Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΕ ΠΟΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ?


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάκια τι μου κάνετε? Μπήκα στον μήνα μου από την Κυριακή και αναμένω από δω και πέρα πότε θα έρθει η μπεμπούλα μου στον κόσμο. Αλήθεια εσείς σε ποια εβδομάδα γεννήσατε? Πόσες μέρες άραγε θα πάρει η μικρή από τον 9ο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗΝ 38η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!ΚΑΝΕ ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!!ΞΕΡΩ ΤΩΡΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΑ!!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ!!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΟ ΜΟΥ ΛΕΝΑΚΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ,ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ...

ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΕΜΠΕΛΟΥΛΑ,ΓΕΝΝΗΣΑ 41Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ!!ΑΣΕ,ΕΙΧΑ ΣΚΑΣΕΙ,ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΘΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ...:(

ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΒΕΒΑΙΑ!

ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΣΥΝΤΟΜΑ Κ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ ΣΑΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ έγραψε:

Καλησπέρα κοριτσάκια τι μου κάνετε? Μπήκα στον μήνα μου από την Κυριακή και αναμένω από δω και πέρα πότε θα έρθει η μπεμπούλα μου στον κόσμο. Αλήθεια εσείς σε ποια εβδομάδα γεννήσατε? Πόσες μέρες άραγε θα πάρει η μικρή από τον 9ο?

ΛΕΝΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΚΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΑΣ!

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ.

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΖΕΙ;)

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ:P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μου με το καλό να φέρεις το μωράκι σου στον κόσμο...Εγώ γέννησα την μπουμπουκίτσα μου στις 39 εβδομάδες και 4 ημέρες με πρόκληση...Η μικρούλα μου δεν ήθελε να έρθει στην αγκαλιά της μανούλας της, αλλά ο πλακούντας είχε γεράσει και το αμνιακό υγρό είχε μειωθεί πολύ...

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααχ πόσο σε νιώθω!! Εγώ θα πάω με πρόκληση την Παρασκευή 31 Ιουλίου που θα μας έρθει διότι ο πλακούντας έχει παραωριμάσει μου είπε ο γιατρός, ο μικρός έχει καλή θέση για φυσιολογικό πάμε εννοείτε, τα κιλάκια του οκ..!! Η ΠΗΤ μου είναι μέχρι τις 6 Αυγούστου, επομένως δεν είναι πολλές μέρες πριν που πάω! Αλλά έτσι έλεγα κι εγώ, πότε θα γεννήσω και πότε να γεννήσω.. Έχω και κάποια πονάκια που με προετοιμάζουν κάπως! Μπουκώματα, πόνος περιόδου, μουδιάσματα, η μέση μου, τα πόδια μου.. ξέρεις.. λίγο απ'όλα! :laugh:

Με το καλό σου εύχομαι και μ'έναν πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΓΛΥΚΕΙΑ ΜΟΥ! ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 1 ΗΜΕΡΑ ΛΟΓΩ ΩΡΙΜΑΝΣΗΣ ΤΟΥ ΠΛΑΚΟΥΝΤΑ, ΧΑΜΗΛΟΥ ΑΜΝΙΑΚΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΜΦΑΛΙΟ ΛΩΡΟ! ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΣΑΡΙΚΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΕΡΙΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΤΙ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΤΕΒΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό και με έναν πονο!

Εμείς πήραμε και τρεις μέρες από τον 10ο! Αποδείχτηκε τεμπελούλα η μικρή και διέψευσε πολλούς "καλοθελητές" που εκείνες τις ημέρες μου είχαν κάνει "στενό μαρκάρισμα" λέγοντας μου ότι αυτές είχαν πάρει μόλις 4 ημέρες απο τον ένατο! Και είχαν τρομοκρατηθεί οχι γιατι φοβόμουν την γέννα αλλα γιατί ήταν μικρή στα κιλα. Γεννήθηκε μόλις 2900!

Οτι και να σου λένε μην ακούς κανέναν και τίποτα. Και στην αρχή του 9ου να γεννηθεί το παιδάκι αρκει να ναι καλά αυτο και συ και τίποτα παραπάνω δεν έχει σημασία..

