Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΣΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΡΙΝ ΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ?


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΤΙΣ 27 ΙΟΥΝΙΟΥ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 28 ΜΕ 29 ΜΕΡΕΣ.ΔΗΛΑΔΗ ΑΝ ΤΑ ΛΕΩ ΚΑΛΑ ΕΧΩ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ.ΕΧΩ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΘΕΤΙΚΟ.ΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ.ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΜΠΩΜΕΝΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΕΒΗ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΤΕ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ, ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΥΗΣΗ ΗΤΑΝ ΜΙΚΡΗ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΤΣΙ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΠΕΦΤΕ.ΤΕΛΙΚΑ ΠΡΙΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ ,ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΙΣ 7 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΑΙΜΑ.ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΔΕΝ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΧΑΡΩ.ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ, ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!!

Εγώ προσωπικά τί θα έκανα; μάλλον θα έπαιρνα το γιατρό μου να του το πω και να μου δώσει εκείνος οδηγίες. Αφού ξέρει και το ιστορικό σου πιστεύω πως εκείνος θα σου πει τί πρέπει να κάνεις.

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!:cheer::cheer: ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.;) ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΜΙΑ ΩΡΑΙΟΤΑΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ:P;) ΠΟΥ ΟΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ!!!:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ,ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ 10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ.Ή ΑΠΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να σου πω, όντως κι εμένα αργά μου φαίνεται, αλλά (δυστυχώς) δεν είχα ακόμα ούτε καν την εμπειρία της καθυστέρησης οπότε έχω εντελώς μεσάνιχτα στο θέμα!!!! Απλά όταν με το καλό μου τύχει, θα πάρω τηλέφωνο τη γιατρό μου, τη μαμά μου, το μπαμπά μου, τον αδερφό μου, την αδερφή μου, τη γιαγιά μου......................................................:-))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί να σου πω, όντως κι εμένα αργά μου φαίνεται, αλλά (δυστυχώς) δεν είχα ακόμα ούτε καν την εμπειρία της καθυστέρησης οπότε έχω εντελώς μεσάνυχτα στο θέμα!!!! Απλά όταν με το καλό μου τύχει, θα πάρω τηλέφωνο τη γιατρό μου, τη μαμά μου, το μπαμπά μου, τον αδερφό μου, την αδερφή μου, τη γιαγιά μου......................................................:-))))))))))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.ΞΑΝΑΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΕΛΕΓΞΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΣΟΥ.ΚΑΘΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ.ΕΓΩ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΟΜΩΣ ΔΕ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ,ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΧΩΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ 10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΣΑΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ,ΑΝ ΣΟΥ ΕΛΕΓΕ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ ΔΕ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΤΙ.ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΤΙΣ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ,ΜΕΙΝΕ ΗΡΕΜΗ.ΑΥΤΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.ΜΗΝ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΣΧΗΜΟ ΤΡΥΠΑΚΙ.ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ,ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΣ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΦΩΛΙΑΣΕ ΜΕΣΑ ΣΟΥ.

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ NEWMAMA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω θα σου ελεγα να ηρεμησεις , να προσεχεις και να μη το σκέφτεσαι καθόλου..

καμια εγκυμοσυνη δεν ειναι ιδια ούτε καν στην ιδια γυναικα!!

εγω εκανα τεστ στις 30/1 και βγηκε θετικο --Παρασκευη--χοριακη τη Δευτερα και ηταν καλή--ημουν στην 5η εβδομαδα!!

εκανα τις εξετασεις , τις οποιες μου εγραψε ενας γυναικολογος του νοσοκομειου και ο γιατρος μου μού είπε να κατεβω Αθηνα στις 21/2 για το πρωτο ραντεβου..(μενω επαρχια αλλά αυτο δεν ηταν προβλημα να κατεβω νωριτερα)!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έκανα τεστ σε 40 μέρες από την τελευταία περίοδο! Λόγω μεγάλου κύκλου, έπρεπε να περιμένω λιγάκι παραπάνω! Ήμουν έγκυος 7 εβδομάδων όταν πήγα πρώτη φορά στον γυναικολόγο! Είδαμε ένα μικρό σακουλάκι και μια πολύ αχνή γραμμούλα το οποίο ήταν το μωράκι μας..:P Ακούσαμε κατευθείαν και την καρδούλα του! Δεν θεωρώ ότι ο γυναικολόγος σου σου είπε να πας αργά! Γιατί ίσως αν πας τώρα να μην δει κάτι, λόγω ότι είναι πολύ νωρίς!

Σου εύχομαι μια καλή κι ήρεμη εγκυμοσύνη! Μην φοβάσαι!! Όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!!

Όπως είπαν και οι κοπέλες παραπάνω, καμία εγκυμοσυνη δεν είναι ίδια με την προηγούμενη!

Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις χοριακή και μετά από 2 ημέρες να την επαναλάβεις, εάν ανεβαίνει τότε δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

Μέχρι να πας στον γιατρό σου να ξεκουράζεσαι όσο πιο πολύ μπορείς και να μην σηκώνεις βάρη.

Όχι πολλούς καφέδες και θα δεις ότι όλα θα πάνε καλά.

Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!! κ εγω εχω ακριβως το ιδιο ιστορικο με σενα ..μη φοβασαι να δεις αυτη την φορα ολα καλα θα πανε!!

συμφωνα με την τελευταια σου περιοδο εισαι σημερα 4 εβδομαδων και 4 ημερων.ειναι πολυ μικρο κ δε θα φαινεται σχεδον τιπιτα.

ενω στις 10 αυγουστου θα εισαι 6 εβδομαδω και 2 ημερων, οποτε κ θα δει περισσότερα, ισωσ ακουσετε κ καρδουλα!!

προσπαθησε να ηρεμησεις..ολα καλα θα ειναι θα δεις!!

φιλακια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα ..Συγχαρητηρια καταρχην για την εγκυμοσυνη σου.Μην αγχωνεσαι καλα σου ειπε ο γιατρος.Ειναι πολυ νωρις ακομη.Εμενα μου ειπε να κανω αλλες δυο χωριακες μεχρι να παω στην εκτη εβδομαδα που ακουσαμε και καρδουλα..Ευχομαι να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου.

μην αγχωνεσαι για την πρωτη φορα.

κανε την χοριακη σου και παρε τον γιατρουλη σου να πας

σιγουρα το σακουλακι θα φαινεται.

καλη επιτυχια

εγω τουλαχιστον αυτο εκανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki sugxaritiria gia thn egumosunh sou ola na pane uperoxa!!!

oso gi auto pou rwtas na sou pw me teleutaia periodo 24-6 mou kleise o giatros rantevou 4-6...kai gw eixa tis idies apories oti einai arga klp alla skeftika oti pio prin 8a tan polu nwris...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...