπίδες, ότι μπορεί και να είναι εγκυμοσύνη, γιατί πολλές φορές συμβαίνει να υπάρχει αίμα στην αρχή-αρχή. Τελικά, την τρίτη μέρα διαψεύστηκαν κι αυτές οι τελευταίες ελπίδες, μια που άρχισε το ποτάμι. Σκέφτηκα μήπως ήταν βιοχημική εγκυμοσύνη, ρώτησα και γιατρό, και παίζει να ήταν, δε θα το μάθουμε όμως ποτέ...

Ίσως αυτό να έτυχε και σε σένα, ποιος ξέρει.

Κουράγιο, και δεν απογοητευόμαστε!!!!!!!

Αρχίζουμε προσπάθειες απ' την αρχή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...