Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε να ξεκινήσω τις αγορές;


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Περιμένω δίδυμα και η ημερομηνία τοκετού που μου δίνει ο γυναικολόγος μου είναι 4 Νοεμβρίου.

Σκεφτόμουνα αν είναι νωρίς να ξεκινήσω απο τώρα τα ψώνια ή αν είναι καλύτερα να ξεκινήσω απο Σεπτέμβριο,μετά τις καλοκαιρινές διακοπές.

Σκέφτομαι να κάνω on line όλες τις αγορές,γιατι η αδερφή μου που

γέννησε πρόσφατα και πήρε τα πάντα για το μωρό απο το internet έμεινε πολύ ικανοποιημένη.

Ποια η άποψη και η εμπειρία σας;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα και με το καλό τα μωράκια σου.

Αν κάνεις τις αγορές από το ιντερνετ μπορείς να ξεκινήσεις και από τον Σεπτέμβριο. Νωρίτερα θα σου έλεγα αν ήθελες να τα αγοράσεις από τα μαγαζιά γιατί μετά θα βαρύνεις και ειδικά με δύο μωράκια. Αλλά αν κάνεις τις αγορές από το σπίτι έχεις ακόμα καιρό.

Εγώ έχω ήδη κλείσει τα πάντα από τον περασμένο μήνα για να μην με πιάσουν οι ζέστες και βαρύνω. Ήθελα να γυρίσω τα πάντα και να τα διαλέξω ένα προς ένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anezoula καλησπερα ,περιμενω και γω την μπεμπα μου ,ειμαι στην 25 εβδομαδα και δεν εχω κανει τιποτα!νομιζω ειναι νωρις ,εσυ απο την αλλη τα εχεις κανονισει με την ησυχια σου....με προβληματισες....μηπως γυρνοντας απο τις διακοπες να ξεκινησω????;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ. ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΕΙΣ. ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΥΘΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΕΤΟΙΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΣΟΥ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ, ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΣΥ ΠΙΟ ΒΑΡΙΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΙΝΗΤΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΠΛΕΝΕΙΣ, ΝΑ ΣΙΔΕΡΩΝΕΙΣ, ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΖΕΙΣ ΕΠΙΠΛΑ. ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΑΝ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ

ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΟ ΕΚΠΤΩΣΕΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ

ΣΕ ΑΛΛΗ ΤΙΜΗ.

ΕΓΩ ΔΕ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ 3 ΜΗΝΩΝ ΕΓΚΥΟΣ

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ.

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΡΘΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕΔΑΚΙΑ ΣΟΥ !!!

ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ Κ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΤΙΣ ΒΙΤΡΙΝΕΣ ΒΡΕ , ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ Κ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ

ΕΓΩ ΠΕΤΥΧΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ (ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝΝ ΙΔΙΑ 60 ΕΥΡΩ) ΜΕ 9 ΕΥΡΩ !!!

ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΓΥΡΑ ΜΗΠΩς ΒΡΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ !ΕΓΩ ΤΑ ΨΩΝΙΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ! Κ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ Κ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΙΑ ΧΑΡΑ !:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που χει εκπτωσεις ισως να βρεις καποιες ευκαιριες μια και που καποια πραγματα τα θες εις διπλουν

πχ κρεβατακια... μπορεις να τα παρεις τωρα με εκτπωση και να στα παραδωσουν οταν θες εσυ

λογω του ειδους δεν εχει και τρελες εκπτωσεις αλλα γιατι να μην επωφεληθεις... παρε τα χοντρα τωρα και σκεψου και τι ισως να σου φερουν και οι αλλοι και πραξε αναλογα.

οπως και να χει δεν υπαρχει λογος να αγχωθεις εχεις καιρο μπροστα σου!

απλα βαψε σχετικα συντομα το δωματιο (αν εχεις τετοιο σκοπο) ωστε να προλαβει να φυγει τελειως η μυρωδια ;)

με το καλο τα ζουζουνακια σου και καλο κουραγιο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΚΤΕΙΣ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙΑ ΣΟΥ!

ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΦΥΛΛΟ:P

ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟΝ 4:woohoo:

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΠΕΣΩ ΤΕΛΕΙΩΣ.

ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΛΔ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.ΜΕΤΑ ΤΠΟΝ 6 ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΟΥΝΗΣΩ.

ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΤΩΡΑ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ 0ΛΟΓΩ ΕΚΠΤΩΣΕΩΝ-.ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΕΠΙΠΛΑ ΚΛΠ.

ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΟΝ LINE, ΕΓΩ ΤΙΣ ΒΑΡΙΕΜΑΙ.

ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΩ Η ΙΔΙΑ ΣΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ.

ΟΥΤΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ:blink:

ΓΕΝΙΚΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΓΟΡΕΣ ΣΕ ΕΙΔΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΜΩΡΩΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά...

Εγώ λέω να ξεκινήσω σιγα σιγα...