Ευχομαι οτι καλύτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΤΗΝ ΠΗΤ.ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΑΝ ΕΚΛΕΙΣΑ ΤΗΝ 40Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΙΧΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΑΛΛΑ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΤΟΥ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΠΟΝΟΙ.Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΝΑ ΒΓΕΙ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΣΠΑΝΙΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟ ΤΟ ΜΗΝΑ.ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΠΟΤΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σου ευχομαι κ γω μ εναν πονο κ με το καλο να ρθει η μπεμπουλα σου στον κοσμο...Κ γω γενησα στην πητ.ειχα ραντεβου στον γιατρο κ μαλλον θα πηγαιναμε για προκληση, αλλα επειδη το μωρο δεν ειχε θεση κ ηταν κ λιγο μεγαλο καναμε καισαρικη.Παντως να χεις υπομονη κ να μην αγχωνεσαι,αν φτασεις τις 40 εβδομαδες στο τελος κουραζεσαι αρκετα,εγω παντως δεν αντεχα αλλο.φιλια κ με το καλο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τωρα τι να πω??? ειμαι λιγακι εκτος θεματος!!! εγω γεννησα στην 31η εβδομαδα μονο τεμπελης δεν ηταν ηθελε να δει τον κοσμο νωριτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είμαι 33 εβδομάδων & έχω πολύ κοντό τράχηλο 2,2 εκ, έχω γερασμένο πλακούντα,τα αμνιακά υγρά έχουν μειωθεί & το μωρό έχει πάρει θέση από πολύ νωρίς & είναι πολύ χαμηλά.. :( Προχθές 33+1 μέρα ήταν 2080 γρ.

Στον 7ο έκανα & ενεσούλες κορτιζόνης για τα ωριμάσουν τα πνευμονάκια του σε περίπτωση πρόωρου τοκετου...

Με αυτό που σας γράφω θέλω να πω το εξής : Οσο πηγαίνουν καλά τα πράγματα να μην έχετε αγωνία & άγχος για το πότε θα γεννήσετε γιατί πολλές κοπέλες όπως εγώ θέλουμε να γεννήσουμε όσο το δυνατόν αργότερα..

Εχω ΠΗΤ 14/9 αλλά θα είναι θαύμα αν καταφέρω να φτάσω έως το τέλος Αυγούστου..:(

Μην βιάζεστε!! ;)

Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια με το καλο ολες τα μωρακια σας

αφου μπηκατε στον μηνα σας μην αγχωνεστε καθολου.

εγω ειμαι στην 29 και μου ειπε οτι εχω πολυ χαμηλο παλκουντα - θα παω παλυ την α΄΄η εβδ να τον μετρησουμε παλι

ευχομαι να καταφερω να φτασω κι εγω στον μηνα μου.

φιλακια σε ολες

Mary μου 2900 γεννηθηκε αρχες ενατου; μπραβο - μια χαρα ηταν τα κιλακια γιατι αγχωνώσουν;

madojohn ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου πανε ολα καλα κουκλα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΕ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ....ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ...ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 37 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 6 ΜΕΡΕΣ...ΑΚΡΙΒΩΣ 15 ΜΕΡΕΣ ΑΦΗΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ ΜΟΥ!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ!!(ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΤΑΚΑ "ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΝΟ"ΠΟΙΟΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕ)????ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ....ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΠΑΝΤΩΣ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!

ego glukia mou gennhsa akrivos sthn pht mou dhladh akrvos 40 evdomadon.

lene oti sta koritsia perneis olo to mhna alla den nomizo oti isxuei otan 8elei to moro na vgei 8a vgei...apokleiete na katsei mesa!!!

me to kalo euxomai kai me kanenan pono!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσα μου με το καλο..!!!

Εγω μπηκα με προκληση 39 βδομ. + 5 μερ. και γεννησα...

δυο μερες μετα δηλ. 40 βδομ. ακριβως..(ζορικη η μπεμπα μας) :laugh:

Με εναν πονο σου ευχομαι..!!

Να εχεις εναν συντομο και ανωδυνο τοκετο.

Φιλια. Καλη λευτερια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...