Από την μια οι εκπτώσεις, από την αλλη το γεγονος ότι μένω Νάξο και ανέβηκα στην Αθήνα για τον γιατρό μου, ε... λέω να κάνω μια ερευνα αγοράς. Τα έπιπλα μπορεί να μην είναι ετοιμοπαράδοτα και να θέλεις 2 ή 3 μήνες. Τα σεντονάκια κτλ θα πρέπει να πλυθούν κ να σιδερωθούν (αυτά τα ανέλαβε η μαμά μου που τα κεντάει... :P ). Θέλω να διαλέξω έπιπλα, για να βάψουμε το δωμάτιο, να στεγνώνει και γενικά θέλω να έχω το δωμάτιο ετοιμο πριν τις αρχές Νοεμβρίου που θα ανεβω Αθήνα (γεννάω αρχες Δεκέμβρη το αργότερο).

Και εγώ τρελαίνομαι να χαζεύω μωρουδιακά... Καλό το internet, δεν λέω, έχω ψωνίσει πάρα πολλά πράγματα, αλλά τα μαγαζιά έχουν άλλη χαρη....

;)

καλά ψώνια και με το καλό τα μωρακια μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κι εγω διδυμακια.

εγω θα σου προτεινα οσο το νωριτερο τοσο το καλυτερο

γιατι δεν ξερεις ποτε τι γινεται

μπορει να πρεπει να μεινεις στο κρεβατι

ασε που αν μπεις στον 7 δεν θα μπορεις να εισαι πολυ ωρα ορθια ή καθιστη

στο λεω γιατι ειμαι παθουσα

μολις επιβεβαιωσαμε στο β επιπεδου οτι ολα ειναι καλα πηγα και τα πηρα ολα

αφησα μονο αυτα που δεν ειναι αμεσης αναγκης και θα σου τα αγοραουνε σιγουρα φιλοι γνωστοι κτλ

και εκανα παρα πολυ καλακι ας ελεγαν οτι ειναι νωρις

ευχαριστηθηκα τα ψωνια - δεν παραπονιωμουν για τιποτα

και ειχα ορεξη

τωρα θα παθαινα εγκεφαλικο αν επρεπε να κανω και ολα τα ψωνια των μωρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΩΡΑ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΚΟΡΜΑΚΙΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟ,ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΤΑ ΘΕΣ ΤΩΡΑ ΔΕ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΣΙΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΙΚΙΛΙΑ!!!ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ. ΞΕΚΙΝΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΕΙΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΒΑΣΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΠΛΥΣΙΜΟ-ΣΙΔΕΡΩΜΑ-ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ!! ΑΝΤΕ Μ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσι!!

Πιστεύω οτι τον Σεπτέμβρη,δηλ 2 μήνες πριν τον τοκετό είναι πολύ καλά για ψώνια..Εσύ βέβαια μπορείς να αρχίσεις να ψάχνεσαι εφόσον ξέρει κ η αδερφούλα σου κ είσαι ενημερωμένη για να αγοράσεις τελικά τα καλύτερα κ τα φθηνότερα!!

Εγώ τα είχα ψωνίσει όλα όταν ήμουν ήδη στον 8ο..Δεν υπάρχει λόγος βιασύνης!

Φιλάκια πολλά καλές αγορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χθες πήγα με τους γονείς μου μια βολτα στα μαγαζιά...

Κορίτσια, η μαμά μου δεν μαζευόταν με τίποτα! Λες κ γέννησα!!!

Το highlight της ημερας ήταν στα jumbo... Η μαμά μου να βάζει ροζ φορμακια στο καλάθι και από πίσω εγώ με τον μπαμπά μου να τα ξαναβάζουμε στη θέση τους... (σημείωση: δεν έχουμε δει ακόμα το φύλλο του παιδιού!).

Καταλήξαμε σε κούνια, σε χρώματα για το δωμάτιο και σε θέμα (για τα αξεσουάρ)...

Τελικά οι παππούδες κάνουν χειρότερα από εμάς!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι στην 32η έβδομάδα και αυτές τις μέρες τελείωνω με τα ρουχαλάκια του μωρού μου. Έχω ήδη πάρει ότι αφορά καρότσια κρεβάτια κλπ. Μου μείνανε μόνο μπιμπερό, καλυντικά, μικροπράγματα δηλαδή αλλά και αυτά θα τα πάρω αυτές τις μέρες. Πάντως μπορείς να επωφεληθείς και τις εκπτώσεις που ισχύουν μέχρι τέλος Αυγούστου σε κάποια είδη. όσο νωρίτερα τοσο το καλύτερο για σένα.

Με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

epidi peuteis se allagh epoxhs kalutera perimene na mpoun na xoimoniatika proionta.

tora gia ta upolipa (karotsia ,krebatia ktl) des ti khnite apo tora mhpos kai deis kamia kalh prosfora egw pantos sou hnistw internet agores giauta ta pragmata kai tha sou dosw kai ena sait me tis kaluteres times se karotsia http://bimbomarket.it

exei poles ekptoseis aythn thn periodo .

des kai edw gia rouxalakia ,polu pio ftina apo ta edw magazia ths alisidas http://www.mothercare.com

kai ayth http://www.babysecurity.co.uk/ gia thn asfaleia

http://www.olivers-baby-care.co.uk/

kai telos authn gia na deis pikilia apo dipla karotsia

http://www.olivers-baby-care.co.uk/pram ... hairs.html

kales agores!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...